• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Javítható, vagy kuka?

becherovka

Kertész szaki
Üdv mindenkinek!

Pár éve vettem egy sera 1100-as külső szűrőt, amit eddig gond nélkül használtam. A közelmúltban elköltöztünk,viszont az akváriumot csak egy hónappal később tudtuk költöztetni, ami így erre az időre az etetéseket leszámítva sajnos felügyelet nélkül maradt. A szűrő persze pont ekkor beszívott valamit,ami teljesen eltömítette a beömlő csövet. Ez csak a költöztetésnél derült ki, amikor szétbontottam az egész berendezést és észrevettem, hogy a szűrő ki lett húzva, mert aki a távollétem alatt etette a halaimat felfigyelt rá, hogy nagyon hangos a gép. Miután lebontottam egészen a mágnesig és kipucoltam minden szegletét megpróbáltam beüzemelni, de csak néha indul be és akkor is eléggé zajosan üzemel. Van olyan is hogy csak búg, ha bedugom, de nem tudja elindítani a keringetőlapátot. Szerintetek még megmenthető, vagy game over és nézhetek új szűrőt?

Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Azért még egy misét megérne.Még egyszer szedd szét !Lehet lemaradt a kerámia tengelyről a gumikupak,és beleér a rotor a házba legalábbis ilyen jelei lehetnek mint amit leírtál......Ki ne dobd azért!
 
Sógoroméknál volt ilyen,sima lapátcsere megoldotta.Mondjuk nem értettem miért ,de náluk bejött. :?
 
Köszönöm a válaszokat!

A kupakok a helyükön vannak, de talán mintha nehezen forogna benne a tengely. Olyan mintha nem lenne elég erő a motorban, hogy beindítsa a propellert, de ha végül sikerült, akkor nem áll le csak ha áramtalanítom, viszont utána megint nem indul elsőre. Lehet hogy csak részben égett le a motor, amikor eldugult a cső? Sajnos az elektronika nem az erősségem.
 
Szia!

Régebben hasonló problémám volt nekem is szivattyúval, igaz az nem akváriumi környezetben üzemelt, hanem a számítógép vízhűtését működtette. :)
Ebből a leggyengébb típus.
A problémák nálam is hasonlóak voltak, végül kidobtam az egészet a gépből. 1-2 év múlva kezembe akadt a szivattyú , és gondoltam megnézem mi is lehet a baja. A mágnes és a lapátok picit nehezen forogtak a tengelyen, mert a tengelyre rakódott valami rozsdás, vízköves valami. Első nekifutásra cseppentettem a tengelyre műszerolajat, és kézzel párszor megjárattam a forgórészt. Összerakás után egész szépen ment(vödörben járattam), de közben még néha-néha hangos volt, mintha berezonált volna, gondoltam hagyom, majdcsak bejárja magát. A végső megoldást teljesen véletlenül találtam meg, mikor a vödörbe amiben járt már jónéhány órája, belemostam egy követ amire nagyon apró kvarchomok volt tapadva. Beszívta a homokot, picit kerregett és jóadag rozsdás trutyit nyomott bele a vízbe, utána elhallgatott, és azóta is csendben jár. Gondolom lecsiszolta a tengelyt meg a forgórészt egy az aprószemcsés homok.
Nézd meg a tengelyt meg a forgórészt hogy nincs-e valami lerakódás rajta, ha van akkor valahogy próbáld meg eltávolítani, ha nem megy akkor egy új forgórész szerintem megoldja a problémát.
 
Köszönöm a tippet!

Szóval akkor nem a tengelynek kell a gumiperselyben elfordulnia, hanem a mágnes-rotor együttesnek kell pörögnie az acéltengelyen? Mert nekem a tengely a rotorban meg sem mozdul, mintha egybe lenne ragasztva a kettő(vagy akkor lehet, hogy égve a víz nélküli járástól, amit a dugulás okozott...).
 
becherovka said:
Köszönöm a tippet!

Szóval akkor nem a tengelynek kell a gumiperselyben elfordulnia, hanem a mágnes-rotor együttesnek kell pörögnie az acéltengelyen? Mert nekem a tengely a rotorban meg sem mozdul, mintha egybe lenne ragasztva a kettő(vagy akkor lehet, hogy égve a víz nélküli járástól, amit a dugulás okozott...).

A Rotor résznek forognia kell tudni a tengelyen (de szép magyarra sikeredett :!: ), a perselyek csak az excentrikusságot próbálják meg korrigálni...
 
becherovka said:
Köszönöm a tippet!

Szóval akkor nem a tengelynek kell a gumiperselyben elfordulnia, hanem a mágnes-rotor együttesnek kell pörögnie az acéltengelyen? Mert nekem a tengely a rotorban meg sem mozdul, mintha egybe lenne ragasztva a kettő(vagy akkor lehet, hogy égve a víz nélküli járástól, amit a dugulás okozott...).


