• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Ismerkedés a low-techhel 32 literben

Most olvastam egy érdekes dolgot. Ha sok a vas, és a növények nem tudják azt felvenni az alulmakrotápozott közegben, akkor kialakul(hat) a staghorn. Nos én egy csomó easy root sticket kevertem fel kedden, mikor ültetgettem... abban sok a vas, és ment mindenfelé a szétmállott táprúd. Hmmm... de büszke lennék magamra ha ez igaz lenne :D de akkor ez azt jelenti h toljam jobban a makrót?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Vagy csinálj egy nagyobb vízcserét, amivel stabilizálni tudod a tápanyag szintet.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Aztán azóta ezt csinálja, pedig a táp több és jobb lett, a szűrés fényévekkel jobb.

Lehet, hogy ez a válasz a kérdésedre?
A több és jobb táp / fény relatív. A jelek szerint, az algának valóban több és szebb.
Mi lenne, ha megpróbálnál visszaállni a korábbi állapotra? A korábbi verzióval a növényeid tönkrementek , vagy csak lassabban nőttek?
 
Lehet, hogy ez a válasz a kérdésedre?
A több és jobb táp / fény relatív. A jelek szerint, az algának valóban több és szebb.
Mi lenne, ha megpróbálnál visszaállni a korábbi állapotra? A korábbi verzióval a növényeid tönkrementek , vagy csak lassabban nőttek?

Az utóbbi időben valóban sok minden változott, és majdnem egyszerre, így az egyenlet elég bonyolult lett. Mérnök létemre ezt jól megcsináltam :D A fényt nem állítanám vissza a régire, mert mostmár vannak fényigényesebb növényeim. De ezt is ésszel csináltam, 5 óra világítással kezdtem, szépen emeltem hetente 1 órát aztán most visszavettem egy jótanácsot követve. A tápok is szépen lettek lecserélve, kiegészítve, nem rontottam ajtóstól a házba. Először az Easy carbo lett Excelre cserélve, aztán a Profito Planterre, ehhez jött szépen lassan a TF Macro. Úgy, ahogy egyre több növény lett. Régen a növények kb szenvedtek, az acicularis majdnem nyom nélkül kipusztult, a Bacopa a kezdeti szárnyalás után majdnem teljesen kihalt, alig sikerült megmentenem pár szálat. A moha viszont régen irdatlanul nőtt, most meg halálozik. Amúgy az új ambulia és vízicsillag szépen észheztért, befordultak lámpa felé, és elég jól néznek ki. :)
 
Az utóbbi időben valóban sok minden változott, és majdnem egyszerre, így az egyenlet elég bonyolult lett. Mérnök létemre ezt jól megcsináltam :D A fényt nem állítanám vissza a régire, mert mostmár vannak fényigényesebb növényeim. De ezt is ésszel csináltam, 5 óra világítással kezdtem, szépen emeltem hetente 1 órát aztán most visszavettem egy jótanácsot követve. A tápok is szépen lettek lecserélve, kiegészítve, nem rontottam ajtóstól a házba. Először az Easy carbo lett Excelre cserélve, aztán a Profito Planterre, ehhez jött szépen lassan a TF Macro. Úgy, ahogy egyre több növény lett. Régen a növények kb szenvedtek, az acicularis majdnem nyom nélkül kipusztult, a Bacopa a kezdeti szárnyalás után majdnem teljesen kihalt, alig sikerült megmentenem pár szálat. A moha viszont régen irdatlanul nőtt, most meg halálozik. Amúgy az új ambulia és vízicsillag szépen észheztért, befordultak lámpa felé, és elég jól néznek ki. :)
Ezek szerint, közel álltam a gond forrásához: a sokváltozós egyenlet. Mi mérnökök, legalább odáig eljutunk, hogy a probléma megoldását egy analízissel kezdjük. ;) Ezért javasoltam volna a "visszaállítás az utolsó működő állapotra" menüpontot. Vissza a kályhához. Ez a legtöbbször bejön.
Sajnos még műkedvelő szinten sem űzöm az akvakertész szakmát, így nem tanácsolhatok semmit, de azt hiszem, hasonló esetben, "nincs mit veszteni" alapon, a következőt tenném:
- beteg növényektől megválnék
- 100% vízcsere
- EI tápozás, Green Aqua Micro Macro tápokkal (semmi más), pontosan követve a táblázatot
- heti 30% vízcsere
Ez esetben csak a CO2 és a fény mennyisége lenne a két változó, ami azért nem végtelenül sok.
Az itt olvasható leírások alapján, a következő várható a fentiek alkalmazásakor (kezdők esetében): algabumm, majd pár hét alatt beáll az akvárium. A profiknál az algabumm elmarad (általában).

