• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi try

igen tf tápok ugyan úgy! 6pumpa macro 3pumpa micro 3pumpa carbo 1.5pumpa foszfát/nap
Pont fordítva kellene. 3ml macro 6ml micro. Úgy esetleg jobb lenne a helyzet. Bár én azt hallottam egy barátomtól, hogy a TF micro tápjában benne van a kálium, igy önmagában az is elég lenne.
 
Pont fordítva kellene. 3ml macro 6ml micro. Úgy esetleg jobb lenne a helyzet. Bár én azt hallottam egy barátomtól, hogy a TF micro tápjában benne van a kálium, igy önmagában az is elég lenne.
Hmm ezt nem értem a micro ugye a planter.. mindig mindenkinél így láttam és magam is mindig így alkalmaztam hogy a planter kb fele annyi mint a macro
 
Hmm ezt nem értem a micro ugye a planter.. mindig mindenkinél így láttam és magam is mindig így alkalmaztam hogy a planter kb fele annyi mint a macro
Attól függ mi a cél. Ha a gyors növekedés és egészséges növények, akkor igen. A probléma csak az, hogy rengeteg karbantartást igényel és nagyon nehéz az alga mentes állapot elérése/tartása. Ez minden EI táp sajátja. Ha nem ez a cél, akkor egy jó alternatíva a vékony tápozás.
 
Attól függ mi a cél. Ha a gyors növekedés és egészséges növények, akkor igen. A probléma csak az, hogy rengeteg karbantartást igényel és nagyon nehéz az alga mentes állapot elérése/tartása. Ez minden EI táp sajátja. Ha nem ez a cél, akkor egy jó alternatíva a vékony tápozás.
Facen megtalállak ? Volna ezzel kapcsolatban par kerdesem :)
 
Hmm ezt nem értem a micro ugye a planter.. mindig mindenkinél így láttam és magam is mindig így alkalmaztam hogy a planter kb fele annyi mint a macro
Macroból lényegesen több kellhet (akár 3-4x is) a micróhoz képest. De nálad nagyon kicsi a növénytömeg az akvárium teljes térfogatához képest, így a gyári ajánlásnál kevesebb is elég, te meg annál is többet adagolsz. Jellemzően amúgy ezt rontják el a TF tápcsaládot használók, hogy túltápoznak.
Régebben a Plantert is Micrónak hívták, valószínűleg azért lett megváltoztatva a neve, mert - ahogy eMZé is írta - káliumot tartalmaz és így félrevezető lenne a micro elnevezés.
Én azt csinálnám a helyedben, hogy 4-5 napig egyáltalán nem tápoznék, majd beadagolnék a vízbe egy heti tápot (~12 ml Planter), a macrot egyelőre elhagynám. Majd - hetekkel - később, ha/amint elkezdesz hiánytüneteket látni, kisebb dózisokban naponta adagolnám (4-5 ml/nap) a macrot is, a micro adagot pedig továbbra sem növelném, hanem a 12 ml adagot adagolnám hetente, vagy leosztva naponta.
Esetleg vedd fel a táp gyártójával a kapcsolatot (a bolti elérhetőségen) és kérd ki a véleményét, de szerintem ő is kb ezt fogja mondani. Ha beszélsz vele, azt mindenképpen említsd meg, hogy a vízoszlopnak csak az alsó negyedében vannak alacsony növésű növényeid...

Szerk: közben megnéztem a gyártói ajánlást, "5ml / 50 liter vízhez 7-10 naponta"... napi adagolásra lebontva ez is 2 ml a planterből. Gondolom, pumpanyomásonként 1 ml-t számolsz, holott ez is le vagyon írva, hogy "a pumpálós fej segítségével könnyedén adagolhatjuk a növénytápsót - 1 nyomás 1.2 ml". Így gyakorlatilag máris a dupláját adagolod a gyári ajánlásnak, mindezt egy olyan akváriumba ahol nincsenek tápzabáló növények. 🤷‍♂️
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére