• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi 45P

Hm, azt hittem gh/khval sózol, akkor a kövek emelik a kh-dat. Elég a heti 1x-i vízcsere, és a tápozásnál is pontosan 2-2-nél nem kell több! Vannak foszfát folyékonytápok, azon könnyű változtatni. Én Seachem Purigen párti vagyok, vele és nélküle is be lehet jól állítani az értékeket. A ph-t legkönnyebben co2 emeléssel lehet csökkenteni, de a 7 nem vészes, ha az élőlények jól érzik magukat, azon nem változtatnék. Égertobozzal is lehet csökkenteni, de ahhoz meg kell puri, mert színezi a vizet!
Akkor ebben a felállásban mit javasolnál, hogy tudnám csökkenteni a kh értéket? ill mire gondoltál itt "Hm, azt hittem gh/khval sózol..."???
 
mire gondoltál itt "Hm, azt hittem gh/khval sózol
Azt hittem azért olyan magas a kh-d, mert hogy gh/kh+ -al sózol vissza, és javasoltam volna hogy térj át szimpla gh+ -ra, de így egyértelmű hogy a kövek húzzák fel.
Léteznek folyékony kh/ph mínusz szerek, de én így hagynám. A tápok arányának beállítása ennél jóval fontosabb, főleg mivel sok a köved, és gondolom nem szeretnéd, ha elkezdenének zöldülni. Napi 1-2 ml foszfátot adagolnék pluszba, és hétvégi vízcsere előtt ellenőrizzném cseppteszttel az értéket.
 
Azt hittem azért olyan magas a kh-d, mert hogy gh/kh+ -al sózol vissza, és javasoltam volna hogy térj át szimpla gh+ -ra, de így egyértelmű hogy a kövek húzzák fel.
Léteznek folyékony kh/ph mínusz szerek, de én így hagynám. A tápok arányának beállítása ennél jóval fontosabb, főleg mivel sok a köved, és gondolom nem szeretnéd, ha elkezdenének zöldülni. Napi 1-2 ml foszfátot adagolnék pluszba, és hétvégi vízcsere előtt ellenőrizzném cseppteszttel az értéket.
A Seachem Flourish Phosphorus készitmény erre alkalmas gondolom....
 
A mai nap méricskéltem egyet! 2021.04.19 én volt vízcsere. Azóta adagolom pluszba a foszfátot is! (Seachem Flourish Phosphorus.) Ugyan nem telt el egy hét, de az érték semmit nem változott! Illetve javítanám magam, nem,hogy nőtt volna az érték hanem a béka seg...e alá csökkent az amúgy is kevés érték! Mi a teendő? Emeljem meg a foszfát adagolást? Vagy esetleg emeljek a Green Aqua Macro oldaton is? Bár ha logikusan gondolkodom azon nem kéne változtatni mert akkor nem csak a foszfátot növelném! (gondolom az aktív talaj még mindig megköti a foszfátot?)


2021.04.2219:00GH 7,5KH 6,5PH 7,1NO3 15mg/l(ppm)FE 0,2mg/l(ppm)PO4 0,05mg/l(ppm)Hőmérséklet 23 C0TDS 166MICRO 2 mlMACRO 2 mlEXEL 0,5 mlFoszfát1,5 ml


2021.04.1917:00GH 5KH 4,5PH 7NO3 15mg/l(ppm)FE 0,2mg/l(ppm)PO4 0,02mg/l(ppm)Hőmérséklet 23 C0TDS 147MICRO 3 mlMACRO 3 mlEXEL 0,5 mlFoszfát ***
 
A mai nap 5ml Seachem Flourish Phosphorus locsoltam meg az akváriumot... és megemelkedett a foszfát szint végre 0,7mg/l(ppm) szintre! Kíváncsi leszek a holnap reggeli mérés mit fog mutatni!
 
A következő napra 24 órára az adagolást követően, a foszfát értékem egyenlő a nullával! Megeszi az aktív talaj... Úgy hogy ismételtem 5 ml Seachem Flourish Phosphorus adok a vízhez! Adagolás után mért érték, 1,6 mg/l(ppm)
Másnapra ismét egy nagy nulla, Igy ismételten 5 ml megy bele! Meddig fogja megkötni a foszfátot a talaj? Tudom amig el nem telítődik :) Ez az én esetemben kb mennyi idő lehet mire elérem stabilan a jó arányt ill szintet?1 hét/2hét...?
 
A következő napra 24 órára az adagolást követően, a foszfát értékem egyenlő a nullával! Megeszi az aktív talaj... Úgy hogy ismételtem 5 ml Seachem Flourish Phosphorus adok a vízhez! Adagolás után mért érték, 1,6 mg/l(ppm)
Másnapra ismét egy nagy nulla, Igy ismételten 5 ml megy bele! Meddig fogja megkötni a foszfátot a talaj? Tudom amig el nem telítődik :) Ez az én esetemben kb mennyi idő lehet mire elérem stabilan a jó arányt ill szintet?1 hét/2hét...?
Ha folyamatosan 0t mérsz adagold tovább az 5 ml-t naponta, de tesztelni nem szükséges újra és újra. Ahhoz azért drága mulatság. Heti 2x nézz rá, egyszer vízcsere előtt meg egyszer félúton. Nálam 2 hétig nyelte annó 60p-be!
 
