• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iriomote 西表

Így is baba. Mi van vele, kiszőrösödött?
Van egy kis cèrna alga támadás valószínű egy kèt fa nem volt megfelelő,ezeket kezdem lassan likvidálni,bekerült 4 pici molly is,na meg múlthèten egy 4 napos black out is meg volt.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok.
Ma kimaradt a vízcsere mert inkább vízparton voltunk [emoji5]
Az akvárium így egy hónap távlatából már kezd alakulni,az alga ami eddig volt kezd visszahúzódni,persze a kis mollyk amanok is besegítenek na meg a visszavett fèny ès tápanyag variálás is.
Egy válogatást hoztam mèg a hèten kèszült kèpek.

baa1aeea5c9724e961868aad738eb605.jpgacf365dce4847a019d7e5740cfb5bcc7.jpgfe887f43975d699ec4f5123d1e67c6ec.jpg5779a5adc8de7ea1c07af1dc7bd39d61.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Szia!

A közeli képeidet nézegetve egy kérdés merült fel bennem. A vékonyabb ágak/gallyak szintén a természetből vannak, vagy azok bolti szerzemények?
Amúgy az akvád továbbra is elsőosztályú, csak így tovább[emoji106][emoji6]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok !
Lassan kezd lecsengeni az alga,ugye mint korábban írtam cérna volt főleg a kisebb vékonyabb fák miatt szerintem.
A fény táp kombó beállítása nagy mértékben segített na meg 4 db kis black molly is segédkezik minden nap.Jól ki vannak éheztetve ezért külön öröm látni Őket serénykedés közben.
Érdekes de nálam (ami nem is baj) nem rohamtempóban fejlődik az akvárium úgy látszik ez is beáll a sorba majd az 5-6 hónap múlva esedékes fotózási rendbe amiből már ugyan elment kb 1,5 hónap.Ha jól saccolom olyan október elején lesz olyan formában amilyennek megálmodtam,persze addig még sok minden finomodik meg sok növény cserél helyet egyesek ki mások bekerülnek.
Remélem majd ezzel az akváriummal érek el hasonló eredményeket mint az Aokigaharaval és a Yakushimával. De egy olyan dolog is megfogalmazódni látszik hogy egy időre ez volt a kifejezetten utolsó versenyre épített akváriumom.Néha kell egy kis pihenő ,visszavonulás, elmélkedés,hogy aztán a semmiből megint egy jó akváriummal jöjjek.
Ez még a jövő, jelenleg a jelenre és arra a pár hónapra koncentrálok ami még előttem van a fotózásig.
És egy véleményt is kérnék : adott középen a ki szoros,ezt még mindig nem döntöttem el hogy hagyom így vagy meghintem egy kis homok és Ada "kavics" keverékkel.Ezt is csak azért mert ilyen még nem csináltam és kicsit megtörné a zöldes hatást ami most uralkodik.
Jöhetnek a vélemények ha van kedvetek írni. ;)
 
meghintem egy kis homok és Ada "kavics" keverékkel.
Én is erre készülök, vettem coloradot meg gravelt. Ja tényleg ha van fölös coloradod azt megvenném mert csúnyán benéztem a mennyiséget.:D Visszatérve a kérdéshez szerintem jó ötlet, illetve én megpróbálnám csak kövekkel, mint kiszáradt folyómeder imitáció homok nélkül.
 
No kèpek csak azèrt is [emoji16] [emoji16] [emoji16] ,igaz mobil de a lènyeg látszik.
a kèt szèlèn kell alakítgatni ott mèg üresnek èrzem tulságosan is közèpre húzza a szemet.
Wepping mohát kell mèg beszereznem ès lógatni egy kicsit az ágakon lefelè,na meg kellenek kiegèszítő fák is.[emoji5]

6e5df8db6ce4edca8f565c2d9c7051e8.jpgeb64a06e943b0a4687b10f810bbf5611.jpg679d468b80409ee37478ab6c4726e9b6.jpgab3058ca3a9ff1418dacd3f80dad3cc7.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Nos, Viktor, nagy dolgot vársz ám tőlünk. Annyira patent minden, nehéz bátorságot venni hogy bármit is mondjunk azon kívül, hogy hűha. A hosszas ajnározás meg nem áll jól egy naplónak, így leszek akkor én a bátor :)
Amikor még nem volt növényesítve, tökre látszódott, hogy a jobboldali fa hátrébb van, mint a bal. Ez most a szemből-fotón már nem annyira érvényesül. Szerintem megpróbálhatnád nyírással kicsit érzékeltetni ezt a különbséget, még ha a felső ágaik össze is érnek, egy próbát talán megér. A másik amit javasolnék, hogy lehet meg kellene próbálkoznod egy "mesterkélt" hatású formára nyírással, hátha jobban áll az erdőnek, ha nem olyan dzsungeles, mint a korábbi akváriumaidnál. Októberig sok idő van még, ha nem áll jól neki a fazonírozás, még simán visszadzsungelesedik.
Ezt a dolgot - hogy lógatni akarsz az ágakon lefelé - nem értem, még azt sem hogy melyik ágakra gondolsz. Vagyis nekem tetszik minden ág, ahogy van. De bízom a szemedben és kíváncsi leszek erre a műveletre is.
 
Ez az október elég messzinek tűnik egy ilyen layouthoz. El tudom képzelni, hogy folyamatos nyírással, ritkítással és teljes eltávolítással el tudod tolni addig, de szerintem megeszik addigra a növények a fákat :)

Szuper, hogy kezd rendeződni az algahelyzet (y)
 
Nos, Viktor, nagy dolgot vársz ám tőlünk. Annyira patent minden, nehéz bátorságot venni hogy bármit is mondjunk azon kívül, hogy hűha. A hosszas ajnározás meg nem áll jól egy naplónak, így leszek akkor én a bátor :)
Amikor még nem volt növényesítve, tökre látszódott, hogy a jobboldali fa hátrébb van, mint a bal. Ez most a szemből-fotón már nem annyira érvényesül. Szerintem megpróbálhatnád nyírással kicsit érzékeltetni ezt a különbséget, még ha a felső ágaik össze is érnek, egy próbát talán megér. A másik amit javasolnék, hogy lehet meg kellene próbálkoznod egy "mesterkélt" hatású formára nyírással, hátha jobban áll az erdőnek, ha nem olyan dzsungeles, mint a korábbi akváriumaidnál. Októberig sok idő van még, ha nem áll jól neki a fazonírozás, még simán visszadzsungelesedik.
Ezt a dolgot - hogy lógatni akarsz az ágakon lefelé - nem értem, még azt sem hogy melyik ágakra gondolsz. Vagyis nekem tetszik minden ág, ahogy van. De bízom a szemedben és kíváncsi leszek erre a műveletre is.
Köszi Gergő.Igen most burjánzik minden, természetesen nem marad így,ez kb olyan mikor valaki növeszti a haját hogy kèsőbb jobban lehessen alakítani a fazont [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 

Hasonló topikok

Válaszok
50
Megtekintések
30K
Back
Oldal tetejére