• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi próbálkozás 30 literben

Elith

Tapasztalt kertész
A hétvégén úgy döntöttem, hogy feladom a kínlódást az előző projektemmel, egy sziklás-bonsaios felállással. Majd később újra próbálkozom vele, ha kicsit több tapasztalatom lesz, és valamivel nagyobb üveg lesz rászánva.

Épp azon gondolkodtam, hogy hol találhatnék vasárnap Budapesten Seyriu követ, mikor olvastam a fórumon hogy Terrapláza van. Nosza, elszaladtam, vetem pár dolgot, és délután három körül már úszott is a nappali az akvárium szereléstől :)
Volt már néhány darab kövem, plusz vettem egy szép nagyot Nigrótól. Próbálgattuk barátnőmmel egy ideig, végül emellett a setup mellett döntöttünk. Azt hiszem a helyből és az anyagokból kihoztuk a (tőlünk telhető) legtöbbet, de várom a kommenteket.

Szóval az adatok:

Aquatic Nature evolution nano akvárium szett 30 liter
Világítás: 2db. össz. 38watt 6500K power compact
Szűrés: hátsó falba épített rekeszekben szivacsok, plusz kb. 1liter biológiai szűrőközeg (eheim gyári, plusz seachem matrix) 500L/h motor hajtja
Co2: Up!aqua aluminium 500grammos palack, Up!aqua reduktor mágnesszeleppel és tűszeleppel.
A beoldást úgy oldottam meg, hogy az utolsó hátsó rekeszbe, ahol eredetileg csak a szivattyú lenne, beleerőszakoltam egy kisebb belső reaktort, feltuningoltam egy szivaccsal, így egyenlőre úgy néz ki 100% beoldásom van.
Aljzat: AN shrimp sand, és ADA Amazonia powder
Dekoráció: Seyriu kövek
Tápozás: Saját kotyvasztás mezőgazdasági táp, plusz Fitohorn micromax töményen napi két csepp (a nagy akváriumban már bevált). Easy Carbo (ha épp van, és eszembe jut)
Vízcsere: most megpróbálom indításnál a napi-kétnapit tartani, majd meglátjuk amúgy 100% RO
Növények:Hemianthus callitrichoides cuba Elechoaris parvula, Echinodorus tenellus, (meg még valami aprólevelű bokros kis növényke, Nigrotól vettem tegnap, kidobtam a papírját, ha olvasod segíts légyszi)

Most elvileg megvan minden feltétel, kíváncsi leszek, lesz -e végre HC gyepem.

A kép minőségért bocsi, nincs itthon a nagy gépem, csak a kicsi, majd lövök jobbat. De meg akartam örökíteni a kezdetet, plusz fel akartam tölteni az akvát, hátha jönnek még ötletek.

iwa.jpg
 
Ma lőttem pár új fotót. Úgy látszik elég jól nő a HC.
Amíg nincsenek benne a halak, eléggé megnyomtam a CO-t. Rikító kanárisárga a tartósteszt.
A növényeknek nem lehet bajuk a túl savas víztől? Vagy a baktériumoknak a szűrőben? Mondjuk gondoltam, hogy holnap veszek a légpumpát éjszakára.
iwa2.jpg

iwa3.jpg
 
Jól elfórumozgatok itt magamban. :)
Amúgy a HC nagyon szépen nő, buborékozik is, az alga sem támad különösebben, úgyhogy elméletileg jól halad a dolog.
Viszont abból, hogy semmi hozzászólás nem érkezett, arra következtetek, hogy nem tartjátok különösebben jónak a kreációt.
Amúgy már nekem is kicsit unalmasnak tűnik.
Képeket böngészgetve találtam egy köves-növényes kompozíciót, ami adott egy ötletet.
A másik akváriumban van egy piros levelű már nem tudom mi, (echinodorus talán?) azt áttenném kicsit feldobni, meg egy-két apróságot.
Valahogy így képzelném el:
iwamodositva.jpg

Vélemény? Ötlet?
 
A bal oldali főkő túl nagy sztem. Ezáltal az egész kompozíció nincs egyensúlyban. Ráadásul maga a fénykép is sötét és egyhangú. Biztos vagyok benne, hogy élőben sokkal jobb, de így képről ez jön le és magad elmondása szerint is kicsit uncsi így. Nyugodtan változtass! ;) Akár a növényekkel, akár a kövekkel. Bárhogy. Aztán vond le a következtetéseket, hogy melyik állapot volt jobb. Szép lassan el fogsz érni egy olyan állapothoz, ami maximálisan kihozható ebből a 30 literből :wave:
Viszont arra ügyelj, hogy a piros levelű Echino tuti 1 perc alatt kinövi a 30 litert. Csak igen apró termetű, vékony levelű, vagy vékony szárú növényeket válassz.
 
A sziklán igazítottam kicsit, jobban benyomtam a talajba, és elfordítottam, hogy kisebb felét mutassa a frontüveg felé.
A piros növény nem emlékszem mi, de a másikban úgy egy éve van benne, és ekkorára nőtt. (a photoshopot úgy csináltam, hogy kb. arányos legyen a valódi méretével)
Átültetés előtt mindenesetre megnyírom levélben és gyökérben is.
Az ültetéseket este megcsinálom, majd lövök róla fotót.
 
Megcsináltam az említett változtatásokat, plusz azóta bekerültek a halak.
Lőttem pár fotót, kíváncsi vagyok, szerintetek is jobb lett -e?
iwa1108oldal.jpg

iwa1108.jpg
 
Back
Oldal tetejére