• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Island of Solitude

Ma elkaptam még négy ászkarákot... És ma vettem észre, hogy hidrám is vannak. Jópofák ahogy ott lengedeznek. Van velük teendő?
A bucék egy részén elolvadt a levél, de a tő maga egészségesnek tűnik, remélem hamar erőre kapnak.
A neocaridinák jól érzik továbbra is magukat, rengeteget esznek, már látszik is hogy dolgoztak az algakérdésen. De az a sok kaka! [emoji53]
A redmoor penészt ők is eszik, vagy azt inkább csak az amanok?
 
És ma vettem észre, hogy hidrám is vannak. Jópofák ahogy ott lengedeznek. Van velük teendő?
A neocaridinák jól érzik továbbra is magukat, rengeteget esznek, már látszik is hogy dolgoztak az algakérdésen. De az a sok kaka! [emoji53]
A redmoor penészt ők is eszik, vagy azt inkább csak az amanok?

A hydrák nem okoznak problémát, de ha zavarnak, akkor tehetsz hurkapálcára vattacsomót, vagy fülpiszkát (nekem ez jobban bevált) és ki tudod halászni őket. Összenyomkodni nem szabad őket, mert hirtelen egyre többen lesznek. Amúgy pár hónap múlva maguktól eltűnnek. Nálam a penészt pik-pak megették a neocaridinák.
 
Nem foglalkoztam velük eddig, nagyobb gondom volt az ászkarákok kipecázása. Ma volt az első nap, hogy végre nem láttam egyet se. Takarításnál végig kapartam az üveget, a hidrákkal együtt. Most akkor nagyon sokan lesznek? Na mindegy, nem zavarnak. Penész eltűnt, a riccardia is újra kizöldült, ezek a kis garnélák nagyon keményen dolgoznak! A gyep is nő szépen, csak sokat kell még visszadugdosni.
A hydrák nem okoznak problémát, de ha zavarnak, akkor tehetsz hurkapálcára vattacsomót, vagy fülpiszkát (nekem ez jobban bevált) és ki tudod halászni őket. Összenyomkodni nem szabad őket, mert hirtelen egyre többen lesznek. Amúgy pár hónap múlva maguktól eltűnnek. Nálam a penészt pik-pak megették a neocaridinák.
 
Nem foglalkoztam velük eddig, nagyobb gondom volt az ászkarákok kipecázása. Ma volt az első nap, hogy végre nem láttam egyet se. Takarításnál végig kapartam az üveget, a hidrákkal együtt. Most akkor nagyon sokan lesznek? Na mindegy, nem zavarnak. Penész eltűnt, a riccardia is újra kizöldült, ezek a kis garnélák nagyon keményen dolgoznak! A gyep is nő szépen, csak sokat kell még visszadugdosni.
Elvileg ha kettészakad, akkor kettő lesz belőle. Én is így figyeltem meg. Eleinte mindig Kettényomkodtam hurkapálcával, majd nem értettem miért szaporodik ennyire gyorsan. Aztán olvastam, hogy gyorsan regenerálódik stb. Azért tartottam tőle, mert sok helyen azt írták róla, hogy a kis garnélákat megeszi. Nem egyszer láttam, amikor a kis garnéla találkozott a hydrával, de nem bántotta. Legalábbis a hydra méretével megegyező garnélákat nem bántja az tuti, összehúzza magát. Azért mondjuk örülök, hogy megszabadultam tőlük :)
 
Ketyeg az akvárium, szépen nő a gyep, a buce olvadás is megállt, már új levelek is lettek.
Úgy tűnik a kis sarokszűrő nem lesz elég, olyan gyengusnak tűnik, egy eheim 150-essel szemezek, de majd csak sokára.
A zselés diy CO2 most nem sikerült olyan jól, elég kicsi a bubiszám. Túl sok zselé került kis üvegbe, és szerintem nem tudtam elég élesztős vizet tölteni rá.
Az Etele felé garnélák eddig nem tudom mit ettek, de míg a másik aksiban a bébi spenót a favorit, itt észre se veszik. A Dennerle CrustaGran viszont nagyon megy!
Egy ászkarák biztosan van, nem tudtam elkapni néhány napja, de azóta eltűnt...
 
:)

Ikea fűszerörlővel porított Dennerle Neon & Co Booster + TetraRubin, illetve alga. :D
Jó kis menü, bár nem tudom hová porítod a Neon Co-t. Most már tudom, honnét ez a jó színük! [emoji23] Neon Co & Co Booster és alga van (bár egyre kevesebb),Tetra Rubin nincs. Egyelőre maradok a CrustaGran-nál, azt két pofára puszilják befelé! [emoji1]
 
Ne kövezzetek meg, de 5 db Boraras brigittae erősíti szombat óta a csapatot. Tudom, hogy pici az üveg, de ők is kicsik és szerintem jól érzik magukat! Nagyon kedves is halak, üde színfoltjai lettek az akváriumnak!
Az ászkákkal továbbra is vívom a harcot, sajnos mindig maradhat bent pete, mert néhány hét nyugi után újra látok kicsiket... 89131c439419523e823f215e8b02e642.jpgef3657c86d08da5a7919349c52e8f7aa.jpgabbc54fe00f47e4f8c7d9ab2077b3efe.jpg
 
A Dennerle sarokszűrő nálam eddig a 10 literesben működött értékelhetően, minden nagyobban kevés, gyengus.
Szerintem mielőbb cseréld nagyobbra, az Eheim külső jó választás lenne.
A gyeped viszont szinte teljesen összefüggő már, gartula.
 
Lesz csere, csak most kiköltekeztem... Köszönöm szépen, tényleg jól nő a gyep. [emoji16]
A Dennerle sarokszűrő nálam eddig a 10 literesben működött értékelhetően, minden nagyobban kevés, gyengus.
Szerintem mielőbb cseréld nagyobbra, az Eheim külső jó választás lenne.
A gyeped viszont szinte teljesen összefüggő már, gartula.
 
Itt több változás is volt a héten.
Került az akvárium alá egy Eheim 2211-es, kb 1 liter mátrixot raktam bele. Annyi eszem nem volt, hogy vegyek egy csapot hozzá, de sikerült az áramlás csökkenteni egy érfogó alkalmazásával. Egyelőre a zöld ki- és befolyó üzemel, de majd érkezik csájnából csilivili üveg.
A diffúzort lecseréltem egy Aquario Neo-ra. Egyszerűen gyönyörű ahogy porlaszt!
A héten ászkavadászat során vettem észre az első babagarnélákat. Van kb 10 db, már 2 mm körüliek és szép pirosak! [emoji7]
4 db törpe coryt is beszereztem. Nagyon helyesek, élénkek, jól néznek ki. Remélem több szerencsém lesz velük, mint a másikban a panda corykkal... 7d3c0cab935fc251902e3f12570149be.jpgd3fdcea811cd3e2557aaa5cfd927327d.jpg6e27d009de080daf39cb24ed18fc13b2.jpg2b8110b5585201b69b9f554ae8d34745.jpg
 
Tegnap vízcsere volt és a szokásosnál alaposabb takarítás is. A szigetet kiemeltem, így kényelmesebben tudtam mulmozni. A Montecarloban jól meg tud gyűlni a cucc... [emoji53]De legalább elégedett vagyok a gyeppel, szépen benőtte a teret, már csak hátul van egy kevés ritkásabb folt.
Az ászkák sajnos sokan lettek, a gyepben jól elbújnak és nem tudom hatékonyan levadászni őket. A tegnapi sziget kiemelés során és a főtt ubi eltávolítása során minimum 20 darabot sikerült kiszednem.
Rengeteg a baba garnéla, minimum 50 db-ot lehet látni, már vannak akár 5-6 mm-esek is! Lassan mehet egy csapat anyukám akváriumába.
Az egyik anubias kicsit megsárgult és lyukacsosak lettek a levelei. Eddig azon az oldalon volt a diffúzor és lehet hogy túlságosan rávitte az áramlás?
Nagyon jó döntés volt az Eheim 150-es, azóta sokkal tisztább a víz. Az áramlást még nem tudtam jól belőni az esőztetővel, de nyár végén majd rendelek üveg spint. b3144a5fe3dea9cf78d1ebe990e9a3fa.jpg32cb0eb0d789a07af66bb8c5b9325e59.jpg40431844ab0e8cad05ad9c6f08179175.jpg
 
