• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes it was already there - 90x45x45 (182 liter)

Ez így van és ha megnézed az alábbi fotót, láthatod azt is miért. A fa egyébként teljesen ugyan az anyag, szín, meg minden. Csak sajnos ott fordul a víz ezerrel és az sem segít, hogy alatta van a CO2 beoldás. Szóval mindig algás egy picit, hol jobban, hol kevésbé. De ezúttal, hogy kifogyott a CO2 és még pár nap tápozás is kimaradt és így a vízcsere is elcsúszott inkább jobban. A szűrőt ezerszer megfogadtam, hogy 2 hónap után pucolom, de most is 3 lett belőle.
Sajnos bal oldalt a Parvula a mini Mirio az MC és a stemek is lealgásodtak kissé.

Este nyírás, ha valaki szeretne a gazokból dobjon egy privátot.

View attachment 47831Overgrow by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Na ez brutális basszus, le a kalappal.
Szépen elengedted felfele a háttérnövényeket és esküszöm hogy tök jól áll az egésznek, jobb mint egy-két oldallal ezelőtti még növekedési fázisban de már színesen, jól áll neki hogy nem nyírod lejjebb, Flickren megnézve nagyban, az adja meg az igazán húb*szki érzést :D
Ez az ATI lámpa nem hazudik azokkal az eheim csövekkel, tiszta GA hatás :D
Nagyon jó az egész, nincsenek szavak!
 
En kb 6 hónap után pucolom ki a szűrőt!Miért olyan gyakran?

Na lehet,hogy lesz ebből Hac?

Én mindig beszopizok valami fincsi algát, ha nem pucolok 2 havonta szűrőt. Lehet semmi köze hozzá, de már többször is így alakult.
Nem lesz HAC. Illetve lesz, csak nélkülem.
Annyira jó a hangulata ennek az akváriumnak, baromira tetszik. Csodásak a szìnek, irigylem is őket.
Köszi!
Most még tudok is belőle adni;)
@eMZé a stem-király, még mindig :)
Pedig próbáltam kitérni, de nekem ez a pofon jutott:D
 
Na ez brutális basszus, le a kalappal.
Szépen elengedted felfele a háttérnövényeket és esküszöm hogy tök jól áll az egésznek, jobb mint egy-két oldallal ezelőtti még növekedési fázisban de már színesen, jól áll neki hogy nem nyírod lejjebb, Flickren megnézve nagyban, az adja meg az igazán húb*szki érzést :D
Ez az ATI lámpa nem hazudik azokkal az eheim csövekkel, tiszta GA hatás :D
Nagyon jó az egész, nincsenek szavak!
Köszi!
Lesz ennek még más arca, még messze nincs kész. Persze nem ilyen keszekusza lesz. De egy biztos nekem mindig is bejöttek az enyhén elengedett stemes akváriumok.
 
Zoli ez az akvárium is olyan lett hogy csak elmerűlni lehet ezekben a színekben és látványban.Le a kalappal,és ha majd összeáll minden úgy ahogy szeretnéd biztos vagyok benne hogy egy igen erős fotó fog majd készülni róla ami minden versenyen megállja majd a helyét [emoji106][emoji108][emoji122]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Én is készítettem táblázatot ezért feltűnt pár eltérés, ez nem tudom, hogy szándékos e, vagy csak elcsúszott.
Első napnál: a táblázat szerint nincs vas adagolás, nálad szerepel, az excelt nem értettem, hogy az első napon mért adagolja a gyártó közel 5 szőrösét, mint más napokon. A phosphorus 5,6 ml-re jön ki, nálad 3, ezt direkt csökkentetted?
Második napon: a Trace 11,3-ra jön ki, nálad 10 szerepel, de azt írtad, hogy emelt adagot adsz, az mennyi lenne?
 
Én is készítettem táblázatot ezért feltűnt pár eltérés, ez nem tudom, hogy szándékos e, vagy csak elcsúszott.
Első napnál: a táblázat szerint nincs vas adagolás, nálad szerepel

Most nézem a Seachen weboldalát. Az 1. és 4. napon nincs vas.
Amúgy ez nem szentírás, a kiegészítő tápok szükségletét minden akváriumban egyedileg kellene beállítani ismételt mérések alapján. Én lehet ezentúl is adagolni fogom minden nap a vasat. Az ok, hogy minden éjjel megy 8 órát az UV szűrő, ami ugye nincs túl jó hatással a vas kelátjára (javítsatok ki, ha nem jól mondom)

az excelt nem értettem, hogy az első napon mért adagolja a gyártó közel 5 szőrösét, mint más napokon.

Ezt csak ők tudnák megmondani. Én alapesetben nem adagolok Excelt, csak algásodás esetén, de akkor is inkább fecskendővel, leállított szűrővel. Egyébként nem mernék ennyit egyszerre beleönteni.

