• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes it was already there - 90x45x45 (182 liter)

Azt olvastam róluk, hogy sokszor a kikelés után megeszik az utódaikat. Azért gondoltam, hogy legjobb lenne mindenkit likvidálni erre az időre.
Semmim sincs, még keltető se.
Csak akkor eszik meg, ha sokat vannak zargatva. Azaz mi nem illünk a képbe, mert a haltársakat ösztönből kordában tudják tartani. ;)

Pontosan, ahogy @killer is írta.
Javaslom, hogy kinley üdítős palackot vegyél, mert abban még van anyag. A többi hozzávalót, artemia petével együtt tudok adni.

73947739487394973950
Ha feltúrom az akva cuccos dobozt, szerintem még légpumpát is tudok adni.
Csak el kell jönnöd, @eMZé , mert én sajnos nem vagyok túl mozgékony.
 
Csak akkor eszik meg, ha sokat vannak zargatva. Azaz mi nem illünk a képbe, mert a haltársakat ösztönből kordában tudják tartani. ;)

Pontosan, ahogy @killer is írta.
Javaslom, hogy kinley üdítős palackot vegyél, mert abban még van anyag. A többi hozzávalót, artemia petével együtt tudok adni.

View attachment 73947View attachment 73948View attachment 73949View attachment 73950
Ha feltúrom az akva cuccos dobozt, szerintem még légpumpát is tudok adni.
Csak el kell jönnöd, @eMZé , mert én sajnos nem vagyok túl mozgékony.
Köszönöm a felajánlást. Az a baj, hogy csak most értem haza a munkából és a holnapi nap is elég zűrös lesz. Egyenlőre még nem keltek ki a kishalak. 24 fok van a lakásban. Tudom most melegebb víz lenne az ideális, de egyrészt nincs is fűtőm, másrészt a növényeket sem akarom megfőzni. Így több idő kell nekik, de én meg olyan türelmetlen vagyok.
 
Köszönöm a felajánlást. Az a baj, hogy csak most értem haza a munkából és a holnapi nap is elég zűrös lesz. Egyenlőre még nem keltek ki a kishalak. 24 fok van a lakásban. Tudom most melegebb víz lenne az ideális, de egyrészt nincs is fűtőm, másrészt a növényeket sem akarom megfőzni. Így több idő kell nekik, de én meg olyan türelmetlen vagyok.
Örömmel segítek, mert emlékszem, milyen volt számomra az első alom kikelése. Nagyon szeretném, ha Te is átélhetnéd.
Fűtőt kölcsön tudok adni, amiatt ne fájjon a fejed. Nem kell salátaleves főzni ahhoz, hogy a kicsik kibújjanak az ikrából. ;)
Mivel rokkant vagyok, többnyire itthon vagyok. Priviben csak össze tudunk hozni egy időpontot, @eMZé . Írj rám, kérlek.
 
A Rami sztori:

Iszonyatosan sok munka volt abban az időben mikor megjelentek az ikrák. Mindennap este 7-8 körül értem haza, így nem tudtam foglalkozni a dologgal. Még @mmccannon -nek sem mertem írni, mert nem tudtam volna egy épkézláb időpontot mondani, mikor mennék az artémia keltetőért. Ezúton kérnék bocsánatot érte!
Vagy 1,5 hét után a GA közelében volt dolgom, így beugrottam venni egy JBL szettet. Pont jókor, mert akkor kezdtek kikelni az ikrák. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyi hal kikel. Legalább 100-an úszkáltak egy kb. 7-8 cm sugarú körben, közvetlen a talaj közelében. Nagyjából 2 mm körüli méretűek lehettek. Apa balról, anya jobbról figyelt. Egy picike hal elhagyta a rajt és elúszott balra vagy 15 centire. Ekkor apa utána eredt és hamm, bekapta. Gondoltam is magamban, hogy ennek bizony annyi. Apa komótosan visszaúszott a rajhoz és legnagyobb meglepetésemre kiköpte kicsinyét, melynek természetesen semmi baja sem volt. Ekkora 1 mollyn kívül minden halat sikeresen likvidáltam a másik akváriumba. Másnap nem láttunk egyetlen ivadékot sem, de azt gondoltuk, hogy sűrű a dzsungel és ott bujkálnak. Heteken keresztül minden nap toltam az akváriumba az artémiát, de kishalat sajnos nem láttam. Aztán egyszer csak újra láttunk ikrákat, pontosan ugyan ott, ahol előzőleg. Másodszorra viszont nem láttuk az ikrák kikelését. Ettől függetlenül még pár hétig ment az artémia, de végül feladtam. A nyár beköszöntével kiköltöztünk a nyaralónkba, így az akvárium minimális karbantartást kapott. Egész nyáron 2x cseréltem vizet, illetve nyírtam meg a növényeket. A párolgó vizet 2-3-4-5 naponta visszatöltöttem és a halaknak is adtam enni. De ez a ramiknak sajnos nem volt elég. Nyár közepére elűnt a nőstény, aztán nyár végére a hím is :(:(
 
Kár a ramikért, mert ha összejön egy amerikai sügérpár ivadéknevelését végigkísérni, az igencsak maradandó élmény.
Egyébként olyant szoktak csinálni, hogy kikelés után átköltöztetik más helyre a kicsiket.
Sajnos előfordulhat, hogy nem volt megfelelő a kaja mennyiség a felnőtteknek. Majd legközelebb hátha... ;)
(Csak zárójelben: nálam anno a nicaraguensisek szaporodtak sikeresen és megfigyeltem, hogy az apróságok a gyöngykavicsok felületéről csipkedték a biofilmet, amin szépen cseperedtek. Előtte én is minden trükkel próbáltam a kedvükbe járni, de ahogy ezt észrevettem, nem küzdöttem, amíg akkorák nem lettek, hogy a cyclopsot már vígan meg nem tudták enni. Nálad is egy beállt akvárium van, ilyenkor a talaj szemcsék, a dekor, a nem tisztított üveg felületen mindenhol ott a biofilm...)
 
De kár értük! 😭Milyen szuper lehetett látni azt a tömérdek kis ivadékot körözni!
Lehet ám, hogy az az egy szem molly is bekajálta őket, azok örökké éhesek.😡
Azért remélem, összeáll egy újabb rami pár és újabb kísérlet, ami már happy end lesz!
 
A Rami sztori:

Iszonyatosan sok munka volt abban az időben mikor megjelentek az ikrák. Mindennap este 7-8 körül értem haza, így nem tudtam foglalkozni a dologgal. Még @mmccannon -nek sem mertem írni, mert nem tudtam volna egy épkézláb időpontot mondani, mikor mennék az artémia keltetőért. Ezúton kérnék bocsánatot érte!
Vagy 1,5 hét után a GA közelében volt dolgom, így beugrottam venni egy JBL szettet. Pont jókor, mert akkor kezdtek kikelni az ikrák. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyi hal kikel. Legalább 100-an úszkáltak egy kb. 7-8 cm sugarú körben, közvetlen a talaj közelében. Nagyjából 2 mm körüli méretűek lehettek. Apa balról, anya jobbról figyelt. Egy picike hal elhagyta a rajt és elúszott balra vagy 15 centire. Ekkor apa utána eredt és hamm, bekapta. Gondoltam is magamban, hogy ennek bizony annyi. Apa komótosan visszaúszott a rajhoz és legnagyobb meglepetésemre kiköpte kicsinyét, melynek természetesen semmi baja sem volt. Ekkora 1 mollyn kívül minden halat sikeresen likvidáltam a másik akváriumba. Másnap nem láttunk egyetlen ivadékot sem, de azt gondoltuk, hogy sűrű a dzsungel és ott bujkálnak. Heteken keresztül minden nap toltam az akváriumba az artémiát, de kishalat sajnos nem láttam. Aztán egyszer csak újra láttunk ikrákat, pontosan ugyan ott, ahol előzőleg. Másodszorra viszont nem láttuk az ikrák kikelését. Ettől függetlenül még pár hétig ment az artémia, de végül feladtam. A nyár beköszöntével kiköltöztünk a nyaralónkba, így az akvárium minimális karbantartást kapott. Egész nyáron 2x cseréltem vizet, illetve nyírtam meg a növényeket. A párolgó vizet 2-3-4-5 naponta visszatöltöttem és a halaknak is adtam enni. De ez a ramiknak sajnos nem volt elég. Nyár közepére elűnt a nőstény, aztán nyár végére a hím is :(:(

Ez az akvád nem igazi sügik nélkül, így remélem lesz még benne rami páros. :)
Relax, semmi baj, majd belejönnek az ivadékgondozásba. Bármilyen furcsa, de ösztönileg bennük van, csak az első néhány alkalommal a gyakorlati kivitelezést elszúrják. Nálam is a negyedik nekifutásúszásra sikerült nekik.
Ahhoz, hogy íváshoz jó kondiban kerüljenek feketeszunyi fagyit adj majd nekik, ill. a repashy spawn & grow nevű búgatópor is fantasztikus eredményekhez vezet.
Ha már ott tartasz, hogy pótoltad az uszonyos veszteséget, akkor szólj, és az utóbbiból adok kóstolót. ;)
 
Szia Zoli!
Ha nyírod a rotalákat, kunyizhatok egy marékkal? A GERONIMO amanok ledarálják a zselést! [emoji3]
 
Az akvárium elmúlt két éves. Az ősszel kettő azaz kettő vízcserén kívül nem történt semmi sem. A pogo sajnos nem virágzott. Ezt leginkább a 8 óra világításnak tudom be. Emersnek résznek kéne 10-12 óra.
Tegnap este elkezdtem bontani az akváriumot, ami egyenlőre annyiban nyilvánult meg, hogy az előtérből feltéptem a Monte Carlo és moha 15 centis egyvelegét.
Még június közepén lőttem róla egy képet(sajnos technikával) amit így befejezésképp megosztanék veletek.
DSC02243 (1).JPG
 
Back
Oldal tetejére