• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Tegnap jutott végre rendesen idő az akvára! De szerencsére sokat nem kellett rajta matatni, mert az algaevők szépen teszik a dolgukat. Az üveget végre nem kellett borotválni, csak a vízkövet kellett dörzsikézni. :) A microsorumokról eltávolítottam az elhalt leveleket (nem nagyon szeret nálam, lehet macro hiányzik neki.. fekete foltos sok levél.), meg az anubiasokról is levagdostam a carbotól megégett elhalt leveleket és párat újra is kellett kötözni, mert nem nagyon akarta megfogni a fát a gyökérzettel.
Találtam egy nagyon pici gyökeres araquia hajtás kezdeményt... egy kerámia gyűrűbe tömtem egy kevés mohát és bele szúrtam, aztán szépen odarögzítettem a fához... hátha megembereli magát! Hasonló helyen kötöttek ki az elhalt trident levelek végén lévő csemeték is. :)
A stemek sajna még nem kandikálnak ki a fa mögül, de mintha kezdenék összeszedni magukat! A másik dolog amivel még elégedetlen vagyok a mohák... Nem nagyon akarnak virulni, de remélem, hogy ez is elindul hamarosan, és akkor tudok még pár helyre telepíteni, mert a legtöbb helyről kipusztult a carbo és/vagy alga irtó miatt.
Alga fronton viszont nagyon jól állok, nagyon szépen vissza szorult mindenhonnan, bár még nem algamentes, de teljesen elfogadható szinten van.
A co2-vel viszont szívok... Megint kb 2 hét alatt elment egy töltet. Valahol ereszt a rendszer. Lehet a kupakok mentek totál tönkre... Jön az utánpótlás, de egyre inkább gondolkozok azon, hogy mit tudnék beáldozni érte, mert nagyon unom a banánt!:rage::rage::rage::rage::rage:

Amúgy összességében most elégedett vagyok az akvával. Eleve egy lassú akváriumnak terveztem, szóval nem vagyok csalódott, de kíváncsi vagyok, hogy május végére sikerül-e egy fotózható formát összehozni... :)
Most így fest:
25505572054_06bb8fcdf5_h.jpg

Köszi, hogy benéztél! (y)
 
Szia!Alakul ez szépen,csak egy kérdés:az anubiasoknak nem vágod le a gyökereit?Nekem kicsit kevés a növény,lehet,hogy pár moha gombócot elhelyeznek a kövek köze!
 
Szia!Alakul ez szépen,csak egy kérdés:az anubiasoknak nem vágod le a gyökereit?Nekem kicsit kevés a növény,lehet,hogy pár moha gombócot elhelyeznek a kövek köze!
Köszi szépen! Egyelőre nem bántom az anubiasokat, még várom, hogy szépen megkapaszkodjanak mindenhol. A kövek közé lentre flame mohát gondoltam elszórva. Bár azért óvatos duhaj vagyok, mert pont ott jól meg tud ülepedni a mulm, ráadásul nem egyszerű hozzáférni sem a faágak miatt. De én is érzem, hogy kelleni fog! Nagyon nem akarom teletömni zöldséggel az akvát, de a középső részre a fára nagyom hiányzik valami, meg hát a stemek nélkül elég hülyén mutat most az egész. Stem fronton két dolgon vacillálok:
1 - Középre juncus repens megy.
2 - az indica átköltözik a tuskó jobb oldalára és hagyom legyező szerűen elterülni, a bal oldalra az aranymetszés közelébe pedig montevidensis megy.

Nagyon szép az akid, de ha versenyfotót készítesz, azért a technikát átmenetileg akkor vedd ki!(y)
Öööööö oké. :D És köszi! :)

Molroth: nem tudom miért nem vettem eddig észre, de ezeket a köveket honnan szerezted? :)
Nagyon jó szót találtál meg, mert ezek tényleg "szerezve" lettek. :p Gyáltól nem messze egy útépítés után ott felejtődött kupacból guberáltam őket. Sima bazalt elvileg.
 
Hétvégére kiürült a Co2 teljesen, mert a kupakokat sikerült szétcsesznem legutóbb, és tuti eresztenek. Ezért most - amíg nem érkeznek meg az új kupakok - visszaálltam az élesztősre és az üveg difire. És tele is lett a tököm végleg a citromsavazással, megérett az elhatározás egy 1-2 kilós co2 palack és valami olcsó reduktor megvásárolására - de egyelőre ráfordítható pénzmag híján. :D Ha sikerül a rozsdamentes szűrőt összehozni, akkor a mostanit eladva ez kicsit könnyebb lesz. Apropó, sikerült elkészítenem a rozsdamentes házhoz megcsinálnom a gumi tömítést... :D De a tesztelés még várat magára, hogy mennyire zár jól. Talán majd most hétvégén próbát teszek vele és lehet, hogy a pumpát is megveszem hozzá.

