• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi kezdetek

hedzug

Új regisztrált
Az akvárium adatai: 180 liter

Szűrés: Evo 2212 (1200L/h)
Táptalaj: JBL Aquabasis plus
Aljzat: JBL Manado
Kővek: ADA Dragon
Világítás: 6400 K (185W) napi 12 óra
CO2: Jelenleg nem műxik, kikapcsolva mert még nincs növény...

Pár napja elkezdtem az aksimat átalakítani. Megrendeltem a Dragon köveket, és pár nap tisztogatás áztatás után már bele is pakoltam.
Először a földön próbáltam "legózni" velük, de rájöttem hiába jó ott valami az akváriumban korántsem az fog kijönni.


Így naponta mindig egy új sziklát pakoltam be, és úgy próbáltam alakítgatni a dolgokat.
Jobbról balra felhúztam egy nagyobb dombot, és erre pakolásztam a köveket.







A jelenlegi állapotokról pár kép :)
Várom először is a véleményeket hogy ki hogyan rendezné el a köveket szerintetek milyen az elrendezés meg így az egész gondolata.
Növényrendelés az aksiba folyamatban...Halak csak neonok lesznek, ami jelenleg van majd cserélve lesznek .
 
A nagyon lapos követ a bal ldalon megpróbálnám elfektetni. Lehet elég lenne 3 max 4 kő ami felfelé nézne a többit összetörném kis darabokra és a sziklák lábainál pótolnám ki egy kicsit, hogy természetesebb legyen.
 
A kis kövek nagyon sokat dobtak rajta. Sajnos nem szemből van a fotó nehéz látni az összképet. Én variálnék még a kövekkel. Próbálj ki több elhelyezést is. Lehet nem túl szerencsés ez az óriási leejtés az aki jobb oldala felé. Persze nem kell sablon sziklásat csinálni, de én inkább kiegyenlíteném a talajt és középen emelnék egy kis emelkedőt. Középre helyezném a szikla csoportokat és a kis dombról lefele jövet ültetném be az apró köveket a talajba.

Esetleg nézd meg ezt inspirációnak: http://aquajournal.net/na/iwagumi/styles.html
http://aquajournal.net/na/iwagumi/introduction.html
 
CSináltam egy fotót szemből is. Belekerült az aksiba ma 6 db neonhal és kiszedtem egy nagy vitorlást. Elkezdtem a halakat csak neonra cserélni :)

 
hát szerintem a halválasztás nem az igazin nekem se a black molli se a vitorlás hal nem jön be. helyedbe pistogrammákat raknék bele, meg még sok-sok kisebb halat. mondjuk ez a te döntésed . de az aki még mindig jó. ;)
 
Hali! Már akartam javasolni korábban is, hogy ne a képfeltöltés.hu-t használjátok, please. Ott van a flickr, vagy ott van az imageshack.us. Mindkettővel lehet automatikus újraméretezéssel feltölteni képeket, ezeket normális (pl. 800x600 vagy 1024x768) méretben lehet használni, és nem kell a bélyegképekre ily módon rákattintani a fórum olvasóknak.

Megmondom őszintén én személy szerint nem kattintgatom végig ezeket a kis képeket.

Szóval Flickr.com vagy imageshack.us.
 
arra gondoltam hogy a jobb oldalra teszek egy siklát azt az oldalt fehér homokkal boritom és naggyábol ilyen formát kitudnék hozni.

 
Átrendeztem az akváriumot, dombok megszüntetve, kövek szebben átrendezve. ez lett belőle.





Növényeket most rendelem majd be greenaquan keresztül. Az alábbi növényeket és mennyiséget probálom beszerezni.

Vallisneria Nana 1 db
Eleocharis parvula 3 db
Hemianthus Cuba 1db
Blyxa Japonica 1 db

Szerintetek megfelelő lessz a növényválasztás ? Kövek jobban vanank elrendezve mint edidg ?:)
Várom a viliket.
 
Hát, nem tudom. Szerintem nagyon szétpakoltad a köveket és így sehol sincsen a kompozíciónak súlypontja. Így szemből nézve kicsit Stonehenge formára sikerült, nekem az előző kivitelezés jobban tetszett. A talajt is érdemes lenne hátul kicsit megemelni és elöl pedig csökkenteni. A növényválasztás jó lesz, de a mennyiség véleményem szerint kevés.
 
Az előző szerintem is sokkal jobb volt. Ott a bal oldal volt fura, talán a 2 párhuzamosan álló vékony kő miatt. Lehet, túl vékonyak, esetleg kisebb darabokra törve szerencsésebb lenne... Vagy vegyél 1 db robusztusabbat a meglevőkhöz.
 
Hát az iwagumi elrendezéssel megszenvedek rendesen :D
Hátrafelé megemeltem a talajt, és egy nagyon enyhén a 2 nagy sziklát még megemeltem pluszba. Elé pedig tördeltem kisebb köveket még. Csináltam egy nem a legjobb minőségű videót, de nézhető
Várom a viliket.

3VBa7Ad6AXQ

Sajna csak igy tudom linkelni, mert a forumcodot ha bemásoltam nem engedte a vidit megjeleniteni. flash sajna a forumon ahogy láttam kivan kapcsizva .
 
Az a baj, hogy növények nélkül nehéz további instrukciókat adni. Így, hogy fel van töltve és már a halak is benne vannak, nagyon már nem kéne zargatni. Esetleg ha leírnád, hogy a növényeket hogy képzelted, talán tudnánk tovább okoskodni. :)
 
A növények kiválasztása és elrendezése. Az alábbiak szerint képzeltem el.
De ha az elrendezésben a növények részében van jobb ötletetek melyiket hova lenne jobb tenni, várom válaszotokat.

 
Blyxa tudtommal elég kényes növény lehet mondjuk egy Pogo helferi jobb lenne helyette.
Amit Nigro is írt feltöltött akiba nehéz is lesz ültetni meg nem is kéne nagyon zargatni.
Kár hogy nem egyszerre rendezted be amikor már a növények is megérkeztek.(Bár ez csak az én véleményem)
 
Back
Oldal tetejére