• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Ismerkedés a low-techhel 32 literben

Ha még mindig arra járnék haza, minden nap bemennék, imádom a fazont. :D

Volt még belőle? Nagyon gondolkozok a megvételén, a legutóbbi takarításnál kicsit meggyepáltam a szúnyoghálós-szivacsos kreálmányomat, a fém strapabíróbb lenne.

Ugye-ugye? (y) Majd most jön az a dilemma, hogy milyen növény is legyen. Beleszeretsz pár fajtába, kinézed, megveszed, berakod, és máris másik növény fog nagyon-nagyon megtetszeni, amit azonnal meg kell szerezned. Így vagyok én most a bucékkal és a bonsai-okkal. :D


Esetleg a kétoldalú ragasztószalagot próbáld meg. Jó esetben teljesen átlátszóak, ha rányomod a fekete fóliát, nem szabad látszódnia. Nem kell a teljes üvegfelületre rányomni, elég a szélekre vékony csíkban, és jó feszesre letapogatni a fóliát. Egy próbát megér. Ha meg nem megy, szerezni valahonnan öntapadós, statikus fóliát.

A szigszalagos megoldást inkább pillanatragasztóra kéne szerintem váltani, nehogy olyankor essen szét, amikor nem vagytok otthon.

Volt még belőle, igen :) Szerintem korrekt, egyben van, bár ennyiért kávét is főzhetne :cool:

A növény tényleg kérdéses. Ha van ötleted szívesen fogadom :)

A háttér-ragasztáshoz tényleg jó lehet a vékony csíkban felrakott kétoldalú, majd megpróbálom.

Nem akartam pillanatragasztót használni a pumpához, mert akkor többé nem tudom kivenni, pucolni a rotort :bored: Amúgy pont az én pumpámról nem találtam képet, de kb ilyen. Bejelöltem rajta, hogy melyik részét ragasztottam. Mivel a rotor mágnesesen becuppan, így ha elenged a ragasztó, akkor nem történhet nagy baj nem? Úgy értem, hogy a szobát nem tudja elárasztani nem? Mondjuk ha leáll a pumpa és nincs szűrés, az is nagy érvágás lenne!
 

Attachments

  • Képernyőfotó 2017-08-10 - 10.56.34.png
    Képernyőfotó 2017-08-10 - 10.56.34.png
    98.6 KB · Megtekintések: 6
Ha a mágnes ott tartja a rotort, és csak a műanyag zárófedél van letörve, akkor nem hiszem, hogy nagy baj lenne. Valamiért azt hittem, hogy egy csövezés van eltörve. :D Nem igazán láttam ilyen pumpát közelről. Úgyhogy ebben majd a többiek segítenek.

Szerk: A növényes rész kimaradt. Olyat vegyél, ami neked tetszik, és szerinted beleillik a környezetebe. És persze passzolnak az igényeik. Mint mondtam, nekem a bucephalandrák tetszenek most nagyon, az a sötétkékes-zöldes színárnyalat a leveleken nagyon bejön. Épp írtak Luigi-ék az eladó növényekhez, hogy van náluk akciós tő, lehet, hogy lecsapok egyre. :D
 
Ha a mágnes ott tartja a rotort, és csak a műanyag zárófedél van letörve, akkor nem hiszem, hogy nagy baj lenne. Valamiért azt hittem, hogy egy csövezés van eltörve. :D Nem igazán láttam ilyen pumpát közelről. Úgyhogy ebben majd a többiek segítenek.
(y)
 
Nos kicsit szomorú vagyok. Két napja megy az új Odyssea a régi két belső szűrő mellett, ennek ellenére a víz nem olyan szép mint szeretném, az üvegeken elkezdett jönni a zöld alga (eddig ilyen SOHA nem volt), és brutális felszíni hártyával is küzdök. Nem értem... mindennel együtt vagy 30x forgatom meg a vizet óránként, mátrix, megamikell, erre ezt kapom :( lassan szakmai segítségre lenne szükségem tápozással kapcsolatban is, mert kezdek azzal is hadilábra állni. Aki tud és segít azt nagyra fogom becsülni :)

Kérdés: milyen növényt javasoltok a háttér hiánya miatt felszabadult hátsó régiókba? Stem, közepes fenyigeny, hálás :) köszi
 
Ajánlanék egy Limnophila sessiliflora-t. A régi 11w-os kis kínai vackom mellett is elég durván nőni kezdett, miután magához tért a váltás utáni sokkból.
Hátul látod, ennyit kaptam ajándékba május 25-én: 2574801.jpg Júli 16, ekkor jött meg a lámpa: 20170716_122000.jpg És ez lett belőle: 20170811_173918.jpg
Ma nyírom meg újra. Először azt hittem, hogy ki fog pusztulni, de pár hét alatt magához tért napi 1 ml Profito és a fent említett ócska fény mellett. A mostanim 1 hónapja sincs bent, de ezzel még durvább a növekedése. Szóval csak ajánlani tudom, azt hiszem a fényed is elég neki.
 
Ajánlanék egy Limnophila sessiliflora-t. A régi 11w-os kis kínai vackom mellett is elég durván nőni kezdett, miután magához tért a váltás utáni sokkból.
Hátul látod, ennyit kaptam ajándékba május 25-én: View attachment 38826 Júli 16, ekkor jött meg a lámpa: View attachment 38828 És ez lett belőle: View attachment 38827
Ma nyírom meg újra. Először azt hittem, hogy ki fog pusztulni, de pár hét alatt magához tért napi 1 ml Profito és a fent említett ócska fény mellett. A mostanim 1 hónapja sincs bent, de ezzel még durvább a növekedése. Szóval csak ajánlani tudom, azt hiszem a fényed is elég neki.
A híres-neves kocsány nélküli ambúlia :) Régóta szemezek vele, köszi, hogy Te is ajánlottad! Nálad nagyon szép, rendesen beindult :happy:

Ötlet még az indiai vízicsillag, és a Guadelupai tüskéshínár is, bár utóbbi majd inkább a garnélásba. Plusz Rotala Rotundifolia is tetszik...
 
Rotalám is van, azt is meg kellett nyírnom ma. Sajna a pirosságtól messze van, de látok rajta halvány rózsaszín foltokat. Van egy szál tüskéshínárom is, de az egy nagyon vicces növény. A kereskedésben garnélák mellé kaptam, nem volt elültetve ott se, csak a vízben lebegett. Itt viszont ha rákeresel, el van ültetve, és hatalmas dzsungeleket tud képezni. Másoknál meg stagnált, nem csinált semmit. Az ingyenes topikban valaki felajánlott pár hete egy szép nagy adagot, esetleg kérdezz körbe arrafelé. Ha jól tudom kereskedésekben külön nem nagyon lehet kapni. Amikor kiderítettem, hogy mi ez, elültettem, és vártam. Egy darabig úgy nézett ki, hogy nő, aztán megállt. Egyetlen tövet találtam meg, amit menthetőnek ítéltem, beültettem a sarokba, és most ott nő, mint a bolondgomba....Egyetlen szál.:ROFLMAO: Ha beindul, állítólag nem lehet kordában tartani.
A bacopa is szép tud lenni, nálam sajna eléggé érzékenyek, nem is nagyon merem piszkálni. A cserép fele kipusztult, most van 3 szálam, meg egy "talán megmarad" apróság. A nagyokat nem merem nyírni, azt nagyon nehezen viselte eddig is. :(
Esetleg még Egeria Densa. Ezt nem ismerem, sokáig vadásztam, de sosem kaptam a városban.
 
Szombaton volt egy 40%-os vízcsere, illetve egy jelentős üvegtakarítás. A belső aquael szűrőt még nem mertem kitakarítani, pedig tele van már rendesen, de még hagyom az Odyssea-t magára találni 1 hétig, addig nem bántom a belső szűrőket. Most nagyon szép a víz, de az aljzat és az üveg találkozásánál sok helyen barna algával küzdök, az accicularis miatt pedig nem is tudom teljesen lepucolni az üveget egyes helyeken, mert túl közel vannak.
Elkezdtem szombaton a macro adagolást is, mert a moha nagyon rossz bőrben van. Emellett a világítás időtartama 8 órára emelkedett. A tápozásom most: napi 0.7mL Excel, 0.5 mL TF Planter és kétnaponta 0.2mL TF Macro.
Megszületett az elhatározás (remélem), hogy milyen növényt veszek a felszabadult helyre. Limnophila Sessiliflora (kocsány nélküli ambúlia) és Hygrophila Polysperma (indiai vízicsillag) kerül majd bele, na akkor gyújtom majd be a táprakétákat, emelni fogok a macro-n egy erőteljesebbet, meg a micro-n is egy kicsit.

