• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Interzoo 2012 - ahogyan mi láttuk - masszív képözön

Ha lehet ötletelni, akkor a 2 év mulva esedékes szülinapi verseny fődíjja (vagy fődíjjai) egy Interzoo kiállítás a "mindenhol ismert, és elismert" (tudjuk, tudjuk...) GA csapattal! :idea: :mrgreen:
 
GA Team, a tropica számtalan akváriumot rendezett be, mindről van talán videó is. A kérdésem azért teszem itt fel, mert látom, hogy az egyik, amelyiket kinéztem, kint volt a standjukon. a videóban táptalajra szórnak valami másik talajt. Ez sima homok vagy valami agyagos cucc tropica módra? Nálatok csak a táptalajt láttam tropica terméknek, előfordulhat, hogy lesz ez a másik is?
 
BBálint said:
GA Team, a tropica számtalan akváriumot rendezett be, mindről van talán videó is. A kérdésem azért teszem itt fel, mert látom, hogy az egyik, amelyiket kinéztem, kint volt a standjukon. a videóban táptalajra szórnak valami másik talajt. Ez sima homok vagy valami agyagos cucc tropica módra? Nálatok csak a táptalajt láttam tropica terméknek, előfordulhat, hogy lesz ez a másik is?

A Tropica-nak évek óta csak növényi táptalaja van. Nincs igazi fedőréteg. Hogy szélesebb közönséget is ki tudjanak szolgálni, az összes videójukban homokot használtak fedőrétegnek. Így nem reklámoznak idegen cégeket.

A dolog működik, de sokkal lassabb a fejlődés a homokban, mint agyagon és a homoknak több előnytelen tulajdonsága is van.

Azért azt elmondhatom, hogy a Tropica régóta dolgozik azon, hogy saját agyagos talaja is legyen. Az interzoo-n pont erről beszélgettünk Troel-el a Tropica biológusával.
A baj az, hogy nem akarnak manado szintű aljzatot készíteni, és még csak most próbálják megtalálni a megfelelő gyártót hozzá. A beszélgetés alapján ez is japán talaj lesz, azok az agyagok a növények számára kedvezőbb feltételeket biztosítanak.

Szóval megdőlni látszik a homokos téma ezen a területen is. És úgy látszik a Tropica megértette, hogy az elsődleges közönsége a növényes akvaristák világa. Ahol más szemléletű tápozás, más táptalaj és CO2 adagolás, más világítás működik legtöbb esetben. A mostani fejlesztések is ilyen irányba mennek a cégnél.

A talajra időpontot még nem tudtak mondani, de talán év végén lesz már valami tesztelhető.

Ha homokos fedőrétegben gondolkozol, bármilyen homokot választhatsz. Abban nem sok eltérés van a gyártók között. Max előmosott és vagy mosás nélküli homokokat árulnak természetes vagy természet ellenes színben.
 
Köszönöm a kimerítő választ:)
Már csak egy hajszál választ el attól hogy kidobjam a manadot...a fő probléma a 2 hét járatás amíg a lakókkal nincs mit csinálnom. DE ez nem ide tartozik.
Kösz az infót :thumbup:
 
BBálint said:
Köszönöm a kimerítő választ:)
Már csak egy hajszál választ el attól hogy kidobjam a manadot...a fő probléma a 2 hét járatás amíg a lakókkal nincs mit csinálnom. DE ez nem ide tartozik.
Kösz az infót :thumbup:

2 hét abban az esetben igaz, ha táptalajt veszel. Pl Amazonia-t.
Az ADA talajoknál a Malaya és az Africana is azonnal telepíthető. A Shirakura is ilyen.

Ha bejáratott szűrő van nincs mitől félned. Én már indítottam Amazoniás restartot is bejáratott szűrővel. Nem ajánlom, csak azért írtam, hogy nagyon sokat számít, ha a szűrőd már működik.
 
Elcseszett fejlesztések különrovatunkat olvashatjátok ;)

579375_294046410684773_100002382502750_640485_170252508_n.jpg


Ez a TMC mini led. A lámpa maga tökéletes választás nano akváriumok fölé, már a nagytesó 1000ND is elég jól vizsgázott nálunk.
De könyörgöm ki az a fakezű, botfülű ;) aki ilyen talpat készített hozzá? Akril az ok, de egy halkaja granulátumot is nehéz lenne bedobni a rácsok között. A csipesz tuti nem fér be. Csináltak a nyitott akváriumra egy láthatatlan tetőt..... és nem is szép.

Folyt köv...
 
Jó lehet egy karbantartás végig fejlámpával a fejeden :lol:
A fincsi LED lámpa meg a polcon figyel közben :silent:
 
Közben az elmúlt napokban elég sok képes, fotós, szöveges beszámolót nézegettem az Interzoo-ról.

Ahogy említettem sikerült néhány hasznos eszmecserét folytatni növényes vonatkozásban. Ilyenkor az ember mindig érdeklődik, hogy hogyan mennek a dolgok a világ másik felén....

Pl. Oliver Knott, az Interzoo sztárja volt idén - valószínűleg könnyebb volt vele gyártatni pár berendezést, mint sok különböző céget felkérni a feladatokra. Ha már beszélgettünk szó volt Amano akváriumáról - talán írtam is róla - azt mondta, hogy ha ez pl EU-ban van tuti cápás akvárium lenne vagy valami óriás halas cucc. Sem a szakértelem, sem a kúltúra nincs meg hozzá, hogy ekkora növényes őrület szülessen. Karbantartani sem tudnák, ez tipikus Ázsiai móka.

Megkérdeztem mi újság az Aqua Room-al, amit talán 1 éve indított nagy hírveréssel Oliver..... sok jó nincs. Az egészet egy galériának csinálta, egy helynek, ahol boltosokat tudnak továbbképezni, megtanítani nekik a növényezés alapjait, gondozást, karbantartást stb. Le is ment egy pár ilyen tanfolyam, de ez a vonal elhalt. Pedig ott van egy két mamut bolt ahol növényekkel is foglalkoznak.....Így történt, hogy mostanra már inkább csak mint fotó stúdió üzemel és Oliver itt készíti a különböző projektjeit mint a legutóbbi Interzoos akikat is.

----- Ott sem könnyű az élet, a növényezésért keményen meg kell küzdeni.

Mike az ADG-től a túlságosan szigorú növény importról beszélt. Egyszerűen lehetetlenség bevinni az országba akvarisztikai növényeket. Kb mint Ausztrália. Gyakorlatilag csak a belső piacról élnek, ami fos minőséget állít elő ezért képtelenek felvenni a versenyt a világ többi részével. A Tropica azt mondta, hogy talán az egyetlen mód bevinni növényt, ha Kanadán keresztül becsempészi az ember ;) Bizar.....

Tropica-ék megpróbálták a dobozos növényeket is bevinni, ami ugye egy labor növény. Teljesen steril, nincs mit rajta karanténozni. Hát sajna nem működött. A növényeket több mint 1 hétre karanténba teszik olyan helyen ahol full sötét van és a hőmérséklet viszonyok sem megfelelők a tároláshoz. Így képesek még a túlélésre tervezett 1-2-Grow növényeket is kinyírni....

Amerika egyébként teljesen más. Más a fontos, valószínűleg ezért sincs kúltúrája a növényezésnek. Az emberek nem tudják gondozni az akváriumokat, ezért mennek a műnövényes akik amit olyan sokat látunk az ADG-nél. Fura, amikor azt mondja, hogy nincs a cégüknél csak talán 2 ember aki ért is a növényezéshez.... aki kicsit elmerülne a témában.

Mike említette, hogy jelenleg a 2 legnagyobb projektjük most kórház. Ahol 40-50 akváriumot tartanak karban kórházanként. Durva nem? Nálunk öröm, ha már 1 aki van mondjuk egy váróban....

Rákérdeztem, mi újság a bemutatótermükkel, ami elég régóta épül. Még mindig nincs kész. Néhány éve teljesen lenullázta őket egy természeti katasztrófa. Az utóbbi 1-2 évben kezdték el újraépíteni a raktárt és bemutatótermet. Gigászi kölcsönöket vettek vel a házaikra, eleinte és most is a bevételük nagy részét visszaforgatják az építkezésekbe. A galéria egyébként elég nagy területű. Nagy terek 1-1 nagyobb akváriummal. Már a bejárathoz is egy óriási paludáriumot terveztek, ami több méteres nyílméregbékás medence lesz. De egy ideje már működik náluk egy óriás biotóp aki is diszkoszokkal természetesen lesz Nature Aquarium részleg és tengeri is.

Hiába a nagy piac, azért látszik, hogy ott is bírkozás megy keményen, hogy a növényes akvarisztika szélesebb körben is elismert legyen.

A fentieket azért is írtam le, mert ezek olyasmik, amit a netes csillogásból nem lehet látni. Erről ők nyílvánosan nem beszélnek. Mindketten teljes erőbedobással építik cégeiket, de mind1, hogy Magyarországról beszélünk, Amerikáról, vagy Németekről, mindenhol van valami gebasz. Sehol sincs kolbászból a kerítés ;)
 
Atyaúristen mekkora terület. Most már értem a nagyonsokszámjegyű bérleti díjat. :wtf:
 
Back
Oldal tetejére