• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi vagy Avatar, vagy csak nehéz karbantartás? Majd kiderül :)

Nos, beláttam hogy igazatok van, és mivel kezdett elcsúszni a projekt más irányba igy hát újra, és újra rendeztem ki tudja már hányadjára a növényeket :)
A koncepció az volt hogy lehetőleg különleges növények legyenek ami bele illenek ebbe a világba és a vivipara tetszett is de két hét alatt húsz centit nőtt.
Na de most egy újabb finomság jött csak hogy ne teljen eseménytelenül a hét..
Vasárnap vettem három újabb neon halat, amiből hétfő este kettő el is pusztult. A harmadikat tegnap vissza vittem a kereskedésbe hátha tudják mit adtak el nekem de nem tudták megmondani mi baja lehetett. Foszlott a bőre vagy nem is tudom, elég furán nézett ki. Alapból fakó színük volt, de azt hittem a jó kaja majd helyre hozza őket.
A kereskedésben adtak metilinkéket, meg mondták hogy rakjak két csapott kanál sót a vízbe hátha a többi nem kapja el.
A sót még nem mertem bele rakni, a metilinkéket viszont bele raktam.
Viszont utólag olvastam hogy leallitott szűrővel kell két három napig igy hagyni.
Úgyhogy pár óra metilines fürdő után inkább úgy döntöttem hogy csinálok egy nagy vizcserét és vissza indítom a keringetést mert nem akarom hogy mindent felvegyen az alga vagy a növények kihaljanak. Nincs ezzel sem tapasztalatom de majd kiderul jó döntés volt vagy sem.
Ha valaki tud okosat mondani ezzel a sózással vagy a metelinkék hatásáról a bacikra meg a növényekre azt jó néven venném.
Most valóban Avatar jut eszembe ha igy ránézek az aksira, persze aggódom hogy mi lesz ha minden hal elpusztul, vagy miként kell egy ilyen esemény után sterilizálni az akváriumot ha ez bekövetkezne. View attachment 157021
A szkép nekem is tetszik. Ha beteg egy hal, érdemes megírni ide: https://akvakertesz.hu/threads/hal-betegsegek-mi-lehet-a-baja-a-halamnak.4166/page-71#post-531040 Ezt a topicot figyeli @mmccannon Mary, az ő tanácsai sok hal életét hosszította meg. 😉
 
A szkép nekem is tetszik. Ha beteg egy hal, érdemes megírni ide: https://akvakertesz.hu/threads/hal-betegsegek-mi-lehet-a-baja-a-halamnak.4166/page-71#post-531040 Ezt a topicot figyeli @mmccannon Mary, az ő tanácsai sok hal életét hosszította meg. 😉
Köszi.
Jelenleg várom hogy lesz valami tünet vagy sem, és már nézegettem a topikot amit mutattál.
Különben gyorsan elpusztultak időm sem volt figyelni őket, és első kettőn semmi betegségre utaló nyomot sem láttam azon kívül hogy kicsit fakó volt a színe. Már azon is kezdek tűnödni nem-e a többiek bántották csak én nem vettem észre. De most jelenleg figyelem őket és várom hogy változik vagy sem valami.
 
És érdekes módon a kis garnélás aksim gyönyörűen fejlődik, ebben egy gramm alga nem volt. Se drága fény, sem co2, sem drága szűrő és mégis szebben fejlődik mint a nagy drága aksim. Sarok dennerle szűrő van benne a kiegészített szűrőtöltettel és nő minden mint a gomba. Van tiz sárga, 11 fekete és három piros garnéla benne. Két Helena és öt darab zöld törperazbora. Hat volt de egy kiugrott :(IMG_20211027_211900_edit_51889059855102.jpg
 
Back
Oldal tetejére