• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ipari Robot avagy Munkahelyi Ártalom

zsfeher

Főkertész
Sziasztok,

Nagyon régen jártam erre, költözés miatt a korábbi akváriumaimat szét kellett szedni, időm nem volt újra otthon összerakni. Mivel az időm jelentős részét a munkahelyemen töltöm, ezért hónapokkal ezelőtt megfogalmazódott bennem, hogy az irodámban kelene megpróbálnom ismét feléleszteni az egyiket.
Maga az akvárium nem különleges, vagy kirívó, sokkal szebbeket és aprólékosabbakat lehet látni a naplók között. Ami érdekes lehet, az a "keret, a körítés".

És akkor a sztori :

Akadt egy leselejtezett robot ...
IMG_0541.JPG

Festés után :

IMG_0546.JPG

Majd a helyén :
IMG_0568.JPG

Az akvárium tartó is elkészült :
IMG_0670.JPG

A dátum látszik a falinaptáron :), a hosszú idő az volt, amíg idáig eljutottam, az majdnem 2 hónapba tellett.
 
Jún.29
A pénteki napok általában egy kicsit nyugadtabbak, nincs annyi megbeszélés, így ezt a napot választottam a scape kialakítására. Becipeltem mindent reggel, illetve a GA-ból rendelt cuccok is megjöttek addigra :

IMG_0671.JPG

IMG_0677.JPG
 

Attachments

  • IMG_0671.JPG
    IMG_0671.JPG
    225.6 KB · Megtekintések: 1
Július 02.

Az ültetés napja :

Elég szakaszosan sikerült sajnos, pedig reggel 6 kor már bejöttem, de mindíg volt valami. Ez az akvárium vegetált otthon a szűrő működött, miután szétszedtem, egy vödörben járattam tovább az akvárium vizével, reggel hoztam azt is. Felkeltem 5 előtt, átmostam a töltetet, víz nélkül szaállítottam a szűrőt, de délig szerintem nem bírta ki, tutira bedöglött. Mire készen lettem, el is felejtettem készíteni közeli képet, csak "teljes alakos" van :

IMG_0692.JPG
 
Júl.03

Az első nap :

Egy közeli kép, sajnos a garnélákat kénytelen voltam belerakni, remélem kemények lesznek és nem lesz bajuk, egy hétig keringető nélkül nem hiszem hogy kibírták volna

IMG_0696.JPG


A növények szemmel láthatóan élni akarnak, nekinyújtózkodtak tegnap óta .

IMG_0701.JPG


A CO2 kb.: 3 sec / bubi ( nagyon kiraly ez a porlasztó )

IMG_0698.JPG

A mennyiség az én szememnek megfelelő :

IMG_0697.JPG
 
Szia Zsolt.
Nagyon orulok, hogy visszatertel. Mar mar azt hittem eltuntel vegleg a forumrol, ha mar a tied is a tatai to, minek akvarium. Nagyon otletes a kivitel, az akvariumod ismetelten szep kezdes. Varom a tovabbiakat. Ne tunj el!
 
Júl.03

Az első nap :

Egy közeli kép, sajnos a garnélákat kénytelen voltam belerakni, remélem kemények lesznek és nem lesz bajuk, egy hétig keringető nélkül nem hiszem hogy kibírták volna

View attachment 58738


A növények szemmel láthatóan élni akarnak, nekinyújtózkodtak tegnap óta .

View attachment 58739


A CO2 kb.: 3 sec / bubi ( nagyon kiraly ez a porlasztó )

View attachment 58740

A mennyiség az én szememnek megfelelő :

View attachment 58741
Azt hiszem ez a legegyedibb akváriumszekrény, amit valaha láttam!!
Pofás, gratula!
 
Nagyon ötletes! A co2 palackot a robot talpába nem tudod elhelyezni, szem elöl? A világítást pedig a robot tetejére kellett volna beleszerelni. Úgy lenne a tökéletes. Persze csak részemről, ne vedd komolyan. (y)
 
Szia Zsolt.
Nagyon orulok, hogy visszatertel. Mar mar azt hittem eltuntel vegleg a forumrol, ha mar a tied is a tatai to, minek akvarium. Nagyon otletes a kivitel, az akvariumod ismetelten szep kezdes. Varom a tovabbiakat. Ne tunj el!