Az akvárium a vártnál lassabban fejlődik, de szerencsére közel algamentes minden! Az anubiasok gyökérzetét rendbe tettem, a rotala is kezdi hozni az új hajtásokat. A dekorhomokot sem kell gereblyéznem, teljesen karbantartják a garnélák!
A moháknak viszont valami nem tetszik... Nem nagyon látok rajtuk friss, világos hajtásokat, és nem nagyon akarnak megkapaszkodni, még a christmas sem. :(

Képet most nem készítettem, mert nincsen szinte semmi változás...
 
És tele is lett a tököm végleg a citromsavazással,

Ha negatívumot kellene mondanod róla mi lenne az? Mert a pozitív oldaláról viszonylag sokat olvastunk már korábban.

Hiányolom ezeket a bejegyzéseket, ami talán a citromsavas viszonylag rövid életútja miatt lehet.
Mostanság már ki kellett derülnie mi lehet a problémás, ahogy anno az élesztős megoldásoknál is. Mi a gyenge pontja.

Ha össze tudnád foglalni néhány pontban azt megköszönném. Mi is ezen tapasztalatok alapján szoktunk ajánlani a vevőknek. (y)
 
Ha negatívumot kellene mondanod róla mi lenne az? Mert a pozitív oldaláról viszonylag sokat olvastunk már korábban.

Hiányolom ezeket a bejegyzéseket, ami talán a citromsavas viszonylag rövid életútja miatt lehet.
Mostanság már ki kellett derülnie mi lehet a problémás, ahogy anno az élesztős megoldásoknál is. Mi a gyenge pontja.

Ha össze tudnád foglalni néhány pontban azt megköszönném. Mi is ezen tapasztalatok alapján szoktunk ajánlani a vevőknek. (y)
Igazából én lustultam be és/vagy kevesebb időm is jut rá, lazábban veszem.
Az összeszerelésénél oda kell figyelni, hogy minden rendben legyen: tömítések, kupakok tiszták legyenek belül, ne húzd túl a kupakokat, de eléggé meg legyenek húzva, hogy ne eresszen.
Az igazi gyenge pontja szerintem a kupak, már a 2. garnitúrát sikerült hazavágnom. Ha erősebb anyagból lennének, akkor nem lenne ekkora gond velük.
Ha az ember odafigyel, hogy a palackokat, és a citromsavas csövet cserélje, akkor nagy gond nem lehet vele.

Kb pariban van az eldobható palackos megoldással, a töltet mennyisége is majdnem pontosan megegyezik, de az utántöltés több figyelmet igényel.
Sokkal jobb, mint az élesztős, mert egyenletes a gáztermelés és a nyomás is, ha minden oké.

Ez egy nagyon jó ugródeszka a rendes nagynyomású rendszerhez. Szép lassan össze lehet szedni hozzá mindent a reduktor és a co2 palack kivételével, és egy idő után sokkal vonzóbb lesz a rendes nagynyomású rendszer. Nálam is ez van most, hogy vonzóbb sokkal, hogy nem kell havonta töltetet cserélni, hanem elég mondjuk évente, és nem kell nyomásugrástól tartani. Szóval összességében az a nagy hátránya a nagynyomásúval szemben, hogy sokkal kevésbé önműködő a dolog. De beugró szintnek teljesen jó. Kisebb nano akváriumokhoz szerintem jobban megéri pl egy tropica nano szett, ha a keretbe belefér a palack csere. De nagyobb 60L körüli akvához jobban megéri a vesződés a citromsavassal, és hozzá teszem, hogy kb egy évig probléma mentesen használtam. :)
 
Igazából én lustultam be és/vagy kevesebb időm is jut rá, lazábban veszem.
Az összeszerelésénél oda kell figyelni, hogy minden rendben legyen: tömítések, kupakok tiszták legyenek belül, ne húzd túl a kupakokat, de eléggé meg legyenek húzva, hogy ne eresszen.
Az igazi gyenge pontja szerintem a kupak, már a 2. garnitúrát sikerült hazavágnom. Ha erősebb anyagból lennének, akkor nem lenne ekkora gond velük.
Ha az ember odafigyel, hogy a palackokat, és a citromsavas csövet cserélje, akkor nagy gond nem lehet vele.

Kb pariban van az eldobható palackos megoldással, a töltet mennyisége is majdnem pontosan megegyezik, de az utántöltés több figyelmet igényel.
Sokkal jobb, mint az élesztős, mert egyenletes a gáztermelés és a nyomás is, ha minden oké.

Ez egy nagyon jó ugródeszka a rendes nagynyomású rendszerhez. Szép lassan össze lehet szedni hozzá mindent a reduktor és a co2 palack kivételével, és egy idő után sokkal vonzóbb lesz a rendes nagynyomású rendszer. Nálam is ez van most, hogy vonzóbb sokkal, hogy nem kell havonta töltetet cserélni, hanem elég mondjuk évente, és nem kell nyomásugrástól tartani. Szóval összességében az a nagy hátránya a nagynyomásúval szemben, hogy sokkal kevésbé önműködő a dolog. De beugró szintnek teljesen jó. Kisebb nano akváriumokhoz szerintem jobban megéri pl egy tropica nano szett, ha a keretbe belefér a palack csere. De nagyobb 60L körüli akvához jobban megéri a vesződés a citromsavassal, és hozzá teszem, hogy kb egy évig probléma mentesen használtam. :)

Szupi köszi erre gondoltam. (y)
Nem a citromsavas ellen kampányolok, csak minden módszernek van előnye és hátránya (a nagy palackosnak is).
De a citromsavas rendszerek a legfiatalabbak a családban, jó tudni, hogy idővel mire számítson az ember.

Köszi az infót
 
Nem offolok de egy dolgot még hozzáfűznék.
Szerintem az is számít hogy milyen palackkal használjuk.Én speciel szódás kemény falú palackkal használom,ennek a feje is vastagabb mint az általános üdítős palackoké.
És igen aki ilyet használ az előbb vagy utóbb belátja KELL a nagynyomású rendszer :)
 
Az igazi gyenge pontja szerintem a kupak, már a 2. garnitúrát sikerült hazavágnom. Ha erősebb anyagból lennének, akkor nem lenne ekkora gond velük.
Laci, ha arra járok, majd elviszem Neked a használaton kívüli 501-esemet. Majd csak szerzel rá valami jó palackokat.;)
Legalább a korábbi nagyvonalúságodat viszonozni tudom majd vele;), aztán ha majd kinőtted, továbbadod, vagy ráakasztod valami nanora:woot:;)
 
Laci, ha arra járok, majd elviszem Neked a használaton kívüli 501-esemet. Majd csak szerzel rá valami jó palackokat.;)
Legalább a korábbi nagyvonalúságodat viszonozni tudom majd vele;), aztán ha majd kinőtted, továbbadod, vagy ráakasztod valami nanora:woot:;)
Szia Szabi! Köszi a felajánlást, de igazából semmi gondom nincs a mostani rendszerrel, meg a palackokkal sem. :D Egyszerűen csak megszülette az elhatározás, hogy a következő lépcsőt meg kell lépni, szóval majd jön valamikor a nagypalackos rendszer. A reduktort már kinéztem magamnak, az elvileg kijön kb 6000Ft-ból, és alá pedig egy tűzoltó palack kerül majd, ami elvileg 10e környékén már megoldható. Minden mást már összeszedtem a rendszerhez. :)
 
Megjött a vízpumpa! :D Szerencsére szerelhető US dugóval küldték, amit vágás és hasonlók nélkül EU-sra tudtam cserélni. Gyorsan bedobtam az akiba.... és olyan cunamit csinált, hogy a halak azóta is pedánsan csapatban mozognak, egyik sem válik ki egy pillanatra sem. :D az egyik anubiast is leszaggatta a fáról. :p És zúg mint egy hoffer traktor. Ha lejjebb tekerem, akkor már nem olyan vészes. Időm még nem volt szétkapni, hogy minden oké-e vele, vagy csendesebbé tehető-e esetleg. Wish me luck! :D
 
Nem 110 Voltos az a pumpa?
Nagyon remélem, mert az van ráírva a cimkéjére, hogy 220/240V :D

Lehet én keverem a dugvillát, és nem US, hanem más. De elég fura cucc, az a 3 pöckös cucc, de van benne egy beépített 3A-s biztosíték. o_O
Megvan, ez az UK dugvilla. :)
 
No hát szétkaptam a pumpát, természetesen nem kerámia tengelyes, hiába úgy hirdették és hiába van a dobozra is ráírva... :p

Ma összeraktam a szűrőt és leteszteltem. A tető tömítése nem ereszt, pedig tartottam tőle, hogy bajos lesz. A tömszelence furatával megszenvedtem, nagyon nehezen vitte a fúró a rozsdamentes lenmezt. És tanulság, hogy a tömszelence mindkét oldalára kell tömítés! Sajnos ott tud falsot szívni, de csak éppen hogy.
Le is teszteltem, van egy kis hangja, de csak ha közelről hallgatom. A vízhozama kicsit csökkent, de így is szépen tolja a vizet. Meglátjuk mit tud majd megpakolva. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Elvesztettem a fonalat. Milyen pumpa? Honnan rendelted?
Csak úgy mellesleg: a szörny hogy van?
Kínából rendeltem, Jier AP 1000. 9W, 1000lph névleges, és 1,3m emelési magasság.

A szörny megvan, köszi! Kell bele talaj, mert az amazonia kb eltűnt a kövek közül... :S
Tegnap bekerült hátra egy kazal apogoneton gayi @hnorbi tól, remélem sikersztori lesz. :D

Most az elsődleges a diy szűrő tesztelése lesz. Kell még bele szivacs és vagy 5l lávakő a 2l matrix mellé. Zsákok a szűrőanyagoknak, illetve elválasztó rácsok, no meg két csap a csövezésre. Utána majd jöhet a palack vásárlás. :D
 
Back
Oldal tetejére