• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Ismerkedés a low-techhel 32 literben

Hát, az a 200l/h tényleg elég kevés. :( Ha tömörödik/koszolódik kicsit, már szinte alig fog nyomni valamit.
Ezt csak alátámasztani tudom. Eheim 2211-et raktam a 30 literesem alá, mondván jó lesz az. 1 hét után érezhetően csökkent a vízhozam, 2 hét után gyakorlatilag nem folyt szerencsétlenből a víz. Szűrőtisztítás, csőtisztítás, de néhány nap alatt megint lecsökkent. Ha szűrőt veszel, mindig inkább felfelé térj el. És soha ne a gyári ajánlást nézd. A GA-n nagyon szép táblázat van a náluk kapható szűrők tényleges használhatóságáról, ha meg olyat választasz, ami nincs náluk, kérdezz rá bátran akár ott chaten, akár itt fórumon, segítőkészek, válaszolni fognak.
Azzal meg szerintem nem szabad törődni, hogy csúnya-e a berendezés. Egyrészt relatív, hogy kinek mi a csúnya, másrészt később lehet szépíteni a berendezéseken. Akár át is rendezheted majd a szobádat, kerülhet be új szekrény. Sosem tudhatod, mi lesz később. Pár napja sikerült fűrészhez jutnom, addig az Eheim széria gyönyörű neonzöld csöve kandikált ki az akvárium tetejéről egy jó 15 centis magasságban. Hát minden volt, csak szép nem. :D Most már azért kulturáltabb a kinézete.
És még egy jó tanács, a GA-n kívül más boltok linkjét ne nagyon másold be. Úgysem jeleníti meg. ;)
 
Ezt csak alátámasztani tudom. Eheim 2211-et raktam a 30 literesem alá, mondván jó lesz az. 1 hét után érezhetően csökkent a vízhozam, 2 hét után gyakorlatilag nem folyt szerencsétlenből a víz. Szűrőtisztítás, csőtisztítás, de néhány nap alatt megint lecsökkent. Ha szűrőt veszel, mindig inkább felfelé térj el. És soha ne a gyári ajánlást nézd. A GA-n nagyon szép táblázat van a náluk kapható szűrők tényleges használhatóságáról, ha meg olyat választasz, ami nincs náluk, kérdezz rá bátran akár ott chaten, akár itt fórumon, segítőkészek, válaszolni fognak.
Azzal meg szerintem nem szabad törődni, hogy csúnya-e a berendezés. Egyrészt relatív, hogy kinek mi a csúnya, másrészt később lehet szépíteni a berendezéseken. Akár át is rendezheted majd a szobádat, kerülhet be új szekrény. Sosem tudhatod, mi lesz később. Pár napja sikerült fűrészhez jutnom, addig az Eheim széria gyönyörű neonzöld csöve kandikált ki az akvárium tetejéről egy jó 15 centis magasságban. Hát minden volt, csak szép nem. :D Most már azért kulturáltabb a kinézete.
És még egy jó tanács, a GA-n kívül más boltok linkjét ne nagyon másold be. Úgysem jeleníti meg. ;)

Köszi az infót! Sejtettem, hogy kevés lesz a 200 l/h. De akkor mostmár biztos. Egyre inkább hajlok a 2213 vagy a 2032 felé.
(a linkes dolgot nem tudtam, de hasznos infó volt, köszönöm)
 
Viszont az akvárium mellé is elhelyezhető, csak arra kell figyelni, hogy a szűrőben lévő víz magassága pár centivel az akvárium vízszintje alatt legyen.
Nálam ideiglenesen üzemelt így szűrés minden probléma nélkül.
Igaz, hogy ez a "Ronda, de finom" esete.
 
Utoljára módosított:
A szűrő magassága nem fog stimmelni.
Igen, azt láttam én is, de ennyi pénzért elnézegetném azt a szűrőt én is a szekrényem mellett. :rolleyes: Ilyenkor van az az érzésem, hogy bakker, miért nem egy hónappal ezelőtt jött ez a hirdetés.
 
Viszont az akvárium mellé is elhelyezhető, csak arra kell figyelni, hogy a szűrőben lévő víz magassága pár centivel az akvárium vízszintje fölött legyen.
Nálam ideiglenesen üzemelt így szűrés minden probléma nélkül.
Igaz, hogy ez a "Ronda, de finom" esete.

ööö ezt hogy érted, hogy a szűrőben a vízszint magasabban legyen? Nem tehetem amúgy az akvárium mellé a földre? :O
 
ööö ezt hogy érted, hogy a szűrőben a vízszint magasabban legyen? Nem tehetem amúgy az akvárium mellé a földre? :O

Ezt mondjuk én sem értem...

Nekem több külső szűrő is ketyeg az akva mellett, egyiknek sincsen magasabban a rotor/pumpa rész mint az akva vízszintje.
Pucolás utáni feltöltésnél annyi az egész, hogy a csőhosszban ráhagysz annyit, hogy le tudd rakni lejjebb mint az akva melletti helye, és akkor egy slukk, és magától megindul a vízáramlás és gyorsabban kidolgozza a bennrekedt levegőt.
 
Utoljára módosított:
Hála Nektek a sok ötletért! :)
Ha az akváriumot kihúzom a szekrény széle felé, akkor mellé lehet elférne normálisan egy külső (a szekrény mellett). Ekkor szerintetek melyik lenne jobb: az ár/érték arányban verhetetlen 2213, vagy a kompaktabb, nagyobb szűrőtérfogatú 2422? Esetleg a 2034? Annyi típus van, hogy lehet megjátszom ezeket a számokat random a lottón... :D
 
Ezt mondjuk én sem értem...

Nekem több külső szűrő is ketyeg az akva mellett, egyiknek sincsen magasabban a rotor/pumpa rész mint az akva vízszintje.
Pucolás utáni feltöltésnél annyi az egész, hogy a csőhosszban ráhagysz annyit, hogy le tudd rakni lejjeb mint az akva melletti helye, és akkor egy slukk, és magától megindul a vízáramlás és gyorsabban kidolgozza a bennrekedt levegőt.

De jó, hogy @Etele figyelmesen olvassa a bejegyzésem :notworthy:
A gondolatom jó volt, de fordítva írtam.
Nyilvánvalóan a szűrő legyen az akvárium vízszintje alatt.
A bejegyzésem javítottam.
 
Hála Nektek a sok ötletért! :)
Ha az akváriumot kihúzom a szekrény széle felé, akkor mellé lehet elférne normálisan egy külső (a szekrény mellett). Ekkor szerintetek melyik lenne jobb: az ár/érték arányban verhetetlen 2213, vagy a kompaktabb, nagyobb szűrőtérfogatú 2422? Esetleg a 2034? Annyi típus van, hogy lehet megjátszom ezeket a számokat random a lottón... :D
Ha nyersz vele, részesedést kérünk. (y)
Szűrőkben nem tudok segíteni, csak azt tudtam elmondani, hogy mit ne vegyél tutira. Nagyjából meg vagyok elégedve a 2213-mal is, de ha nem késem le az akciót (24k volt), akkor a 2422-őt vettem volna.
 
Hála Nektek a sok ötletért! :)
Ha az akváriumot kihúzom a szekrény széle felé, akkor mellé lehet elférne normálisan egy külső (a szekrény mellett). Ekkor szerintetek melyik lenne jobb: az ár/érték arányban verhetetlen 2213, vagy a kompaktabb, nagyobb szűrőtérfogatú 2422? Esetleg a 2034? Annyi típus van, hogy lehet megjátszom ezeket a számokat random a lottón... :D

2034 előnye a másik kettővel szemben az előszűrő.
Nagyban megkönnyíti a takarítást.
 
2034 előnye a másik kettővel szemben az előszűrő.
Nagyban megkönnyíti a takarítást.
En ezt nem erositenem meg. Bar az egyeni velemenyek kulomboznek. Aki szeret vele havonta pepecselni annak minden kepen ajanlatos. Az ecco pro eloszuroje annyira kicsi es annyira semmi ertelme, hogy amiota kidobtam belole 6-8havonta eleg takaritani. Elotte ha havonta nem tisztitottam a masodik honaptol szinte megallt. A jbl-jeimbol is mind kivagtam. A legalso fiokokban a szivacsra tett keri gyuru tokeletesen ellatja a feladatot.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Csatlakozom, olyan picik ezek az előszűrő szivacsok (oase szűrők más tészta, ott csak az előszűrőt is ki lehet venni, meg nagyobb is jóval mint az Eheim/JBL megoldása), meg meg kell bontani az egész szűrőt a kimosásukhoz, hogy értelmetlenek kb.
JBL 900-amból én is kivettem, és raktam a helyére matrixot.
 
En ezt nem erositenem meg. Bar az egyeni velemenyek kulomboznek. Aki szeret vele havonta pepecselni annak minden kepen ajanlatos. Az ecco pro eloszuroje annyira kicsi es annyira semmi ertelme, hogy amiota kidobtam belole 6-8havonta eleg takaritani. Elotte ha havonta nem tisztitottam a masodik honaptol szinte megallt. A jbl-jeimbol is mind kivagtam. A legalso fiokokban a szivacsra tett keri gyuru tokeletesen ellatja a feladatot.

Csatlakozom, olyan picik ezek az előszűrő szivacsok (oase szűrők más tészta, ott csak az előszűrőt is ki lehet venni, meg nagyobb is jóval mint az Eheim/JBL megoldása), meg meg kell bontani az egész szűrőt a kimosásukhoz, hogy értelmetlenek kb.
JBL 900-amból én is kivettem, és raktam a helyére matrixot.

Urak!
Mindig tanul az ember.
 
Back
Oldal tetejére