• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 怪獣 - Japán szörny 54 literben

Ha hideg, akkor csak RO szűrő lehet :)
Hívott a feleségem, hogy megérkezett a pakk, úgyhogy a hétvégén már saját készítésű RO-val szándékozom vizet cserélni. :D Remélem, hogy ez a kütyü legalább akkora lépcsőfok lesz, mint a nagynyomású CO2. Már csak az új üveg hiányzik, meg esetleg egy kis lámpa tuning, no meg talaj és dekor meg növények és indul az új napló. :)
 
Akkor Te tuti kis Valentin-napi meglepit kaptál!:love:
Nem, azt még nem kaptam meg! :D :whistle:
Már régen rendeltem ezt a ketyerét, csak nem volt raktáron, ezért állt tegnapig a rendelésem, ezért ma érkezett. Már ki is csomagoltam, megvan minden csap, meg mindenféle fityfa:muted:. A hét vége felé be is szerelem a mosdó alá a csapját, szombaton pedig beüzemelem, hogy vasárnapra legyen wasser... Ja, még kellene hozzá egy 20 literes kanna is! :banghead::LOL:
 
Nálam pihen egy pipec kis 20L-es kanna, szívesen Neked adom, ha elugrasz érte, én már 2x 5 literenként kapom Luigi szaktárséktól a wassert! Ezúton is hálás köszönet nekik érte!
 
Nálam pihen egy pipec kis 20L-es kanna, szívesen Neked adom, ha elugrasz érte, én már 2x 5 literenként kapom Luigi szaktárséktól a wassert! Ezúton is hálás köszönet nekik érte!
NAgyon szépen köszönöm a felajánlást, ha nem lennél ilyen messze, akkor élnék is vele, de már nem bkv-zok, kocsival meg egyszerűbb lesz hazafelé beugranom egy obiba. :) Ha más nem, akkor veszek egy 10 literes kannát a másik mellé. :)
 
Lőttem ma pár képet. Lassan bontani kell az akvát, nincs mese, nagyon sok már benne a zöldség. :) Szerencsére szuper formában vannak a növények, de ez már tényleg túl sok. :D
View attachment 246252017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246262017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246272017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246282017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246292017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246302017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246312017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246322017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246332017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246342017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246352017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246362017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246372017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr
View attachment 246382017.01.21. by Laci Sziládi, on Flickr

Az ilyen növényekre mondját Viktorék, hogy ™friss, ropogós"... :) Tényleg szépek, látszik, jól vannak tartva.
 
View attachment 10133 View attachment 10133 Tegnap szétkaptam az előző akvárium romjait és nekiláttam ünnepi zabálás utáni mozgás gyanánt a rescape-nek. A technika sajnos egyelőre változatlan maradt, remélem azért ez a setup szerencsésebb lesz az elődjénél. :D

Akvárium: Juwel Koral 60 (60x30x30 sima üveg és fekete sziló házasságából) - 54L
Szűrés: Atman AT 3335 (600lph névleges, lávakő+kerámiagyűrű, szivacs, Trop, perlon)
Világítás: Odyssea Quad T5 2x24W 6500K fénycsővel
CO2: Citromsavas D201, üveg difivel beoldva
Tápozás: TF Planter a gyári ajánlás szerint+Neptun Liqui carbo
Vízcsere: heti 25% kezelt csapvízzel, Neptun Biostarttal után kezelve
Dekor: redmoor gyökér, bazalt kövek és fehérvárcsurgói kvarchomok
Aljzat: Átmosott ADA Amazinia, kb 1L

Növények:
Anubias nana petite
Microsorum trident és needle leaf
Hygrophila araguaia
Bucephalandra velvet leaf 4
Rotala indica
Karácsony és weeping moha

Az élővilág jelenleg 10db zöld neon, egy japán kék guppy egy arany anci és pár RC. A tervek szerint érkezik még egy ezüst fonalalgázó, legalább 5db zöld neon, talán 5-6 cory pigmy, és ugyanennyi amano.

