• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes it was already there - 90x45x45 (182 liter)

Technikai részletek:

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
Szekrény: ADA stílusú tömörfa 90x80x45 egyedi barna színben
CO2: 5kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 2db ADA visszafolyásgátló + ADA diffuzór 40mm
Világítás: ATI 4x39 Watt T5 dimmelhető - 2db Eheim 6500K, 1db Eheim növényes, 1db JBL 8000K
Szűrés. ADA ES-1200
töltet: 8 liter nagyszemű Bio Rio + 2x100 ml Seachem Purigen
ADA üveg ki és befolyókkal
Tápozás: GA vagy Seachem
Algaírtó: Twinstar Nano
Talaj: kb. 25 liter nagyrészt használt/alaposan átmosott ADA Amazonia, HELP és Environment keveréke valamint 9 liter új ELOS
Táptalaj: Dennerle
Dekor: Dark Iron Wood - vasfa ---- a nagy részük ismerős lehet korábbról, de kiegészítésként kapott még kisebbeket 1,6 kg mennyiségben
Háttér: B1 méretű alumínium keretes poszter tartó - a keret nyitható, így a háttér bármikor cserélhető, illetve tartalmaz egy matt fólia borítást, így a fröccsenő víz többé nem okoz gondot;)
 
Imádom a vasfát! A legszebb textúrájú fa.

A scape is tök jó, minimál karbantartást igénylő kevés növényes lesz akkor, ahogy tervezted?

(Az eheim skimet az üveg rossz oldalára raktad. :p )
 
Ha megvan a növényesítés addigra újra otthon és jöhet a emlegetett sörci
Várom a folytatást
 
A scape is tök jó, minimál karbantartást igénylő kevés növényes lesz akkor, ahogy tervezted?

(Az eheim skimet az üveg rossz oldalára raktad. :p )
Néha kell nagyot álmodni;)
Full stem erdő lesz a háttér, legalábbis ez a terv.
A skimmer valahogy tényleg nem rendesen szívja mostanság a levegőt:D

A mester ujra alkot, vegre :D
Mester? Hol? Láttad a mestert?

Ha megvan a növényesítés addigra újra otthon és jöhet a emlegetett sörci
Várom a folytatást
Na az jó lesz.
Nálunk elvileg még ebben a hónapban meglesz a kiscsaj:dummy1: is.
Azért mostanra időzítettem az indítást.
 
Időközben bekerült a legtöbb növény. Már több mint egy napja megy a szűrő, de még mindig homály a víz. A Purigenek épp regenerálódnak, de az UV szűrő folyamatosan megy. Remélem hamar kitisztul és akkor tudok normális képet készíteni.

Addig is megosztok két titkos videót az előkészületekről és a berendezésről.
A segítségem Tomi pont 1,5 éves:)

 
Időközben bekerült a legtöbb növény. Már több mint egy napja megy a szűrő, de még mindig homály a víz. A Purigenek épp regenerálódnak, de az UV szűrő folyamatosan megy. Remélem hamar kitisztul és akkor tudok normális képet készíteni.

Addig is megosztok két titkos videót az előkészületekről és a berendezésről.
A segítségem Tomi pont 1,5 éves:)


így könnyű :D
 
A víz időközben nagyjából letisztult, így lőttem egy jó ferde képet, amit persze nagy nehezen kiegyenesítettem:banghead:

Növények az előtérben:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Eleocharis parvula mini - ebből még talaj kiegészítés után menni fog bele egy kevés

Középtéri növények:
Mindenféle Bucephalandra amiknek a neveit sajnos már nem tudom.
Ammania bonsai
Mini Microsorum
Myriophyllum ‘Guyana’
Rotala macrandra 'Red Mini'

Háttér növények:
Rotala Indica --- az örök kedvenc
Meg még két narancsos-vöröses növény, ami egyébként lehet, hogy ugyan az. Az egyiket a kis akváriumban tartottam mid körülmények között, így majd később fogja igazi formáját hozni. A másikat @Luigi13 -éktól hoztam, de a nevét elfelejtettem megkérdezni.
Mindenképpen szeretnék Myriophyllum Matogrossenset a jobb szélre, meg még marad két hely.

38221869781_7eb4486df3_c.jpgDSC00328 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Szuper lett, kiváncsi leszek, mennyivel lesz másabb, mint a korábbi vasfás akváriumod. Az indica jó ötlet, jól fog mutatni a vörös a háttérben.

Milyen halak lesznek benne?
 
Nagyon szép az akváriumod már most is, a fákon különösen látszik, hogy milyen plasztikus, gyönyörű világításod van!
 
Szuper lett, kiváncsi leszek, mennyivel lesz másabb, mint a korábbi vasfás akváriumod. Az indica jó ötlet, jól fog mutatni a vörös a háttérben.

Milyen halak lesznek benne?
Arra én is kíváncsi leszek sikerül-e jelentősen másabb berendezést csinálni ugyan azokkal a fákkal. Moha egyenlőre nem lesz, van viszont sok Bucephalandra, ebben biztosan más már most.
Egyébként azt sem bánnám, ha valaki pont ugyan azt az akváriumot betolná, amit 2,5 éve bontottam el.
Halak - pfuuú érzékeny pont. A helyzet az, hogy a szokásos 30 literes hordóban várták a beköltözést. Szokás szerint a szűrőben forgattam a vizet, igaz ezúttal lassabb tempóban egy Eheim 1000 pumpát minimumra véve. A 3. napon azt vettem észre, hogy a hordó alján van valami. kb. 10 giga nagy amano garnéla, 4 CRS, 3 Swabwa, 6 Neon rasbora feküdt mozdulatlanul. Maradt 4 Swabwa és vagy 10 csiga. A Swabwak jelenleg a pici akváriumban laknak. Szóval lesz hal, de még nem tudom mi, előbb magamhoz kell térjek.

Nagyon szép az akváriumod már most is, a fákon különösen látszik, hogy milyen plasztikus, gyönyörű világításod van!
Köszi!
Jók nagyon az Eheim csövei. Nem csináltam semmit a képpel. Manuál üzemmód, színhőmérséklet 5000 Kelvin. Mondjuk a gép már nem a régi, lecseréltem tavaly karácsonykor egy Sony A68-ra (butított A77 II.)

Szupik voltak a vidik :) :love:

Remélem később is látjuk majd az akváriumot, amikor rendesen bedúsul a növényzet. A régi nagy kedvenc volt. (y)
A régi nekem is nagy kedvencem volt. Most két év punnyadás után érzek magamban annyi erőt, hogy újra high-techben nyomuljak. Persze továbbra sem célom a versenyzés, inkább a magam és családom örömére építgetek. Persze, ha elégedett leszek az eredménnyel, akkor mindenképp megmutatom nektek.
 
Eltelt egy hét. történt pár apróság.
A mini Myrio nagy része elszürkült és elolvadt, az Ammania sp. Bonsai szintén. Mindkettő emers volt és zselés. Zselét nagyon alaposan lemostam, így nem értem a dolgot.
Van egy kevés fonal alga, de még nem vészes. Bucék egy része szintén olvad. Parvula nem kapkod, de lassan talán megindul. Stemek indulnak rendesen, MC nagyon beindult.
A képek telósak.

26646288249_c478ab4250_c.jpgOne week old by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

@viktorlantos ez milyen növény?
Én úgy emlékszem Rotala macranda red mininek vettem régebben. A kis akváriumban fény hiányában sok zöld és kevés vörös, de mini méretű hajtása volt. Most meg a high-techben elkezdett sprintelni. 3x méretű levelekkel.

37708375494_498be7b15f_c.jpgIMG_20171114_215305 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Szio Zoli!

A mini Myrio nagy része elszürkült és elolvadt
Nekem is volt,igaz nem zselés(folyadékba volt),egy-darabig megvolt,aztán lassan eltűnt!Tegnap nyírás után vettem eszre,hogy el,szinte árnyékban volt!10-12cm szálak!

MC nagyon beindult.
1 hét alatt sokat nőtt!Sprinter(nem szeretem,mert nincs kihívás).:confused:
 
Eltelt egy hét. történt pár apróság.
A mini Myrio nagy része elszürkült és elolvadt, az Ammania sp. Bonsai szintén. Mindkettő emers volt és zselés. Zselét nagyon alaposan lemostam, így nem értem a dolgot.
Van egy kevés fonal alga, de még nem vészes. Bucék egy része szintén olvad. Parvula nem kapkod, de lassan talán megindul. Stemek indulnak rendesen, MC nagyon beindult.
A képek telósak.

View attachment 43613One week old by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

@viktorlantos ez milyen növény?
Én úgy emlékszem Rotala macranda red mininek vettem régebben. A kis akváriumban fény hiányában sok zöld és kevés vörös, de mini méretű hajtása volt. Most meg a high-techben elkezdett sprintelni. 3x méretű levelekkel.

View attachment 43614IMG_20171114_215305 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
Bocs,hogy képet töltök fel a naplódban!De júniusi látogatásomkor a GA-ban elég hasonló scapet raktam össze!Igaz a nagyba szántam,de a Nano-ba kerültek,és milyen a véletlen,Ealpc 10 hely lett belőle!Es íme a Scape!
37708899164_f94c197a2b_h.jpg
 
Back
Oldal tetejére