Másik lehetőség, ami egyébként hozzám is közelebb áll: a jelenlegi módszeredet követni. Addig változtatni a paramétereket, amíg saját magad is megtalálod a közel helyes utat, feltalálva a spanyol viaszt. ;) ... csak ez sok pénzbe, időbe és könnyekbe kerül, de kárpótlásként elkönyvelhetjük: Megcsináltam ! (y)
 
Helyzetjelentés.
Véleményem szerint az ambúlia szépen fejlődik, magasabb lett minden elültetett tő, és nagyon vicces, ahogy reggelre összecsukódik, aztán ha "kisüt a nap" akkor szépen kinyílnak a levelei :) Algaküzdelem fennáll, a staghorn nem is biztos hogy az, már teljesen el vagyok bizonytalanodva (Crypto levelen és szárán, valamint amúgy hátul a Bacopán is van...). Emellett van az üvegen zöld is, no meg a mohákon érdes békanyál vagy hajalga, és persze a felszíni hártya, my old friend. Carbo 1ml megy naponta mostmàr jópár napja, de a helyzet nem jobb, bár talán rosszabb sem? Nem tetszik az acicularis sem, nő ugyan, de nekem sárgábbnak tűnik mint újonnan. Így kezdte a kidöglést régen is. TF tápozásban senki sem tudott eddig segíteni, így teljes vakrepülésben nyomom, próbálgatom. Mostmár minden nap adok 0.2mL macrot is. e0b547a152664ad4dd7df547e0baff82.jpg958348e3a9c04a6f310be148eb9d91c7.jpg
 
Valószínűleg az segítene ha több növény lenne benne+úszónövény is pl. Limnobium laevigatum.
Alighanem, Szellának megint igaza van. Korábban hetente porszívóznom kellett a vízfelszínt, mert kialakult rajta egy ronda hártya. Igaz, nem használok lillyt. Viszont, amióta úszó májmoha van a víz tetején, azóta nincs hártya, egy gramm sem. Lehet, hogy feldolgozza? Megeszi? Nem tudom.
 
Biztosan így van, erről már olvastam pozitív tapasztalatokat, de az a baj, hogy az esőztető minimumon is úgy hajtja a felszínt, hogy azon nem tudom milyen úszónövény marad meg. Stem növénynek meg ott van az ambúlia és a vízicsillag, meg majdnem stemként a bacopa. Emellé kéne még vennem?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ha nincs komoly oxigénhiány a vizedben, esetleg megpróbálhatod minimálisan lefelé irányítani az esőztetőt. Nekem is át kellett térnem erre, mert még a vastag levelű Limnobiumot is levitte a víz alá az áramlat, vagy épp egymásra sodorta. És a pusztulásuktól ugyanúgy jött a hártya. Most a felszín minimálisan mozog, az akvárium távolabbi végénél nyugiban csücsülnek az úszónövények.
 
Biztosan így van, erről már olvastam pozitív tapasztalatokat, de az a baj, hogy az esőztető minimumon is úgy hajtja a felszínt, hogy azon nem tudom milyen úszónövény marad meg. Stem növénynek meg ott van az ambúlia és a vízicsillag, meg majdnem stemként a bacopa. Emellé kéne még vennem?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Minden kepen fojts vissza rajta mert az ecset lassan jon de biztosan. Mindent el fog boritani.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszi a tippeket! Ha nem állítom a víz alól a felszín felé, és ott nem töröm meg a flow-t akkor leszakad az arcom, no meg centrifuga lesz az akvából :D Visszafojtani nem tudom tovább, mert minimumon van. Kicsit hardcore, hogy 260 L/h a gyári adat, megtömtem minden földi jóval és még így is durván nyomja :D én nem értem ti hogy tesztek egy Eheim küldő szűrőt egy nano alá, de le a kalappal :) jó a duplacsappal biztos lehet fojtani, kérdés hogy egészséges-e.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi a tippeket! Ha nem állítom a víz alól a felszín felé, és ott nem töröm meg a flow-t akkor leszakad az arcom, no meg centrifuga lesz az akvából :D Visszafojtani nem tudom tovább, mert minimumon van. Kicsit hardcore, hogy 260 L/h a gyári adat, megtömtem minden földi jóval és még így is durván nyomja :D én nem értem ti hogy tesztek egy Eheim küldő szűrőt egy nano alá, de le a kalappal :) jó a duplacsappal biztos lehet fojtani, kérdés hogy egészséges-e.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ezek regen bevalt dolgok es mukodnek. Szuroanyag megtom, dupla perlon rs kifolyocsap lefojt. Semmi extra.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszi a tippeket! Ha nem állítom a víz alól a felszín felé, és ott nem töröm meg a flow-t akkor leszakad az arcom, no meg centrifuga lesz az akvából :D Visszafojtani nem tudom tovább, mert minimumon van. Kicsit hardcore, hogy 260 L/h a gyári adat, megtömtem minden földi jóval és még így is durván nyomja :D én nem értem ti hogy tesztek egy Eheim küldő szűrőt egy nano alá, de le a kalappal :) jó a duplacsappal biztos lehet fojtani, kérdés hogy egészséges-e.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Én nagyobbra fúrtam az esőztetőn a lyukakat, de látom nálad másmilyen az esőztető.

A mohával minden rendben? Kicsit barnásnak tűnik, de lehet rossz a kép. Bomló növények is okozhatják a felszíni hártyát.
https://akvakertesz.hu/threads/vekony-hartya-a-viz-felszinen-surface-scum.96/
 
Én nagyobbra fúrtam az esőztetőn a lyukakat, de látom nálad másmilyen az esőztető.

A mohával minden rendben? Kicsit barnásnak tűnik, de lehet rossz a kép. Bomló növények is okozhatják a felszíni hártyát.
https://akvakertesz.hu/threads/vekony-hartya-a-viz-felszinen-surface-scum.96/

Sajnos nincs jól. :( Mióta megnyírtam (akkor, amikor kivettem a hátteret) azóta nem tér magához szegény. Előtte nem lehetett lelőni. Ha én ezt érteném...
 
A mohákhoz nem értek.:) 2 akváriumom közül az egyikben szép a másikban nem. A barna részeket megpróbálnám levágni vagy leszedni az egészet és az egészséges részeket újrakötözni. Egyikért sem irigyellek. Sziszifuszi munka.
 
Nos, az algák elleni küzdelemben alulmaradni látszom a mostanáig követett stratégiával: egy hete nem tápozok, gondoltam nem adok enni az alagáknak, aztán az ambúlia és a vízicsillag majd teszi a dolgát. Tévedtem. Elborított az ecset, a pont, a békanyál és van barna is, csakhogy örüljek. Az akva mélypontjára került, az ambúlia elkezdte foszlatni magát, de úgy rendesen, az Acicularis pedig barnul. Fejlődés nuku. A pontalga úgy belepte az anubiast, hogy csoda hogy még lélegzik. Excellel próbáltam leírtani a Cryptoról a BBA-t, persze annak semmi baja nem lett, a crypto-t meg szétmarta... Szóval holnaptól elindulok a másik irányba. Több macro és micro, valamint excel. Szomorú vagyok, mert ilyen cipőben még nem jártam.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére