• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi DIY; DSM-HC

Szia!
Szépen alakul a gyeped! :) Algákkal hogy állsz? Szűrésed? Még mindig belső szűrőd van?

Az algáim köszönik jól vannak, de még egyenlőre szerintem nem zavaró mennyiségben fordulnak elő... hála a carbo-nak.
Igen belső szűrőm van, ami szerintem nem sokat szűr, de legalább a co2-t beoldja márahogy. Egyenlőre nem vagyok róla meggyőződve, hogy bármit is le kéne cserélnem, újítanom.

Te meg tudod nézni ezeket a 3D-s képeket? :D Van hozzá szemcsid?
Ha ez nekem szólt akkor igen... nem csinálnék 3D-s képeket, ha meg sem tudnám nézni az eredményt :)
 
Igazából ami leginkább problémát okoz az a HC közé növő HM, amit írtok már egy ideje. Jófej módon bele volt keverve egy pár és kiskorukban még nem olyan hosszúkás a levelük...
A másik meg egy behordozott csigafaj, ami szerintem a HC hajtásainak lezabálásáért a felelős így hát ezt is írtanom kell rendesen. 1 hét alatt már szép adag levált friss hajtás gyűlik össze a víz felszínén, ami gondolom minden csak nem jó a gyepnek. Kb annyit leválasztanak hetente amennyit 800 ft-ért adnak el egy mezei boltban :D
 
Sziasztok
Sok változás történt ezalatt az 1-2 hét alat, mivel nem voltam itthon ezért... a HC kb 35%-a kirohadt :S
Igazából a víz nem melegedett nagyon túl, csak 25 fokos volt, dehát nem volt tápozás stb. Most volt egy kis vízcsere, gazolás és egy kis lámpatuning. Vagyis a ledek számát beszoroztam 2-vel, így már hivatalosan is elkészült a világításom. (már talán megvan a 0,5W/liter) 120 led égeti a vizemet + egy kisebb fénycső. Remélem így gyorsabban fog majd regenerálódni a szőnyegem :(
 
Tápozás miért nem volt. Előre belenyomod az X napi adagot amíg nem vagy otthon és lehet hogy nem lett volna ekkora baj, carbobol azért ne!
Azért kitartás :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére