• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi designed by Viki and eMZé (54l - 60x30x30)

Én tropica tápkapszulákkal operáltam, ami más akváriumaimban erőset húzott a növényzeten, de itt nem nagyon történt nagy változás. A "gyökeres" növények, stemek Rotala green kivételével szépek voltak, Microsorum, fissi, bucék mutattak erős hiánytüneteket, torzult növekedéssel, ami elmúlt a Tropica beiktatásával. A végén 2x-esen túladagoltam az ADA tápokat. Félreértés ne essék, még mindig egy kiváló rendszernek tartom, az egyik legelegánsabb ami létezik, de valami nem stimmel néhányunknál.
 
Saját keverésű táp nem játszik? Legalábbis macro oldalon. Külön bekeverve a nitrátot, foszfátot és káliumot jobban kontrollálható lenne a növekedési ütem. Gyakorlatilag ugyanazt csinálnád mint a Seachem tápokkal, csak saját dózisokkal és nyilván jóval költséghatékonyabban. Microból meg GA-s...
 
Saját keverésű táp nem játszik? Legalábbis macro oldalon. Külön bekeverve a nitrátot, foszfátot és káliumot jobban kontrollálható lenne a növekedési ütem. Gyakorlatilag ugyanazt csinálnád mint a Seachem tápokkal, csak saját dózisokkal és nyilván jóval költséghatékonyabban. Microból meg GA-s...
Nem vagyok vegyész. Nem akarok hetekig méricskélni és kísérletezni. Ehhez se időm, se türelmem nincsen.
 
Szükség van a ragasztóra + az edzőre is. Edző nélkül sosasem köt meg. Be is raktam mindkettő linkjét, feljebb megtalálod. Szürke (én azt használtam), áttetsző és fekete színben van. De igazából a szín mindegy, mert úgy is eltakarja nálam a talaj. Emeletes építkezésnél meg eltakarod kisebb kövekkel vagy mohával.
Bocsánat tényleg ott van, de azt nem láttam elsőre, hogy a link és a kép az nem ugyan az. :)
 
Valami elgyengül néhány hónap után, és nem tudom mi az...
A táptalajból merül ki pár fajta tápanyag valószínűleg. Gondolom először a foszfátot szívják ki. Bocs, hogy szétoffoljuk a naplót. Megoldás lenne további GA tápok fejlesztése @Nigro @viktorlantos , mint pl. az Aqua Art-os diverzifikált táp fajták. Lényegében itt különböző npk arányokat használnak.
Én tulajdonképpen létrehoznék 3 GA tápcsaládot. A kezdőt (mostani GA), középhaladót (különböző arányú keverékek) és a profit, amiben lényegében külön flakonban lennének a tápanyagok GA címke alatt.
 
Utoljára módosított:
A táptalajból merül ki pár fajta tápanyag valószínűleg. Gondolom először a foszfátot szívják ki. Bocs, hogy szétoffoljuk a naplót. Megoldás lenne további GA tápok fejlesztése @Nigro @viktorlantos , mint pl. az Aqua Art-os diverzifikált táp fajták. Lényegében itt különböző npk arányokat használnak.
Én tulajdonképpen létrehoznék 3 GA tápcsaládot. A kezdőt (mostani GA), középhaladót (különböző arányú keverékek) és a profit, amiben lényegében külön flakonban lennének a tápanyagok GA címke alatt.
Nekem a Seachemmel is az a bajom, hogy az első 3 hónapban egy kis házi labort kellene üzemeltetem mellette. Tehát a túl sokféle táp nem mindenkinél nyerő, bár tény, hogy sokkal inkább az adott akváriumra lehetne szabni a tápozást.
Bár ha jobban belegondolok nekem az is elég lenne, ha a GA lemásolná az ADA tápját, amit nyílvánvalóan több okból sem tehet, illetve akar megtenni.
 
Nekem a Seachemmel is az a bajom, hogy az első 3 hónapban egy kis házi labort kellene üzemeltetem mellette. Tehát a túl sokféle táp nem mindenkinél nyerő, bár tény, hogy sokkal inkább az adott akváriumra lehetne szabni a tápozást.
Bár ha jobban belegondolok nekem az is elég lenne, ha a GA lemásolná az ADA tápját, amit nyílvánvalóan több okból sem tehet, illetve akar megtenni.
A hivatkozott aqua art egyik megoldása, hogy a red (npk) tápjukat addig adod, amíg intenzív növekedésben vannak a stem növényeid, a green-t pedig akkor, amikor be akarod lassítani őket, hogy ne kelljen nyírni és gyönyörködhess a látványban. Nem rossz konceció. De ugyan így lehetne gyepnövényekre szabni npk koktélt, pl iwagumi összeállításokhoz, vagy induló aktív talajos üveghez emelt foszfát szinttel stb. A lehetőségek végtelenek. Próbáltam más koktélokat (barátomtól kaptam) és a GA táp mellett erősen algás üvegem jelenleg 6 hónapja teljesen algamentesen üzemel.
 
