• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Jacques

makró előtétlencséből nekem a raynox dcr-150es jött be nagyon. 52mm-es objektívvel elég jól használható volt. Mostani nagyobb objektívátmérőre már zavaróan kicsi az előtétlencse.
Ha olcsón akarod megúszni akkor egy sima makró lencsét vegyél.
1613894333559.png
+4-est használok mostanában is ilyenből.
 
Ha jól gondolom- az előző képem alapján-a gépemre 55mm-es kellene. Ahhoz, hogy feltegyek egy általad ajánlott lencsét,-pl. 58-ast- szükségem lesz még egy átalakítóra is. Ugye?
 
Ha jól gondolom- az előző képem alapján-a gépemre 55mm-es kellene. Ahhoz, hogy feltegyek egy általad ajánlott lencsét,-pl. 58-ast- szükségem lesz még egy átalakítóra is. Ugye?
vagy keresel 55mm-est (csak referenciának raktam be a fenti képet, hogy tudd mit keress)... kínai barátainktól elég olcsón lehet bármilyen méretben rendelni készletet. +1, +2, +4 az alaphármas, szokott még +10es is lenni de annak elég nagy a torzítása szerintem, valamint az akváriumnál max a frontüvegnél jó a távolság.
Nem tudom milyen géppel használnád. Én bridge géphez használom aminek van menete az objektív elején (ugyanúgy ahogy egy UV filtert tekernék rá ezt is fel lehet szépen rakni menettel). Ha nincs menet a géped objektívjén, akkor ezek nem igazán használhatóak.
 
vagy keresel 55mm-est (csak referenciának raktam be a fenti képet, hogy tudd mit keress)... kínai barátainktól elég olcsón lehet bármilyen méretben rendelni készletet. +1, +2, +4 az alaphármas, szokott még +10es is lenni de annak elég nagy a torzítása szerintem, valamint az akváriumnál max a frontüvegnél jó a távolság.
Nem tudom milyen géppel használnád. Én bridge géphez használom aminek van menete az objektív elején (ugyanúgy ahogy egy UV filtert tekernék rá ezt is fel lehet szépen rakni menettel). Ha nincs menet a géped objektívjén, akkor ezek nem igazán használhatóak.
Egy 1000éves Kodak dx6490. Menet az sajna nincs rajta. És makrolencsét se igen találok rá. De olyan meg nem létezik, hogy nincs :)
 
Igen, ő az:)

Nem az sajna nem menet. Nincs menetemelkedés, az csak valami "rece", ami nem tudom mi célt szolgál.
 
Jó reggelt!
Eljött az idő, metszeni kellene a Rotala Bonsai-t. (itt a tavasz :) ) Hol szokás elvágni ezt a növényt? Lehet a földtől számítva az első levelek fölött vagy feljebb szokás? És a metszésnék el fog ágazni kétfelé? Köszi

 
x
Jó reggelt!
Eljött az idő, metszeni kellene a Rotala Bonsai-t. (itt a tavasz :) ) Hol szokás elvágni ezt a növényt? Lehet a földtől számítva az első levelek fölött vagy feljebb szokás? És a metszésnék el fog ágazni kétfelé? Köszi

Akkor elvágom ahol gondoltam és meglátjuk mi lesz :)
 
Köszi a tippet, de nem akarom sűríteni. Elég közel ültettem őket egymáshoz, így ha elágazva fog nőni, meg is lesz a kívánt bokros hatás.
A levágott részeket pedig elültetem egy kis cserépbe és egy másik akvában nevelgetem tovább. Gondoltam jól jöhet még :)
 
Sziasztok!
Szépen, kómotosan, de nő minden. Annyira, hogy a hc-t és a parvulát is metszeni kellett. A mohának kezd gyönyörű szomorúfűz jellege lenni :) Ami viszont nem tetszik, az az, hogy a Hra csak narancsos szinezetű. Tudom, hogy fényből sose elég, de úgy érzem, hogy az adott körülmények között ettől színesebb kellene, hogy legyen. Gondolkodom a tropica tápján.
 

Attachments

  • Fajl_002.jpeg
    Fajl_002.jpeg
    403 KB · Megtekintések: 29
  • Fajl_003.jpeg
    Fajl_003.jpeg
    408.7 KB · Megtekintések: 34
Szerintetek miért csinálják néha ezt a garnélák? Néha teljes valójukban kint vannak a vízből.
 

Attachments

  • 101010.jpeg
    101010.jpeg
    206 KB · Megtekintések: 22
Szerintetek miért csinálják néha ezt a garnélák? Néha teljes valójukban kint vannak a vízből.
A szemünk előtt zajlik le az evolúciós elméletek beigazolódása. Képünkön látható az első garnéla mely szárazföldi létformára próbál áttérni. Kis lépés ez egy garnélának... 😅

Am nem tudom, gondolom van elegendő oxigén a vízben, szerintem csak kíváncsi. 😁
 
Halihó!
Szépen lassan fejlődik minden, alga elvétve, tulkép meg is vagyok elégedve, csak...
A Hra a terveimnben szép piros növényként szerepel. Ennek ellenére csak narancsos a szinezete. Jó a zöldtől fényévekre van, de sajna a pirostól is. Alatta JBL táptalaj, majd mosott amazónia. A 30 litert 2x11 w compact cső pirítja:), 6500kelvinnel. Az egyik lámpa pont a Hra fölött van. Világítás napi 8 óra. A tápozás naponta 2-2-2ml Ada bright K, mineral, iron. Co nonstop, 15bubi/perc. Hogy tudnám gyönyörű pirosra varázsolni?
 
Szerintem ennyi fénytől nem lesz vörös, főleg kompakt csővel.
Nálam a bruttó 40 liter fölötti 2x24W Ody (1 növényes+1 daylight) sem számít.
 
Back
Oldal tetejére