• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Szia!

Köszi neked is az észrevételt! Igaz ekkora teljesítményű szűrőm még nem volt. Meglátom, hogy mi lesz. De érdekes, mert a boltban ahol vettem több is működött belőle bemutató akváriumnál, szabadon és semmi különös zaj nem volt. Nálam meg a szekrényből is tisztán hallani. Olyan kerregő, súrlódó hangot. Lehet, hogy tényleg a bennragadt levegő okozza.? Egyébként mellette van még egy kisebb kiegészítő külső szűrő is (az még nem üzemel).

Üdv.
Egy nagy teremben eltörpül ugyan az a zaj, ami otthon már esetleg hangosnak tűnik. Anyámnak és Nekünk egyforma mosogató gépünk van, Náluk kertes házban, nagy konyhában semmi hangja, Nálunk a panelben viszont sokkal "hangosabb".
 
Ugyan vödrös külső szűrőm nem volt és gyanítom, hogy nem is lesz, de valami gyanús: újraindításnál a kerregő, darálós hang nagyon valószínű, hogy levegőtől van.
Ami még eszembe jut az nagyon durva: bízok benne, hogy az aljzatból nem szippantott fel egy-két szemcsét.
Azt gondolom megnézted, hogy a bútorhoz nem ér hozzá sem a szűrő háza, sem a ki/be menő csövezése. Elég, ha valahol egyetlen ponton hozzáér, átadja a rezonanciát és máris kész a mélynyomó ládád.
Nekem megy az alsópolcosban (igaz, nem JJBL, hanem AquaMedic OR) egy 3500 l/h-s szivattyú és az sem hangos. Kicsit búg, de simán elaludnék mellette.
Nagy gáz lenne, ha egy talajszemcse áthaladna az összes szűrőanyagon, és eljutna a rotorig! :LOL:
 
Egy nagy teremben eltörpül ugyan az a zaj, ami otthon már esetleg hangosnak tűnik. Anyámnak és Nekünk egyforma mosogató gépünk van, Náluk kertes házban, nagy konyhában semmi hangja, Nálunk a panelben viszont sokkal "hangosabb".
Az a panel nagyobb víznyomása miatt is lehet. Mosógéppel ugyanezt tapasztaltam.
 
Nagy gáz lenne, ha egy talajszemcse áthaladna az összes szűrőanyagon, és eljutna a rotorig! :LOL:
Háááááááát, talaj fölött arasznyival induló kiemelőm ellenére a külső szűrő szivacs utáni részében mindig van finom homok jócskán a szivacs mosásakor. Még szerencse, hogy a szivattyúig nem jut el, mert ahhoz "mászni" kellene szegénynek fél métert minimális áramlás mellett...
Ráadásul ha kiszámolom, hogy 1 négyzetméteren a kb2500l/h vízmennyiség mekkora áramlási sebességet jelent, ennél egy vödrösben nagyságrenddel több van. 20 cm-nél tutira nem nagyobb a szűrőrekesz átmérője és ezen süvít keresztül 1400 l/h gyári adat szerint ha jól tévedek... ...az kicsit nagyobb víznyomás...
 
nekem JBL cp. 901 greenline van. amikor a 700 ast cseréltem erre nekem is hangosabbnak tünt ez, amikor takaritom és ujrainditom van egy kis hangja de egy kicsit megmozgatom jobbra balra akkor látom a csöben a buborékok távozását. igaz kicseréltem a sötét csövet átlátszora.arra kell vigyázni hogy a kifolyocsö a viz felett legyen amikor ingitani akarod azt hiszem ez le is van irva a használati utasitásban,de a tartály mozgatása segithet.
 
Szia!

Köszi a válaszod! Szerinted kidolgozza magából a levegőt vagy próbáljam még légteleníteni? Az önfeltöltő pumpája itt még segít valamit? Papíron az Atman CF 1200 sem sokkal gyengébb, meg kínai is és hangja szinte semmi. Remélem csak a légtelenítés a gond.

Üdv.

A kulcsszó: papíron;)Nálam az 1500ös olyan brutál erős külső CO2 reaktorral is,hogy alig tudom fojtani a 100literes tankhoz.Az alattam szóló ötlete jó,nézd meg,hogy nem rezonál-e a bútorral.A légtelenítő abszolút működik,csak leállított szűrőnél használd;)nekem ez nem esett le elsőre:)
Újraindításnál kb 1mpig nem gond a kerregés,normális lehet.Ha hosszabb ideig hallod akkor levegős.Ha nem múlik el akkor valami lehet a rotornál(talajszemcse) vagy repedt,törött a tengely.Folyamatos használatban csak búgást szabad hallanod.
 
Sziasztok!

A kerregés csak egy pillanatig volt hallható. Ma estére már halkabbnak tűnik. Természetesen a szűrőház nem ér hozzá a bútorhoz. A csövezés a kivezetésnél igen (azon támaszkodik), de attól nincs zaj szerintem. A cső nem rezeg. De megnézem mit tudok tenni a csővel. Leállítottam és megpumpáltam, aztán visszadugtam (ekkor nem volt hangos kerregés). Gyanús, hogy levegő szorult be a rotorhoz vagy valahova, mert a darálós hang azért megvan közelre hajolva. Meglátom, remélem javul még. Egyébként az áramlás jónak tűnik, fodrozza a vízfelszínt rendesen. A boltban (mivel szabadon volt a szűrő) lehajoltam és közelről hallgatózva tűnt halknak a szűrő (egyedül voltam bent vásárló). Persze ott azért másabb a dolog, tudom. Igazából az Atman halksága miatt érdekes a dolog számomra. Az kinyomta magából a levegőt aztán ment "hangtalanul", bútoron kívül ráadásul. S a papíron 1200 l/h és az 1400 l/h között nincs nagy különbség (főleg, hogy a legtöbb helyen a CF 1200-ra 1550 l/h írnak).

Üdv mindenkinek és köszönöm az észrevételeket!
 
Próbáld ki, hogy arra a pontra, ahol a bútorhoz ér a cső, tegyél egy kis szivacs, vagy polifoam darabot. Ha nem változik a hang, akkor valóban nem ad át rezonanciát.
 
Próbáld ki, hogy arra a pontra, ahol a bútorhoz ér a cső, tegyél egy kis szivacs, vagy polifoam darabot. Ha nem változik a hang, akkor valóban nem ad át rezonanciát.

Köszi a tanácsot! Erre gondoltam én is. Polifoamot teszek a csövek alá.
 
Ahogy látom már elérhetők az új JBL külső szűrők a Green Aquanál is. Ezek szerint vállalhatóak az Eheim és a Tetra mellett.
 
Ahogy látom már elérhetők az új JBL külső szűrők a Green Aquanál is. Ezek szerint vállalhatóak az Eheim és a Tetra mellett.

Mi komolyabb feladatokra csak EHEIM-et vagy ADA-t telepítünk. A boltban sem használunk mást.
De sokféle pénztárca/igény/felhasználás van.

Pl elég sok a teknősös ügyfelünk akik szűrőért járnak be. Ennek nem sok köze van a Nature Akváriumokhoz :)
 
Évekig két darab ilyet használtam!
Azt kell hogy mondjam, hogy semmivel sem rosszabb a tetránál!
Sőt halkabbak és ezekkel az ég világon semmi gondom sem volt, nem kellett állandóan a tömítésekkel parázni meg össze vissza szerelgetni ragaszgatni!!!
Ami hátrány az a külső szerelékek minősége! Az botrány volt a réginél, ha azon javítottak szerintem teljesen vállalható szűrő!!
 
Viktor és Nigro: Értem a dolgot, véleményem szerint jó dolog, hogy egyre többféle (típus, teljesítmény, ár...) külső szűrő elérhető nálatok is, szem előtt tartva a minőséget.

Nálam is megy egy e1501 Greenline. Hangja azért van, legalábbis az enyémnek, de összességében elégedett vagyok vele eddig. Jó szerintem az előszűrős kialakítás és a szűrőkosarak kialakítása. Talán a kosarak fülén lehetne még variálni. Ugye behajtható a kosár belsejébe, de ezt telerakott kosár esetén nem igen lehet megtenni. Marad a behajtott füllel való megtöltés, és a fül nélküli betétel, ill. kivétel, ami egy kicsit macerás. Ami még hátránya, hogy (szerintem) teljes szűrőanyag cserés. Egy tálca biológiai szűrőanyag és azon felül csak szivacs van benne gyárilag. Viszont szűrőanyag azért fér bele. Nálam 1 liter Eheim Mech, 1 liter E. BioMech, 2 liter E. SubstratPro és 2 liter S. Matrix van benne, s még marad hely az előszűrés mellett a perlonon túl mondjuk S. Purigennek is. A szerelékek nekem nem tűnnek problémásnak, igaz a korábbi verziókat nem ismerem. A vásárlásnál érdemes kalkulálni a szűrőanyag tuning költségével is.
 
Sziasztok!

Nemrég vettem egy JBL 1501 külső szűrőt a Green Aqua-nál. A telepítésnél ért egy meglepetés, amit hamar megoldottam Nigro telefonos segítségével.
Mindent szépen összeraktam, leírás szerint csináltam az indítást, de az áramlás nem akart megindulni. Hallani lehetett, hogy a motor megy, de áramlás sehol. A vízszint felett lévő esőztetőből már víz jött a pumpálásnak hála. Gyors telefon és Nigro tanácsára leellenőriztem a fejet, hogy a rotor forog-e. Na ekkor ért a meglepetés, a rotorfedél nem volt megszorítva, lötyögött. Lenyomtam, beszorítottam és rögtön forgott a rotor. Összerakás és lám el is indult az áramlás, egy kis levegőt még kipumpált magából a szűrő, de azóta is gond nélkül megy.
Sajnos én az összerakásnál erre nem gondoltam, mindenesetre meglepő, hogy ilyen előfordulhat egy teljesen új, gyári szűrőnél.

Köszönet Nigronak a tanácsért!
 
Sziasztok!

JBL CristalProfi e700-as szűrömmel van egy kis bibi...mutatnám a képeket...
10584086_747032485335892_5984761288228404942_n.jpg

10525984_747032535335887_6910532801771759002_n.jpg

Eredmény...
1524972_747032622002545_145321985700165265_n.jpg


nos, mint a képeken is látszik, a jobb oldali kis pöcök már letörött, oda van ragasztva, de nem is azzal van a baj...hanem, hogy konkrétan se a bal, se a jobboldali pöcköt nem húzza be a kar, ami felül van, ráadásul ez egy öntvény GERONIMO...mit kéne csinálnom, hogy használható legyen? :(
 
Sziasztok!

Van egy JBL e900-as külső szűrőm. A szűrő két holnap múlva lesz egy éves. A tegnapi szűrő takarítás után vettem észre, hogy ha oldalra billentem a szűrőt (azért, hogy a levegő kimenjen belőle) akkor folyik belőle a víz. Álló helyzetben nincs vele probléma, csak ha egy kicsit megbillentem oldalra. Gondolom a fejtömítés használódhatott el, ha egyáltalán 10 hónap után az elhasználódik. A kérdésem az lenne, hogy muszáj-e cserélni vagy van valami speciális víztaszító spray vagy kenőcs amivel bekenve megszűnhet a vízszivárgás.

Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére