• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Island of Solitude

El vagyok kenődve. Ez a planária írtás nem volt jó ötlet, legalábbis a fenbendazol emelt dózisa. A sünik ugye nem érezték jól magukat a kezelés után (pedig volt vagy 5x 80%-os vízcsere), így egy hónap pihentetés következett heti vízcserékkel. Közben a létező szinte összes alga beköszönt. Mivel alig volt garnéla és más algázó nem is lakott benne, nem lepett meg. Az otok egész jó munkát végeztek, de a fonal? , az ecset és a staghorn maradt. Ez alatt ment a heti vízcsere és helyileg sok ecsetet carbóztam. A fonalat/cladophorat szedegettem ki lelkesen. A staghorn a CO2 csövet lakja, azt egyelőre nem bántottam erőforrás hiányában.
Egy hónap után beraktam egy sünit Egy napig tök jól érezte magát, eszegetett szépen. Kapott is gyorsan 4 társat. Persze másnapra mindenki szarul lett, szóval mentek vissza a nagyba, hátha túlélik. Ma raktam gyorsan aktívszenet a szűrőbe. Persze közben a rotorhoz tartozó apró fehér rudat letörtem, de csak a végét. [emoji43]Szerencsére így is megy a szűrő...
Erősen gondolkozom egy komplett restarton... Adok egy esélyt még az aktívszénnek, kap egy hónapot...

Más. Vettem egy CO2 szettet. Van értelme beüzemelni a Dennerle gyári kompakt 11 W-os csővel? Lesz ide is új lámpa, csak addig gondoltam egyenletesebb CO2-t tudok biztosítani mint a zseléssel.

Kép nincs, mert most nem tetszik és szomorú vagyok.
 
El vagyok kenődve. Ez a planária írtás nem volt jó ötlet, legalábbis a fenbendazol emelt dózisa. A sünik ugye nem érezték jól magukat a kezelés után (pedig volt vagy 5x 80%-os vízcsere), így egy hónap pihentetés következett heti vízcserékkel. Közben a létező szinte összes alga beköszönt. Mivel alig volt garnéla és más algázó nem is lakott benne, nem lepett meg. Az otok egész jó munkát végeztek, de a fonal? , az ecset és a staghorn maradt. Ez alatt ment a heti vízcsere és helyileg sok ecsetet carbóztam. A fonalat/cladophorat szedegettem ki lelkesen. A staghorn a CO2 csövet lakja, azt egyelőre nem bántottam erőforrás hiányában.
Egy hónap után beraktam egy sünit Egy napig tök jól érezte magát, eszegetett szépen. Kapott is gyorsan 4 társat. Persze másnapra mindenki szarul lett, szóval mentek vissza a nagyba, hátha túlélik. Ma raktam gyorsan aktívszenet a szűrőbe. Persze közben a rotorhoz tartozó apró fehér rudat letörtem, de csak a végét. [emoji43]Szerencsére így is megy a szűrő...
Erősen gondolkozom egy komplett restarton... Adok egy esélyt még az aktívszénnek, kap egy hónapot...

Más. Vettem egy CO2 szettet. Van értelme beüzemelni a Dennerle gyári kompakt 11 W-os csővel? Lesz ide is új lámpa, csak addig gondoltam egyenletesebb CO2-t tudok biztosítani mint a zseléssel.

Kép nincs, mert most nem tetszik és szomorú vagyok.
Ott nálad, valami más lehet a probléma, ha 1 hónap után is gond van. Meg kellene keresni.
Csak egy kérdés, baci kultúrát adagoltál a vízbe? Én pl. minden vízcserénél szoktam.
 
Ezzel az akvával valami nagyon nem stimmel. Fogynak a garnélák és a coryk, ellenben az otok és a két Brigi köszönik jól vannak.
Történt egy nagyobb nyírás a Montecarlon és a "sziget" többszöri Carbo fürdőt kapott, így az alga helyzet sokat javult. Csak zöld fonalam lett megint. Szerintem nem jó az áramlás, de a spinnel nem tudok jobbat elérni, így rendeltem egy mini lilyt.
Kapott az akva egy nagy nyomású CO2 szettet, így már ezzel se lehet különösebb gond. Világítás előtt 2 órával kapcsol be és 1 órával előtte kapcsol ki. DC szép fűzöld.
Most már 3 hete a Seachem Purigen helyett aktív szén van a szűrőben.
Tápozás két naponta 2-2 ml mic-mac és napi 0,5 ml excel.
Heti 2x kap stability is.
Az élőlények viszont nagyon aggasztanak, így végül szétszedem az egészet. Minden gond a durva planária írtás óta kezdődött...
Mit gondoltok a szűrőből a mátrix is kuka, vagy elég alaposan kimosni?
Sajnos víztesztjeim nincsenek, ez lesz a következő beruházás... @Zuzmi, @Luigi13 vihetnék nektek vizet tesztelésre? Köszi előre is! 40e6a45ea697d11698ff7f7ec4220700.jpg
 
Ezzel az akvával valami nagyon nem stimmel. Fogynak a garnélák és a coryk, ellenben az otok és a két Brigi köszönik jól vannak.
Történt egy nagyobb nyírás a Montecarlon és a "sziget" többszöri Carbo fürdőt kapott, így az alga helyzet sokat javult. Csak zöld fonalam lett megint. Szerintem nem jó az áramlás, de a spinnel nem tudok jobbat elérni, így rendeltem egy mini lilyt.
Kapott az akva egy nagy nyomású CO2 szettet, így már ezzel se lehet különösebb gond. Világítás előtt 2 órával kapcsol be és 1 órával előtte kapcsol ki. DC szép fűzöld.
Most már 3 hete a Seachem Purigen helyett aktív szén van a szűrőben.
Tápozás két naponta 2-2 ml mic-mac és napi 0,5 ml excel.
Heti 2x kap stability is.
Az élőlények viszont nagyon aggasztanak, így végül szétszedem az egészet. Minden gond a durva planária írtás óta kezdődött...
Mit gondoltok a szűrőből a mátrix is kuka, vagy elég alaposan kimosni?
Sajnos víztesztjeim nincsenek, ez lesz a következő beruházás... @Zuzmi, @Luigi13 vihetnék nektek vizet tesztelésre? Köszi előre is! View attachment 67245
Persze! Ugyan nincsen túl sok tesztünk, de ami van azt megnézzük.
 
Annyi a bajod, hogy a planariak bemasztak a talajba es ott haltak meg, most bomlanak es eregetik az ammoniat a vizbe. Valahogy ki kene takaritani az aljzatot, amit nem tudsz a suru gyep miatt, ezen semmilyen lily nem fog segiteni.
 
Annyi a bajod, hogy a planariak bemasztak a talajba es ott haltak meg, most bomlanak es eregetik az ammoniat a vizbe. Valahogy ki kene takaritani az aljzatot, amit nem tudsz a suru gyep miatt, ezen semmilyen lily nem fog segiteni.
Nekem is ez volt a tippem, ezért gondoltam hogy inkább szétszedem az egészet és új aljzatot használok. Nem hiszem, hogy a mostanit úgy ki tudnám tisztítani hogy jó legyen. Minden héten mulmozok, de gondolom az itt édeskevés.
 
Létezik valami kivitelezhető módszer az aljzat tisztítására a teljes szétbombázáson kívül?
Ha nincs, akkor csinálok egy mini hollandot inkább.
 
Dilemmában vagyok. Tegnap kipecáztam a garnélákat és halakat, hogy tudjam bontani. Erre 5-6 db már színesedő baba sakurát láttam a Montecarlo között... Szóval nem tudom mi legyen. Bontsam vagy sem? Már rákészültem lelkileg, de az igazat megvallva most nincs egy új berendezésre időm és energiám. Tanácstalan vagyok. Mindenesetre a lakók most átköltöztek egy szülő hálóba a nagy akváriumba.
Zuzmi mért vízparamétereket, sajnos NH3 teszt nem volt és nem friss vízből történt, hanem egy fél és egy egynaposból.
Amúgy a növényzet és az ászkák jól vannak... Valamelyik buce mindig virágzik és hatalmasra nőttek. 03d2995fdaf356b18f9b3bc365fa117d.jpg4a9ab1df13f49008883ee134371439ab.jpg2f971de0926443682b8f9cc9c4348e4b.jpg4c9313cd7aeebb177201f0ca548ddb47.jpg
 
David! Ez most engedd el! Legalabb megszabadulsz az aszkaktol is.
Amikor visszajottem a nyaralasbol es meglattam a kis akit....meg tudtam volna meg menteni szerintem....de teljesen lehangolt. Nem tudtam volna mar ugy nezni ra mint elotte. Ez csak az en egyeni erzesem, de hogy Te mit csinalj...ez egy szep kis scape. Erdemes vele veszodni.
Ha ram halgatsz...azt csinalsz amit akarsz.
Es meg egy bolcsesseg a vegere. Ne aggodj, olyan meg nem volt, hogy valahogy ne lett volna.
 
Ha most úgy sincs időd, meg energiád szétszedni - és amúgy meg nagyon jól is néz ki ez a berendezés - egy misét megérne egy szűrőbaci kúra az akvának, sűrűbb vizcserékkel, pont mint indításkor. Az ammónia terhelést szerintem van esély, hogy megoldaná. Persze az aljzatot, amennyire mélyen lehet, a mulmozóval tisztítanám. Indításkor is ammónia spike-ok vannak, kevés szűrőbacival, most van szűrőbaci, csak lehet, hogy nem elég a döglött planária miatt megemelkedett ammóniaszintre.
 
Ha most úgy sincs időd, meg energiád szétszedni - és amúgy meg nagyon jól is néz ki ez a berendezés - egy misét megérne egy szűrőbaci kúra az akvának, sűrűbb vizcserékkel, pont mint indításkor. Az ammónia terhelést szerintem van esély, hogy megoldaná. Persze az aljzatot, amennyire mélyen lehet, a mulmozóval tisztítanám. Indításkor is ammónia spike-ok vannak, kevés szűrőbacival, most van szűrőbaci, csak lehet, hogy nem elég a döglött planária miatt megemelkedett ammóniaszintre.
Szűrőbaci megy hetente 2x. Vízcserét max 2-t tudok megoldani egy héten, több nem fog menni sajnos. A kicsi garnélák akik maradtak bent úgy tűnik jól vannak. Csak sajnos az alga nő rendesen a többiek nélkül...
 
Adtam egy esélyt még annak, hogy úrrá tudok lenni a problémán. Most már másfél hete mennek a két napos vízcserék és utána a Stability. Garnélák úgy tűnik, hogy jól vannak, a picik szépen nőnek. Egy sünit is betettem és ő se dobta fel a pacskert eddig. Az otokat nem tettem vissza, egy csigusz viszont kevés, zöld pont bőven van az üvegen és sajnos a fonal sem tűnt el teljesen, de legalább az ecset visszavonulót fújt.
Szerintetek meddig menjen így a vízcsere az alapos mulmozással?
 
Adtam egy esélyt még annak, hogy úrrá tudok lenni a problémán. Most már másfél hete mennek a két napos vízcserék és utána a Stability. Garnélák úgy tűnik, hogy jól vannak, a picik szépen nőnek. Egy sünit is betettem és ő se dobta fel a pacskert eddig. Az otokat nem tettem vissza, egy csigusz viszont kevés, zöld pont bőven van az üvegen és sajnos a fonal sem tűnt el teljesen, de legalább az ecset visszavonulót fújt.
Szerintetek meddig menjen így a vízcsere az alapos mulmozással?
Szerintünk már elég lesz. Most már engedd, hogy a szüröbacik és a növények végezzék a tisztitást. Jonak kell lennie! Hajrá!
 
Garnéla elhullás megállt, de sajnos eltörtem a szívó üveget és amit rendeltem helyette túl nagy a garnélavédőhöz. Szóval szaporulat most nem nagyon van. Elegem lett a montecarlo gyepből, akárhogy vágtam folyton feljött és tele volt fonalalgával, így kiszedtem és egy durva Carbos, majd ásványvizes fürdő után egy részét visszaültettem. Most már kezd újra terjeszkedni, fonal ott egyelőre nincs. A fissi gombócok viszont rendesen fonalasak, lehet kap az aki egy kis Sziámi algázót. 395fa93c3e6327a95d7c8a95e86906cd.jpg
 
Tegnap este cseréltem palackot és nem állítottam sajnos vissza a mágnesszelepet, a régi palackban már nem volt olyan nagy nyomás így az elmúlt hetekben feljebb csavartam szépen. A nagy akváriumban nem is lett gond, de itt sajnos igen. Amikor hazajöttem az egyik oto furcsán viselkedett, beszorult a lily mellé, de hát ezek olyan butusok, hogy nem tulajdonítottam jelentőséget neki, csak arrébb tessékeltem. 1 óraval később már többen furcsán viselkedtek, vagy túl passzívak voltak (főleg az otok és a habrosusok érintettek, bár a brigik is pipáztak). Gyorsan CO2 kikapcs, 80% vízcsere és beraktam a levegőztetőt. Na most itt tartunk. Izgulhatok értük még! Az otok elég felejtősnek tűnnek...Nagyon haragszom magamra ezért a figyelmetlenségért! :mad:😢o_O
 
Back
Oldal tetejére