Így késő este essen pár szó az adott akváriumról is. Ma ellátogattam @Tibi barátomhoz és elhoztam 15, izé akarom mondani 17 db taiwan garnélát. Hiába na, a mi korunkban már nem is olyan egyszerű a számolás. Érdekes, hogy a múltkor is ugyanígy jártam a blue dream garnélákkal.

King Kong, Panda, Red Wine, Ruby Red, Blue Bolt és Red Bolt is költözött a megfelelő beszoktatás után az akváriumba. Legtöbbjük el is vonult a kövek árnyékos oldalára és serényen kapirgálni kezdtek. Dobtam be prémium kaját a homokos részre, hogy előre csaljam őket, de egész este egyetlen garnélát sem láttam rajta. A rendes fényképezővel lőttem pár képet (58 db), melynek a legnagyobb része teljesen használhatatlan volt. Őszintén szólva már nem is emlékeztem milyen beállításokat használtam régen. Vaku nélkül most ennyit bírtam kihozni a technikából. Később visszanéztem és kiderült pont 4 éve csináltam utóljára taiwanos fotókat, de akkor szigorúan vakuval és természetesen egészen más minőségben. Legközelebb be fogom izzítani a vakut is és erőssen gondolkozom egy jobb makró objektív beszerzésén. Régi vágyam egy Minolta 100mm f2.8, most pont láttam is egyet jó áron.

DSC02533.JPG
 

Attachments

  • DSC02544.JPG
    DSC02544.JPG
    173.8 KB · Megtekintések: 29
  • DSC02550.JPG
    DSC02550.JPG
    182.5 KB · Megtekintések: 26
  • DSC02556.JPG
    DSC02556.JPG
    217.3 KB · Megtekintések: 26
  • DSC02561.JPG
    DSC02561.JPG
    258 KB · Megtekintések: 28
  • DSC02566.JPG
    DSC02566.JPG
    224.7 KB · Megtekintések: 30
  • DSC02574.JPG
    DSC02574.JPG
    201.2 KB · Megtekintések: 28
  • DSC02576.JPG
    DSC02576.JPG
    253.4 KB · Megtekintések: 27
  • DSC02581.JPG
    DSC02581.JPG
    180.4 KB · Megtekintések: 29
0-24 megy a gáz a tervezett taiwanok miatt
Nem zavarja öket! nálam mindenhol kikapcsol a co2! ezmiatt ne aggódj!
nálam mindkét 60l ben voltak nano halak, de kivettem öket nem olyan volt a szaporulat mint nélkülük! stresszelték öket! néha meg is csipkedték!pedig volt böven dzsungel!
mondjuk nem etettem minden nap a halakat!!! egy héten kb.3szor. érdeklödnek a garnélák iránt egy biztos! föleg a kisebbek után! a kajájukra meg rászoknak együtt kajáztak!! de nálam a két akvában a garnélákon van a hangsúly!
irtam már valahol, hogy a cardiniák amikor eldobják a petéket egyhelyben maradnak a kicsik pár napig. kb mm nagyságúak csak nagyítóval lehet megtalálni öket és biztos hogy az üvegen is csücsülnek! na ilyenkor ha megtalálja egy nano hal akkor annak nyiff! most ha van tiz nano halad ne egyen meg mindegyik egyett minden nap míg kb 1-2 hetesek lesznek! és tudjuk a halak állandóan tudnak enni!
Ütős az akva!!!
 
Dobtam be prémium kaját a homokos részre, hogy előre csaljam őket, de egész este egyetlen garnélát sem láttam rajta
Nem akarlak elkeseríteni de nem is fogsz egy jó darabig!
annyi biofilm van az akváriumba hogy egy jó darabig ellesznek vele!
és a kajához is hozzá kell szoktatni öket!ha megismerik a kaját, akkor ugranak rá! de addig ne számíts nagy durranásra!
Pld itt megnézheted! igy megy ha tudják, hogy mit kapnak!
 
Nem zavarja öket! nálam mindenhol kikapcsol a co2! ezmiatt ne aggódj!
nálam mindkét 60l ben voltak nano halak, de kivettem öket nem olyan volt a szaporulat mint nélkülük! stresszelték öket! néha meg is csipkedték!pedig volt böven dzsungel!
mondjuk nem etettem minden nap a halakat!!! egy héten kb.3szor. érdeklödnek a garnélák iránt egy biztos! föleg a kisebbek után! a kajájukra meg rászoknak együtt kajáztak!! de nálam a két akvában a garnélákon van a hangsúly!
irtam már valahol, hogy a cardiniák amikor eldobják a petéket egyhelyben maradnak a kicsik pár napig. kb mm nagyságúak csak nagyítóval lehet megtalálni öket és biztos hogy az üvegen is csücsülnek! na ilyenkor ha megtalálja egy nano hal akkor annak nyiff! most ha van tiz nano halad ne egyen meg mindegyik egyett minden nap míg kb 1-2 hetesek lesznek! és tudjuk a halak állandóan tudnak enni!
Ütős az akva!!!
Nem akarlak elkeseríteni de nem is fogsz egy jó darabig!
annyi biofilm van az akváriumba hogy egy jó darabig ellesznek vele!
és a kajához is hozzá kell szoktatni öket!ha megismerik a kaját, akkor ugranak rá! de addig ne számíts nagy durranásra!
Pld itt megnézheted! igy megy ha tudják, hogy mit kapnak!
Volt már taiwan garnélám vagy egy éven keresztül, igaz az négy éve volt, de azért nem törlődött teljesen a memóriám. Akkor is Tibitől hoztam a legnagyobb részét és szépen el is szaporodtak. Az ő receptje, hogy félgázon megy 0-24ben a CO2. Hosszú évek óta működik nála és én is így csináltam korábban és ezért most is így megy az első naptól fogva. Amit kifelejtettem az az Oxidator, de az is van, így hamarosan bedobom. Van vagy 7 féle száraz tabi, biofilm por, Mironuketon. Csak ellesznek valahogy. De hal nem lesz az biztos és nálam nem is volt soha taiwan mellett.
 
Így késő este essen pár szó az adott akváriumról is. Ma ellátogattam @Tibi barátomhoz és elhoztam 15, izé akarom mondani 17 db taiwan garnélát. Hiába na, a mi korunkban már nem is olyan egyszerű a számolás. Érdekes, hogy a múltkor is ugyanígy jártam a blue dream garnélákkal.

King Kong, Panda, Red Wine, Ruby Red, Blue Bolt és Red Bolt is költözött a megfelelő beszoktatás után az akváriumba. Legtöbbjük el is vonult a kövek árnyékos oldalára és serényen kapirgálni kezdtek. Dobtam be prémium kaját a homokos részre, hogy előre csaljam őket, de egész este egyetlen garnélát sem láttam rajta. A rendes fényképezővel lőttem pár képet (58 db), melynek a legnagyobb része teljesen használhatatlan volt. Őszintén szólva már nem is emlékeztem milyen beállításokat használtam régen. Vaku nélkül most ennyit bírtam kihozni a technikából. Később visszanéztem és kiderült pont 4 éve csináltam utóljára taiwanos fotókat, de akkor szigorúan vakuval és természetesen egészen más minőségben. Legközelebb be fogom izzítani a vakut is és erőssen gondolkozom egy jobb makró objektív beszerzésén. Régi vágyam egy Minolta 100mm f2.8, most pont láttam is egyet jó áron.

View attachment 100844
Gyönyörű garnélák :)

A növény jól látom, hogy glossostigma elatinoides?
 
A csatolt képek hatása jutott eszembe.
Kellett ez nekem?🤪
Totál rákattantam a dologra. Arra jutottam, hogy kéne egy háttér világítás, de az én méretemben nem létezik (30x60cm). A kép kinyomtatása szakmámból adódóan nem gond. Ma voltam egy ledes boltban ahol árulnak 8mm-es üvegre vagy plexire rakható led profilt. Náluk ki is van állítva egy víztiszta plexi. Kérdeztem, de az sajnos nekem nem lesz jó, mert csak a keret közelében világítaná be a hátteret és nem az egészet. Speckó matt, fénytörős anyag kell, de azt sehol sem kapni. Ígéretet kaptam a tulajtól, hogy körülnéz a műhelyben. Azt mondta biztos, hogy lesz hibás 60x60 panel amit elvihetek.
 
Kellett ez nekem?🤪
Totál rákattantam a dologra. Arra jutottam, hogy kéne egy háttér világítás, de az én méretemben nem létezik (30x60cm). A kép kinyomtatása szakmámból adódóan nem gond. Ma voltam egy ledes boltban ahol árulnak 8mm-es üvegre vagy plexire rakható led profilt. Náluk ki is van állítva egy víztiszta plexi. Kérdeztem, de az sajnos nekem nem lesz jó, mert csak a keret közelében világítaná be a hátteret és nem az egészet. Speckó matt, fénytörős anyag kell, de azt sehol sem kapni. Ígéretet kaptam a tulajtól, hogy körülnéz a műhelyben. Azt mondta biztos, hogy lesz hibás 60x60 panel amit elvihetek.

A Lightground csinál egyedi méretben is hátteret.
 
Az Oxidator még a hétvégén bekerült a bal oldali kő mögé. A garnikból általában maximum a harmadát látni, a többiek bújkálnak a Macranda tövében. Ma előszedtem a vakut és csattintottam párat. Nem lett az igazi, mert egyrészt kijöttem a gyakorlatból, másrészt elég messze voltak a fotózható alanyok.

DSC02597.JPGDSC02595.JPG
 
Ma már sokkal biztosabb kézzel fogtam a vakut és a fényképezőt is. A vakut egyszer picit meg is merítettem a vízben, mivel boom állványom az nincs, így bal kézben a vaku a víz fölött, míg jobban a fényképező. Exponálás előtt még a lélegzetem is vissza kell tartanom, mert annyi mozgás is elég,hogy ne legyen éles a kép. Mivel a garnélák nagyon szeretnek a közel függőleges köveken mozogni és így lehetetlen őket felülrőlbevilágítani, ezért kipróbáltam ferde szögben a front üvegen keresztül levillantani őket. Szerencsére csillanásmentesen működik. A baj, hogy elértem a régi, használtan vett, hibás lencséjű Sigma objektívem határait. Gyanús volt annak idején az ára, de csak később mikor már megvettem, akkor tudtam meg egy szakitól, hogy ez egy gyenge széria volt és sajnos javíthatatlan mindegyik. Fáj a fogam nagyon a régi munkahelyem egyik legendás termékére egy Minolta 100mm 2.8f macrora.
Ma egyébként kategóriákkal jobb volt a jó/selejt fotó arány, természetesen a jó javára.

DSC02601.JPGDSC02602.JPGDSC02604.JPGDSC02613.JPGDSC02614.JPGDSC02616.JPGDSC02620.JPG
 
Ma megvolt az első vízcsere a beköltözés óta. Kicsit féltem tőle, hogy a szűrő leállás miatt esetleg lesz még egy nagy adag alga, és sokat kell macerálni a garnikat a nagy karbantartással. De szerencsére csak egy nagyon minimális alga nőtt rá az Elatinera, amit egy mozdulattal le lehetett szívni a vízcserénél. Már láttam vedlést is, szóval a vízzel nagy baj nem lehet. Van ásványi anyag porom valami Mironuketon vagy micsoda, de a mostani kövek miatt erre úgy gondolom nincs szükség. A kaját két nap után kiszedtem, mert csak egy garnélát láttam rajta, azt is csak rövid ideig.
A garnélák nagy része a hátsó nagyobb növények között bújkálnak, de mindig látni legalább 4~5 egyedet. Ami jó hír, hogy mindig másokat.

DSC02622.JPGDSC02623.JPGDSC02624.JPG
 
Délutánra az eddigiekhez képest teljesen felpörögtek a lakók. 5 perc alatt több mozgást láttam, mind előtőleg 1 óra alatt. Fel is kaptam hát a fényképezőt és a vakut. Eljutottam arra a szintre, hogy szinte nincs életlen kép, de nem mindig úgy állnak a modellek, ahogy az nekik tényleg jól is állna. Most például 30 képből huszonötöt kitöröltem, pedig pár napja még simán vállalhatónak mondtam volna őket. Következzen a mai TOP 5 kép. Szóljatok ha unjátok, akkor hagylak titeket.
Az abszolút kedvencem:
DSC02649.JPG
DSC02629.JPG
DSC02633.JPG
DSC02645.JPGDSC02653.JPG
 
Back
Oldal tetejére