• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Molroth

Kertész bálvány
26014357184_1b02784247_o.jpg 26014357184_1b02784247_o.jpg Tegnap szétkaptam az előző akvárium romjait és nekiláttam ünnepi zabálás utáni mozgás gyanánt a rescape-nek. A technika sajnos egyelőre változatlan maradt, remélem azért ez a setup szerencsésebb lesz az elődjénél. :D

Akvárium: Juwel Koral 60 (60x30x30 sima üveg és fekete sziló házasságából) - 54L
Szűrés: Atman AT 3335 (600lph névleges, lávakő+kerámiagyűrű, szivacs, Trop, perlon)
Világítás: Odyssea Quad T5 2x24W 6500K fénycsővel
CO2: Citromsavas D201, üveg difivel beoldva
Tápozás: TF Planter a gyári ajánlás szerint+Neptun Liqui carbo
Vízcsere: heti 25% kezelt csapvízzel, Neptun Biostarttal után kezelve
Dekor: redmoor gyökér, bazalt kövek és fehérvárcsurgói kvarchomok
Aljzat: Átmosott ADA Amazinia, kb 1L

Növények:
Anubias nana petite
Microsorum trident és needle leaf
Hygrophila araguaia
Bucephalandra velvet leaf 4
Rotala indica
Karácsony és weeping moha

Az élővilág jelenleg 10db zöld neon, egy japán kék guppy egy arany anci és pár RC. A tervek szerint érkezik még egy ezüst fonalalgázó, legalább 5db zöld neon, talán 5-6 cory pigmy, és ugyanennyi amano.

Pár telefonos kép:

A fa:
23922978162_8262fb8578_h.jpg

A kész hardscape:
23663326119_3d6615659d_h.jpg

Feltöltve, még kicsit ködösen, súlyzó kövekkel:
23948629141_d61609b689_h.jpg

Remélem sikerül majd szépen egyben tartanom. :D
 
Utoljára módosított:
Tegnap szétkaptam az előző akvárium romjait és nekiláttam ünnepi zabálás utáni mozgás gyanánt a rescape-nek. A technika sajnos egyelőre változatlan maradt, remélem azért ez a setup szerencsésebb lesz az elődjénél. :D

Akvárium: Juwel Koral 60 (60x30x30 sima üveg és fekete sziló házasságából) - 54L
Szűrés: Atman AT 3335 (600lph névleges, lávakő+kerámiagyűrű, szivacs, Trop, perlon)
Világítás: Odyssea Quad T5 2x24W 6500K fénycsővel
CO2: Citromsavas D201, üveg difivel beoldva
Tápozás: TF Planter a gyári ajánlás szerint+Neptun Liqui carbo
Vízcsere: heti 25% kezelt csapvízzel, Neptun Biostarttal után kezelve
Dekor: redmoor gyökér, bazalt kövek és fehérvárcsurgói kvarchomok
Aljzat: Átmosott ADA Amazinia, kb 1L

Növények:
Anubias nana petite
Microsorum trident és needle leaf
Hygrophila araguaia
Bucephalandra velvet leaf 4
Rotala indica
Karácsony és weeping moha

Az élővilág jelenleg 10db zöld neon, egy japán kék guppy egy arany anci és pár RC. A tervek szerint érkezik még egy ezüst fonalalgázó, legalább 5db zöld neon, talán 5-6 cory pigmy, és ugyanennyi amano.

Pár telefonos kép:

A fa:
View attachment 2232

A kész hardscape:
View attachment 2233

Feltöltve, még kicsit ködösen, súlyzó kövekkel:
View attachment 2234

Remélem sikerül majd szépen egyben tartanom. :D
Szerintem ezzel az összeállítással nem lesz gondod.Jól sikerült bár ha tudsz követ tördelni akkor még az előteret tudod finomítani.[emoji6] [emoji106]
 
Jó lett Laci!
Látom a homokos-fás-köves-minimál vonal kezd népszerű lenni;)
Az ecseted nagyon bejön, de a súlyozó köveket sem apróztad el:D
A kis barlangnak mi lesz a sorsa?
 
Nagyon szépnek ígérkezik :) esetleg ha lenne receptet a co2 höz meg tudnád e osztani velem mert szinte ugyan ezek a feltelek nálam is és eddig nem bírtam normális co2 ellátást összerakni :( előre is köszi :)
 
Jónak igérkezik
Köszi! :)

Szerintem ezzel az összeállítással nem lesz gondod.Jól sikerült bár ha tudsz követ tördelni akkor még az előteret tudod finomítani.
Remélem, így lesz! :) Egyelőre így hagyom az előteret, nem akarok túlzsúfolni, de van bekészítve pár kisebb darab a biztonság kedvéért. Viszont a jobb hátsó nagy követ lehet cserélem majd, mert nagyon szarul mutat így képen. Természetellenesen vízszintes.

Jó lett Laci!
Látom a homokos-fás-köves-minimál vonal kezd népszerű lenni
Az ecseted nagyon bejön, de a súlyozó köveket sem apróztad el
A kis barlangnak mi lesz a sorsa?
Köszi Szabi! Már nagyon régen ilyet szeretnék, csak az erre szánt fa végül a nanoba került, másik szép fát meg nem találtam, ezért lett a köves őrület. :p Az ötlet már rég érett, csak a megfelelő fa hiányzott, aztán befutott @BSzilvi hirdetése, ami nagyon jó vételnek bizonyult, de adott is fejtörést, mert pont azt a formát nem adta, ami nekem kellett volna, de végül két ágacskát kellett csak módosítanom rajta, hogy elégedett legyek a végeredménnyel. Elég nagy darab fa, jó nagy "tuskó" késszel, ezért ment rá annyi súlyzó kő.
A kis barlang jelenleg Anci Úr lakása. :D Semmi sügér, vagy ilyesmi nem fog oda kerülni, csak látványelem. :p

Nagyon szépnek ígérkezik esetleg ha lenne receptet a co2 höz meg tudnád e osztani velem mert szinte ugyan ezek a feltelek nálam is és eddig nem bírtam normális co2 ellátást összerakni előre is köszi
Köszi szépen! A recept a Killer féle 600ml ioncserélt víz+200g citromsav és 200ml ioncserélt víz+200g szódabikarbóna.
 
Köszönöm a receptet mást használtam eddig meg sima csapvizet és nagyon nem vált be szóval váltok erre inkább.
Köszönöm szépen és kiváncsi vagyok hogyan haladsz az akvariummal.
Ezúton is Boldog új évet kívánok!
 
Kikerültek a súlyzó kövek és kapott az akvárium végre egy karbantartást, mert sajnos meló és betegség miatt nem tudtam vele túl sokat foglalkozni az etetésen, tápozáson, co2 ellenőrzésen és carbozáson kívül. A dekorhomokon volt bőven szmötyi, de a szuper célszerszámom segítségével remélhetőleg nem lesz gond a tisztán tartása. :)
Megjelent némi fonál és haj alga, remélem, hogy sikerült majd megszabadulni tőlük. A rotalán még dolgozni kell, illetve szeretném kiegészíteni valamilyen másik stemmel. Tippek esetleg? Egyelőre ami tetszik, az @Luigi13-ék Tropicás megmentett ludwigiája, illetve befutó még a juncus Rrpens is.

Kár kép:
Teljesen lentről:
23672336704_32520c13cb_h.jpg

középről:
24274413376_273d9f8c7e_h.jpg

Anci úr(? :D):
24274408696_9b692d9c7c_h.jpg

Lassan kezd beindulni a moha:
24004957210_bacdd7a26d_h.jpg

Oldalról:
23673729003_d561a995e2_h.jpg

Részlet:
24004946840_0e8e315730_h.jpg

Anubias petite a kövek között:
23932708739_73475743b9_h.jpg

Köszi, hogy benéztél! (y)
 
Ez a bajom a kifejlett zöldnonnal. 60as akváriumba egyszerűen már nagyok. amíg kicsik nagyon baró, főleg ha van bent 15 darab. De aztán nagyok lesznek...ezek sem mai gyerekek ugye?
 
Ez a bajom a kifejlett zöldnonnal. 60as akváriumba egyszerűen már nagyok. amíg kicsik nagyon baró, főleg ha van bent 15 darab. De aztán nagyok lesznek...ezek sem mai gyerekek ugye?
Nekem egyelőre bőven megfelelnek, nem szeretnék nagyon piciket, és szerintem a scape sem kívánja ezt meg.
Veteránok amúgy @letsgodisco -tól kaptam őket, és tervben van még 5db beszerzése melléjük, illetve 5-6db törpe coryn is töröm a fejem.
 
Na kérem ez nagyon kafa lett!Ez eddig a legfrankóbb scaped!A rotalät en mellőzném,nem illik a képbe(sztem).Talän az emlitet juncus repens jobb lenne,igaz csak képekről ismerem!Pár mohás kő pl Fissidens Nobilis sokat dobna a képen!Igy toväbb!
 
