• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Iron Islands

Szia!
Szép volt az akváriumod. 👍
A kevésbé magabiztos gyártók, ajánlanak a szűrőjük alá egy tálcát / dobozt / edényt is. Igaz, ez esztétikailag esetleg kifogásolható, de igen praktikus. Nálam, egy igénytelen műanyag lavór van a szűrő alatt.
Kár lenne az új kégliben hazavágni a padlóburkolatot (hacsak nem eleve padlófűtés lesz, vagy uszoda).
Köszi a tippet, igyekszem majd több védelmi vonalat beépíteni.
 
Sziasztok!
Jó ideje nem jelentkeztem.
A koronavírus járvány kapcsán most lehetőségem nyílt rá, hogy lezárjam a naplómat.
Mint az az előző bejegyzésemben írtam, az év elején az akváriumot elbontottam.
Két pici gyerek mellett - akik között alig több, mint másfél év van – egyre nagyobb teher volt színvonalasan szinten tartani a setupot. Az évek során low-tech vonalon kihoztam a maximumot ebből az összeállításból, sikerült egy könnyen fenntartható, impozáns növényes akváriumot létrehozni. Elég sok növényt kipróbáltam, E.I. alapján tápoztam, elkezdtem a lágyvizezést, egyre jobban átgondolt hardcapeket építettem, dekorhomokkal kísérleteztem, emers részt növesztgettem, fotózást tanulgattam, HAC-ra neveztem. Az akvárium igazi éke volt a nappalinak, ahova mindig vágytam kicsit leheveredni és nagyobbik fiam is már sokat nézte az élőlényeket.
Mindezek ellenére ez a harmadik berendezés is már bőven két éven túl volt és már ott lebegett az újratervezés. Valami nagyon alap scapen gondolkodtam, de az is megfordult a fejemben, hogy milyen lenne kicsit az akva nélkül...
A kegyelemdöfést az adta meg végül, hogy szűrőtisztítás után valahogy az EHEIM szimplacsap csöpögni kezdett, amit egyébként pont azért szereltem be, hogy az Oase Biomester csőtatlakozó hibáját minimalizáljam (idővel elfárad a tömítés és ilyenkor a fejnél szivárgás indul meg). Ez a szimplacsap a szűrő kifolyó szárában volt és ezzel szabályoztam (fojtottam) az áramlást. Nem értem, honnan eresztett, de mire észrevettem, néhány liter víz már állt a szekrényben, ráadásul a szekrény hátsó kivágásán keresztül a hátsó bútorlap gyönyörűen megszívta magát. Pár óra alatt szekrény aljáról néhány mm-ert el is vált a fólia... tudtam, hogy az egy nagy terhet viselő rész, és féltem, hogy összeroppan, szóval próbáltam menteni a menthetőt. Leengedtem a víz kb. 1/3-át, úgy hogy a szűrőt még éppen tudjam működtetni (a lily pipe-ba egy csövet dugtam, a végét pedig egy tölcsérbe vezettem.
DSC_0072.JPG
Sokat dilemmáztam, hogy mi legyen. Azt tudtam, hogy a szekrénynek mennie kell... Új szekrény? Tudtam volna szerezni kölcsön, de akkor azt is kiszintezni, szűrőt újracsövezni, akvát kipakolni amennyire lehet, hogy át lehessen emelni... 😕 őszintén szólva az aktuális élethelyzetben úgy éreztem, ezt lemenedzselni nincs energiám, úgyhogy a bontás mellett döntöttem. Ez sem volt egyszerű, de legalább volt rá idő. Kb. 1 hétig tartott, mire minden a helyére került. Növények nagy részét eladtam, élőlényeket elajándékoztam. Itt még csak félig volt kipakolva:
DSC_0074.JPG
Úgy döntöttem, hogy most kicsit pihentetem ezt a gyönyörű hobbit és felélesztek néhány régebbit. A következő, nagyobb setupot majd költözésünk után tervezem megépíteni. Addig olvasgatok, tervezgetek és ámulok a szebbnél-szebb nature akváriumokon! :giggle:
A technikát egyelőre meghagyom, lehet, hogy először majd egy növénytárolót készítek belőle. Az Osmose Compact 130 RO készüléket és az egyik belső fűtőmet eladom, ezek most feleslegessé váltak:
Kérném az adminokat, hogy a naplót befejezettnek nyilvánítani szíveskedjenek!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére