• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Interzoo 2010

Ati20

Kertész tanonc
Aki még nem hallott róla:

ebben az évben május 13-(csütörtök) 16-ig (vasárnap) kerül megrendezésre egy nemzetközi háziállat kiállítás Németországban, Nürnbergben. Európa legnagyobb ilyen eseménye, amit 2 évente tartanak. Még nem voltam, de sok emberrel beszéltem akik már igen. Elképesztő állítólag, mind méretben, mind látványban. Régi vágyam kimenni. Csak hogy pár adatot említsek 2008-ból: 1436 kiállító, ebből 334 német és 1102 nemzetközi, 90 000 négyzetméteren, 37 200 látogató volt, az eddigi csúcs.
Az esemény hivatalos oldala: http://www.interzoo.com

Nürnberg 750 km-re van Budapesttől, én személy szerint kimennék saját autóval, de szeretném megtudni, hogy ki lenne olyan elszánt és tehetné meg hogy kijönne? A napi jegy 18 Euro, úgy tervezném, hogy egy éjszakát ott aludnánk, szóval az útiköltséget össze lehetne dobni, a többit meg mindenki magának fizetné.
Bár most felmerült bennem egy olyan kérdés, amit a GA srácoktól kérdeznék elsősorban, hogy ide kimehet bárki magánszemély? Néztem az online ticket shopot és mindenáron mindenhol el akarnák kérni a cégem nevét. Nem tudom elképzelni hogy aki elmegy civil emberként akár spontán erre az eseményre ne engednék be, hisz ebből is jócskán bevételhez jutnak, meg ugye ezt mutatja a statisztika is.

No szóval én még nem biztos hogy megyek, elsősorban sajnos nem rajtam múlik (vizsgák), de szeretném mihamarabb felmérni hogy kiket érdekelne a téma?
 
Az Interzoo tényleg hatalmas élmény, én 2006-ban nyitástól zárásig kint voltam, a zárás előtt 3-4 órával értem a végére. Egynapos túrának nem is nagyon van értelme, minimum két nap, de akkor is nagyon szelektáltan lehet nézelődni. Szállás viszont ilyenkor 100 km-es körzeten - és épeszű árhatáron - belül már nincsen.
Az utolsó napot érdemes belevenni, zárás környékén fillérekért elszórják a kiállított holmit, bár ezeknek a nagy részét már az előző napokon leapacsolják. Ennek ellenére csakis puttonyos járművel szabad kimenni :D
Regisztrálni valóban csak vállalkozásként lehet, de ez azért nem lehet olyan nagy gond.
 
Mi is kint leszünk. ;) És megpróbálunk egy kis tudósítás keretein belül tájékoztatni azokat akik sajna nem lehetnek kint.
Természetesen itt a fórumon :thumbup:
 
Ha találok valakit aki hajlandó motorral menni rajtam kívül én is szívesen megyek, mert nem árt ha valaki más is jönne velem,és nem egyedül indulnák a nagyvilágába :D Én is 1 nap ott alvásra gondoltam. :D De szívesen csatlakoznék egy autós konvojhoz is:D (egy fazeres.)
 
Korábban talán már beszéltem róla, de az idei év növényezés tekintetében is érdekes lesz. A Tropica 50. szülinapját ünnepli az Interzoon. Ezen alkalomból felkérték az angol UKAPS-es alapítókat és Oliver Knott-ot is, hogy rendezzék be a Tropica standján található demoakváriumokat. Már önmagában ez is egy izgalmas esemény ráadásul Oliver és a többiek kint lesznek a standon is, de biztos vagyok benne, hogy sok más különleges dolog is lesz kifejezetten növényfejeknek.

Igyekszünk menet közben fotózni és megosztani veletek a látottakat. Twitteren, itt a fórumon vagy a blogokon. :thumbup:
 
Ha már Luna kimoderált, újra...
Egy kis Interzoo: (Azt hiszem ezzel nem sértettem meg senki,sem csúnyát sem írtam...)

Bővebben a növényes akváriumok fórumon.
 
Back
Oldal tetejére