Hát akkor itt a bibi!A tengelyen a rotornak szépen kell futnia! Próbáld kiszedni megpucolni(ha más nincs egy csepp étolaj is megteszi kenésnek)
 
Siker!
Végül ki tudtam tuszkolni a tengelyt(alig ment úgy rá volt gyógyulva a rotor műanyagja) és mivel a szorulást nem kosz, hanem a műanyag deformálódása okozta, így egy nagyon spéci módszerrel(fa fúrószárral :lol: ) ki tudtam tágítani. azóta hibátlanul üzemel! ;) De mivel ez a fúrószáras tágítás elég sufnituningos megoldás, meg picit mintha zajosabb is lenne azóta, valszínű kicserélem a rotort, mielőtt megen tartós üzemre fogom a gépet!
Köszi a segítségetekért!
 
Sziasztok!

Van egy Resun 4000 Liter/órás áramoltatóm, amit lehet, hogy sikerült részben elrontanom: A szitu az, hogy az áramoltató pumpák vezérlésével próbálkozok,(részletek az akváriumvezérlés másképp topicban) hasonlóan mint a tengeriben,de csak enyhébb verzióban, mert ez a teljesítményű áramoltató is épp hogy csak mozgatja a növényeket az 120 centi hosszú akvárium túloldalán.
A gond az volt, hogy minden indításkor eléggé kerepelve indult, utána persze szinte hangtalanul ment, csak ha az ember ezt 5 másodpercenként kapcsolgatja az már nem túl szerencsés. Szétszedtem és láttam, hogy a propeller elé belóg egy kis csap, amihez az álló lapátok hozzáérnek, de amint elindul behúzódik az egész rotor és már nem ér hozzá. Gondoltam, hogy minek ez ide, így fogtam és letörtem. Sajnos ezzel csak rontottam a helyzeten, mivel úgy látszik a gyártó valami elektronikus spórolás miatt ezzel oldotta meg, hogy a rotor csak a megfelelő irányba induljon el, így most, épp ahogy sikerül olyan irányba indul el, tehát nem csak nyom, hanem szív is, mint én :eek: .
Meg lehet vajon oldani, valami kis elektronikus alkatrész berakásával, hogy csak a megfelelő irányba induljon el, mint pl porszívónál a kondi. Persze a dugóba tenném, ezt amúgy is le kellett vágni, mivel szerintem talán japán piacos, nem hengeres a dugvilla, hanem lapos. Az ADA könyvben láttam ennek ellentettjét az időkapcsolón.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv:Viktor
 
Victor said:
Sziasztok!

Van egy Resun 4000 Liter/órás áramoltatóm, amit lehet, hogy sikerült részben elrontanom: A szitu az, hogy az áramoltató pumpák vezérlésével próbálkozok,(részletek az akváriumvezérlés másképp topicban) hasonlóan mint a tengeriben,de csak enyhébb verzióban, mert ez a teljesítményű áramoltató is épp hogy csak mozgatja a növényeket az 120 centi hosszú akvárium túloldalán.
A gond az volt, hogy minden indításkor eléggé kerepelve indult, utána persze szinte hangtalanul ment, csak ha az ember ezt 5 másodpercenként kapcsolgatja az már nem túl szerencsés. Szétszedtem és láttam, hogy a propeller elé belóg egy kis csap, amihez az álló lapátok hozzáérnek, de amint elindul behúzódik az egész rotor és már nem ér hozzá. Gondoltam, hogy minek ez ide, így fogtam és letörtem. Sajnos ezzel csak rontottam a helyzeten, mivel úgy látszik a gyártó valami elektronikus spórolás miatt ezzel oldotta meg, hogy a rotor csak a megfelelő irányba induljon el, így most, épp ahogy sikerül olyan irányba indul el, tehát nem csak nyom, hanem szív is, mint én :eek: .
Meg lehet vajon oldani, valami kis elektronikus alkatrész berakásával, hogy csak a megfelelő irányba induljon el, mint pl porszívónál a kondi. Persze a dugóba tenném, ezt amúgy is le kellett vágni, mivel szerintem talán japán piacos, nem hengeres a dugvilla, hanem lapos. Az ADA könyvben láttam ennek ellentettjét az időkapcsolón.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv:Viktor
En inkabb megmelegitenem forrasztopakaval es visszatennem a letort elemet. Ha nincs hozza eszkoz vagy rutin, akkor szerintem barmelyik muanyagos megcsinalja parszaz forintert.
 
Vissza, vissza tudnám tenni, de inkább szeretném a meglévő technikával használni, vagyis hullámvezérlőmmel kapcsolgatni. Ehhez viszont útban lenne ez a csap, mert minden egyes indításkor kerepelve indul emiatt, és a rendszer jelenleg 5-5 másodpercenként kapcsolja ki-be. Van egy Hydor Koraliám, és egy Aquael 2600-asom is azokban nincs ilyen csap, mégis mindig ugyanabba az irányba indul el, tehát csak meg van oldva ez valahogy.
 
Back
Oldal tetejére