• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi Bonsai

Vettem az O..iban gumi lábtörlőt a kövek alá, valamiért parázom a csikarások miatt illetve gránit zúzalékot amit szunyoghálóba raktam magasításnak. Ez utóbbit addig mostam amíg víztiszta mosófolyadék jött le róla. Holnap Hardscape.
 
Bal hátul az a kő valamiért szúrja a szemem, valahogy kilóg az elrendezésből. kicsit megdönteném, ahogy a többit :) de természetesen, ez csak egy vélemény. Amúgy rendeben van, követem! :)
 
Elindult...
Nem gondolom hogy kompozíciós vagy stílus szabályokat nem hágtam át, de nem azért építettem hogy mindenféle ilyen olyan versenyre menjen csak mert szerettem volna egyet, ami nekünk tetszik... az itthoniaknak egyenlőre bejön...

A vizem az olyan kemény hogy verekedni lehet vele, így költöztetem a jövő héten az RO szettem is ide Egerbe.illetve kell a régi felnyomó pumpa is mert az 1000es nem nagyon akaródzik feltolni a 140 cm magasra a vizet.

A Twinstar bubik jól.mutatják az áramlást, hát nem egy tengeri de megfodul benne a víz....
Eddig kb 15000lm világít, a törött led miatt ha megjön akkor 18000 lesz. 11 től világít 6000 utána déltől mind este 8 ig. A COn még vissza kell venni. Az Aqua medic reactort csak eheim csővel lehet bekötni a többivel szivárgott. Egy kis drivit van benne kb 20 cm es csík csíkozva és beold 100%-t.
Csendes minden. Ahoz képest hogy az első növényesem kb 2-3 növény úszott fel. Remélem a növénykék is jól.fogják érezni benne magukat...
Kaptak GA mikro makrot meg Seacem Carbo-t. Megy nekik a CO2 meg a Led.
A szűrő vagy 2 hete keveri a vizetegy vödörben amiben a fa is ázott és Seachem Stabilitival be volt.oltva. Illetve most is kezelve lett a csapvíz Prime al utána Stabilitivel.

A Fissidens pillanatragasztva van a Riccardia kötözve a fára.

17 doboz Parvula van az aljában. Illetve bokornak 4 Cryptocorin pigmea 4 alternanthera Reikini Mini

Köszönet a növényekért a webshop link moderálva nek Debrecenbe.

Köszönet a technika összeállításáért a Green Aquából Szente Daninak,

2 hét múlva jönnek a takatítók, utána a csapathalak.

Köszi hogy benéztél üdv Hegyidoktora0bcd4e9cbf7e49b8fdeae17aa0f7c93.jpg807d13380757ad686bb3d77b91aff92d.jpgb836441981801b6ad7e0ba6a51315d4b.jpg34ed10d7f9ba6cb5d4e8cb93c83bc9ba.jpg9e150fe56105c7064e7a64c4177fe0d1.jpg
 
OFF:
"
Köszönet a növényekért a webshop link moderálva nek Debrecenbe.

Köszönet a technika összeállításáért a Green Aquából Szente Daninak,
"
Ez azért durva hogy annak a boltnak maradhat fenn a neve ahol 20X annyit költöttem, a másik meg moderálva lett... Ja hogy ez nem a hobbyról szól... Könyörgöm! Senki nem adott nekem semmit hogy reklámozzam! Csak a segítséget köszöntem meg amivel elláttak tanáccsal, javaslatokkal, segítséggel. Mindkét helyen becsülettel kifizettem a vásárolt dolgokat, ez csak az elégedettségem kifelyezése lett volna. A debreceni céget még tengeris koromból ismerem, illetve Tiszafüreden laktam oda sokkal közelebb van.
A GA-t most fedeztem fel, és amit kinéztem technikát ők forgalmazták. Ezentúl nem költöttem olyan dolgokra pénzt ami nem ideális mert a fent említett munkatárs segített a javaslataival!
Remélem azért nem leszek kidobva mert másoknál is vásárolok....
Jóccakát...
 