Kinek mi a tapasztalata, a kövekről hogy lehet eltávolítani a zoldalgát? Minimálisan föleg ott ahol több a fény enyhén zöldes színű lett a kő az akváriumban? Próbálkoztam elektromos fogkefével.... de vagx a fogkefe gyenge teljesítményű vagy az alga túl erős... Egyenlőre nem tragikus a kövek színe de ha ez így folytatódik felrobbanok szépen lassan! :( :)
 
Kinek mi a tapasztalata, a kövekről hogy lehet eltávolítani a zoldalgát? Minimálisan föleg ott ahol több a fény enyhén zöldes színű lett a kő az akváriumban? Próbálkoztam elektromos fogkefével.... de vagx a fogkefe gyenge teljesítményű vagy az alga túl erős... Egyenlőre nem tragikus a kövek színe de ha ez így folytatódik felrobbanok szépen lassan! :( :)
A foszfát hiányod miatt sajnos gyorsabban terjed ez a típusú alga, ha a fogkefe nem elég, a napi carbo/excel adagodat fecskendőzd rá, plusz lehet sok a fényed! Van friss képed róla?
 
A kép...Nem vagyok türelmetlen típus.. de néha elkeseredek.... Volt itt vékony fonal alga.. hála az égnek eltűnt.. aztán jött egy kis agancsalga.... (kis?) piszkosul meg kellett nyírnom mindent.... mert mindenhol volt.. nem nagyok fél cm hosszú...de majdnem mindenhol.... így nem úgy néz ki az akvárium mint egy kopaszt kutya,.... + zöldülnek a kövek is....áááá...pedig mindent próbálok úgy csinálni ahogy a nagykönyvbe le van írva.. és még mindig várat magára az az érzés hogy hátradőljek és azt mondhassam... VÉGRE ez most tökéletes... Ja és a jobb sarokban a Rotala macranda "redmini" is szinte csutkára vágtam vissza.... mert szinte nem volt rakta egy olyan szál amit ne lett volna agancsos.... :( :( És még valami pár napja még szép üde zöld volt minden.. most pár nap alatt, megint sárgás szinű minden zöld növény.... nem sárga.... de nem is az az üde szép zöld mint ami volt.. ez talán azóta van mióta lököm bele a foszfátot... nem tudom a kettőnek mi köze egymáshoz... de most nem tetszik az össz kép.... :(
Ez a kép 3 napja készült... valami itt nagyon nem stimmel....
 
Utoljára módosított:
A kép...Nem vagyok türelmetlen típus.. de néha elkeseredek.... Volt itt vékony fonal alga.. hála az égnek eltűnt.. aztán jött egy kis agancsalga.... (kis?) piszkosul meg kellett nyírnom mindent.... mert mindenhol volt.. nem nagyok fél cm hosszú...de majdnem mindenhol.... így nem úgy néz ki az akvárium mint egy kopaszt kutya,.... + zöldülnek a kövek is....áááá...pedig mindent próbálok úgy csinálni ahogy a nagykönyvbe le van írva.. és még mindig várat magára az az érzés hogy hátradőljek és azt mondhassam... VÉGRE ez most tökéletes... Ja és a jobb sarokban a Rotala macranda "redmini" is szinte csutkára vágtam vissza.... mert szinte nem volt rakta egy olyan szál amit ne lett volna agancsos.... :( :( És még valami pár napja még szép üde zöld volt minden.. most pár nap alatt, megint sárgás szinű minden zöld növény.... nem sárga.... de nem is az az üde szép zöld mint ami volt.. ez talán azóta van mióta lököm bele a foszfátot... nem tudom a kettőnek mi köze egymáshoz... de most nem tetszik az össz kép.... :(
Ez a kép 3 napja készült... valami itt nagyon nem stimmel....
Szerintem egy nap alatt told fel a foszfátot 1-re - szamold ki mennyi lenne az adag, amivel annyi lenne. Következő nap mérj egyet és látod a fogyást. Akkor számolj ujra egyet, hogy mennyit kellene adni, hogy ujra 1 ppm legyen az érték, aztán adhatod egy hétig ugyanazt a mennyiseget!

Ne keseredj el....én 2 hónapja adom a foszfát mindennap, és még mindig "csak" 0.6 ppm

Ne add fel :)
 
Segítsetek Kérem szépen!!! Ez az agancsalga a sírba tesz... Egyszerűen teljesen tehetetlennek érzem magam! Nincs elég tapasztalatom, és tudásom sem! (ezek szerint) A lényeg... A feltöltött képen bekarikáztam azokat a helyeket ahol feltűnően megjelent az agancs.... Mit tudok Ezzel kezdeni??? Segítség!!! Egybe az akvárium... Külön külön megszámozva: 1kép, 2kép, 3kép, 4kép
 
Segítsetek Kérem szépen!!! Ez az agancsalga a sírba tesz... Egyszerűen teljesen tehetetlennek érzem magam! Nincs elég tapasztalatom, és tudásom sem! (ezek szerint) A lényeg... A feltöltött képen bekarikáztam azokat a helyeket ahol feltűnően megjelent az agancs.... Mit tudok Ezzel kezdeni??? Segítség!!! Egybe az akvárium... Külön külön megszámozva: 1kép, 2kép, 3kép, 4kép
Távolítsd el manuálisan és emeld a foszfátot az ideális arányra.
 
Back
Oldal tetejére