• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Aquatic Plants Layout Contest 2013 - megvannak az eredmények!

Amano San pont errol beszelt a dijatadon. Tul sok a tajkep. Raadasul ha mar ilyen akkor a halak sokszor nem illenek a kepbe.

De erre mondtak a legjobbak, hogy ok hogy tajkep/landscape, de ma ezekkel lehet nyerni, amit amano mond az nem kerul a legjobb 27 koze
Ugye hogy ugye!
Maximálisan egyet értek Amanó bácsival....a halak nem repülnek fák körül:sneaky:Attól függetlenül az "erdőben hanyattfekve fényképezett" az mocskosul ki van találva(y)
 
  • Like
Reactions: TZ
Ugye hogy ugye!
Maximálisan egyet értek Amanó bácsival....a halak nem repülnek fák körül:sneaky:Attól függetlenül az "erdőben hanyattfekve fényképezett" az mocskosul ki van találva(y)

Már, hogy ne repülnének. Mikor egy gólya kikapja őket a vízből. :D A viccet félre téve tényleg nehéz meghúzni a határvonalat...én azon a véleményen vagyok, hogy addig hihető egy "landscape" amíg az ember nem kérdőjelezi meg annak látványát és úgy gondolja, hogy ez még akár víz alatt is előfordulhat. Például nekem tipikusan ilyen volt Böhler Krisztián akváriuma 2011-ben..vagy Cecska Lonely Tree aksija! (de persze sok ilyen van még...ahol szinte kibontakozik előtted a kreált táj képe, illúzióba ringatva de nem tolakodóan közölve veled, hogy mit is látsz valójában).
Ugyanakkor hiányoznának ezek az akváriumok, mert ékes bizonyítékai annak, hogy határ a csillagos ég....khm armatúra.
 
Utoljára módosított:
Amano San pont errol beszelt a dijatadon. Tul sok a tajkep. Raadasul ha mar ilyen akkor a halak sokszor nem illenek a kepbe. De erre mondtak a legjobbak, hogy ok hogy tajkep/landscape, de ma ezekkel lehet nyerni, amit amano mond az nem kerul a legjobb 27 koze
Sajnálatos ez az ellentmondás szerintem. :(
Tényleg kár, hogy nem az Amano iskolát nyomatják ezeken a versenyeken és nincs külön díj az agymenéseknek. Amano irányvonala gyakorlatilag az akvakertészet lényege lenne - a természet imitálása/létrehozása. Kész szerencse, hogy engem, max mint szemlélőt érint a dolog. :D
Talán egyszer...
 
Mint a zenében...a top20 legtöbbször vállalhatatlan, a kincsekre, igényes szösszenetekre vadászni kell. ;) Azaz mégsem pont olyan, mert itt a top20-ban volt 3, ami tetszett. ;)
 
Takuya Lizumi gyönyörű medencéje még mindig a természeti csoda számomra a sok művi és mesterkélt valami között. Egyszerű, harmónikus, nincs túlépítve. Most keresgélem korábbi munkáit, biztos lesz még valami....:)
 
No, néhány napig nem voltam Netközelben, de közben konkrétan az eredeti képből végeztem egy két pontosabb számítást, hogy majd itt megosszam, meg terveztem hogy a számítások alapján összedobok egy felülnézeti domborzati ábrát, hogy nagyjából hogy nézhet ki... de mint olvasom, mindez most már szükségtelenné vált...

Inadsz, kösz a képek feltöltését, nem gondoltam, hogy valaki itt személyes kommunikációs kapcsolatban van a török kollegával (y)

@tibicuk számozott dombos képén a harmadik dombon elöl alul árnyék van, pedig csak akkor lehetne, ha a fény hátulról jönne.
Nos ehhez annyit fűznék, hogy a fény nagy része ugyan felülről érkezik de bizony hátulról is kap, a fehér falról visszaverődő fényt, ami nem elhanyagolható. Emiatt ahol ez a fény is éri a dombot az világosabb, ahol meg csak a felülről érkező, az ehhez képest sötétebb, árnyékosabb lesz...
De elvileg, ha nem lenne hátulról visszaverődő fény, még akkor is lenne ez a jelenség, mert a felülről jövő fényből, az alsó- és felsőrész eltérő dőlésszöge miatt az alsóra kevesebb fény esik egységnyi felületére, mint a felsőbb részein, ahol ugyebár a fény beesési irányához képest a merőlegeshez közelebbi a felület dőlésszöge...
Nézd csak meg jobban a kettes számúnak az alján is van árnyék pedig arról aztán senki fel sem tételezte, hogy nincs az akváriumban.
 
Utoljára módosított:
Na akkor @kuchi a válasz a kérdésedre :)
Szőlő ág, akác gallyak és fából készült grill nyárs a fenyő hatásért. :alien:
 
Utoljára módosított:
Szőlő ág, akác gallyak és fából készült grill nyárs a fenyő hatásért.
Grill nyär a fenyö hatäsert???Ezt sajna nem ertem??De azert köszi a segitseget!!!Az akäc gallyakat hogy keszitette elö???Äztatäs???Sikäläs?Lesulyozäs es ugy aztatni???
 
Utoljára módosított moderátor által:
Grill nyär a fenyö hatäsert???Ezt sajna nem ertem??De azert köszi a segitseget!!!Az akäc gallyakat hogy keszitette elö???Äztatäs???Sikäläs?Lesulyozäs es ugy aztatni???

Grill nyárs. Az előkészítésről nem mondott semmit.
 
Nem akarok ertetlen lenni!!De grill nyärs???ebböl csinälta a fenyö fät???+ moha??
Amilyen szabályosan egyenesnek tűnnek azok a törzsek, teljességgel helytáll amit Serkan leközölt róluk. Gondolom az előtérben lévő nagyobb fenyők ágai is szintén (feldarabolt) grill nyárs-ból vannak, odaragasztva a főtörzshöz. Már csak az a kérdés, hogy Serkan saját-kezűleg készített grill nyársait használta-e fel és hogy előtte sütött-e vele szalonnát. :D
u.i.: Mi annak idején akácfa frissebb, rugalmasabb ágaiból készítettünk nyárs botot szalonnához. :D
 
904067_10151893628949904_1804622736_o.jpg

Milyen jól hozza Dave Chow akija a lénai oszlopok hangulatát. A kétféle kő ellenére nagyon természetes lett. (y)
3.jpg
 
Pedig az "öreg" az üzleti elfoglaltságok miatt már nem tud olyan erőfeszítéssel versenyezni mint korábban. Mi lenne ha igazán odatenné magát? :)
 
Back
Oldal tetejére