• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Köszi mindenkinek a bátorítást és persze a gratulációt is! :)
Megérkezett a tűszelep, hamarosan be is üzemelem és akkor indulhat vége az automatizálás. :D
 
Beüzemeltem a cuccost még tegnap este, nagyon baba a camozzi szelep! A mágnesszeleppel viszont gondban vagyok. Lassan 2 órája megy és nem tudom megfogni, olyan forró... Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen táp kell neki. 12V-os, én most egy 12V 2A táppal hajtom, lehet, hogy sok neki nagyon a 2A. Ennek utána kel járnom!
 
Beüzemeltem a cuccost még tegnap este, nagyon baba a camozzi szelep! A mágnesszeleppel viszont gondban vagyok. Lassan 2 órája megy és nem tudom megfogni, olyan forró... Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen táp kell neki. 12V-os, én most egy 12V 2A táppal hajtom, lehet, hogy sok neki nagyon a 2A. Ennek utána kel járnom!
Laci, nézd meg az üzemi hőmérsékletét.
Emlékszel, pár hete beszéltünk róla;)
 
Laci, nézd meg az üzemi hőmérsékletét.
Emlékszel, pár hete beszéltünk róla;)
Igen, az rajta is van, de az előző gazdája sem ilyen táppal hajtotta, csak már nem volt meg neki, de @matrai kolléga megadta a választ, ő 7,5V-on használja, és úgy nem forró, de még nyit/zár.
 
A mai - nagygenerál* - után:
View attachment 5959

*: Dekorhomok alapos átmozgatása, porszívózása, algacsipeszezés(mintha kezdene visszavonulót fújni), elhalt microsorum és rotala részek eltávolítása, mohaporszívózás, ki/befolyó hypos áztatása és tiszítása, dekorfa carbozása.
Szépen kezdi felvenni azt a formát, amit anno mutattál, mint inspiráló akvárium. Hiányzik még a kövek mohásítása, jól sejtem? A látvány szuper lesz, ha jól összeérik...
 
Kis update. Az alga ellen vegyi fegyvert vetettem be neptun algairtó formájában. Ez remélhetőleg jól hazavágja majd a mocskos zöld fajtáját! :D
Tegnap öntöttem be, de idő hiányában majd csak holnap fogom az alga javát manuálisan eltávolítani. Szerintem egy nagy vízcserét is csinálok, és szűrő takarítás is lesz.
És vasárnap, vagy hétfőn is lesz egy nagy vízcsere. A co2 mágnesszelephez nem találtam itthon használható tápot. a cél az ugye a 7,5V lenne. Van egy 9V-os mobil töltőm, megnéztem, hogy mit szól hozzá a cucc, de nem volt okés, úgyhogy most megint 24/7 megy a co2 de nagyon alacsony bubiszámon. szépen tekerésztem fel a tűszelepet, mert a sokkkal jobb beoldás miatt nem akartam elgázosítani a népséget. :D Kapott a co2 is új töltetet, most szép stabilan tartja a 2,2 bart.
Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsojjaki.
 
A co2 mágnesszelephez nem találtam itthon használható tápot. a cél az ugye a 7,5V lenne. Van egy 9V-os mobil töltőm, megnéztem, hogy mit szól hozzá a cucc, de nem volt okés
Szia! Ha van 12 V-os tápegységed, akkor közbe iktathatsz egy ilyet is: LM2596 Buck Step-down Power Converter Module DC 4.0~40 to 1.3-37V LED Voltmeter (e-öbölben tavaly 825 Ft-ért vettem ilyet). Ezen egy kis csavarral tudod állítani, hogy mennyi legyen a kimenő feszültséged 1,3-37 V között tizedenként. A maximális terhelhetősége 2 A. Én ilyet teszek most be az akvárium hűtőventilátorai és a termosztát közé. A termosztáttal hőfok függvényében tudom majd automatizálni a ventilátorok be- és kikapcsolását, míg a konverterrel a teljesítményüket. Utóbbira szükségem is lesz, mert egy régi HP szerverből operáltam ki őket (2 db 14 cm-es venti) és ha 12 V-tal hajtom meg őket, akkor a 100 cm-es akiban olyan cunamit csinálnak, hogy a ventilátorral szemközti oldalon kitolják a vizet :D
 
Mivel oldasz be jelenleg ?
UP atomizer:
24719523863_c6541db049_b.jpg2016.02.28. by Laci Sziládi, on Flickr
Használtan vettem, de nagyon meg vagyok vele elégedve. annyi, hogy 2bar felett kell picivel használni, mert különben nem engedi át a gázt. Nem egy ada pollen, és talán a do! difinél is gyengébb kicsit, de nekem minőségi csere volt, sokkal jobban porlaszt. A tisztítását még nem tudom, hogyan kell csinálni, még eddig nem volt rá szükség. Nem szép, de kiválóan teszi a dolgát.
 
Szia! Ha van 12 V-os tápegységed, akkor közbe iktathatsz egy ilyet is: LM2596 Buck Step-down Power Converter Module DC 4.0~40 to 1.3-37V LED Voltmeter (e-öbölben tavaly 825 Ft-ért vettem ilyet). Ezen egy kis csavarral tudod állítani, hogy mennyi legyen a kimenő feszültséged 1,3-37 V között tizedenként. A maximális terhelhetősége 2 A. Én ilyet teszek most be az akvárium hűtőventilátorai és a termosztát közé. A termosztáttal hőfok függvényében tudom majd automatizálni a ventilátorok be- és kikapcsolását, míg a konverterrel a teljesítményüket. Utóbbira szükségem is lesz, mert egy régi HP szerverből operáltam ki őket (2 db 14 cm-es venti) és ha 12 V-tal hajtom meg őket, akkor a 100 cm-es akiban olyan cunamit csinálnak, hogy a ventilátorral szemközti oldalon kitolják a vizet :D
Köszi szépen a tippet! Nem tudom, hogy be merjem-e vállalni, mert a mostani tápom pont 2A-es. Lehet, hogy biztonságosabb egy új táp. Dilemma!
 
Köszi szépen a tippet! Nem tudom, hogy be merjem-e vállalni, mert a mostani tápom pont 2A-es. Lehet, hogy biztonságosabb egy új táp. Dilemma!
Azt nem tudom, hogy mekkora bemeneti áramerősséget bír, de a kimeneti az tuti ennyi lehet. Szerintem a tápegység ennyit biztosan nem vesz fel.
 
Hétvégén bekerült 6db amano az akváriumba. Nem tudom, hogy az alga irtó hatását látom, vagy az amanok láttak erősen munkához, de mintha csökkent volna az alga mennyisége. A hátsó stem bokorba najast ültettem be, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Sajna Juncus Repenst nem találtam a közelemben.
 
Úgy látom, hogy a fonalat megállította az algairtó, és az amanok. A stemeket tarra vágtam, az egészséges hajtásokat vissza ültettem, de ide kellene még vagy fél liter amazonia...
Az atomizert kihypoztam, most kellett először tisztítani. A cirtomsavas is új töltetett kapott, mert nagyon hamar elment az előző. Mint kiderült, az A palack tömítésével volt a bibi. Ezt orvosoltam, illetve palackokat cseréltem, majd mindkét kupakot megrepesztettem... szerencsére a tömítés felett, így egyelőre nem eresztenek, az újak úton vannak. :D Alga még van itt-ott, ezt a héten megpróbálom orvosolni carbos kezeléssel.
Remélem egy hét múlva fotóval is szolgálhatok. :)
 
Back
Oldal tetejére