• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi DIY; DSM-HC

VIP

Kertész szaki
Végül felrakom, mert megszereztem az utolsó növényt is és ezzel hivatalosan is elindult az aki.
40l

Már jó régen elkezdtem DSM módszerrel jó nagyra növeszteni a HC-t. Ebből 2 adaggal vettem
és végül úgy elterjedt, hogy még csak kevesebb mint a fele van beültetve, nehogy egyszerre
nyírjam ki mindet, de már így is jó soknak tűnik. :p
Egyenlőre ezek nagyon beindultak, lefeküdtek a földre és nagyon terjednek, remélem így is
marad, bár a bubizás sajna még nem jelent meg, ha így is nő akkor nem vágyom rá...

Még amikor építettem sem tudtam nagyon, hogy milyen stílus is lesz, de a végeredményt
tekintve leginkább egy iwagumi-ra hasonlít, nagyon nem figyeltem, de úgylátszik ez ragadt
meg bennem, annyi képet nézegettem, olyan lett végül, ami nekem tetszik.

Növények:
-Rotala (vörös)
-Hemianthus Callricodes - HC - Cuba
és pár low tech aki növény (1 gyorsan növő a beoldó eltüntetéséhez...)

A kövek azok vasút mellől lettek szedve, bár én még máshol nem láttam fehér töltést :D itt
is csak olyan 15 méteren van, de mivel fizetni nem szerettem volna, csak azért amiért
muszály, ez lett. Végülis nagyon sok másik kővel összehasonlítottam, de ez nézett ki a legjobban
és ez nem volt meszes.

Az aljzat az festett bazalt, alatta a táptalaj JBL Aquabasis Pro és a dombok meg
dekorhomokkal és fekete kaviccsal, nagyobb kövekkel vannak kitöltve.

A CO2 élesztős és nem tervezek rendeset venni, mert most is csak egy 1 literes van betéve
és ahogyan elnézem a zselés részt még menni fog egy ideig, mégha normálisra lesz
megcsinálva...
A beoldást is megpróbáltam DIY módon megoldani főleg youtube-os videók alapján, ez nem az
első verzió, de ennek már közel 100%-os a beoldása, úgyhogy ennél maradok.

A világítás összesen nem túl sok watt és ha azt nézzük, hogy mekkora az akvárium (40l),
akkor kevés is lenne az a 8 wattos fénycső, ezért építettem hozzá egy 1 méteres vízálló
ledcsíkból (60 db jó erős led) egy kis kiegészítést. A HC mivel azzal reagált, hogy egyből
elfeküdt az aljzaton és terjed, úgy gondolom ez egyenlőre elég lesz, de ha nem akkor úgy
van megcsinálva, hogy még egy méter elfér. :)

A szűrést egy belső szűrő látja el, ami egyben a beoldót is üzemelteti.
Alga egyenlőre nincsen, csak az újonnan vásárolt rotala-n van egy nagyon kevés, lehet, hogy
ezzel fogom megfertőzni az egészet? :)

A tápozás egyenlőre valami JBL Ferropol 24...

Élőlények: egyenlőre nincsenek, csak pár nagyon apró csiga, hogy lássam, hogy nem csak a
növények élnek meg benne, később szeretnék pár garnélát - red cherry, vagy crystal red és
bele fogok tenni pár szebb hím guppit a tenyészetemből.

És a képek:
Még kicsit zavaros a víz, mert most ültettem...
akv_2-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

akv_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És hogy látszódjon, hogy élőben azért hátrafelé emelkedik :) Ja és itt buktam le... előre elmondom:
a felső fekete rétegnek minimum 3-4 centinek kell, hogy legyen, különben felkavarja a víz a táptalajt!!! (azért máshol nem ilyen)
akv_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És nem én fogom kiválogatni a fekete és a fehér szemcséket!

És egy videó a DSM-ről :) csak azért csináltam, hogy valamivel szórakoztassam magamat...
iTi98XZ-irA
Nem valami jó minőség de a lényeg látszik, vagyis, hogy egy raffaello-s dobozban valami zöld lesz egyre több.
 
Helló!Nekem a videóról a massza című film jutott eszembe!Az akihoz gratulálok,én csak a hátsó szála növényt cserélném ki valamilyen alacsonyabb tömörebre!De amúgy : :thumbup:
 
Köszi szépen... az az igazság, hogy mostmár próbálom visszafogni magamat, hogy ne nyúljak hozzá... Marad már minden így! Kivéve, hogy majd be fogok ültetni még másfélszer ennyi HC-t, ha ezek úgy döntenek, hogy megmaradnak.
 
Azt nem értem, hogy miért nem az akiban csináltad rögtön a DSM-et? ;)
A kövekkel csináltál savtesztet? Nem mészkő? Ha igen, cserélned kell, mert durván fel fogja keményíteni a vizet.
A jobb hátsó növények túl nagyok lesznek.
A masszás videó brutál :mrgreen:
 