A phosphorus 5,6 ml-re jön ki, nálad 3, ezt direkt csökkentetted?
Nekem kezd gyanús lenni a történet. Ennyi mindent csak nem rontottam el. Lehet változtattak azóta a táblázaton. Mondjuk ezt is érdemes lenne mérésekkel belőni.

Második napon: a Trace 11,3-ra jön ki, nálad 10 szerepel, de azt írtad, hogy emelt adagot adsz, az mennyi lenne?
Nyilván nagyvonalúan kerekítettem. Jelenleg 15 ml megy a 10 helyett.
 
Hogyhogy nem használod ebben a scapben a reaktorod?
hiányoltad az üveg látványát? vagy a tél miatt havas feelinget akartál?
s jol látom hogy a stemmek tetejét amit levágtál nem raktad vissza vagy csak nem látszik?
 
Látom megtaláltad a kapcsolót. COLOR OFF :D
De meg ám!

Hogyhogy nem használod ebben a scapben a reaktorod?
hiányoltad az üveg látványát? vagy a tél miatt havas feelinget akartál?
s jol látom hogy a stemmek tetejét amit levágtál nem raktad vissza vagy csak nem látszik?
Sokat szenvedtem a reaktorral korábban. Több, mint 2 éve nem használom már. A szűrő légtelenítése sokkal egyszerűbb nélküle. Bár az is igaz, hogy a mostani indításnál beraktam az UV-t, így pont ugyan akkora szívás, mint reaktorral.
A fő ok, hogy nem használom inkább a zaj. Kipróbáltam sokféle töltettel - amiből leginkább a dryvit háló jött be - de mindegyikkel ugyan az volt a problémám. Estére összegyűlt a tetején némi gáz és folyamatosan kutymorgott. ADA porlasztóval géz fogyasztás szempontjából nem nagy a különbség. A bubik meg nem zavarnak. Ez nyilván gyerekkoromból ragadt be - imádom a levegőporlasztók látványát.

A stemeket eddig minden nyírásnál visszaültettem. A Myriót most is, mert abból még mindig kevés van. Jobb szélső rész, ha megnézed elég hiányos. A többi stem viszont már olyan sűrű, hogy nincs szükség visszaültetésre, inkább elajándékozom.
 
Sajnos a változó mennyiségű CO2 (kifogyott palack) és az elhúzott vízcserék/kimaradt tápozás (csak 1-2 nap), illetve hogy kivettem a Twinstart megbosszulta magát. Lett egy kevés algám. Persze erre nekem még lapot kell húzni, csakúgy mint Attiláéknak @AmegA, de erről kicsit később.
Az eredetileg 20 fős Kubotai csapat pár fővel megcsappant köszönhetően a kiugrálásoknak, így hétfőn beugrottam a GA-ba egy tízes csapatért. Ebből végül osztódással 11 lett - Köszi Dani @inadsz ! ;) Ha már ott voltam feltúrtam az egyik ládát munícióért. Aztán este rettenetesen megnyírtam az MC-t, mert nagy volt és algás. Így most elég kopár az akvárium, de legalább jobban látszanak a hardscape hibái.
A beszerzett munícióval, ami 1 kiló apró vasfa, az elmúlt két este játszottam. 2 fát kirángattam a talajból, amik helyéről jött is egy kis köd, de nem volt vészes. Remélem ezzel azért nem nagyon adtam esélyt az algáknak. A hozott fák túlságosan nagyok voltak, így izzott a fémfűrészlap egy darabig. A végeredménnyel nem vagyok teljesen kibékülve, még biztosan piszkálni fogom, mert most, hogy a fotókat néztem rögtön felfedeztem a hibákat.

Az egyik vasfa, amit félbevágtam 2 napig úszott a víz felszínén, de nem süllyedt el. Én ilyet még nem láttam. Ezért a két súlyozó kő.

25267213577_2cc035f0b2_c.jpgunder construction by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Szio Zoli!
A Myro-t nyírtad mar?Nálam a nano-ban lassan nyírni kéne!
Na erre nagyon ráéreztél.
Csak egy pár szál ért fel eddig a vízfelszínre. Azokat levágtam és visszaültettem pár hete. Nagyon nem akar nőni. Vékony és alul nagyon sárgul. Korábban tartottam már, de akkor majd szétfeszítette az akváriumot.
Pénteken voltam GA-ban. Vettem egy adagot. Le fogom cserélni a teljes állományt.
 
Na erre nagyon ráéreztél.
Csak egy pár szál ért fel eddig a vízfelszínre. Azokat levágtam és visszaültettem pár hete. Nagyon nem akar nőni. Vékony és alul nagyon sárgul. Korábban tartottam már, de akkor majd szétfeszítette az akváriumot.
Pénteken voltam GA-ban. Vettem egy adagot. Le fogom cserélni a teljes állományt.
Eddig azt hittem max 15cm-re nöl meg,most megnyírtam őket,kíváncsian varom,hogy reagál!
 
Back
Oldal tetejére