Ezt a naplót is elhanyagoltam mostanában.
Sok változás nincs, nő a Montecarlo, 1 törpe Cory világgá ment (a nagyobbik fiam lépett rá és majdnem dobott egy hátast...), egy másik meg csak úgy megadta magát. Viszont Etelétől érkezett 10 tangerine tiger! Gyönyörűek és jól vannak! Remélem majd lesznek picik is! A sakurak öntik magukból a babyket, lassan lehalászás lesz!
Sajnos rengeteg a planária... A coryk le se tojják őket... Érik a fenbendazol kúra...
Az ászkákkal vívom örökös harcomat, most egész jó a helyzet, de mindig van néhány túlélő sajnos.
A riccardia gombócokban megjelent valami zöld szálas alga... Ötlet?

Szép napot! 1460be535bb1c4370881fe298fbe120c.jpg6929038c09fbc8c20b7d1a2dd6c3d5f3.jpg
 
Az egyik anubias kicsit megsárgult és lyukacsosak lettek a levelei. Eddig azon az oldalon volt a diffúzor és lehet hogy túlságosan rávitte az áramlás?
Hali Dávid,
Lehet nincs igazam, de szerintem kálium hiányos a vized, azért sárga és lyukacsos az anubiasod.A foszfát mellé adjál káliumot és vasat többet. Szerintem hamar rendbejön.
Nálam fordítva volt, sok volt a vasam és kevesebb a foszfátom (ütik egymást). Azóta "sózok" kálium-foszfátot és már látom az eredményt. Ha beáll az egyensúly látványos lesz a változás.
 
Hali Dávid,
Lehet nincs igazam, de szerintem kálium hiányos a vized, azért sárga és lyukacsos az anubiasod.A foszfát mellé adjál káliumot és vasat többet. Szerintem hamar rendbejön.
Nálam fordítva volt, sok volt a vasam és kevesebb a foszfátom (ütik egymást). Azóta "sózok" kálium-foszfátot és már látom az eredményt. Ha beáll az egyensúly látványos lesz a változás.
Köszönöm szépen a tippet! Azért érdekes a dolog, mert van bent még 2 anubias és azok tünetmentesek, bár lehet több tartalékuk volt. Sajnos tesztem nincs semmi se, uh a GA micmac ment eddig csak heti 1-1 ml.
 
Miután a CO2 csak zselés, gondoltam elég a low tech adagolás. Akkor menjen inkább naponta? Nincs és egyelőre nem is lesz pumpám, így néha a napi adagolás problémát okoz (főleg nyáron). Lehet csalni és több napit adni? Elvileg low tech-re heti 1x írja.
Az mindenképp kevés, (1-1ml kéne naponta v. két naponta) ráadásul, ha vizet cserélsz gondolom nem duplán adagolsz rögtön utána.
 
Miután a CO2 csak zselés, gondoltam elég a low tech adagolás. Akkor menjen inkább naponta? Nincs és egyelőre nem is lesz pumpám, így néha a napi adagolás problémát okoz (főleg nyáron). Lehet csalni és több napit adni? Elvileg low tech-re heti 1x írja.
Értem, akkor adj macrot csak hetente 2 ml-t és próbáld meg sózni a kálium foszfáttal heti 1x de biztos rajta lesz az adagolás. Én 64 literre adok egy csipetet, esetleg azt add 1 dl-hez és oszd el 3 részre (hétre).
 
Döcög ez az akva is. A garneláknak meleg volt sajnos, a tangerine tigerek elkoptak és a sakurak is nagyon kevesen lettek. Jövőre nem kérdés a ventilátor.
Ide is jött üveg egy spin formája, a befolyót gyorsan el is törtem...
Csak 2 Cory és Brigi maradt, a többi öngyilkos lett... De Luigiéktól érkezett ide is 3 ifjonc törpe Cory.
Az utóbbi idő nagy történése a planaria írtás volt. Jelentem sikerült, de a csigák visszatelepítéséhez nem elég 3 vizcsere és egy hét. Most a nagy akváriumban próbálják összeszedni magukat. Átkerültek ide az otok ideiglenesen az alga helyzet miatt. Nem akarok róla beszélni... A sünik elképesztő munkát végeznek, nagyon hiányoznak.
A riccardia gombócokat kiszedtem, sok volt benne a fonal alga. Most mini fissi került a helyére.
Képek majd később.
 
Back
Oldal tetejére