A moderacio nem szemelyesen neked/ellened szolt, Viktor ITT irt rola, ebbol latszik hogy kb hogy mukodik es mi az oka. Mivel a GA tamogatja az egesz forumot, ertheto hogy nem szeretnek ha mas webshopok megjelennenek, meg ha nem is szanod reklamnak. :)

Mas:
17 doboz Parvula van az aljában. Illetve bokornak 4 Cryptocorin pigmea 4 alternanthera Reikini Mini
Ha tenyleg olyan kemeny a vized, mint ahogy irod, mielobb jo lenne az az RO es lagyitani a vizet, a parvula nem nagyon csipi a kemenyet es ekkora mennyiseg eleg nagy veszteseg lenne ha elolvadna. :(
 
1 nap. Reggel kissé ködös a víz, A DC lime zöld, nem úszott fel senki az éjszaka. 10 kor nem bírtam tovább, egy lámpát felkapcsoltam. Délben kapcsolt a többi lámpa is. 4 körül csináltam egy 50%os vízcserét. Délután bubiazonosításba fogtam... No1 Twinstar... ez kb 5 percenként teliveri az akváriumot apró mikrobubikkal.
No2 Vízcserebubik... az üvegen, eszközökön a felső részben... No3 talajbubik... ezekmég ma is ritkán egy egy nagyobb kb 3-4mm es bubiként felszállnak imitt amott nagyjából óránként 1-2. No4 Növénybubik... kb 7-8 helyen apró ritmusos levelekről felszálló bubik gondolom ezek lesznek a jók... a vízcsere után mentek a Tápok, és a Stability, Carbo. A DC valahol a biztonságos és Ideális között áll. Este nyolc lámpa leolt, egy cső még világít hogy egy fél órát gyönyörködjek.... mindjárt az is elalszik és este lesz.

Jóccakát...
 
2. nap.
Ma délután amikor hazaértem sokat tisztult a víz ködössége... 1 csombék fű felúszott... a fák kissé betaknyosodtak, a végére ragasztott ágak főleg. A növények mintha kezdenék kiheverni az ültetési sokkot. Holnap lesz megint 1 vízcsere. Már ROval. Vettem egy 120 literes hordót 100 litrr RO 50 liter csapvíz lesz a cser később a csapvíz 300ppm es az RO-m 5 ös. Most 250ppm es az akvárium vize. Holnap 120 liter RO-t cserélek. Így talán a Twinstaron sem kell 2 hónap múlva reaktort cserélni.
Ma ment a táp, a carbo, a stability.

Jbl tesztel minden zöld de ez gondolom csak iránymutatás... mondjuk nitrit van tehát vagy a csapvízből vagy az ammoniából lesz... nem parázom 2 napos az akvárium....

Viszont meleg a víz a tetején 26.9 et mutat az Oase digital mérője, 24 fok van a szobába. A TDM mérő csak 25 fokot mutatott... kell hoznom valami komoly hőmérőt aminek hiszek... Ha 25-26 fok alatt maradna akkor örülnék.... Nem akarom kinyitni a tetejét az akváriumnak...

A Twinstar reaktorát elfordítottam mert csak felgyűlt alatta a buborék, ami elméletileg nem jó.

Kb 2 hét múlva gondoltam a takarító brigádot telepíteni... mit gondoltok ide miből mennyi kellene? 400 liter a scapet látjátok....

Igérem nem lesz napi bejegyzés nem untatok senkit.

Köszi hogy benéztél
Üdv Hegyidoktor.247b674e924ac132a867f6d7db51a6d2.jpg6e927a9c5b103d272eb50e782a93eb8e.jpg2997e12e9171894a8792d915e6281759.jpg
 
Minden szépen fejlődött a fű zölden növekedett még inkább hosszában de egy egy oldalágat is vélek felfedezni. A mohák is hozzák az új hajtásokat. A TDSt levittem RO val 150 re 250 ről a tápozást leflelztem nehigy sok legyen...Eddig minden szuper...
Reggel felkelek, feltünően meleg van. Az akvárium majdnem 27 fokos... mi lehet a baj? A lámpa nem világított éjszaka.... A kislányom fázott tegnap délután felvette 25 fokra a szobában a termosztátot.... Reggel elmentem dolgozni a termosztátot visszavettem de nem segített. Hazaértem es 28 fokos a víz... a parvula egy része kisárgult a reineckii pedig befoltosodott...

Lehet ettől vagy más bajt is keressek... Az No2 NO3 felment a Ph leesett 6.6 a CO jó a Kh is leesett.

Reggelre gyártok egy kis ROt bekeverem fele fele csapvízzel és cserélek vizet vagy kitudja még az éjszaka ha lesz addigra RO vagy 50liter most csak 15 van.
Plusz a Kh miatt lehet adok egy kis szódabikarbónát a vízhez.

Megjelent a zöld pontalga.

Üdv Hegyidoktoref626955a17f783916602980111502a5.jpgbf30f907065cde43df679eb507a72fcb.jpg
 
22-23 foknál nemigen kell több, ezért alaposan megnézném, mi fűt ennyire. Ami meglepett, hogy reggel is ménkű meleg volt a víz, magasabb, mint a szoba hőmérséklete.