Pár telefonos kép:

A fa:
View attachment 2232

A kész hardscape:
View attachment 2233

Feltöltve, még kicsit ködösen, súlyzó kövekkel:
View attachment 2234

Remélem sikerül majd szépen egyben tartanom. :D
Gyonyoru scape.
 
Mmmmm so good! :D
70e986f4a59893cf5e7b8f7c19b7a174.jpg
 
Mmmmm so good! :D
70e986f4a59893cf5e7b8f7c19b7a174.jpg
Amikor a "csapból" tényleg VÍZ folyik.:D(y) Ha nincs bekötve visszasózó és inni is szeretnétek, akkor valahogy vigyetek be ásványi sókat pl táplálékkiegészítővel. Szűrőcserénél meglepődsz majd mi mindent nem nyeltél le.:inpain:
 
Amikor a "csapból" tényleg VÍZ folyik.:D(y) Ha nincs bekötve visszasózó és inni is szeretnétek, akkor valahogy vigyetek be ásványi sókat pl táplálékkiegészítővel. Szűrőcserénél meglepődsz majd mi mindent nem nyeltél le.:inpain:
Egyelőre az ivásra marad az ásványvíz, még nem döntöttük el, hogy bekössem-e állandóra, illetve akkor már vennék mellé még egy membránt, meg poharasra cserélném az előszűrőket (idővel). :)
 
Elkezdődött a hanyatlás! :p
NA nem azért, mert a növények rossz kondiban lennének, hanem elkezdtem szépen csökkenteni a növényzetet. Tegnap ennek első lépéseként kibányásztam egy fél vödörnyi tridentet, még kb ugyanennyi maradt bent, és így már jut némi fény az alsó szintekre is. :) Teljesen amorf lett a scape, nagyon eltorzult már az elburjánzott növényzet miatt. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy majd mennyi növény jön ki belőle, szerintem az anubiasból és a bucéból lesz bőven. :D
 
Megvolt ismét egy vízcsere, és megint ritkítottam a növényzeten... Gigászi méretű valisneria jött ki az akvából. A tropica táptabit igen csak meghálálta.. :D
32987656052_1641b2fee2_h.jpg2017.02.26. by Laci Sziládi, on Flickr
Hátra volt beültetve, és ahogy kiegyenesítettem a leveleket, hogy könnyen ki tudjam húzni az aljzatból... hát elől az akvárium szekrény ajtajának a közepéig ért a levele... :D

Tetszik a növényeknek amúgy a lágy víz. :) A jobb elől megjelent riccardia pamacs az utóbbi egy hétben háromszorosára nőtt! A rotala kezd több helyen kikandikálni a vízből és már meg is jelentek a szép kerekded húsos levelek. :) Az akváriumban matatás közben megint rádöbbentem, hogy brutális mennyiségű növényény van benne, de a javát csak a dekorfával együtt tudom majd kiszedni. Az biztos, hogy lesz miből válogatni majd anubias petite-t, microkat és bucét... :D Ami vicces volt, hogy amanoból elvileg 8 darab került az akvába, de hónapok óta nyomukat sem láttam - még este sem. Erre tegnap vízcsere közben lazán előballagott egy a susnyásból. :D Nagyon megörültem neki, remélem, van még ott, ahonnan ez jött! :D Deamúgy is elmondható, hogy ahogy ritkul a növényzet, úgy kerül elő egyre több rc is, még egy pár milis picikét is láttam tegnap elől matatni az aljzaton. A CO2-t a lágyabb víz hatására letekertem, moat kb 15-20 bpm-en üzemel, de hiánytünetet nem tapasztaltam az elmúlt egy hét alatt. Úgy néz ki, hogy a lágyabb víz és az aquario difi jó párosítás. :) A DC-vel viszont szívok... Egyszerűen folyamatosan úgy járok a GA reagenssel, hogy pár napig jól dolgozik, aztán besárgul és úgy is marad. :( Most csináltam 4kh vizet és a kínai reagens került a dc-be, meglátjuk, mit mutat, egyelőre úgy néz ki, hogy sok volt az előírt 5 csepp ehhez a vízmennyiséghez, meglátjuk, hogy muzsikál.
Elvileg 3 héten belül érkezik az új üveg! Már nagyon várom! :)

