• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ista water plant soil

Andravor

Főkertész
Volt már itt egy ilyen próbálkozás,de valamiért eltűnt a topic.

Két akváriumomban is ADA talajok vannak,és bár az Amazoniával nem vagyok elégedett esztétikai szempontból,kétségtelenül a legjobb minőséget képviselik.
Engem viszont régóta érdekelnek az ISTA termékek mert nem nagyon szeretnék megbékélni azzal a felállással,hogy vagy gagyi van vagy veszel ADA vagy Elos termékeket nem az átlagember pénztárcájához való árakkal.Bizonyára van egy közép szegmens is,amit itthon nem forgalmaz senki,vagy csak nem próbálta ki még innen senki.

A paludáriumom indításához így végül az ista water plant soil mellett döntöttem,legalább lesz végre tapasztalata az akvakertész közösségnek róla(publikált formában is).

A neten fellelhető leírások szerint azonos tulajdonságokkal rendelkezik mint az Amazonia,lássuk mi a valóság.

Amennyiben érdekelnek a tapasztalataim kísérd figyelemmel a naplómat(valamit valamiért;) )
 
Sziasztok!

Az akváriumomba ilyen talajt fogok használni, ami elsősorban növényes lesz néhány garnélával és csigával, - még hozzávalók gyűjtése folyik, már csak szikla, easy carbo, jó szűrőanyag meg növény kell :) - úgy gondoltam hogy ez alá táptalajnak jbl florapolt teszek, ami elvileg 2 - 3 évig hatékony. Remélhetőleg jó kombináció lesz és szeretni fogják a növények. :)
 
Szerintetek az Ista Water Plant talaj mennyiben módosíthatja a vízparamétereket?
Leírás alapján elvileg 6.5 körülire viszi le a pH-t és a KH-t is csökkenti...
Sima csapvízzel feltöltve valós lehet a víz paramétereinek ilyesfajta módosítása?
Csak azért kérdem mert, ha egyszer sikerül elindítani az akváriumot, akkor szeretnék garnélát is, de pl a Neocaridináknak viszonylag keményebb és lúgosabb víz kell, Caridinát meg tapasztalat híján nem biztos hogy érdemes elsőre bevállalni (pedig tetszenek :)).
Van-e valamilyen tapasztalat ezzel kapcsolatban?
Köszi a segítséget.
 
Hm én pont úgy tudom, hogy a neocardiniák szeretik a lágyabb vizet...

Én a néhány napon belül indítandó nanomba ISTA Shrimp Soilt rakok, tapintásra-formára jó kis sötét talaj, és apró szemű, jó lesz ez. Alá JBL növénytáptalaj megy, majd beszámolok.
 
Teljes értékű növénytalaj, kifejezetten elégedett vagyok vele, mind tápanyag, mind stabilitás oldaláról.
 
Back
Oldal tetejére