Baró lesz! A rotalát én hagynám, alacsonyan tartva. Még a bal meg a jobb alsó sarkot találom üresnek, a kövek mögül kikandikálva mehetne valami fűféle. Amúgy összeségében szuper!
 
Szép, szellős, letisztult, mosolygós hangulatú lett ez a scape.(y)
Még az a pár kósza rotala is elmegy szerintem, amíg nem függöny, hanem ez a pár filigrán szál marad.
Nekem nem hiányzik semmi lentről, csak megosztaná a figyelmet, ami így teljesen a központba koncentrálódik.
Határozottan tetszik:woot:
 
Na kérem ez nagyon kafa lett!Ez eddig a legfrankóbb scaped!A rotalät en mellőzném,nem illik a képbe(sztem).Talän az emlitet juncus repens jobb lenne,igaz csak képekről ismerem!Pár mohás kő pl Fissidens Nobilis sokat dobna a képen!Igy toväbb!
Köszi szépen! :)
A rotalát még meglátom, hogy alakul, milyen formákat tud megmutatni, de mindenképp szeretném keverni valami hasonló karakterű, de hosszabb levelű vöröses, vagy zöld növénnyel. Illetve még a fán a rotala előtt remélhetőleg beindul a h. araquia is és lesz belőle egy szép kis bokor.
A mohás köveken gondolkoztam, de egyelőre megnézem így, mit mutat. Kövem és mohám lesz hozzá, de szeretnék először egy tisztább előteret megnézni.

Baró lesz! A rotalát én hagynám, alacsonyan tartva. Még a bal meg a jobb alsó sarkot találom üresnek, a kövek mögül kikandikálva mehetne valami fűféle. Amúgy összeségében szuper!
Köszi! :)
Fűszerű növényt egyelőre biztosan nem fogok használni, max, ha bedurran a buce/anubias állomány, akkor kicsit szétszórom a repedésekbe, résekbe őket. A bal oldalon van egyébként microsorumból needle leaf, illetve petite, de még kicsike és alig látszik. A jobb oldalt viszont szeretném tisztán hagyni, onnan még a hátsó követ ki fogom operálni, mert az viszont zavar.

Szép, szellős, letisztult, mosolygós hangulatú lett ez a scape.(y)
Még az a pár kósza rotala is elmegy szerintem, amíg nem függöny, hanem ez a pár filigrán szál marad.
Nekem nem hiányzik semmi lentről, csak megosztaná a figyelmet, ami így teljesen a központba koncentrálódik.
Határozottan tetszik:woot:
Köszi szépen! :)
Ennél azért dúsabb rotala bokor a célom, de szeretném, ha szépen legyezőként elterülne, szóval nem a teljesen tömött telep a célom. Meg ugye kérdés még, hogy mi fog közé kerülni.
 
Hihetetlen, milyen jó érzéked van az akváriumokhoz. Le a kalappal ismét! (y)
Zavarba hozol...:lurking: Nem álszerénység, de szerintem nem így van. De azért jól esik, ha így gondolod. :):pompous:
 
Nekem is nagyon tetszik. Ilyenkor irígylem az olyanokat, mint te, amikor ilyen méretben ilyen szépet sikerül összehozni!

Annyi kis kiegészítést még tennék, hogy üveg be és kifolyókkal még jobban ütne. Bár gondolom sajnos oka van ezen eszközök hiányának.
 
Nekem is nagyon tetszik. Ilyenkor irígylem az olyanokat, mint te, amikor ilyen méretben ilyen szépet sikerül összehozni!

Annyi kis kiegészítést még tennék, hogy üveg be és kifolyókkal még jobban ütne. Bár gondolom sajnos oka van ezen eszközök hiányának.

Köszi szépen! Hát a méret az rajtam kívülálló okok miatt ilyen, az az zöld fagyiskanál meg már úgy hozzám nőtt. :D
Amúgy nem nagy durranás, csak kell találni egy útépítésből megmaradt útmenti kőkupacot.... és egy dekorfát jó áron. :D És marha sokat kell agyalni, hogy mit csináljak a fával, hogy azt az arcát mutassa, ami nekem kell. Nekem ez volt a legnagyobb fejtörés, mert az előző helyén így nézett ki:
proxy.php?image=http%3A%2F%2Fgallery.site.hu%2Fd%2F22518245-2%2FDSC_0663.JPG
És tényleg csak két vékony ágat raktam máshová, de két hétig csak forgattam és vakartam a fejem. :D
 
Back
Oldal tetejére