• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Aquatic Plants Layout Contest 2013 - megvannak az eredmények!

Hät ez a Serkan csävo ügyesen oldotta meg a dombokat.optikai csalodäs,de sztem igazi,es a fäkat,hogyan csinälta??Milyen mohäval,milyen fäval??
 
Már megbocsáss, de szerintem nincs igazad ezzel az akváriummal kapcsolatban, az ott nem nyomtatott háttér és ezt mint fotográfus mondom...
Ha alaposan kielemzed a képet, megnézed az akvárium geometriáját, valamint hogy a fotó szándékosan nem pont szemből, hanem kissé alsóbb perspektívából készült, rájöhetsz, hogy milyen zseniális optikai illúzió, hogy bár a dombok ebből a szögből mennyire távolinak és kerek alapterületűnek tűnnek, valójában nagyon nem azok, és van ott hely az összes dombnak, a hátsó három kifejezetten elmésen van elkészítve, hogy távolinak hasson. Pont ezek miatt szerintem mesteri kialakítás.
ha igazad van. remelem megmutatja hogyan keszult. sajnos nem ez lenne az elso eset hogy nyomtatott a hatter.
 
... az aki felső élén látszik meddig tart az akvárium.

Igen látszik, és én pont erre alapozom, hogy benne vannak.
Vigyázz, hogy ne csaljon meg a szemed, felül az oldalsó élek ahol a fehérségbe vesznek még nincs vége, hátrébb nyúlik... a hátulsó fenti éle is látszik (, pontosabban a hullámfontok megtörése rajzolja ki), ennek a vonalnak és az oldalsó élek vonalának metszéspontjából lehet látni meddig nyúlik hátra az akvárium (én fogtam letöltöttem a képet és PS-ben ki is szerkesztettem, hátha megcsal a szemem, de jól láttam) a jobboldali nagy domb csúcsa az oldallapra vetítve kb. a frontoldaltól számítva az akvárium 2/3-ánál, vagy kicsit közelebb lehet, (élve azzal az előfeltételezéssel, hogy nem egy nagy gyújtótávolságú teleobjektívvel készült a felvétel, mert a perspektíva erre utal...) úgyhogy szerintem volt ott még hely ama két kis domb kialakítására.

Az akvárium geometriáját is vedd figyelembe, 75x50 cm-es az alapterülete, a magassága pedig kisebb mint a mélysége hátrafelé (40 cm minusz a talaj, minusz amivel a vízszint az akvárium tetejétől lejjebb van)...

Valamint a talajemelkedés fölfelé is kiszámítható nagyjából. (Ezt szintén kiszerkesztve a perspektíva vonalakból lehet kikalkulálni, kis hibahatárral.) Hátul a dombok lába már a magasság 2/3-a körül jár, ami szintén ugyebár optikai tuningként adja azt az érzetet mintha sokkal távolabb lenne.
 
Utoljára módosított:
Hát.. akár az összes domb benne van, az akváriumban, akár nem, kicsit "mű" hatást kelt az egész. Szerintem is eszméletlen jól néz ki, de nagyon műanyag feeling.
 
558341_10151881106000699_2067970916_n.jpg
 
Szépek ezek a verseny akváriumok,viszont nekem nagyrészt túl mesterkéltek.Érdekes hogy Amano mester nem készít hasonlókat,talán az Iwagumi stílust leszámítva.A mester akváriumai inkább olybá tűnnek mintha csak a természet egy vad vizében alámerülnénk és szemlélődnénk.Nekem személy szerint ez tetszik a növényes akváriumokban.
 
Szépek ezek a verseny akváriumok,viszont nekem nagyrészt túl mesterkéltek.Érdekes hogy Amano mester nem készít hasonlókat,talán az Iwagumi stílust leszámítva.A mester akváriumai inkább olybá tűnnek mintha csak a természet egy vad vizében alámerülnénk és szemlélődnénk.Nekem személy szerint ez tetszik a növényes akváriumokban.

Ezzel maximálisan egyetértek!

A török versenyzők nagyon ott vannak a photoshop szerű stílusban! Érdekes az ízlésük az biztos!
 
Lehet az én szememet meg agyamat könnyebb átbszni, de én még mindig nem látom, hogy csinálta. jobb oldalon a második domb utáni "domb" az real? Én a második dombig látom a mélységet. az agyam addig fogadja be, hogy igazi.
 
Én így látom.
A teljes akinál maga az akvárium oldalról van fotózva."Elfordult" a legutolsó domb is ,ezért nem látszik
középen a bal és jobb oldali domb közötti középvonal.
Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ez az akvárium nálam a leg-leg-leg.



19698453_89ef7553d1eca69588f8414cda3045e6_xl.jpg

19698455_0d0854a7dcd86ae6e74296ad3667416b_xl.jpg
 
Lehet, hogy igazi minden domb. Ha megnézitek látszik, hogy az átlag akváriumok kétszerese a mélység. Abban azért lehet mesterkélni.
 
Úgy ahogy van, kamu az egész! Nézzétek már meg, ilyen pici fenyőfák nem is léteznek! Pláne nem víz alatt!
Csak vicceltem!
Léteznek, csak gyakran kidöntik a pici vízifavágók!
 
Végig nézve a Top 27-et, szerintem a nagya része rendben van, mindegyikben látom a kreativitást és azt, hogy nem kis munkát raktak bele, tényleg nagyon eszelős akváriumok vannak a kitüntetett helyeken. Nekem személy szerint, amikor néztem az élő közvetítést, nem a törökök akváriuma akasztott ki, hanem az 5. helyen lévő sziklás valami. Na nekem ez az akvárium volt az amit nem értettem, hogy mit keres egy előkelő 27-es listában, mert csak azért, hogy le van fotózva egy nagylátószögű objektívvel (az akváriuma mérete megegyezik az enyémmel) és be van dobálva sziklákkal mint egy kanyon, na ebben nem érzek semmilyen kreativitást. Szerintem bárki összetudott volna rakni egy hasonlót.
Erről lenne szó:
05.jpg

Meg persze a másik sivatagi akvárium a 8. helyen, sem tetszik, de ott legalább érzem a kreativitás nyomát.

Na mindegy, már meg van az új hardscape ötletem a következő évre, már alig várom , hogy elkezdhessek legózni:D.
 
Én is úgy látom hogy van azért kép is az aki hátulján!

Gondolatébresztőnek berajzoltam a talaj vonalát az aki oldalán:
(az eredeti képen is jól látszik a talaj vonala)
19698991_19c1654c53bfdb4b0d3432f7535bcd4f_xl.jpg

Tehát baloldalt egy domb, jobboldalt kettő ,a többi kép szerintem!
 
Utoljára módosított:
Én is úgy látom hogy van azért kép is az aki hátulján!

Gondolatébresztőnek berajzoltam a talaj vonalát az aki oldalán:
(az eredeti képen is jól látszik a talaj vonala)

Tehát baloldalt egy domb, jobboldalt kettő ,a többi kép szerintem!
Azt csak az optikai csalódás miatt érzed,hogy nem az akiban van.
Felülről nézve.

Ez az aki akkora,mint az enyém,csak 5 cm-el hosszabb.
Az utolsó dombok csak lapos,mohával bevont kövek,vagy nem tudom micsodák.
 
Utoljára módosított:
Azt csak az optikai csalódás miatt érzed,hogy nem az akiban van.
Felülről nézve.

Ez az aki akkora,mint az enyém,csak 5 cm-el hosszabb.
Az utolsó dombok csak lapos,mohával bevont kövek,vagy nem tudom micsodák.
Sima rács, talán 1 centi vastag az egész. Optikailag megoldható. Nem hiszem, hogy az talajjal lenne megcsinálva.
Vagy háttér :)
 
Utoljára módosított:
Végig nézve a Top 27-et, szerintem a nagya része rendben van, mindegyikben látom a kreativitást és azt, hogy nem kis munkát raktak bele, tényleg nagyon eszelős akváriumok vannak a kitüntetett helyeken. Nekem személy szerint, amikor néztem az élő közvetítést, nem a törökök akváriuma akasztott ki, hanem az 5. helyen lévő sziklás valami. Na nekem ez az akvárium volt az amit nem értettem, hogy mit keres egy előkelő 27-es listában, mert csak azért, hogy le van fotózva egy nagylátószögű objektívvel (az akváriuma mérete megegyezik az enyémmel) és be van dobálva sziklákkal mint egy kanyon, na ebben nem érzek semmilyen kreativitást. Szerintem bárki összetudott volna rakni egy hasonlót.
Erről lenne szó:
05.jpg

Meg persze a másik sivatagi akvárium a 8. helyen, sem tetszik, de ott legalább érzem a kreativitás nyomát.

Na mindegy, már meg van az új hardscape ötletem a következő évre, már alig várom , hogy elkezdhessek legózni:D.

Annyira nem vágom a fényképezést, DE itt megnézted a képeket? IAPLC 2013 Top 27 | peHa:68 - akwarystyka naturalna van 3 nem versenyfotó, elég hihető legózás ez. Nem biztos, hogy az obival trükközött.
 
Back
Oldal tetejére