• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes it was already there - 90x45x45 (182 liter)

Gyönyörű az akvád, szokás szerint!:)
Köszönöm szépen;)

A myrio elég rendesen elkanászodott;)
Eddig ő volt a gyenge láncszem, de ezt betudom az összevissza Seachem tápozásnak. Ezt így nem lehet csinálni. Naponta kell tápozni és mérni kell, miből mennyi kell.
De mióta a GA táp megy, teljesen megtáltosodott. Gyönyörű és imádom. Sajna még az Indica/HRA párost is lenyomja, így meg kell regulázzam.

a hátsó sort viszont rendesen megnyírtad... Ilyen alacsony marad, vagy ez csak az ollócsattogtatás utáni állapot?
Magas lenne az is, de a vízcsere lenyomta és még nem jött fel.

Középen az a nagy buce elég komoly fókuszpont. Szándékosan van így?
Sajnos nem szándékos. A természet megold sok mindent magától.

eMZé said:


Az ATI 4x36 Watt =144 Watt

Elírás? (36W-os a 120 centis T8-asok voltak emlékeim szerint):)
Ez nem tudom honnan vettem. Köszi, javítottam az eredeti hozzászólásomban.
Sőt, így már nem is olyan vészes a fogyasztás különbözet azonos fényerő mellett.
ATI: 156 Watt
2x Chihiros Vivid RGB: 182 Watt(70%)

Ezeket a lámpákat egyébként minimum 120 széles akváriumon kellene használni maximális fényerőnél, ott viszont már a T5 is 54 Watt.
T5-nél 4x54Watt= 216 Watt
vagy 230 Watt RGB led, szóval minimális a különbség.
 
Sikerült szépen összeszedned, szuper lett a fotó korrekció nélkül is. Elég fotogén az alany.;)
Köszi!

Találtam ezt-azt a földön, aztán összeszedtem:D
Még nem néztem, de szerintem nem is nagyon tudnék rajta korrigálni.
 
Köszi!

Találtam ezt-azt a földön, aztán összeszedtem:D
Még nem néztem, de szerintem nem is nagyon tudnék rajta korrigálni.
Természetesen úgy értettem, hogy az október eleji állapotokhoz képest sikerült újjávarázsolnod.
 
Természetesen úgy értettem, hogy az október eleji állapotokhoz képest sikerült újjávarázsolnod.
Nem értettem félre, csak vicceltem. Egyébként nem hinnéd el mennyire kevés munkát igényelt a mostani állapot elérése. Még a heti vízcserék is 8-10 naponta történtek. 4-5 naponta egy kis alga szedegetés - főleg fonal van a front bal oldalán. Növények tervszerű csipigetése hetente és ennyi.
 
Nem értettem félre, csak vicceltem. Egyébként nem hinnéd el mennyire kevés munkát igényelt a mostani állapot elérése. Még a heti vízcserék is 8-10 naponta történtek. 4-5 naponta egy kis alga szedegetés - főleg fonal van a front bal oldalán. Növények tervszerű csipigetése hetente és ennyi.
Azert remelem a Hac-ra benevezted?
 
Múlt héten kapott az akvárium két új lámpást. Volt velük egy kis szívás - https://akvakertesz.hu/threads/chihiros-led-lamparol-tapasztalatok.6719/page-33#post-445798 -
és még lesz is, de a színek azok rendben vannak alatta. A fotó ezúttal teljesen korrekció mentes, már csak a fórum motor csavarhat rajta.

View attachment 71337

Lassan elő kell kapnom az ollót, mert a GA tápok miatt kicsit gyorsabb a növekedés üteme, mint a Seachem mellett.
Eszméletlen szép, gratulálok!
 
Már egy jó ideje szenvedek a fonal algától. Főleg a befolyó alatti részen szeret tanyázni. Vélhetően ott pang a víz és ezért kevés a CO2, de sok a fény, illetve ott gyűlik össze minden szmötyi. Volt pár hete egy majdnem blackout. Azaz 1 héten keresztül csak 11%-on mentek a lámpák. A szép vörösek eltűntek ugyan, de más kár nem keletkezett a növényekben. Viszont az összes alga eltűnt.
Most, hogy visszaállítottam a fényt kezd visszatérni az alga. Az amanok annyira elfogytak bő egy év alatt, hogy jó ha 2 db maradt. Hétfőn hoztam hát 15 amanót és 15 sün csigát. Aztán következett az akvárium peremének a magasítása, hogy ne szökhessenek meg az ifjú titánok. Eddig minden ok, mindenki tisztogat.
Ma hoztam 4 Gold head electric blue Ramiresi halacskát. 15 perc semmittevés után elkezdték felfedezni az akváriumot.
Ők azok:
73067
73068
 
vasat mértél mostanság ? Én is ezzel kínlódtam aztán mértem egy vasat és akkor vettem észre, hogy magas, tehát mikro vissza és máris másképp fest a dolog
 
Már egy jó ideje szenvedek a fonal algától. Főleg a befolyó alatti részen szeret tanyázni. Vélhetően ott pang a víz és ezért kevés a CO2, de sok a fény, illetve ott gyűlik össze minden szmötyi. Volt pár hete egy majdnem blackout. Azaz 1 héten keresztül csak 11%-on mentek a lámpák. A szép vörösek eltűntek ugyan, de más kár nem keletkezett a növényekben. Viszont az összes alga eltűnt.
Most, hogy visszaállítottam a fényt kezd visszatérni az alga. Az amanok annyira elfogytak bő egy év alatt, hogy jó ha 2 db maradt. Hétfőn hoztam hát 15 amanót és 15 sün csigát. Aztán következett az akvárium peremének a magasítása, hogy ne szökhessenek meg az ifjú titánok. Eddig minden ok, mindenki tisztogat.
Ma hoztam 4 Gold head electric blue Ramiresi halacskát. 15 perc semmittevés után elkezdték felfedezni az akváriumot.
Ők azok:
View attachment 73067
View attachment 73068
Szia! Nalam fonalalga magas foszfat szint mellett volt. Ahogy rendezodott a tapozas, eltunt a fonal. Igaz nekem nincs co2, nem tudom ez mennyire befolyasolja.
 
vasat mértél mostanság ? Én is ezzel kínlódtam aztán mértem egy vasat és akkor vettem észre, hogy magas, tehát mikro vissza és máris másképp fest a dolog
Szia! Nalam fonalalga magas foszfat szint mellett volt. Ahogy rendezodott a tapozas, eltunt a fonal. Igaz nekem nincs co2, nem tudom ez mennyire befolyasolja.
Bocsánat, hogy ilyen sokára reagálok. Ennek az az oka, hogy pont vízcsere után írtatok, amikor nincs sok értelme vízparamétereket mérni. Ma volt a tápozás utolsó napja, így délután mértem is a csepptesztekkel egy vasat és egy foszfátot.
Foszfát:0
Vas: megállapíthatatlanul sok
Az elsőn nem lepődtem meg különösebben. Korábban évekig tápoztam a GA tápokkal és rendszerint kimutathatatlan volt a foszfát szint. Ezért is adagoltam külön, porból keverve, de mostanában ilyen nem volt.
A vas viszont gyanús lett azonnal. Stem erdővel és visszafogott tápozással (9ml helyett 5ml/nap) el kellene tűnjön minden nap végére. Ezért kíváncsiságból megmértem az RO vizem (TDS:4) vas tartalmát is, aminek ugye 0 kéne hogy legyen. Itt is kiakadt a JBL cseppteszt, azaz olyan sötét volt, mint az éjszaka.
Tanulság: ne használjuk több éves teszteket, mert megromlanak.

Az algára visszatérve. Hülyeséget írtam, nem fonal algám van, hanem zöld szőr. A különbség, hogy ez nagyon rövid, mindössze 3 cm hosszú, viszont sűrűbb. Grátiszban megjelent pár helyen egy kevés ecset is. Ezt a hétvégén mindenképp le kell kaparnom. Már azt is tudom hogyan. Kaparóm van, amivel csak annyi a baj, hogy a lehulló ecset megkapaszkodhat más helyen is. Ezért @matrai kolléga ötletét fogom ellopni, némi módosítással. Kapargatás közben egy 2213 szűrővel fogom elszívni a vizet és dzsuvát úgy, hogy a víz rögtön vissza is folyik az akváriumba. A szűrőben csak perlon lesz, így a dzsuva nem jut vissza az akváriumba. Ezt már próbáltam működik, csak egy kicsit lassú, mert gyenge a 2213 motorja. Ezért a rotort ki fogom szerelni a 2213-ból és kap egy kis külső segítséget egy Iwaki motor formájában. Nem, nem az ADA szűrőmet bombázom szét, hanem van polcon két darab ugyanolyan Iwaki pumpám.
Ez a módszer egyébként mohák vagy bármilyen más növény nyírására lett kitalálva. Köszi Sanyi!!!

Az algával való küzdelembe a héten beszállt 13 nagy méretű amano - Köszönet érte Krisztiánnak @Kiskoru79
Illetve ma csatlakozott még 10 nagyobb méretű sün csiga és 5 sziámi algaevő - Köszi Lóri @ZaCK
Ahhoz képest, hogy egy hónapja mindössze 2-3 amano kapirgált és még a Twinstar sem volt beüzemelve, mostanra elég jól állok.
1 Black Molly (4 volt, de 2 lelépett, 1 eltűnt)
5 sziámi
25 sün csiga
30 amano
Twinstar

Ramik jól vannak, nagyon jó arcok, imádjuk őket. Azonnal össze is álltak párba (hetero). Az egyik pár pár napja hősiesen védett is egy fát. Valószinnűleg lepetézett a lány, de sajnos egy idő után feladták a védelmezést. A két fiú viszont rendszeresen egymásnak feszül, de inkább csak kergetőznek, nincs vérre menő harc.
 
Már egy jó ideje szenvedek a fonal algától. Főleg a befolyó alatti részen szeret tanyázni. Vélhetően ott pang a víz és ezért kevés a CO2, de sok a fény, illetve ott gyűlik össze minden szmötyi. Volt pár hete egy majdnem blackout. Azaz 1 héten keresztül csak 11%-on mentek a lámpák. A szép vörösek eltűntek ugyan, de más kár nem keletkezett a növényekben. Viszont az összes alga eltűnt.
Most, hogy visszaállítottam a fényt kezd visszatérni az alga. Az amanok annyira elfogytak bő egy év alatt, hogy jó ha 2 db maradt. Hétfőn hoztam hát 15 amanót és 15 sün csigát. Aztán következett az akvárium peremének a magasítása, hogy ne szökhessenek meg az ifjú titánok. Eddig minden ok, mindenki tisztogat.
Ma hoztam 4 Gold head electric blue Ramiresi halacskát. 15 perc semmittevés után elkezdték felfedezni az akváriumot.
Ők azok:
View attachment 73067
View attachment 73068
Szia
A halakat lehet tudni honnan szerezted? :)
 
Segítség!!!
Még soha, semmilyen halat nem sikerült eddig szaporítanom. Erre ma azt vettem észre, hogy az egyik pár rami veszettül véd egy szűk területet. Jobban megnézve az egyik fa töve tele van nagy méretű ikrával. Szerencsére a másik párért pont ma jött @Mr Habi, így a belharc kilőve. De gondoltam minden hal egy veszélyforrás jelenleg, így akit csak tudtam átraktam a kis akváriumba. Maradt még egy molly és 2 fonal algázó, de őket nem bírtam elkapni, mert állandóan bebújnak a dzsungelbe.
szeretném, ha fel tudnák nevelni egy kis rami csapatot.
A kikelés után a szülőket is ki kellene ebrudalni, ha növelni akarom az esélyeket.
Kérdés: a megtermett amanók és a sün csigák jelentenek veszélyt?
 
Segítség!!!
Még soha, semmilyen halat nem sikerült eddig szaporítanom. Erre ma azt vettem észre, hogy az egyik pár rami veszettül véd egy szűk területet. Jobban megnézve az egyik fa töve tele van nagy méretű ikrával. Szerencsére a másik párért pont ma jött @Mr Habi, így a belharc kilőve. De gondoltam minden hal egy veszélyforrás jelenleg, így akit csak tudtam átraktam a kis akváriumba. Maradt még egy molly és 2 fonal algázó, de őket nem bírtam elkapni, mert állandóan bebújnak a dzsungelbe.
szeretném, ha fel tudnák nevelni egy kis rami csapatot.
A kikelés után a szülőket is ki kellene ebrudalni, ha növelni akarom az esélyeket.
Kérdés: a megtermett amanók és a sün csigák jelentenek veszélyt?
Egyáltalán nem. Sőt, én a többieket sem vettem volna ki, mert a ramik jó szülők, és a jónépet szépen áttessékelik az akva 1/3-ad részébe, míg ők 2/3-ot bitorolnak a csöppségekkel. Később pedig az életrevaló kicsik el tudnak majd bújni a növények között. Szóval aggodalomra semmi okod nincs.

Artemiád van, keltetnivaló? Tudok adni, ami jó 99% kelési aránnyal bír, és aprók lesznek, hogy a kicsit be tudják falni.
 
Egyáltalán nem. Sőt, én a többieket sem vettem volna ki, mert a ramik jó szülők, és a jónépet szépen áttessékelik az akva 1/3-ad részébe, míg ők 2/3-ot bitorolnak a csöppségekkel. Később pedig az életrevaló kicsik el tudnak majd bújni a növények között. Szóval aggodalomra semmi okod nincs.

Artemiád van, keltetnivaló? Tudok adni, ami jó 99% kelési aránnyal bír, és aprók lesznek, hogy a kicsit be tudják falni.
Azt olvastam róluk, hogy sokszor a kikelés után megeszik az utódaikat. Azért gondoltam, hogy legjobb lenne mindenkit likvidálni erre az időre.
Semmim sincs, még keltető se.
 
Back
Oldal tetejére