Szia,

köszönöm :).

Elköltöztem Oroszlányba , a tópartra, közelebb a vízhez, kb. 20 m a part. Hétvégente ha úgy van csak lehúzom a horgászkocsim, ha kirakom a wifi rootert az erkélyre, 4 es erősségű a jel :happy:

Egy nehéz nap után az erkélyen - 4. emelet :

IMG_0638.JPG
 
Szia,

köszönöm :).

Elköltöztem Oroszlányba , a tópartra, közelebb a vízhez, kb. 20 m a part. Hétvégente ha úgy van csak lehúzom a horgászkocsim, ha kirakom a wifi rootert az erkélyre, 4 es erősségű a jel :happy:

Egy nehéz nap után az erkélyen - 4. emelet :

View attachment 58761
Mig az elet muveszet, ezen a szinten, Te ugy valtasz a jobol jobba, hogy ezt tanitani kellene. Fo, hogy ujra elnek a soraid. Latom a minosegi feher bor meg mindig a kedvenced.
 
Elmaradtam a bemutatással, ezt pótolom most :

Akvárum : 30 l ( 30*30*34) hajlított üveg
Szűrő : Eheim 2213 ( alul kerámia kb. 8cm , kb 12 cm Substra, és 100ml Seachem Purigen )
CO2 : 2 kg palack, Dennerle üveg buborékszámláló , Aquarino NEO akril difúzor, GreenWorks Drop checker )
Eheim 350 skimmer
Világítás : ProLED ET 10 - 2 db

Talaj :
táptalaj - Denerle DeponitMix 9in1
általános talaj : Dennerle Scapers Soil
fedőréteg : ADA Amazonia Soil Powder
ADA aljzat adalék ( Bacter 100 és Clear Super )

Növények :
HC, Parvula, Fissidens, Vesicularia Ferriei Weeping

És végül kb. 10 db garnéla, vegyesen.



A világítás 09:00 - 17:00 ig megy, jelenleg ezzel együtt kapcsol a CO2, vezérlést kell hozzá készíteni, utána egy órával előbb indul majd a széndioxid.

Tápozás :
ProFito - 2ml
Easy Carbo - 2ml
Green Aqua Macro száraz : EI szerint keverve és adagolva
 
Júl.14 ( 12. nap )

Kétnaponta megy a vízcsere, H - Sz - P volt a héten. 20 literes kannám van, ennek a felét cserélem le alkalmanként, ami nem az eredeti űrtartalom ( 30 l ) fele, de ha a talajt stb. leszámítom, nagyot nem tévedek azt hiszem.
Vasárnap nem jövök be, hétfőtől fogok a heti 1 alkalomra átállni.

A vízcseréket a héten már reggel végeztem, ilyenkor bejövök 6:30 körül, nem nagyon zavar senki, az irodában rendszerin egyedül vagyok még.
A tápot 8 körül nyomom a vízbe, 9 kor kapcsol a világítás és a CO2. A bubiszámláló szerint kb. 2 sec/1 buborék jelenleg a mennyiség.
A skimmer naponta 4 x kapcsol be, 5 percre

A vezérlés készítése folyamatban van, illetre a fórumról rendeltem egy 6 csatornás dózispumpát is, a hét elején megérkezik remélhetőleg.

A növények szépen megindultak, a Parvula kezdett el előbb láthatóan gyökeresedni, a HC az energiáját inkább a leveleire fordítja, terjeszkedik elég erőteljesen.


Néhány kép :


déutána megjelennek már a buborékok is
IMG_20180713_1331131.jpg

IMG_20180713_1336567.jpg

IMG_20180713_1337419.jpg

IMG_20180713_1338102.jpg


Lassan alakulgat, elsietni nem szabad semmit, mert abból van a baleset !
 
Back
Oldal tetejére