• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi 45P

Eljött végre a pillanat, megjöttek a csepptesztek!
Írom is az értékeket:
TDS: 122
GH: 7
KH: 5
PH: 7.2
NO3: 3mg/l (ppm)
FE: 0.02mg/l (ppm)
PO4: 0.02mg/l (ppm)

Változatlanul csak RO vizet használok vízcserekor (ami a mai napig még mindig 2 naponta van) GH Plus-al sózok vissza TDS120-ra. Ill ahogy fentebb írtam TF Planter ill _TF Macro tápot alkalmazok! Ahogy javasoltad a szűrőben a mai napon kicseréltem a perlon vattát, ill visszavettem a világításból 7 óra időtartamra! Vélemények???
Szerintem:
- picit még lágyíthatod a vizet(6-3; 4-2)
- alacsonyak a tápanyag szintek, én így gondolnám:
NO3: 10mg/l
FE: 0.1mg/l
PO4: 0.7-1mg/l körül
CO2 mellett éheznek a növényeid, ezért jön az alga.
 
Szerintem:
- picit még lágyíthatod a vizet(6-3; 4-2)
- alacsonyak a tápanyag szintek, én így gondolnám:
NO3: 10mg/l
FE: 0.1mg/l
PO4: 0.7-1mg/l körül
CO2 mellett éheznek a növényeid, ezért jön az alga.
Akkor segítség :) TF planter 0.5 ml/nap TF Macro . ml/nap... Eddig így adagoltam!A növények egyébként bubiznak... A gyári ajánlása a TF Planternek ml/10 Liter/ HÉT... TF Macro 1ml/20 Liter! Nekem összesen cirka 32 Liter víz van az akváriumban ill a szűrőben együttesen- Azóta nagyítóval nézem minden nap az akváriumot. Agancs algát nem látok... Zöld pontalga a reineckii mini régi levelein illetve a Hydrocotyle verticillata levelein van csak. Az anubiasokon semmi. Ennek tudatában véleményed szerint mennyivel kéne emelnem a tápozást.. ill hogyan lágyíthatnám jobban a vizet?
 
Akkor segítség :) TF planter 0.5 ml/nap TF Macro . ml/nap... Eddig így adagoltam!A növények egyébként bubiznak... A gyári ajánlása a TF Planternek ml/10 Liter/ HÉT... TF Macro 1ml/20 Liter! Nekem összesen cirka 32 Liter víz van az akváriumban ill a szűrőben együttesen- Azóta nagyítóval nézem minden nap az akváriumot. Agancs algát nem látok... Zöld pontalga a reineckii mini régi levelein illetve a Hydrocotyle verticillata levelein van csak. Az anubiasokon semmi. Ennek tudatában véleményed szerint mennyivel kéne emelnem a tápozást.. ill hogyan lágyíthatnám jobban a vizet?
Mivel új indítású az akváriumod, az aljzat valószínű nyeli a tápanyagot. Használsz purigent, ami megköti a nitrátot. Ha a növények fotoszintetizálnak, nincs hiánytünet, és minimális pontalga van csak, akkor ne változztass!
Légy türelemmel, "érjen össze" az akvárium...
Amikor átállsz heti vízcserére, pár héten át a csere előtt mérj tápanyag szinteket, így figyelemmel tudod követni a változásokat.
 
1 kép
2 kép
Milyen jó lenne érteni ehhez az egészhez mint a profik. Most hogy belefotóztam látom a montecarlon is van pontalga.... Ilyenkor kicsit hül...ének érzem magam.... hogy egyszer ezt írom egyszer azt.... a fűszálakon nem tudom eldönteni hogy sárgulás van vagy barna alga... nincs benne tapasztalatom, rutinom.. Türelmes vok... Csak szeretném a lehető legjobban csinálni az egészet.. és így néha tanácstalan vok! :( ha összességében nézem az egész akváriumot akkor talán azt mondhatnám mint ha az egész kicsit "barnás sárgás lenne) de ez ebben a formában nem teljesen igaz... nem tudom... bocsánat a töketlenkedésemért...arról nem beszélve a telefonom ne a valós színvilágot tükrözi.... lehet még is csak több kéne a növényeknek a tápanyagból... Arról nem is beszélve hogy a kő ami az akvában van (véleményem szerint) keményíti a vizet.. mert 24 óra leforgása alatt a 120 TDS értékről felmegy 140 re... Fentebb írtad lágyítani??? mit tegyek bele vagy mit ne??
 
1 kép
2 kép
Milyen jó lenne érteni ehhez az egészhez mint a profik. Most hogy belefotóztam látom a montecarlon is van pontalga.... Ilyenkor kicsit hül...ének érzem magam.... hogy egyszer ezt írom egyszer azt.... a fűszálakon nem tudom eldönteni hogy sárgulás van vagy barna alga... nincs benne tapasztalatom, rutinom.. Türelmes vok... Csak szeretném a lehető legjobban csinálni az egészet.. és így néha tanácstalan vok! :( ha összességében nézem az egész akváriumot akkor talán azt mondhatnám mint ha az egész kicsit "barnás sárgás lenne) de ez ebben a formában nem teljesen igaz... nem tudom... bocsánat a töketlenkedésemért...arról nem beszélve a telefonom ne a valós színvilágot tükrözi.... lehet még is csak több kéne a növényeknek a tápanyagból... Arról nem is beszélve hogy a kő ami az akvában van (véleményem szerint) keményíti a vizet.. mert 24 óra leforgása alatt a 120 TDS értékről felmegy 140 re... Fentebb írtad lágyítani??? mit tegyek bele vagy mit ne??
Nyugalom🤭🤭. Senki nem született úgy, hogy oda-vissza fújta az akváriumi egyensúly című népdalt 😉. Én hálát adtam volna, ha az én akváriumom ennyi algával indul mint a tiéd😁.
Tényleg légy türelmes, kell idő, hogy kialakuljon a szűrőben és a talajban is a hasznos baktérium kultúra, ami segít a tápanyag körforgásban.
Olvass minél többet itt a fórumon, mert rengeteg hasznos infót, és segítséget találhatsz, de ha elakadnál, még mindig kérhetsz segítséget a fórumtársaktól is 😉.
Ha majd arra jutsz, hogy változtatsz valamin, egyszerre csak egyet, mert utána nem tudod mi segített.
Tápmennyiség változtatásnál vedd figyelembe, hogy a növényeknek akár két hétre is lehet elraktározva tápanyag.
 
Nyugalom🤭🤭. Senki nem született úgy, hogy oda-vissza fújta az akváriumi egyensúly című népdalt 😉. Én hálát adtam volna, ha az én akváriumom ennyi algával indul mint a tiéd😁.
Tényleg légy türelmes, kell idő, hogy kialakuljon a szűrőben és a talajban is a hasznos baktérium kultúra, ami segít a tápanyag körforgásban.
Olvass minél többet itt a fórumon, mert rengeteg hasznos infót, és segítséget találhatsz, de ha elakadnál, még mindig kérhetsz segítséget a fórumtársaktól is 😉.
Ha majd arra jutsz, hogy változtatsz valamin, egyszerre csak egyet, mert utána nem tudod mi segített.
Tápmennyiség változtatásnál vedd figyelembe, hogy a növényeknek akár két hétre is lehet elraktározva tápanyag.
lassan három hónapja csak a fórumot olvasom...reggeltől estig (szinte itt élek a gép előtt január óta) és egyre inkább azt érzem, hogy egyre hül..ébb vok :) de most akkor a konkrétumokról.... Hogy lehet még jobban lágyítani a vizet...??? Akkor hagyjam igy a tápozást.. és ne növeljek rajta... a fény ideje is maradjon 7 óra? mert a TF tápokról végigolvastam itt a fórumon mindent és van aki a gyári ajánlás felett tolja....telefonos kép. Köszönöm addig is mindenkinek a segítségét....
 
Hogy lehet még jobban lágyítani a vizet...???
Mivel én nem használok ilyen követ, ami keményíti a vizet, nem akarok hülyeséget írni.
Nekem könnyebb a helyzetem, mert nincs ami keményít 😁. Én gh/kh pluszt használok. Olvashatsz erről a vízparaméterek topicban.

Szerintem ne változtass még semmin egyenlőre. A tápokra általánosan igaz, hogy a gyártói ajánlás iránymutatás csak, mert minden akváriumban más körülmények vannak. Ha úgy ítéled meg, nyugodtan el lehet térni. Amikor én tf tápot használtam, a gyári ajánlás kevés volt.
 
Mivel én nem használok ilyen követ, ami keményíti a vizet, nem akarok hülyeséget írni.
Nekem könnyebb a helyzetem, mert nincs ami keményít 😁. Én gh/kh pluszt használok. Olvashatsz erről a vízparaméterek topicban.

Szerintem ne változtass még semmin egyenlőre. A tápokra általánosan igaz, hogy a gyártói ajánlás iránymutatás csak, mert minden akváriumban más körülmények vannak. Ha úgy ítéled meg, nyugodtan el lehet térni. Amikor én tf tápot használtam, a gyári ajánlás kevés volt.
kíváncsiságból kérdem.... kb arányaiban mennyivel toltad túl a tápozást???
 
Szuper, látom megvolt a méricskélés.
A jó hír az hogy az arányok egész jók, így könnyebben lehet változtatni. Szerintem egy hétig duplán adagolj, mint eddig, és a hétvégi vízcsere előtt mérj újra! A világítást ne emeld, az maradjon 7 óra! Jó lesz ez! 👍
rendben ki fogom próbálni.... Remélem működni fog :)
 
Nem vagyok türelmetlen, de olyan lettem mint a szamár... "ott vagyunk már" :) :D tegnap ugye mértem a víz paramétereit!
Rátok hallgatva növeltem a tápok mennyiségét a duplájára... és csodák csodájára, semmit nem emelkedett a po4, Fe, és a No3 se! viszont a vizem egy nap alatt is keményedig! ahogy fentebb írtam az első héten napi 50%-os vízcsere volt a második héttől kezdve pedig a mai napig 2 naponta cserélek 50% vizet! 3 db törpe szívóharcsa, 4db süncsiga ill 4 db hagymacsiga, ezen felül pedig 22 db CRS SSS rák ill 6 amanó lakja! A létszámot nem is nagyon szeretném bővíteni. Letettem a halakról. A CRS-eknek ez a vízparaméter már úgy tudom hogy súrolja a megfelelő határértéket, tehát ha nem cserélek holnap vizet ismét csak keményedni fog! :( Mit tegyek? a másik ha ma dupla mennyiséget adagoltam a tápokból! "A csepptesztnek nem kéne eltérést mutatnia a tegnap mért eredményekhez képest? A harmadik egyben +utolsó kérdés" a szűrőben van egy Seachem Purigen 100ml. Szükségem van erre? vagy szedjem ki?
A táblázatban a tegnapi ill mai mérések eredményei!
DátumÓra/PercGHKHPHNO3FEPO4HőmérsékletTDSTF PlanterTF Macro
2021.03.3015:33757,23mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)22 C1250,5 ml1,5 ml
2021.03.3114:518673mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)22 C1451 ml3 ml
 
Nem vagyok türelmetlen, de olyan lettem mint a szamár... "ott vagyunk már" :) :D tegnap ugye mértem a víz paramétereit!
Rátok hallgatva növeltem a tápok mennyiségét a duplájára... és csodák csodájára, semmit nem emelkedett a po4, Fe, és a No3 se! viszont a vizem egy nap alatt is keményedig! ahogy fentebb írtam az első héten napi 50%-os vízcsere volt a második héttől kezdve pedig a mai napig 2 naponta cserélek 50% vizet! 3 db törpe szívóharcsa, 4db süncsiga ill 4 db hagymacsiga, ezen felül pedig 22 db CRS SSS rák ill 6 amanó lakja! A létszámot nem is nagyon szeretném bővíteni. Letettem a halakról. A CRS-eknek ez a vízparaméter már úgy tudom hogy súrolja a megfelelő határértéket, tehát ha nem cserélek holnap vizet ismét csak keményedni fog! :( Mit tegyek? a másik ha ma dupla mennyiséget adagoltam a tápokból! "A csepptesztnek nem kéne eltérést mutatnia a tegnap mért eredményekhez képest? A harmadik egyben +utolsó kérdés" a szűrőben van egy Seachem Purigen 100ml. Szükségem van erre? vagy szedjem ki?
A táblázatban a tegnapi ill mai mérések eredményei!
DátumÓra/PercGHKHPHNO3FEPO4HőmérsékletTDSTF PlanterTF Macro
2021.03.3015:33757,23mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)22 C1250,5 ml1,5 ml
2021.03.3114:518673mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)22 C1451 ml3 ml
Ha duplát adagoltál bele, és másnapra mégsem emelkedtek a tesztek alapján az értékek, akkor felszippantották a növények/talajod. Vagyis az eddig adagolt mennyiség kevés volt. (Bár ezt eddig is sejtettük)
De most csak 24h telt el, egy napból nem kell hosszú távú következtetéseket levonni. Adagold továbbra is a duplát, és egy hét után csekkold nőttek e az értékek. Ha nem, akkor biza több tápra van szükséged. Ha drasztikusan nőttek, akkor lehet elgondolkozni a csökkentésen. ;)
Én hagynám a purigent!
 
Mind a kettőtök nagy koponya.... :D "Seachem Purigen" :) :D hétvégéig eldöntöm :) feldobok egy érmét és majd az eldönti mi legyen a sorsa! Akkor a tápozással egyenlőre várok egy hetet addig így fogom adagolni aztán folytatjuk :) Mivel ennyire keményedig a vizem.. így maradjak a 2 naponta lévő vízcserénél vagy szépen lassan álljak be a heti egyszeri cserére! A CRS -ek nem szeretném ha feldobnák a pacskert...
 
Back
Oldal tetejére