• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi 45P

Segítsetek Kérem szépen!!! Ez az agancsalga a sírba tesz... Egyszerűen teljesen tehetetlennek érzem magam! Nincs elég tapasztalatom, és tudásom sem! (ezek szerint) A lényeg... A feltöltött képen bekarikáztam azokat a helyeket ahol feltűnően megjelent az agancs.... Mit tudok Ezzel kezdeni??? Segítség!!! Egybe az akvárium... Külön külön megszámozva: 1kép, 2kép, 3kép, 4kép
Pár hete váltottál tápot, nem? Simán lehet attól is akár.
Karbózd le, amanók majd megeszik. EZT olvastad? Végig is mentél a lehetséges kiváltó okokon és teendőkön?
Fotókat amúgy nem kell ám már linkelned, simán feltöltheted a fórumra egy mozdulattal...
 
Pár hete váltottál tápot, nem? Simán lehet attól is akár.
Karbózd le, amanók majd megeszik. EZT olvastad? Végig is mentél a lehetséges kiváltó okokon és teendőkön?
Fotókat amúgy nem kell ám már linkelned, simán feltöltheted a fórumra egy mozdulattal...
Igen olvastam, hogy mi a teendő ill mi lehet a kiváltó ok az agancsalgával szemben, 3 hete váltottam tápot! Ez a kabrózd le...ezt úgy kell csinálni hogy leengedem a vizszintet... közvetlen a növényen a fertőzött területre fecskendezem a carbot hagyom pár percet... és utána vissza a viz és mehet újrta a szűrés? No de mennyi carbót hasznbálhatok erre a célre... ill a monte carlo - nál is használhatom a carbo-t??? Egyszerre csináljam meg vagy apránként? Mert ez hogy szedjem le manuálisan ez a "lehetetlen kategória szerintem.... :(
 
Távolítsd el manuálisan és emeld a foszfátot az ideális arányra.
Azon vagyok hogy a foszfát szint jó legyen de egyenlőre eszi az aktiv talaj mint ha kötelező lenne... napi szinten nyomok bele 5 ml-ert és a köv 24 óra múlva kinullázza a vizem....
 
Igen olvastam, hogy mi a teendő ill mi lehet a kiváltó ok az agancsalgával szemben, 3 hete váltottam tápot! Ez a kabrózd le...ezt úgy kell csinálni hogy leengedem a vizszintet... közvetlen a növényen a fertőzött területre fecskendezem a carbot hagyom pár percet... és utána vissza a viz és mehet újrta a szűrés? No de mennyi carbót hasznbálhatok erre a célre... ill a monte carlo - nál is használhatom a carbo-t??? Egyszerre csináljam meg vagy apránként? Mert ez hogy szedjem le manuálisan ez a "lehetetlen kategória szerintem.... :(
Dehogy engeded le a vizet. Víz alatt nyomod rá a napi mennyiséget fecskendővel. Ha vízen kívül carbóznàl elégetnéd a növényeket
 
Dehogy engeded le a vizet. Víz alatt nyomod rá a napi mennyiséget fecskendővel. Ha vízen kívül carbóznàl elégetnéd a növényeket
rendben köszönöm... akkor ez több napos verzió lesz.... a seachem Flourish Exel erre megfelelő lesz??? vagy esetleg vegyek Easy Life Carbo-t? mert eddig az exelt használtam de nem közvetlen az érintett területen....
 
rendben köszönöm... akkor ez több napos verzió lesz.... a seachem Flourish Exel erre megfelelő lesz??? vagy esetleg vegyek Easy Life Carbo-t? mert eddig az exelt használtam de nem közvetlen az érintett területen....
Nekem használt az Excel is. Vigyázz az élőlényekre és előtte kapcsold le a szűrést.
 