Azt nem értem, hogy miért nem az akiban csináltad rögtön a DSM-et? ;)
Azért mert addig más volt benne és csak most tudtam átköltöztetni egy másik kisebbe. Már kezd feltelni a lakás az akváriumokkal:D
A kövekkel csináltál savtesztet? Nem mészkő? Ha igen, cserélned kell, mert durván fel fogja keményíteni a vizet.
Csináltam savtesztet és szerencsére nem meszes egyáltalán.
A jobb hátsó növények túl nagyok lesznek.
Tudom azt majd megpróbálom nagyon visszavágni... azt szeretném, hogy eltakarja azt a nagy bődületet ott a sarokban, ezért is tettem oda. Majd metszem inkább sűrűbben, hogy ne nőjjön nagyra, inkább csak sűrűre, de lehet, hogy pórul járok :D
Egész jó ez a DSM módszer, még jó hogy felraktad, és utánaolvastam. :thumbup:
Én meg pont Nigro blogján olvastam szerintem először :D
Ki kellett próbálnom, mert annyira hihetetlennek hatott:D beletettem egy kis dobozba és jól meg is indult... Van is még egy rendes mennyiség belőle, amit majd még bele kell pakolni és akkor már megint olyan mintha egyszercsak nőtt volna egy hónapig, csak egyszerre nem mertem mindet, mert féltem attól, amit sok angol fórumon is írtak, vagyis h szétrohad, aztán hoz vízalatti leveleket. Majd 1 hét múlva szerintem beültetem és lesz egy szabad 5 literes akim újra. :)
 
szegény Amano bácsi biztos komoly fejgörcsök közepette tengeti mindennapjait mostanság, hogy az általa kitalált Iwagumi akvárium stílust hogyan értelmezik Magyarlandon. :lol:

Simán csak egy köves aki, az iwagumi stílusjegyeiből nem nagyon található az akváriumodban. Ettől persze még lehet jó és szép is idővel.

Ez egy jó tanulóakvárium.

Iwagumiról bővebben:
http://aquajournal.net/na/iwagumi/styles.html
http://aquajournal.net/na/iwagumi/introduction.html
http://aquajournal.net/na/iwagumi/texture.html
 
szegény Amano bácsi biztos komoly fejgörcsök közepette tengeti mindennapjait mostanság, hogy az általa kitalált Iwagumi akvárium stílust hogyan értelmezik Magyarlandon. :lol:

Simán csak egy köves aki, az iwagumi stílusjegyeiből nem nagyon található az akváriumodban. Ettől persze még lehet jó és szép is idővel.

Ez egy jó tanulóakvárium.

Iwagumiról bővebben:
http://aquajournal.net/na/iwagumi/styles.html
http://aquajournal.net/na/iwagumi/introduction.html
http://aquajournal.net/na/iwagumi/texture.html

Pont ezért írtam, hogy nem iwagumi stílusban készült, hanem a sok hónapnyi olvasgatás után végül ez a kép maradt meg bennem és a végeredményt tekintve mondtam, hogy leginkább egy iwagumi-ra hasonlíthat, de csak a kövek elrendezése miatt. Ezekszerint nem néztem utána eléggé annak, hogy milyen is egy ilyen akvárium, csak az összképet nézve vágtam rá ezt...

köszi a linkeket!
Ezeket nézve tényleg nem az... azért megtartom...
 
Sziasztok...
Az aki jól van és szereztem bele pár red cherry-t (5-t) lakónak, miután a tesztguppiknak tetszett a környezet. Rögtön neki is láttak a takarításnak, mert van mit... Rendesen kezdenek előjönni az algák - főleg fonalalga. Nemsokára lesz easycarbo, amit visszafogottan (a rákok miatt) de szeretnék majd használni. A növények még mindig nagyon nőnek és a "próbaélesztő" már 3 hete megy, úgyhogy ezt sikerült eltalálnom. Ahogyan elnézem a zselatinréteget az üvegben, még legalább ennyi ideig menne, de már megvannak a visszaváltható 2l-es kólás üvegek, úgyhogy azok lesznek beüzemelve a hétvégén.
Még került be egy nagyhalom Pogostemon helferi is, hogy változatosabb legyen. Végülis nagyon jó áron sikerült hozzájutnom kb 15-20 tőhöz... nagyon sokáig lehetett a boltban, mert nagyon kilógott már abból a kis cserépből a sok utód.
 
Csináltam az egyik redcherry-ről egy kis makró-videót... ez csak egy próba, rövidke U7AdKCR2uGs
Majd még teszek fel hasonlót, ez most csak egy gyors teszt, hogy hogyan megy fel a kicsit jobb minőségű videó.
 
Végülis valamennyire sikerült, ahhoz képest, hogy az egész kb ingyen volt... De ez az "ingyenesség" sem olyan olcsó dolog. Ha nem lenne ez a sok diy megoldás, én sehol sem lennék :)
Persze azért gondolom kell egy jó adag szerencse, hogy összejöjjenek a dolgok, meghát 1-2 dolgot muszály venni, különben már pl az alga is elöntött volna. Volt már tragikusabb állapotban is a dolog, de az easy carbo még az elején visszahozta az élők sorába.
Igyekszem...
 
A gyöp szépen növöget,a pogok olyanok mintha kis pálmák lennének.
Egyszóval alakulgat szépen :thumbup:
 
Pár 3D-s kép próbálkozás róla (piros-kék szemüveggel látszik):
IMG_1542_copyj__copy_www.kepfeltoltes.hu_.gif

itt a halak csak az egyik szemnek látszanak... ez a házi gyártású 3D-s képek hátránya.
IMG_1548_copyj__copy_www.kepfeltoltes.hu_.gif

IMG_1504_copyj_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!
Szépen alakul a gyeped! :) Algákkal hogy állsz? Szűrésed? Még mindig belső szűrőd van?
Te meg tudod nézni ezeket a 3D-s képeket? :D Van hozzá szemcsid?
 
hú nagyon jók a 3D-s képek :thumbup: :clap:
az akva is szépen alakul. A második képen mennyivel mélyebbnek tűnik az aki, mint a szemüveg nélkül.
 
Back
Oldal tetejére