• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iriomote 西表

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok !

Megint csak követem a hagyományokat és jóval az akvárium indítás előtt (június vége) elindítom az új naplót.
Előre leszegezem sok változás történik majd és ezért ilyen hosszú az intro.
Az első és számomra hatalmas változás hogy növelem az akvárium mélységét kerek 10 cm el.Ez tudom sokak számára nem jelent akkora változást de számomra egy új tér nyílik meg a mélység fanatizmusomnak gátat nem szabva.
Szóval az üveg új 60 x 40 x 35 Opti 6 mm csiszolt üvegből.
Ami még változás azok a lámpák,ugyan is már korábban lecseréltem a jó öreg 2 x 24 watt (bébifényt :D) kettő egyenként vezérelhető chihiros A601 led lámpákra.Ezzel jobban be lehet majd a zeg-zugokat is világítani,illetve tudom úgy mozgatni a kettőt hogy a legjobb bevilágítási szöget találjam meg.
A szűrés marad a Tetra Ex 800 plus szerintem vígan elviszi még ezt a méretet is.
A sarkalatos pont most a gépezetben a Co2.Ugyan is a tűzoltó palackom kiürült ha nem tudják tölteni akkor be kell hogy szerezzek egy rendes nyomáspróbás 2 vagy 5 kg os palackot és a reduktoromat is le kellene cserélnem mert az még hegesztéstechnikai cucc.Szóval ez nem kis kiadás úgy hogy egyenlőre pöfögtetem a citromsavas rendszert.
Ennyit a technikai háttérről,most jöjjön a belevaló.
A talaj a használt Tropica Soil lesz mellé fedésnek jön a jó öreg Amazónia.
Kövek fekete lávakő mert erre a legtermészetesebb mohát futtatni.
Fák szintén a már megszokott gyűjtögetett gyökerek,csak most sokkal több kisebb részletesebb ágat is használni fogok.
Akkor el is érkeztünk az inspirációhoz.Az előző akváriumban a kövek domináltak,sokszor voltak olyan napok mikor az egészet megreptettem volna a bűbánatba a negyedikről,meg voltak olyan esték mikor csak ültem előtte és néztem mert egyszerűen tettszett.Egy szóval mondjuk úgy sokat hullámzott ez az összeállítás,aztán láttam a sok jó fás akváriumot a fórumon és az akvakertész közösségben meg hát ott az a több száz vagy ezer fotóm az előző összeállításokból,és elfogott a vágy egy újabb fás összeállítás megalkotására.
Most is mint az előző kettő scape ben is egy Japán erdőd vagy is szigetvilágot választottam ahol az esőerdős képek játszanak szerepet.A vicc az egészben hogy szerintem most az egyszer random építek,ez azt jelenti hogy sem egy előre nyomtatott kép,rajz nem lesz előttem,próbálom érzésre rakni a fákat és köveket.Persze egy homályos kép van a fejemben mit is akarok de ez még a hátralévő időben akár fordulhat is.
Ami biztos hogy növénydömping lesz megint,csak hozzávetőlegesen a mostani "köves" minimál (hahahaha) akváriumban jelenleg 14 féle növény van :notworthy:
Amit szeretnék elérni ezzel az akváriummal :
- egy részletgazdagabb megvalósítás sok sok apró részlettel
- a mélységet a maximálisan kihasználni
- egy újabb hazai és nemzetközi versenyeken is sikeres akváriumot,ami nem mellesleg itthon és az ismerősök szemében is büszkeséggel tölt el.
Nagy szavak ugye :p,majd meglátjuk.Addig is minden inspirációt elképzelést tervezgetést és gondolatot már ide írok nem szemetelem össze az előző naplót.
Bocs hogy kicsit hosszúra sikeredett az iromány,de szerintem aki ismer az már tőlem megszokhatta.
Ja még egy a kezdeti lépéseket és a féltávot még megosztom de kb szeptember elejétől már nem posztolok fotókat,csak írogatok meg esetleg egy két részletfotót.
Sajnos ez van ha az ember majd meglepit akar egy egy versenyen akkor kénytelen ebbe az irányba elmozdulni.:)
Köszönöm hogy végigolvastad ha nem az se baj :smuggrin:

61fc4bce49a11d2a762d0dd14c8c273f.jpg
 
Utoljára módosított:
a tűzoltó palackom kiürült ha nem tudják tölteni akkor be kell hogy szerezzek egy rendes nyomáspróbás 2 vagy 5 kg os palackot
Én is tűzoltópalackokkal nyomom, ahová eddig jártam vele (2 alkalom), ott nem töltik, hanem cserélik - az üreset telire. A XIII. kerület neked nyilván nem esik túlságosan útba, de gondolom máshol is így megy ez.. A cég embere - akihez hordom - nem túl szavahihető, volt már hogy potyára mentem, mert nem volt mégsem készleten teli palack, de mivel nincs messze, egyelőre még kitartok mellette.
Van itthon egy cserepalackom is (jelenleg üres), ha esetleg az neked segítség, akkor megtöltetem (kicserélem) időben, hogy ha netán jársz errefelé, akkor azonnali cserét tudjak neked biztosítani. Remélem, találsz egyszerűbb megoldást, én jelenleg ezt tudom felajánlani.

Az új akváriumot én is nagyon várom, sok sikert kívánok az új mélységhez is.
 
Van itthon egy cserepalackom is (jelenleg üres), ha esetleg az neked segítség, akkor megtöltetem (kicserélem) időben, hogy ha netán jársz errefelé, akkor azonnali cserét tudjak neked biztosítani. Remélem, találsz egyszerűbb megoldást, én jelenleg ezt tudom felajánlani.
Gergő maga egy Úr,de hát nem panaszként írtam,mert ugye aki egyszer belekostól a nagy nyomásba az már ott ragad.Azért köszönöm a felajánlást meglátom a héten milyen választ kapok ;)
 
Szia Viktor!
Sok sikert a leendő alkotáshoz.

CO2 palack ügyében szétnézek a raktárban. Következő hét elején jelentkezem az eredménnyel.
Ha pozitív, intézem, mint az előzőt.
 
Én meg azt tudom felajánlani, hogy olvasom a naplódat! [emoji4]Tavaly óta vár egy ekkora mélységű hatvanas akvárium a pincében, csak szekrényem nem lett hozzá. Legalább meghozod ezzel a projekttel az ihletet a szekrénykészítéshez is. [emoji851]
 
Szia Viktor!
Sok sikert a leendő alkotáshoz.

CO2 palack ügyében szétnézek a raktárban. Következő hét elején jelentkezem az eredménnyel.
Ha pozitív, intézem, mint az előzőt.
Tényleg köszi srácok aranyosak vagytok,de tényleg nem volt bennem a panaszkodás remélem nem ez jött le az irományomból.[emoji18]
De persze előre is köszönöm a jószívűséget.[emoji106]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Hajrá-hajrá!
...és bár az utóbbi köves akvád is nagyon tetszett, az előtte lévő volt az igazi "keszalvós"! Remélem most is hasonlóan szép és részletgazdag akvát követhetek nyomon majd tőled. Azok a részletek, az erdős hangulat...igazán lebilincselő volt.
 
Hajrá Viktor!
Ahogy ismerlek, megint villantasz egy áll-leesős 30+ növényes honnannézzemmertmindenhonnantetszik akvát.
Ha össze tudjuk egyeztetni és ha elfér egy hátramozdító, akkor ha nem teher Neked, elugranék majd az építésre. Legalább tanulhatnék egy Mestertől.
Legóztál már, vagy majd megérzésből beteszed azt jó is megoldás lesz?
Erre a két pilácsos játékra kíváncsi leszek. Lehet, hogy a mostani új scape-hez nekem is be kell majd vetnem valami hasonló megoldást.
 
Örülök, hogy eljött az ideje ennek a lehetőségnek és sikerült üveget cserélned. Kívánom, hogy minél könnyebben szabadjára ereszthesd a tudatod és megugord a saját magad állította lécet. Sajna én most nem tudok mással segítségedre lenni, csak a jókívánságokkal.:) Hajrá!(y)
 
Nekem alapvetően csalódás az A-series lámpa. Egy csúnyakókányDIY 2 kompakt fénycsöves lámpát cseréltem le 2 db A451-re, de se a vörös nem olyan vörös (A. reineckii mini), se a zöld nem olyan zöld, mint előtte. + több az alga is, mint indokolt.

A naplódat követem! ;)
 
... aztán az építés napján váratlanul becsöngetne Pecás, majd mellékesen megjegyezné, "hoztam pár havert", és utána betódulna egy tucat másik kertész innen a topikodból kommentelők közül :D
 
Köszi srácok hogy ennyien érdeklődtök az új összeállítás iránt.Mikor beléptem a közösségbe 2013-ban még álmodni sem mertem hogy lesznek olyan emberek akik majd az Én naplómat olvasgatják.
Akkor reagálnék is egy két "beszólásra" :D
Én meg azt tudom felajánlani, hogy olvasom a naplódat!
Megtisztelsz és remélem meg is hozom a kedvedet :)

Hajrá-hajrá!
...és bár az utóbbi köves akvád is nagyon tetszett, az előtte lévő volt az igazi "keszalvós"! Remélem most is hasonlóan szép és részletgazdag akvát követhetek nyomon majd tőled. Azok a részletek, az erdős hangulat...igazán lebilincselő volt.
Köszi !
Az Aokigahara és a Yakushima után sokan mondták hogy nekem a fás vonal az erősségem azt erőltessem még is úgy érzem kellett hogy úgy fogalmazzak egy év kihagyás így nagyobb hévvel megyek neki majd ennek a projektnek.