Igen olvastam, hogy mi a teendő ill mi lehet a kiváltó ok az agancsalgával szemben, 3 hete váltottam tápot! Ez a kabrózd le...ezt úgy kell csinálni hogy leengedem a vizszintet... közvetlen a növényen a fertőzött területre fecskendezem a carbot hagyom pár percet... és utána vissza a viz és mehet újrta a szűrés? No de mennyi carbót hasznbálhatok erre a célre... ill a monte carlo - nál is használhatom a carbo-t??? Egyszerre csináljam meg vagy apránként? Mert ez hogy szedjem le manuálisan ez a "lehetetlen kategória szerintem.... :(
Akkor mégse olvastad :) Ugyanis a karbózás is le van írva és a manuális eltávolításra se bíztat, sőt. Persze én kifejezetten az agancsalgás részre gondoltam, elvégre az a releváns:

"Agancsalga - Compsopogon sp. (Staghorn Algae)

Szürke vagy kékes, agancs-szerűen elágazó szálakat képez. Jellemzően a levelek szélein jelenik meg, és bolyhokat alkot. A felszínhez közeli részeket kedveli. Erősen tapad és a szálak nagyon csúszósak, így leszedni szinte lehetetlen. A magas ammóniaszint, a gyenge áramlás és a kiegyensúlyozatlan tápanyagellátás kedvez ennek az algának. Takarítsuk ki az aljzatot és a szűrőt is, ha eltömődött és gyengült az áramlás. A fertőzött leveleket vágjuk le. Folyékony szénforrással történő kezelés hatására vörösre színeződik. Leállított szűrő mellett a felhigított Carbo tápot fecskendezzük az érintett területre, és pár percig hagyjuk hatni, utána a szűrő visszakapcsolható."
 
Sziasztok!
Jó hosszú időre megszűntem a fórumon létezni, de NEM ADTAM FEL! Mint ahogy az életben sem adom fel soha! A mai napg heti 2 x 50%-os vízcsere, EI szerint tápozás! Aki aktív részese volt a naplómnak azt láthatta, ha nem is horror mennyiségben, de küzdöttem mint mindenki az algával, főleg az ecsetalgával! De ki merem jelenteni NYERTEM! :) Nos annak tiszteletére hogy a MAI napon 4 hónapja indítottam az akváriumot ennek örömére felteszek pár képet hogy lássátok milyen lett! Azóta beköltöztettem 6 db Galaxy razbórát! akik boldogan úszkálnak és együtt széles mosollyal élnek békében a rákokkal :) Köszönöm mindenkinek aki segitett! Sokat tanultam ez idő alatt, így a következő akváriumnak aminek hamarosan nekifogok nagyobb szakértelemmel és gyakorlattal fogok tudni nekiállni és remélhetőleg az is ugyan iylen csoda szép lesz! természetesen ezt még nem bontom szét, (van még az asztalon hely mellette) hiszen még csak "most indítottam" :)
 

Attachments

  • indulas1.jpg
    indulas1.jpg
    385.5 KB · Megtekintések: 48
  • 4honap1.jpg
    4honap1.jpg
    619.4 KB · Megtekintések: 42
  • 4honap2.jpg
    4honap2.jpg
    431.9 KB · Megtekintések: 39
  • 4honap3.jpg
    4honap3.jpg
    415.4 KB · Megtekintések: 54
Eljött az idő, amikor ennek az akváriumnak VÉGE lett! Elég húzós volt a nyár, kevés időm volt itt lenni, de emellett az akváriumban sok örömömet leltem, és sok bosszúságot is! Tanulva a hibáimból, (20kg Seiryo kő) egy 45P akváriumba, tud galibát okozni rendesen (PH, KH értékek) stb. Az algákkal is meggyűlt a bajom, volt egy időszak kb 2 hónap amikor tündökölt, de utána jött megint minden. Sok idő és türelem segítségével ugyan újra győztem... Így felrakok pár képet... Volt amikor már annyira Dzsungel lett, hogy maga a hardscape-ből szinte semmi nem látszott, ekkor jöttem én az ollóval ill. kicsit átrendeztem, ami az akvárium életében 3x történt meg. Az utolsó átrendezés pedig egyenlő volt a befejezéssel! De ez nem azt jelenti, hogy itt a hobbi vége mert építettem egy másikat, annak nyitok egy másik naplót, de ennek itt a vége! Köszönöm mindenkinek a segítségét!
 

Attachments

  • 261906511_607057097301823_2367848851059315479_n.jpg
    261906511_607057097301823_2367848851059315479_n.jpg
    297.7 KB · Megtekintések: 36
  • 260644325_1303857170087022_1717916959664759516_n.jpg
    260644325_1303857170087022_1717916959664759516_n.jpg
    257 KB · Megtekintések: 38
  • 261256083_319607313498646_2180411157116646166_n.jpg
    261256083_319607313498646_2180411157116646166_n.jpg
    263.6 KB · Megtekintések: 36
Back
Oldal tetejére