• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iriomote 西表

nem panaszként írtam,
Egy percre sem fordult meg ilyesmi a fejemben. Csak hát annyira türelmetlenül várom az indulást, hogy egyből azon kattogott az agyam, miben lehetnék segítségedre. Hiába is tudom, hogy sem a végeredmény nem ezen múlik, sem az akvárium indításának dátuma :banghead:

random építek,ez azt jelenti hogy sem egy előre nyomtatott kép,rajz nem lesz előttem,próbálom érzésre rakni a fákat és köveket.Persze egy homályos kép van a fejemben mit is akarok
Erre számítottam, ezért nem is szavaztam az előző naplód végén. Ugyanakkor azt is remélem, hogy a homályos kép az ugyanaz, mint az én fejemben, de biztos ami tuti, próbálom kicsit mélyebben elültetni a tudatodban :D (a mellékletben csatolt emlékeztető képekkel)
 

Attachments

  • 772bcf7bcab342b364905a99a8e98f1b.jpg
    772bcf7bcab342b364905a99a8e98f1b.jpg
    64.6 KB · Megtekintések: 5
  • 0e37dcdd95011bbef7aa1d16551beb93.jpg
    0e37dcdd95011bbef7aa1d16551beb93.jpg
    91.6 KB · Megtekintések: 5
Na akkor én is beszállok a napló varok soraiba!Kíváncsi vagyok mit hozol össze!Ne feled a co2 témát(jó helyre kerülne). Azert majd fotókat csepegtess!Remélem hétfőn megejtem a nevezést a nagy versenyre!Remélem mögém kerülsz,hogy a mi kis csatánkból idén én jöjjek ki jobban!;):D:ROFLMAO:Ez persze csak vicc!
 
Szia Viktor!
CO2 palack ügyében sajnos nincs jó hírem.
Raktáron nincs, a beszállítóm sem biztat semmi jóval. Szerinte több hónapig nem lesz.
Nagyon sajnálom, hogy most nem jön össze.

Remélem @Jopet Gergővel tudsz kooperálni és megoldódik a probléma.
 
Szia Viktor!
CO2 palack ügyében sajnos nincs jó hírem.
Raktáron nincs, a beszállítóm sem biztat semmi jóval. Szerinte több hónapig nem lesz.
Nagyon sajnálom, hogy most nem jön össze.
Bocs hogy mostanában nincsen időm írogatni ezerrel megy a munka néha azt sem tudom hol vagyok :wacky:
A fejlemény az hogy sikerült a palackot nem csak töltetni de egy másikat kaptam tele töltettel ez 6000.-Ft ba fájt és tudom ennél lehet hogy olcsóbban is megúszhattam volna,de most ez volt kézenfekvő.A jövőre nézve meg spórolok és amíg ez a palack ki nem ürül addig rakosgatok félre és beszerzek majd egy
2 vagy 5 kg os palackot amit futárral tudok majd cserélni így a nyomáspróba is megoldódik.
Ami még változás történt hogy az új palackra immáron egy Oxyturbo reduktor kerül fel a hegesztéstechnikait váltva.Egyenlőre még mindig megy a 04.18.-án beüzemelt citromsavas rendszer,elég jó hatékonysággal.
Az építést előreláthatólag 06.22-23-24 re tervezem de inkább két napos lesz mint három.Ami a lényeg hogy az első nap a vázig jussak el a második nap megy majd az ültetés és feltöltés.
Halak gyanánt a már meglévő 15 főre csappant boraras urophthalmoides csapathoz érkezik majd még 15 db ha sikerül beszereznem,na meg kellenek majd Amano garnélák is meg valami garnéla brigád takarítani.Szerintem ezek a Blue Carbon rili-k lesznek a másik akváriumból,erre most külön költeni nem szeretnék.
A fák továbbra is áznak a fekete lávaköveket még törnöm kell jóval apróbb darabokra,hogy a scape ne legyen elnagyolt.Növényekkel szerintem jól állok nagy szerep jut majd a kis Hygrophila pinnatifida hajtásoknak amik már szinte átvették az uralmat az akváriumban.
Amit majd még be kell szereznem az a kedvenc gyepem MC és ezt megspékelve természetesen parvula mini,és egy két másik növény vegyesen.
Mohákból is jól állok így arra sem költök majd.
Amit még be kell szereznem az az ADA Aqua Gravel S, dekor kavics mert a la plata nagyon világos a tervezett kiszáradt folyómederhez,ezzel a dekorkaviccsal meg már dolgoztam @hnorbi val a re-scape eseményen,ott nagyon megtetszett.
Egyenlőre ennyi.;)
 
Egy jó ökölnyi MC gombóccal ha gondolod, ki tudlak segíteni:), amíg az építés sorra kerül, talán járok arra;)
 
A váz már körvonalazódik ....... [emoji18] View attachment 31023

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről


Na, azért ez így elég kemény lesz, ha sikerül mindezt beszuszakolni a 60 széles medencébe. Jól néznek ki a fák, a mélységet is ahogy látom, már próbálod érzékeltetni. Ilyen fákat kellett volna a re-scape aksiba is rakni, ezek biztos nem fordulnak ki a helyükről. Az ADA Aqua Gravel S kavics jó ötlet, szerintem illeni fog ide is.

Kiváncsian várom a fejleményeket (y)
 
Ez durva, de hogy fogsz alul kertészkedni? Nem lehet beférni oda semmivel, bár egy nőgyógyász tuti megoldja.
 
Ez durva, de hogy fogsz alul kertészkedni? Nem lehet beférni oda semmivel, bár egy nőgyógyász tuti megoldja.
Kevesebb fa kerül mad be hogy ne árnyékoljon nagyon meg hogy oda is férjek [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Egy jó ökölnyi MC gombóccal ha gondolod, ki tudlak segíteni:), amíg az építés sorra kerül, talán járok arra;)
Az általad szabadalmaztatott laevigatummal ? :D
Mert szerintem abból akár komplett lombkoronát is lehetne építeni ... :D
De hogy a naplóhoz érdemben is írjak,bef@stam annyira összeraktad a fákat,és ha még tovább tudod forgatni igazgatni :eek:
Probléma mentes üzemeltetést és indulást kívánok,kíváncsian várom a további fejleményeket !
 

Hasonló topikok

Válaszok
50
Megtekintések
30K
Back
Oldal tetejére