De ez még kicsit várat magára, mert éppen tervezem a 18L-es garnélásat, teljesen lázban égek :D Egyszerre fogom megvenni az említett két növényt az új akva növényeivel, mert a vízicsillagból a kicsi is kap majd. No de annak hamarosan nyitok egy naplót ;)
 

Attachments

  • IMG_3985.jpg
    IMG_3985.jpg
    197.7 KB · Megtekintések: 10
az accicularis miatt pedig nem is tudom teljesen lepucolni az üveget egyes helyeken, mert túl közel vannak.
Ha van hosszú csipeszed, vagy valamilyen pálcikád, fabrikálj a végére szivacsot, akár egy darab perlont, és próbáld meg azzal ledörzsölni az üvegről az algát.
A víz tényleg szép tiszta. :)
 
Ha van hosszú csipeszed, vagy valamilyen pálcikád, fabrikálj a végére szivacsot, akár egy darab perlont, és próbáld meg azzal ledörzsölni az üvegről az algát.
A víz tényleg szép tiszta. :)

Köszi a tippet, az lesz a vége, mert a Tetra algakaparó sztrájkol... Húzom az üvegen, de szembe röhög, mert nem húz le semmit. Mindig szétszedem, igazhatom a pengét, de semmi, vagyis csak néha sikerül. Kicsit mérges is vagyok, mert hirtelen felindulásból 3000 Ft-ért vettem, hogy 'namajdakkorez'... o_O
 
Köszi a tippet, az lesz a vége, mert a Tetra algakaparó sztrájkol... Húzom az üvegen, de szembe röhög, mert nem húz le semmit. Mindig szétszedem, igazhatom a pengét, de semmi, vagyis csak néha sikerül. Kicsit mérges is vagyok, mert hirtelen felindulásból 3000 Ft-ért vettem, hogy 'namajdakkorez'... o_O
Algakaparásra lejárt bankkártyát használok.;)
 
Algásodom :( Ennyi, dióhéjban. Az előbb lekapartam az üvegről, pontgyűjtő kártyával [emoji6]Főleg zöld por/pontalga van az üvegen és az anubias levelein, utóbbiról le sem tudom szedni. Emellett barna is van bőven. Nem tudom, mi lehet a baj. Drasztikusan nem változtattam semmin, oké, a szűrő új, de a régiek is bent vannak. Szóval csak jobbnak kéne lennie a helyzetnek, erre rosszabb. Nem az a baj, hogy küzdök, hanem hogy nem értem miért van az, ami. Nem halogathatom tovább a Limnophila Sessiliflora és a Hygrophila Polysperma beszerzést. Nincs algamentes akvárium stem növények nélkül, ezt ma tanultam az FB csoportban :) Tanácsot szívesen fogadok àm!! :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Algásodom :( Ennyi, dióhéjban. Az előbb lekapartam az üvegről, pontgyűjtő kártyával [emoji6]Főleg zöld por/pontalga van az üvegen és az anubias levelein, utóbbiról le sem tudom szedni. Emellett barna is van bőven. Nem tudom, mi lehet a baj. Drasztikusan nem változtattam semmin, oké, a szűrő új, de a régiek is bent vannak. Szóval csak jobbnak kéne lennie a helyzetnek, erre rosszabb. Nem az a baj, hogy küzdök, hanem hogy nem értem miért van az, ami. Nem halogathatom tovább a Limnophila Sessiliflora és a Hygrophila Polysperma beszerzést. Nincs algamentes akvárium stem növények nélkül, ezt ma tanultam az FB csoportban :) Tanácsot szívesen fogadok àm!! :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem kell drasztikus valtoztatas, hogy beinduljon, eleg egy pici ami mar az o malmukra hajtja a vizet. Miert noveled a vilagitasod idotartamat? A Tropica guideja szerint 40 lumen/liter mar advanced kategoria, te kapasbol felette vagy. Semmi olyan novenyed sincs, ami igenyelne a novelest (nincs nagyzabas es a novenymennyiseg is eleg gyer meg). Ha ragaszkodsz a noveleshez (hogy tovabb gyonorkodhess benne pl) akkor dimmelj! En is elsiettem, tul hamar akartam emelni: ellepett a por es a pont is, vissza kellett venni 6 orara, a por eltunt a pont viszonz joval ragaszkodobb. Tovabb dimmelni nem akartam, mert ugy mar nem tetszett.
 
