• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi vagy Avatar, vagy csak nehéz karbantartás? Majd kiderül :)

Lori80

Kertész szaki
Sziasztok.
Régóta vágytam egy nano aksira, de valahogy nem volt időm, energiám bele vágni.
Agusztusban kaptam szülinapomra sógoromtól egy kis nanot ami még 10 literes sincs talán.
Nos ez volt a kezdő lökés ami kelett :)
Mindenki azt mondta hogy a kis akvárium nem fog működni mert túl kicsi és soha nem tud beállni.
Nos ahoz képest hogy már két hónapos én egész stabilnak nevezném. Egy kevés algával szépen növögetnek benne a növények és szaporodnak a csigák meg a garnélák. Szóval mindent lehet csak akarni kell :) IMG_20210929_180753.jpg
Na de tovább lépve már első héten megszuletett a terv hogy kell egy nagyobb akvárium is ami végül egy 60 literes nano lett.
Két hónap készülődés után múlt szombaton össze állt a kép nagyjából :)
Mivel a szűrésre nagy hangsúlyt fektettem, az egy Eheim 2075 lett, Seachem matrix, Eheim Substrat Pro, Seachem Purigen 250ml töltetekkel plusz különböző szűrőkepességű szivacsok.
Világítás egy 5 soros 5800 lumen körüli, telefonról szabályozható Tóth András által gyártott növényes lámpa, állítható színekkel, naplemente funkció, dimmelhető, időzíthető, telefonos app-al.
Co2 is ketyeg hozzá természetesen mert nem akarok semmiféle hátrányt ha esetleg olyan növényt szeretnék aminek erre igénye van, meg hát a fő elem a Monte Carlo ami Co2 nélkül meg nem igazán fejlődik :)
Tápozás jelenleg APT3-al történik majd kiderül jó lesz vagy sem.
Kövek terén a fakő lett a választás mert ezt az Avatar stílusú témát ezzel tudtam a legjobban megvalósítani.
Talaj az Amazonia ver2.
Növények terén még fejleszteni akarom lassan növő különleges darabokkal, de mindenhez idő kell :)
Szóval jelenleg így néz ki. IMG_20210928_205012.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210928_205010.jpg
    IMG_20210928_205010.jpg
    479.5 KB · Megtekintések: 21
Sziasztok.
Régóta vágytam egy nano aksira, de valahogy nem volt időm, energiám bele vágni.
Agusztusban kaptam szülinapomra sógoromtól egy kis nanot ami még 10 literes sincs talán.
Nos ez volt a kezdő lökés ami kelett :)
Mindenki azt mondta hogy a kis akvárium nem fog működni mert túl kicsi és soha nem tud beállni.
Nos ahoz képest hogy már két hónapos én egész stabilnak nevezném. Egy kevés algával szépen növögetnek benne a növények és szaporodnak a csigák meg a garnélák. Szóval mindent lehet csak akarni kell :) View attachment 155381
Na de tovább lépve már első héten megszuletett a terv hogy kell egy nagyobb akvárium is ami végül egy 60 literes nano lett.
Két hónap készülődés után múlt szombaton össze állt a kép nagyjából :)
Mivel a szűrésre nagy hangsúlyt fektettem, az egy Eheim 2075 lett, Seachem matrix, Eheim Substrat Pro, Seachem Purigen 250ml töltetekkel plusz különböző szűrőkepességű szivacsok.
Világítás egy 5 soros 5800 lumen körüli, telefonról szabályozható Tóth András által gyártott növényes lámpa, állítható színekkel, naplemente funkció, dimmelhető, időzíthető, telefonos app-al.
Co2 is ketyeg hozzá természetesen mert nem akarok semmiféle hátrányt ha esetleg olyan növényt szeretnék aminek erre igénye van, meg hát a fő elem a Monte Carlo ami Co2 nélkül meg nem igazán fejlődik :)
Tápozás jelenleg APT3-al történik majd kiderül jó lesz vagy sem.
Kövek terén a fakő lett a választás mert ezt az Avatar stílusú témát ezzel tudtam a legjobban megvalósítani.
Talaj az Amazonia ver2.
Növények terén még fejleszteni akarom lassan növő különleges darabokkal, de mindenhez idő kell :)
Szóval jelenleg így néz ki. View attachment 155387
WÁÓ!
Nagyon jól néz ki! Látom benne a fantáziát! :)
 
Szuper, tetszik a HS, jók ezek a kövek! 👍
Én a MC-t kisebb darabokra szedtem volna, és a vízfelszínhez közeli anubiasokat lejjebb raknám. (ha a gyepednek szükséges fénnyel akarsz pirítani, az ezeknek a kevés fény mellett is szépen fejlődő növényeknek sok lesz, és az arányok sem csúsznának el miattuk) 😉 ✌️
Köszi a tanácsokat, még semmi nincs kőbe vésve :) Meg hibáztam amikor az Anibiasokat pillanat ragasztóval fogattam fel. Azt kár volt, de már késő. Most arra várok hogy túlélik vagy sem.
 
És egy hetes lett az akvárium szombaton. Ennek örömére még raktam bele négy fajta növényt, és most már lassan talán le is állok a növényekkel, mert ha elindulnak rendesen, itt dzsungel lesz belőle amit nem akarok :)
IMG_20211003_200744.jpgPersze többnyire mind lassan fejlődő növények, de majd meglatjuk mi hogy marad meg, meg hogy melyik menyire fog nőni. A pillanat ragasztóval felfogatott Anibias-ok még nem jöttek teljesen helyre, de talán többsége életben marad. Kezdő hiba volt ez az ötlet, de ami megtörtént az megtörtént.
Közben találtam olcsón egy harmincas dennerle hasonló íves akváriumot amiből építettem egy új lakást a garnéláimnak akik a kis aksiban tengetik az életüket. Lávakő lett a terep fő eleme, mert igy nem tudnak elbujni :) Szerintem élvezni fogják :) Vagy nem :) IMG_20211002_222921.jpg
 
Sziasztok. Kicsit átrendezödött az akvárium. Egy sziklát kivettem, és még pár növény bele került.IMG_20211012_172133_edit_8031425735753.jpg Kicsit algásodni is kezdett úgyhogy visszább vettem 25%-al a fényerőt, no meg bekerültek az első lakók is a nagyobb aksiba. Két Algázó géb-el próbálkozok.IMG_20211011_213416.jpg Első kettővel nem voltam elég óvatos és kiugrottak első éjszaka. Ezeket most lefödtem, és nagyon visszább vettem a co2 mert utólag olvastam hogy nagyon érzékenyek rá. Most 8 másodpercenként megy egy bubi és majd naponta emelem hogy szokjanak hozzá.
A harminc literes aksiba is átkerult a négy nagy és 19 kicsi garnélám.IMG_20211011_214221.jpg A kicsikből szombat óta csak kettőt láttam lehet elbujtak vagy elpusztultak nem tudom.
A nagyból is kiugrott egy vasárnap, de szerencséjére pont akkor értem haza felvettem az asztalról abban a tudatban hogy meghalt mert úgy nézett ki, de ahogy megfogtam megmozdult. Vissza dobtam a vízbe és helyre jött. Úgyhogy kapott egy új esélyt az élettől :) Amúgy ma jövök haza, és ugyanaz a garnéla levette a páncélját és be akart bújni a szűrő mögé. Sikerült is neki az üveg és a szűrő közé beszorulni onnan is kimentettem :) Valami ütödött lehet valószínűleg :)
 
Nekem ez az akva elég furcsa... minden kő egyforma magas, nincs átmenet, és nem találok egy fókuszpontot se. Valahogy egy zavaros növényes. Lehet nem jól fogalmazok, de túl sok a vertikális az akvában. Vagy kompenzálj több pirossal, hogy legyen egy egységes látvány. Remélem nem bántottalak meg, nem célom ez, bár nanom sincs tehát nem tudom, hogy mennyire könnyű vagy nehéz ez a rész. Aztán lehet, hogy élőben jobban mutat és csak a kép zavar össze... 😊
 