Hajrá Viktor!
Ahogy ismerlek, megint villantasz egy áll-leesős 30+ növényes honnannézzemmertmindenhonnantetszik akvát.
Ha össze tudjuk egyeztetni és ha elfér egy hátramozdító, akkor ha nem teher Neked, elugranék majd az építésre. Legalább tanulhatnék egy Mestertől.
Legóztál már, vagy majd megérzésből beteszed azt jó is megoldás lesz?
Erre a két pilácsos játékra kíváncsi leszek. Lehet, hogy a mostani új scape-hez nekem is be kell majd vetnem valami hasonló megoldást.
Erre mit is írhatnék Szabolcs ismersz sajnos az egy két növény nem az Én asztalom,ez van.Megpróbálom a saját határaimat feszegetni amit úgy érzek a köves fronton első nekifutásra talán sikerült is.
És rátérek az építésre,szóval legózni még nem volt időm pedig kartonból már összeállítottam a szokásos játszódobozt.Biztos hogy azért egy vázat össze fogok rakni de még minden olyan képlékeny a fejemben.
Az építős részére aki ismer az tudja hogy ez egy esemény alkalmával van akkor minden további nélkül benne vagyok,sajnálom is hogy a mostani meghívásos buliból időpont szűke miatt kimaradtam.
Az itthoni építés már más tészta,a Yakushima akváriumnál is Ozzy mester és Nebula Ati jöttek volna de Én nem akartam.És most lehet a kövezést végrehajtani ide dobjatok :blackeye:
Nemes egyszerűséggel ilyenkor olyan állapotban vagyok a szétszedéstől az új összerakásáig hogy nem tűrök magam körül embereket.A család is ilyenkor elmegy egy hosszabb útra és hagynak magamban begolyózni:confused:
Szóval örülök neki hogy lenne kedved jönni és nagyon jólesik,de a saját természetemet vagy is inkább a bad Viktort nem szívesen mutogatom :D

Örülök, hogy eljött az ideje ennek a lehetőségnek és sikerült üveget cserélned. Kívánom, hogy minél könnyebben szabadjára ereszthesd a tudatod és megugord a saját magad állította lécet. Sajna én most nem tudok mással segítségedre lenni, csak a jókívánságokkal. Hajrá!
Köszönöm Tomi,azért jó látni hogy még ha az akváriumot magad mögött is hagytad a fórumon itt vagy (y)

Nekem alapvetően csalódás az A-series lámpa. Egy csúnyakókányDIY 2 kompakt fénycsöves lámpát cseréltem le 2 db A451-re, de se a vörös nem olyan vörös (A. reineckii mini), se a zöld nem olyan zöld, mint előtte. + több az alga is, mint indokolt.
A naplódat követem!
A színek valóban nem azt adják mint egy fénycsöves lámpa alatt kicsit halványabbak az árnyalatok,meg hát a piros szín sem tud úgy tündökölni mint egy kék és piros ledekkel kombináló lámpa esetén.
Nálam az a faramuci helyzet hogy mivel elsősorban ez megint egy esőerdős japán szigetes akvárium lesz apiros kilőve a játékból,így a zöldek meg ezen fény alatt is jól mutatnak.

... aztán az építés napján váratlanul becsöngetne Pecás, majd mellékesen megjegyezné, "hoztam pár havert", és utána betódulna egy tucat másik kertész innen a topikodból kommentelők közül
Ezen jót röhögtem 49 m2 lakásban egy 18 m2 szobában kb 10-en egy 84 literes akvárium előtt,ez lenne az év képe itt a fórumon az beztos :p:cool:
 
Vik én nem foglak agyon ajnározni ,tudod mit gondolok a munkásságodról barátom:)
Napló megfigyelés bekapcsolva.
Bár már én is itt tartanék ,hogy naplót indíthatok a nagynak.Bár amilyen népszerű a csapatos rescape,lehet meginvitálok pár akvakertészt én is majd;)
 
Köszi srácok hogy ennyien érdeklődtök az új összeállítás iránt.Mikor beléptem a közösségbe 2013-ban még álmodni sem mertem hogy lesznek olyan emberek akik majd az Én naplómat olvasgatják.
Akkor reagálnék is egy két "beszólásra" :D

Megtisztelsz és remélem meg is hozom a kedvedet :)


Köszi !
Az Aokigahara és a Yakushima után sokan mondták hogy nekem a fás vonal az erősségem azt erőltessem még is úgy érzem kellett hogy úgy fogalmazzak egy év kihagyás így nagyobb hévvel megyek neki majd ennek a projektnek.