Nem kell drasztikus valtoztatas, hogy beinduljon, eleg egy pici ami mar az o malmukra hajtja a vizet. Miert noveled a vilagitasod idotartamat? A Tropica guideja szerint 40 lumen/liter mar advanced kategoria, te kapasbol felette vagy. Semmi olyan novenyed sincs, ami igenyelne a novelest (nincs nagyzabas es a novenymennyiseg is eleg gyer meg). Ha ragaszkodsz a noveleshez (hogy tovabb gyonorkodhess benne pl) akkor dimmelj! En is elsiettem, tul hamar akartam emelni: ellepett a por es a pont is, vissza kellett venni 6 orara, a por eltunt a pont viszonz joval ragaszkodobb. Tovabb dimmelni nem akartam, mert ugy mar nem tetszett.

Ott a pont! A fény tényleg most 8 óra, ami addig valóban sok, míg nincsenek benne a nagyétvágyú zöldségek. Visszaveszem 6-6,5-re. Köszi!
 
Új növények beültetve! :) Zárás előtt 15 perccel beestem a Green Aqua-ba (imádom a boltot, de ez a nyitvatartási időablak rettenet, főleg, ha az ember még busszal is kell menjen), így gyönyörködni nem volt idő, csak célzott vásárlásra. Tropica dobozos növények voltak csak azokból, amiket szerettem volna, de nem bántam meg! Vettem Limnophila Sessiliflora-t és Hygrophila Siamensis 53B-t (mert polysperma nem volt sajnos). Utóbbi valami csodajó változat dúsabb, zöldebb és kicsit más alakú levelekkel, de a stem mivoltján nem változtat. Az ambuliát szétrobbantottam 2 csapatra, aztán egy 30%-os vízcserével karöltve bekerültek. Tetszenek nagyon :) Remélem beindulnak és hamarosan másoknak is adhatok belőle! :) 44ed1048f002cfc2e323389fb1436f51.jpg971e9c2cc99b6cfbdee28e18210c16ed.jpg13cca0453e87546e51fb28534fa9b852.jpg3d7f9c8b8607f65710f5a5a680b75cba.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Csodálatos, de ez mi a bánat lehet a crypto levelein, szárán? :bigtears: Barnás-fekete szőrök szépen egyesével.
 

Attachments

  • IMG_4001.JPG
    IMG_4001.JPG
    148.2 KB · Megtekintések: 10
Segíts magadon, ugye szokták mondani, így kiderítettem: elég valószínű, hogy staghorn. A nagykönyvben az van írva, hogy a kiegyensúlyozatlan tápanyag-ellátás felelős a kialakulásért, esetemben ezt nem igen tudom hova tenni, de lehet. Valljuk be, szinte rögtön utána jelent meg, miután bekerült a vízicsillag és az ambúlia... Emellett a moha döglik gyönyörűen megfele, már ásom neki a hullámsírt, ezt visszafordítani nem lesz egyszerű. Kicsit szomorú vagyok, mert írtam a FB csoportba segítségért könyörögve, írtam az Alga topikba is, de semmi válasz nem jött. Persze ez egy segítségnyújtás, és jófejség ha valaki segít, így ezt nem lehet erőltetni, de bezzeg aki 1 normális magyar mondatot nem tud leírni és annyit kérdez, hogy "mivan na he ezzel a gazzal?" oda ömlenek a kommentek. :( Keserű a hangulatom emiatt az algainvázió miatt, írjuk ennek a számlájára a hisztim :D

0ca583deca32128a8a706af16863b8bf.jpg61e3d4a73c85c8b66673b2a8ccd62152.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Esetleg próbálj meg kicsit ritkítani a mohán, a barna részeken meg kivágni. Macerás lesz, de hátha segít a dolgon. :)
 
Esetleg próbálj meg kicsit ritkítani a mohán, a barna részeken meg kivágni. Macerás lesz, de hátha segít a dolgon. :)

2 hete megtéptem, amikor újrarendeztem az akvát, addig úgy nőtt, hogy nem bírtam kordában tartani. Aztán azóta ezt csinálja, pedig a táp több és jobb lett, a szűrés fényévekkel jobb. Pedig régen is nyírtam brutálisan. Majd megpróbálom levágni a barna részeket, de ez bent az akvában nagy szívás, mert tele lesz minden vele :(
 
Az occó kínai teaszűrő csodákra képes. ;) Persze addig állítsd le a szűrőt, különben sosem szeded össze. Ha tápot váltottál, akkor attól is lehet, hogy most nem érzi jól magát, majd rendbe jön. Az elhalt részeket mindenképpen szedd le róla.
 
Back
Oldal tetejére