Nekem ez az akva elég furcsa... minden kő egyforma magas, nincs átmenet, és nem találok egy fókuszpontot se. Valahogy egy zavaros növényes. Lehet nem jól fogalmazok, de túl sok a vertikális az akvában. Vagy kompenzálj több pirossal, hogy legyen egy egységes látvány. Remélem nem bántottalak meg, nem célom ez, bár nanom sincs tehát nem tudom, hogy mennyire könnyű vagy nehéz ez a rész. Aztán lehet, hogy élőben jobban mutat és csak a kép zavar össze... 😊
Hát a negatív kritika is kritika :) Amúgy ez egy avatar téma ha láttad a filmet abban vannak ezek a szikla oszlopok és lebegő kövek :) Talán itt nem látszik de lebegő kövek is vannak :) Majd csinálok egyszer egy videót abban talán jobban fog látszani. Amúgy ezekben a kocka aksikban kevés a hely szóval nem egyszerű egy szép landscapepet össze hozni. Itt van egy tisztás a sziklák között aminek a végén egy fa áll. Talán a következő képen látszik a tisztás rész. IMG_20211023_163254.jpgIMG_20211023_163149.jpg
 
Hát a negatív kritika is kritika :) Amúgy ez egy avatar téma ha láttad a filmet abban vannak ezek a szikla oszlopok és lebegő kövek :) Talán itt nem látszik de lebegő kövek is vannak :) Majd csinálok egyszer egy videót abban talán jobban fog látszani. Amúgy ezekben a kocka aksikban kevés a hely szóval nem egyszerű egy szép landscapepet össze hozni. Itt van egy tisztás a sziklák között aminek a végén egy fa áll. Talán a következő képen látszik a tisztás rész. View attachment 156725View attachment 156727
Én vágtam a témát, de lebegő szikla csak 1 van.. De nem akartam negatív lenni. Csak nem látom pandorát...
 
nem találok egy fókuszpontot se.
Én igazából örülök, hogy néha akad egy egy akvárium amely nem a "szabályok szerint épül", nincs benne aranymetszet meg fokuszpont.

Imádom, amilyen a hardscape, viszont a magas növények miatt nekem hétröl-hétre úgy tünik, mintha egyre messzebb kerülne az avatár világától, s egyre jobban hasonlit egy osszesobott akváriumra.
 
Én igazából örülök, hogy néha akad egy egy akvárium amely nem a "szabályok szerint épül", nincs benne aranymetszet meg fokuszpont.

Imádom, amilyen a hardscape, viszont a magas növények miatt nekem hétröl-hétre úgy tünik, mintha egyre messzebb kerülne az avatár világától, s egyre jobban hasonlit egy osszesobott akváriumra.
Azért én magasról az aranymetszésről, de kell egy pont ami megragad...
 
Én igazából örülök, hogy néha akad egy egy akvárium amely nem a "szabályok szerint épül", nincs benne aranymetszet meg fokuszpont.

Imádom, amilyen a hardscape, viszont a magas növények miatt nekem hétröl-hétre úgy tünik, mintha egyre messzebb kerülne az avatár világától, s egyre jobban hasonlit egy osszesobott akváriumra.
Hát mint minden aksinál amit eddig láttam, előbb utóbb a növényzet átveszi az uralmat. De aranymetszet vagy fokuszpont nélkül is pont olyan aminek megálmodtam, egy gyönyörű zöld üde pontja a lakásnak és zsong benne az élet :)
 
Hát mint minden aksinál amit eddig láttam, előbb utóbb a növényzet átveszi az uralmat. De aranymetszet vagy fokuszpont nélkül is pont olyan aminek megálmodtam, egy gyönyörű zöld üde pontja a lakásnak és zsong benne az élet :)
Ez a lényeg! Végtére is mindenki saját magának készít akváriumot.
Nekem kifejezetten tetszik, hogy ekkorában meg tudtad valósítani.
 
Ez a lényeg! Végtére is mindenki saját magának készít akváriumot.
Nekem kifejezetten tetszik, hogy ekkorában meg tudtad valósítani.
Köszi szépen aranyos vagy. Soha nem voltam hétköznapi, és soha nem követtem semmi szabályt és már 10 évesen átszabtam meg módosítottam minden ruhám :) Ez a különc látásmód velem jött most már 41 éves koromig, és még mindig nem érzem úgy hogy követem kéne vagy azonosulnom kellene barmivel ami nem belőlem jön.
Én mindent a magam módjára csinálok és alakítok, de az egyediségnek megvan a maga negatívuma hogy másoknak esetleg nem tetszik 🤭
De mint te is írtad, magamnak csináltam és az elkövetett hibákból folyamatosan tanulok, tapasztalok de azért mert nem úgy csináltam mint előttem lévő huszonketmillokétszazhuszonnyolcember, azért még nem érzem rosszul magam :)
Ezt a saját ötletem alapján csináltam, és jelenleg is alakítom illetve próbálom javítani a kezdeti hibákat :)
 
Köszi szépen aranyos vagy. Soha nem voltam hétköznapi, és soha nem követtem semmi szabályt és már 10 évesen átszabtam meg módosítottam minden ruhám :) Ez a különc látásmód velem jött most már 41 éves koromig, és még mindig nem érzem úgy hogy követem kéne vagy azonosulnom kellene barmivel ami nem belőlem jön.
Én mindent a magam módjára csinálok és alakítok, de az egyediségnek megvan a maga negatívuma hogy másoknak esetleg nem tetszik 🤭
De mint te is írtad, magamnak csináltam és az elkövetett hibákból folyamatosan tanulok, tapasztalok de azért mert nem úgy csináltam mint előttem lévő huszonketmillokétszazhuszonnyolcember, azért még nem érzem rosszul magam :)
Ezt a saját ötletem alapján csináltam, és jelenleg is alakítom illetve próbálom javítani a kezdeti hibákat :)
Halkan megsúgom, hogy az ötödik X után ez már csak rosszabb lesz. Tapasztalatból tudom. :ROFLMAO:
 
Én igazából örülök, hogy néha akad egy egy akvárium amely nem a "szabályok szerint épül", nincs benne aranymetszet meg fokuszpont.

Imádom, amilyen a hardscape, viszont a magas növények miatt nekem hétröl-hétre úgy tünik, mintha egyre messzebb kerülne az avatár világától, s egyre jobban hasonlit egy osszesobott akváriumra.
én is szeretnék csatlakozni ehhez az állásponthoz. Ebből a hardscapeből apró növényekkel sokkal jobbat ki lehet hozni. Dobd ki az összes nagy növényt és picikkel dolgozzál.
 
Nos, beláttam hogy igazatok van, és mivel kezdett elcsúszni a projekt más irányba igy hát újra, és újra rendeztem ki tudja már hányadjára a növényeket :)
A koncepció az volt hogy lehetőleg különleges növények legyenek ami bele illenek ebbe a világba és a vivipara tetszett is de két hét alatt húsz centit nőtt.
Na de most egy újabb finomság jött csak hogy ne teljen eseménytelenül a hét..
Vasárnap vettem három újabb neon halat, amiből hétfő este kettő el is pusztult. A harmadikat tegnap vissza vittem a kereskedésbe hátha tudják mit adtak el nekem de nem tudták megmondani mi baja lehetett. Foszlott a bőre vagy nem is tudom, elég furán nézett ki. Alapból fakó színük volt, de azt hittem a jó kaja majd helyre hozza őket.
A kereskedésben adtak metilinkéket, meg mondták hogy rakjak két csapott kanál sót a vízbe hátha a többi nem kapja el.
A sót még nem mertem bele rakni, a metilinkéket viszont bele raktam.
Viszont utólag olvastam hogy leallitott szűrővel kell két három napig igy hagyni.
Úgyhogy pár óra metilines fürdő után inkább úgy döntöttem hogy csinálok egy nagy vizcserét és vissza indítom a keringetést mert nem akarom hogy mindent felvegyen az alga vagy a növények kihaljanak. Nincs ezzel sem tapasztalatom de majd kiderul jó döntés volt vagy sem.
Ha valaki tud okosat mondani ezzel a sózással vagy a metelinkék hatásáról a bacikra meg a növényekre azt jó néven venném.
Most valóban Avatar jut eszembe ha igy ránézek az aksira, persze aggódom hogy mi lesz ha minden hal elpusztul, vagy miként kell egy ilyen esemény után sterilizálni az akváriumot ha ez bekövetkezne. IMG_20211026_191155.jpg
 
Back
Oldal tetejére