Amíg ezt nem tudod orvosolni, szerintem várj a takarítóbrigád betelepítésével.
 
Minden szépen fejlődött a fű zölden növekedett még inkább hosszában de egy egy oldalágat is vélek felfedezni. A mohák is hozzák az új hajtásokat. A TDSt levittem RO val 150 re 250 ről a tápozást leflelztem nehigy sok legyen...Eddig minden szuper...
Reggel felkelek, feltünően meleg van. Az akvárium majdnem 27 fokos... mi lehet a baj? A lámpa nem világított éjszaka.... A kislányom fázott tegnap délután felvette 25 fokra a szobában a termosztátot.... Reggel elmentem dolgozni a termosztátot visszavettem de nem segített. Hazaértem es 28 fokos a víz... a parvula egy része kisárgult a reineckii pedig befoltosodott...

Lehet ettől vagy más bajt is keressek... Az No2 NO3 felment a Ph leesett 6.6 a CO jó a Kh is leesett.

Reggelre gyártok egy kis ROt bekeverem fele fele csapvízzel és cserélek vizet vagy kitudja még az éjszaka ha lesz addigra RO vagy 50liter most csak 15 van.
Plusz a Kh miatt lehet adok egy kis szódabikarbónát a vízhez.

Megjelent a zöld pontalga.

Üdv HegyidoktorView attachment 75009View attachment 75010
A 28 fok rengeteg.
Írtad, hogy a gyárin kívül még plusz egy armatúra világít...
Le van fedve az akva a fedelével? Ha jól tudom van fedele, talán alumínium.
Ott iszonyat hő fejlődik, ha nincs teljesen leszedve a fedél.
Nálam egy Eheim szett üzemel, 325 liter, 4x54 W, üveglappal lefedve gyárilag. 25-26 fok alá nem lehetett vinni, míg le nem szedtem az üveglapot.
Jelenleg nyitottan üzemel az akva, de már 6x54 W. Még így is fűt az akván 0,5 fokot, pedig 25 cm-re van a felszíntől... De megáll max 24,5 foknál.
Szóval fedő le, világítás függesztve.
 
Az a baj hogy a nappaliban eddig 21-23 fok volt. Az akva kb 2-3 fokkal volt melegebb max 26. Csak az én kedves aranyos szeretetreméltó tinédzser kislányom, úgy gondolta hogy ő fázik és felvette istentudja mi okból a fűtést 25 fokra. A 30 as porotherm falon van 20 cm nikecell szigetelés 3 rétegűek a nyílászárók, az ajzatbetonon van 10 cm nikecell a plafonon 10 cm nikecell az E gerendás betonfödém felett meg 30 cm gyapot. Vagyis nyitott ablaknál még 2 napig nem fog 20 C alá menni a benti hőmérséklet. Tető lenn kapott 5 liter 10 fokos vizet. holnap cserélek 150 litert akkor majd beáll a hőfok is . Csak még gyártódik az RO.
 
Az a baj hogy a nappaliban eddig 21-23 fok volt. Az akva kb 2-3 fokkal volt melegebb max 26. Csak az én kedves aranyos szeretetreméltó tinédzser kislányom, úgy gondolta hogy ő fázik és felvette istentudja mi okból a fűtést 25 fokra. A 30 as porotherm falon van 20 cm nikecell szigetelés 3 rétegűek a nyílászárók, az ajzatbetonon van 10 cm nikecell a plafonon 10 cm nikecell az E gerendás betonfödém felett meg 30 cm gyapot. Vagyis nyitott ablaknál még 2 napig nem fog 20 C alá menni a benti hőmérséklet. Tető lenn kapott 5 liter 10 fokos vizet. holnap cserélek 150 litert akkor majd beáll a hőfok is . Csak még gyártódik az RO.
Látom a szigetelést nem bíztátok a véletlenre...
 
Beütőtt az algainvázió.... A bomló növényi maradványok gajra tették a vizet... Cserélem cserélem cserélem holnap is... a tápozást és a CO2t leállítottam mert a Ph is leesett... A gyerek nem érti miért haragszom rá...A riccardia lehet kimegy a Fissidens jól érzi magát a fűnek a fele kiment de minden csomónéknak nehogy ki lehessen szedni...

Na majd lesz valahogy...
 
Beütőtt az algainvázió.... A bomló növényi maradványok gajra tették a vizet... Cserélem cserélem cserélem holnap is... a tápozást és a CO2t leállítottam mert a Ph is leesett... A gyerek nem érti miért haragszom rá...A riccardia lehet kimegy a Fissidens jól érzi magát a fűnek a fele kiment de minden csomónéknak nehogy ki lehessen szedni...

Na majd lesz valahogy...
A vízcsere nagyon helyes, ha célirányosan a bomlott részeket is leszivornyázod.

Abban már nem vagyok biztos, hogy üdvözítő a táp és CO2 leállítása. Mindig 1 dolgon változtatunk, mert így a legesélyesebb, hogy eljutunk az okok megismeréséhez.
Mennyi volt a pH és most mennyi?
Mit mutat a DC?
Csitulj le, és légyszi válaszolj, hogy kiderüljön, mi csúszott el rossz irányba.
 
DC lime és sárga között. PH 6.8 ról 6ra a nitrát az egekbe 75 a nitrit is 25 ezért vettem el a tápot.
A bomló növényi részeket is szívatom lefelé...

Gondolom a bomló növények terhelték meg a vizet és amiatt jött az alga. Én meg késtem egy napot a felismeréssel...

Mára lenyugodtam, találtam 2 doboz parvulát az ablakban kimaradt az ültetésből valahogy pótolom vele a kihalt részeket. Este megint vízcsere.
 
DC lime és sárga között. PH 6.8 ról 6ra a nitrát az egekbe 75 a nitrit is 25 ezért vettem el a tápot.
A bomló növényi részeket is szívatom lefelé...

Gondolom a bomló növények terhelték meg a vizet és amiatt jött az alga. Én meg késtem egy napot a felismeréssel...

Mára lenyugodtam, találtam 2 doboz parvulát az ablakban kimaradt az ültetésből valahogy pótolom vele a kihalt részeket. Este megint vízcsere.
Szerintem kapcsold vissza a CO2-t. Ültetés után, amíg nincs állatvilág, nem baj, ha sárgába hajlik az indikátor. Az ellenben nem szerencsés, ha ingadozik a pH az esti és reggeli bekapcsolás között. Mértél ilyen időkben is pH értéket, ill. észrevettél a DC színében elváltozást?
Szerintem durrantsd be újra a CO2-t és finomhangoljad a tűszelepet addig, amíg be nem áll a ki és bekapcs között egy egyensúlyi pH érték..
 
Vissza kapcsoltam a CO-t, vagyis 9 kor bekapcsolt, 12-től megy a fény este 8 ig akkor kapcsol majd ki. Most 60 bubi/min-en van. igy volt a normál állapotban a DC Lime és biztonságos közötti színen.
 
DC lime és sárga között. PH 6.8 ról 6ra a nitrát az egekbe 75 a nitrit is 25 ezért vettem el a tápot.
A bomló növényi részeket is szívatom lefelé...

Gondolom a bomló növények terhelték meg a vizet és amiatt jött az alga. Én meg késtem egy napot a felismeréssel...

Mára lenyugodtam, találtam 2 doboz parvulát az ablakban kimaradt az ültetésből valahogy pótolom vele a kihalt részeket. Este megint vízcsere.
Ez a PH ingadozás annyira nem vészes, normális tartományban van, az alsó értéket mikor mérted? Este/délután, amikor már bőven ment a CO2? Mert akkor 6-os PH nem alacsony annyira. KH-t tudsz mérni? Fentebb írtad hogy a TDS-t 150-re lőtted be, de ne csak erre az értékre hagyatkozz, biztonságosabban be tudod lőni az egyensúlyt a GH-KH stabilizálásával. CO2 miatt jobb ha van legalább 2-3-as KH-d (mellé kb kétszeres GH) a pufferkapacitás miatt.

A parvula eléggé CO2 és táp igényes, szerintünk sem jó döntés megvonni tőlük hirtelen. Ő ráadásul a magasabb hőmérsékletet sem szereti, már 26 körül elkezd hisztizni, nálad meg volt 28 is, amiatt is olvadozhatnak gyorsabban. Egyébként az normális, ha a beültetés után sárgul/olvadozik. Ne szedd ki az egész növényt, csak az elhalt leveleket, mert magához fog térni ha helyrejönnek a körülmények.

Bacikultúrával segíted a szűrőt? Az nagyon sokat számít a legelején. Dennerlének van egy nagyon jó cucca, nálunk már többször bizonyított, tényleg pár nap alatt jelentősen felturbózza: https://www.greenaqua.hu/hu/dennerl...teriumkultura-elosegito-inditashoz-200ml.html
 
Back
Oldal tetejére