• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Iron Islands

Elég jól kipucoltam a homokot, úgyhogy muszáj volt lőni egy képet, amíg még szép! :D
A képpel még mindig nem vagyok megelégedve, de azért nem rossz.
Bekerültek a fentebb említett mohacsomók az előtérbe. Néhány Buce is helyet változtatott carbos fürdést követően. Megy az ecset csipeszelgetés és helyi carbózás fecskendővel, vízcserekor ecseteléssel.
Szereztem még 3 db Amano garnélát és 2 db süncsigát. Kezd visszarázódni az akva. Világítás újra 7 óra, tápozás a régi (GA Mac-Mic 5-5 ml, Excel, Fosfo 2-2 ml/nap).
DSC_0652 másolat.jpg
Már csak az áramlást lenne jó egy hangyányit visszafogni. Jó lenne erre egy EHEIM szimplacsap a szűrő kifolyó csőbe iktatva?

Sziasztok!
Gyors helyzetjelentés a szokásos képpel.
Pár héttel a szűrőleállás után kezd minden visszatérni a normális kerékvágásba. Alga visszaszorult. Növények egészségesek, mintha újult erőre kaptak volna, lehet, hogy az a kis plusz ammónia jól jött nekik...
A jobb oldali Anubias-bokor brutálmód beindult, lassan meg kell "zaboláznom". :D
Jelenlegi helyzet:
DSC_0805 másolat.jpg
Köszi, hogy benéztél!

Utoljára módosított:
Kellemetlen fordulat így Aranyvasárnapra... Gondoltam, hogy még Karácsonyra rendbe vágom az akvát. Kezdtem (volna) az előszűrő tisztítással, mire letörött a csőcsatlakozó!!! :banghead: Ennek a szűrőnek annyi - legalább is amíg nem tudom pótolni az alkatrészt... Nem tudom, hogy garanciális-e... Erősen gondolkodok egy EHEIM szűrőre cserélésen, ez az Oase koncepció egyre kevésbé tetszik... Szétkaptam a szűrőt, Skimmer viszi az akvát... megint! :inpain: Pedig már kezdett újra egyensúlyba kerülni a rendszer! :cry:
IMG_20181223_175228.jpg

Kellemetlen fordulat így Aranyvasárnapra... Gondoltam, hogy még Karácsonyra rendbe vágom az akvát. Kezdtem (volna) az előszűrő tisztítással, mire letörött a csőcsatlakozó!!! :banghead: Ennek a szűrőnek annyi - legalább is amíg nem tudom pótolni az alkatrészt... Nem tudom, hogy garanciális-e... Erősen gondolkodok egy EHEIM szűrőre cserélésen, ez az Oase koncepció egyre kevésbé tetszik... Szétkaptam a szűrőt, Skimmer viszi az akvát... megint! :inpain: Pedig már kezdett újra egyensúlyba kerülni a rendszer! :cry:
View attachment 69681
Tegnap olvastam , hogy addig a szürőanyagot rakják be a aksiba egy hállóval . Igy valamelyest megmaradnak a baktériumok . Aszt hiszem szellának javasolták .

View attachment 69681
Eheim-et neki!

Z1234

VIP kertész
View attachment 69681
A szűrőkkel csak a gond van... De nézd a jó oldalát, nem lett belőle nagyobb gond.

Sikerült már egy pár naplót végig olvasnom, de amiket te írtál fantasztikusak. Nagyon tanulságos. Első akváriumom indítása előtt állok és rengeteg hasznos dolgot olvasam. Köszönöm!

Sikerült már egy pár naplót végig olvasnom, de amiket te írtál fantasztikusak. Nagyon tanulságos. Első akváriumom indítása előtt állok és rengeteg hasznos dolgot olvasam. Köszönöm!
Szia!
Köszönöm szépen!
Néha kicsit unalmasnak érzem a naplóm, mert komolyabb átrendezés, esemény nem volt (kivéve most ezt a szűrőproblémát). Ennél az akváriumnál nem világmegváltásra törekedtem, hanem a fenntarthatóságra. Így 14 hónappal az indítás után úgy látom, működik a dolog. Próbáltam dokumentálni, hogy mit-miért csináltam, végül is erről szól egy napló...
Örülök, hogy hasznos volt!
Sok sikert az indításhoz! ;)

Utoljára módosított:
Sziasztok!
15. hónapban van az akvárium. Majdnem 3 hétig ment az akva szűrő nélkül (addig egy szűrőszivaccsal megtömött EHEIM skimmer üzemelt), mire sikerült megoldanom a problémát. Kiderült, hogy lehet venni külön is csőcsatlakozót, annyira nem is húzós egy egész szűrő árához képest. Ehhez tömítőgyűrűk is tartoznak, így az esetből tanulva előre be fogok tárazni ebből az alkatrészből, hogy ne érjen meglepetés (valószínűleg évente ki fogom cserélni). Annyival jobb most a helyzet, hogy a szűrő kifolyó ágába beiktattam egy szimplacsapot, hogy azzal szabályozzam az áramlást, így kisebb megterhelésnek lesz kitéve a csőcsatlakozó (korábban ezzel szabályoztam a vízhozamot).
A három hetet szerencsésen átvészelte a setup. Visszavettem a világítási időből és a tápozásból kb. 20%-ot. Mivel beépített fűtőm volt, így most ez sem üzemelt, a hőmérséklet 23-ról 21-22-re csökkent. A megnövekedett mulmképződés miatt szigorúan betartottam a heti vízcseréket, leszívtam az üledék nagy részét, "porszívóztam" a mohákat, aljzatot. A nagyobb elhalt leveleket folyamatosan kézzel kiszedegettem. A stem növényeket hagytam nőni, hogy ők szűrjék a vizet. A víz nem volt zavaros, de azért a hét végére mindig kicsit bebarnult, lehetett érezni a Purigen hiányát! Közben kicsit fazoníroztam az Anubiasokat és a Bucékat. A növényeken összességében nem láttam jelentős változást. Ecset most is nőtt, homokon kicsit több barna alga képződött. Garnélák, csigák nem éheztek!:D Sajnos néhány fantomlazac és neon áldozatául esett a skimmernek, nem voltak felkészülve rá, hogy beszívhatja őket...:cry: Egyik nap 2 db Amanot szabadítottam ki, szerencsére ők túlélték.
A szűrő beüzemelésének másnapján gyorsan toltam még egy vízcserét, hogy a Matrixból származó bomló anyagokat eltávolítsam (előtte 20 napig akváriumvízben állt a szűrőanyag).
Egy vízcsere, nyírás előtti kép, letisztult vízzel, tiszta csövekkel:
DSC_0067 másolat.jpg
Remélem hamar beáll az egyensúly újra és végre kicsit hátradölhetek... Nem szeretnék mostanában még egy ilyen szűrőproblémát kifogni.
Köszi, hogy benéztél!

Z1234

VIP kertész
Sajnos néhány fantomlazac és neon áldozatául esett a skimmernek, nem voltak felkészülve rá, hogy beszívhatja őket...:cry: Egyik nap 2 db Amanot szabadítottam ki, szerencsére ők túlélték.
Sajnos korábban én is hasonlóan jártam. Pedig "márkás" skimmert vettem :(.

Oldal tetejére