Erre mit is írhatnék Szabolcs ismersz sajnos az egy két növény nem az Én asztalom,ez van.Megpróbálom a saját határaimat feszegetni amit úgy érzek a köves fronton első nekifutásra talán sikerült is.
És rátérek az építésre,szóval legózni még nem volt időm pedig kartonból már összeállítottam a szokásos játszódobozt.Biztos hogy azért egy vázat össze fogok rakni de még minden olyan képlékeny a fejemben.
Az építős részére aki ismer az tudja hogy ez egy esemény alkalmával van akkor minden további nélkül benne vagyok,sajnálom is hogy a mostani meghívásos buliból időpont szűke miatt kimaradtam.
Az itthoni építés már más tészta,a Yakushima akváriumnál is Ozzy mester és Nebula Ati jöttek volna de Én nem akartam.És most lehet a kövezést végrehajtani ide dobjatok :blackeye:
Nemes egyszerűséggel ilyenkor olyan állapotban vagyok a szétszedéstől az új összerakásáig hogy nem tűrök magam körül embereket.A család is ilyenkor elmegy egy hosszabb útra és hagynak magamban begolyózni:confused:
Szóval örülök neki hogy lenne kedved jönni és nagyon jólesik,de a saját természetemet vagy is inkább a bad Viktort nem szívesen mutogatom :D


Köszönöm Tomi,azért jó látni hogy még ha az akváriumot magad mögött is hagytad a fórumon itt vagy (y)


A színek valóban nem azt adják mint egy fénycsöves lámpa alatt kicsit halványabbak az árnyalatok,meg hát a piros szín sem tud úgy tündökölni mint egy kék és piros ledekkel kombináló lámpa esetén.
Nálam az a faramuci helyzet hogy mivel elsősorban ez megint egy esőerdős japán szigetes akvárium lesz apiros kilőve a játékból,így a zöldek meg ezen fény alatt is jól mutatnak.


Ezen jót röhögtem 49 m2 lakásban egy 18 m2 szobában kb 10-en egy 84 literes akvárium előtt,ez lenne az év képe itt a fórumon az beztos :p:cool:
Azt a fotót megnèzném....pláne úgy, hogy én is rajta vagyok, na nem a szépségem miatt(pff), hanem azért, mert akkor részese lennék az eseménynek...
Én egyébként teljesen megértem az ilyenkori magányodat...
Hiába kellene, hogy átjárjon a Zen, meg a mester szelleme, ilyenkor van az, hogy parázok mindenen. Ha kifogoma jószágot, azon, ha nem, akkor azon. Ha ott az asszony azon, ha nincs akkor azon...semmi sem jó.
Bár a mostani átrendezésnél teljesen nyugodt tudtam maradni. Nagyon büszke voltam magamra.
 
Akkor el is érkeztünk az inspirációhoz.Az előző akváriumban a kövek domináltak,sokszor voltak olyan napok mikor az egészet megreptettem volna a bűbánatba a negyedikről,meg voltak olyan esték mikor csak ültem előtte és néztem mert egyszerűen tettszett.Egy szóval mondjuk úgy sokat hullámzott ez az összeállítás,aztán láttam a sok jó fás akváriumot a fórumon és az akvakertész közösségben meg hát ott az a több száz vagy ezer fotóm az előző összeállításokból,és elfogott a vágy egy újabb fás összeállítás megalkotására.
Most is mint az előző kettő scape ben is egy Japán erdőd vagy is szigetvilágot választottam ahol az esőerdős képek játszanak szerepet.A vicc az egészben hogy szerintem most az egyszer random építek,ez azt jelenti hogy sem egy előre nyomtatott kép,rajz nem lesz előttem,próbálom érzésre rakni a fákat és köveket.

Én is nagy izgalommal várom, h most mit sikerül alkotnod. Az előző naplódban szavazásra illetve véleményezésre adtál 4 képet, hogy azok közül kinek melyik tetszik. Akkor végül mégsem azok közül fog születni valami? Persze így még izgalmasabb a várakozás :) Megfigyelés: ON és sok sikert!
 
Én is nagy izgalommal várom, h most mit sikerül alkotnod. Az előző naplódban szavazásra illetve véleményezésre adtál 4 képet, hogy azok közül kinek melyik tetszik. Akkor végül mégsem azok közül fog születni valami? Persze így még izgalmasabb a várakozás :) Megfigyelés: ON és sok sikert!
Köszi,persze bármi előfordulhat ........[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 

Hasonló topikok

Válaszok
50
Megtekintések
30K
Back
Oldal tetejére