És akkor pár kép, talán az utolsók: :)
32749096470_9f32e59928_h.jpg2017.02.26. by Laci Sziládi, on Flickr
32749096800_e01d989879_h.jpg2017.02.26. by Laci Sziládi, on Flickr
33131795195_0534d6ef6f_h.jpg2017.02.26. by Laci Sziládi, on Flickr
 
Azért van türelmed!(y)Co2,később Osmo készülék,most meg az új üveg!En nem ilyen vagyok!
Én zsebpénzből akvarizálok. :)
No meg a feleségem eléggé szkeptikus volt anno, amikor elkezdtem, és hát meg is értem, mert nem néztek ki valami szuperül az első próbálkozásaim, ezért azt mondta, hogy ha lehet, akkor sokat nem nagyon költsek a hobbira, mert rusnya az akvárium. Aztán lakás felújítás, és egyik gyerek a másik után.. :D Volt mire költeni.. :p
Az áttörést - ha lehet így fogalmazni - ez a scape hozta meg, pláne az után, hogy két nagyon kedves akvakertész segítségével végre nagynyomásúra váltottam.
Most ott tartunk, hogy mikor kerül végre vissza az akva a szobába, kellene egy halkabb új szűrő, mikor veszem meg az új lámpá(ka)t, csak opti előlapos helyett legyen inkább full opti az új üveg, stb... és ezeket a feleségem mondta. :)
Annyiból jó volt az elmúlt - lassan - öt év, hogy sokat tapasztaltam a saját káromon, sokat tanultam is, rengeteg féle algával és növényekkel megküzdöttem. :D
 
Én zsebpénzből akvarizálok. :)
No meg a feleségem eléggé szkeptikus volt anno, amikor elkezdtem, és hát meg is értem, mert nem néztek ki valami szuperül az első próbálkozásaim, ezért azt mondta, hogy ha lehet, akkor sokat nem nagyon költsek a hobbira, mert rusnya az akvárium. Aztán lakás felújítás, és egyik gyerek a másik után.. :D Volt mire költeni.. :p
Az áttörést - ha lehet így fogalmazni - ez a scape hozta meg, pláne az után, hogy két nagyon kedves akvakertész segítségével végre nagynyomásúra váltottam.
Most ott tartunk, hogy mikor kerül végre vissza az akva a szobába, kellene egy halkabb új szűrő, mikor veszem meg az új lámpá(ka)t, csak opti előlapos helyett legyen inkább full opti az új üveg, stb... és ezeket a feleségem mondta. :)
Annyiból jó volt az elmúlt - lassan - öt év, hogy sokat tapasztaltam a saját káromon, sokat tanultam is, rengeteg féle algával és növényekkel megküzdöttem. :D
Tiszteletre méltó!Örülök,őszinte szavaidnak!Drukkolok neked!
 
A CO2-t a lágyabb víz hatására letekertem, moat kb 15-20 bpm-en üzemel, de hiánytünetet nem tapasztaltam az elmúlt egy hét alatt. Úgy néz ki, hogy a lágyabb víz és az aquario difi jó párosítás. :) A DC-vel viszont szívok... Egyszerűen folyamatosan úgy járok a GA reagenssel, hogy pár napig jól dolgozik, aztán besárgul és úgy is marad.

Még akár reális is lehet. Az akvárium dugig van növénnyel. Alig mozog a víz. A fagyiskanál is úgy van fordítva, hogy a legkevesebb felszíni mozgás legyen. És akkor egy RO víz és egy aprón porlasztó diffúzor simán okozhat ilyen jelenséget.
Egy jó pH teszt megmondaná a tutit.
 
Back
Oldal tetejére