• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Aquatic Plants Layout Contest 2012

Azt hiszem lesz mit nézegetni az idei Contest Book-ban is!!(y)
Inspirációk tömkelege:cool:
 
Időközben az oklevelek is megjöttek. Ez csak a winning works akváriumoknak jár (top 127 aszem) :)
Megy a falra bekeretezve a többi mellé (y)

8198981403_5e722148e2_b.jpg
 
Egy kis érdekesség!
Éppen az akim hátterezéséhez keresve ötletet találtam rá az idei év nyertes akiára, sötét háttérrel, mennyire más hatása van, viszont így is ütős!!:cool:
phoca_thumb_l_mg_6258r.jpg
 
Időközben az oklevelek is megjöttek. Ez csak a winning works akváriumoknak jár (top 127 aszem) :)
Megy a falra bekeretezve a többi mellé (y)

8198981403_5e722148e2_b.jpg
Zsííííííííír :cool: Magyarul és értelmesebben: gyönyörű eredmény, gratulálok (y)

csak mint nyomdász érdekelne, az oklevél valamilyen kreatív v. merített papírra készült?
 
Zsííííííííír :cool: Magyarul és értelmesebben: gyönyörű eredmény, gratulálok (y)

csak mint nyomdász érdekelne, az oklevél valamilyen kreatív v. merített papírra készült?

Bezony! A japók ehhez nagyon értenek. Aki az első 120 körül van kap egy ilyen spec papíros oklevelet.
Na de az első 27!... sajna most jobb képet nem találok róla, de valami eszelős papírmunkával készült oklevél.... Természetesen a hagyománynak megfelelően tintás szövegezéssel és szignóval. Merített papír stb.

Időnként kapunk tőlük képeslapokat - töltöttem pár évet a DTP/nyomda területen szóval van összehasonlítási alap - és azok is különleges kézi munkával készült darabok szoktak lenni.
A nyomda mintha egy más dimenzióban működne arrafelé... ezt az ADA kiadványokon is jól lehet látni.

A lenti képen Stan Chung a fent említett speciális oklevéllel és az emléktáblával az idei évről.

16920_10151147011280963_1933574399_n.jpg
 
Egy kis érdekesség!
Éppen az akim hátterezéséhez keresve ötletet találtam rá az idei év nyertes akiára, sötét háttérrel, mennyire más hatása van, viszont így is ütős!!:cool:
phoca_thumb_l_mg_6258r.jpg

na igen, és már régóta szeretném kideríteni, hogy ezeket a fákat milyen "gyökérből" vagy fából csinálták
 
Zsííííííííír :cool: Magyarul és értelmesebben: gyönyörű eredmény, gratulálok (y)

csak mint nyomdász érdekelne, az oklevél valamilyen kreatív v. merített papírra készült?
Én hátrébb végeztem, de én sem panaszkodhatok. Nagyon szép hosszbordás kreatív papírra nyomták az én oklevelemet is. Szóval:) az van.
 
Köszi a tájékoztatást mindkettőtöknek...
Gondolom a HAC-s oklevelek is szépek lesznek... ;)
Ha Viktornak egyébként is DPt-s múltja van, akkor biztosan ...

Majd megnézem valakijét (mármint az oklevelet) –- nem valószínű, hogy nekem lesz :ROFLMAO: (bocsi az off-ért)
 
Sokszor felmerül a kérdés, hogy hogyan lehet annyira eltérő pontozás a meghívott zsűrinél. Hiszen azért hívják meg az adott személyt, hogy felkészülten észrevegye, mi miért jó.

De ez nem jelenti azt, hogy minden bíra azonos izléssel véleménnyel rendelkezik az adott akváriumról.

Az új IAPLC Contest book a napokban érkezik meg. Ott top 100 akváriumnál is lehet látni majd pontszámokat. Az IAPLC esetén ha valakinél legjobb lesz egy akvárium azért extra pontot kap automatikusan az adott aki. Ennek ilyen sok akváriumnál tényleg van jelentőssége.

Figyeljétek meg a lenti képet. A szürkével jelölt pontszámok azt jelentik, hogy melyik aki volt a legjobb az adott zsűri szerint. Nem mondhatni, hogy mindenki ugyanarra lőtt.

20121209_188209.jpg
 
Ok szóval most hogy megjött a Contest Book megnéztem az akim pontozását. 16 pontozóbíra volt :)
Büntettek az Európaiak, Dán, Német és Angol és kaptam egy gyengébb osztályzatot Amano bácsitól is. Biztos megharagudott, hogy nem mentem ki pff :)

Azt egyébként már a múlt évben is megfigyeltem hogy az eu pontozók egyszerűen lehúzzák az akikat. Főleg az európai akváriumokat. Úgyhogy még utólagos mikulásba belefér egy szőrös virgácsot küldök nekik az összetartásért :p

Nem mintha annyira erős lenne az akvárium, hogy helye lenne a legjobb 30-ban, de akkor is fura. Lehet ezért nincs annyi aki európából az élmezőnyben. 160-180 pontokat kaptam ázsiai mukiktól. Dán és Angol 105. A legjobb egyébként 187 volt.
Amano 135-ös pontszáma érthető :)
 
Nem vagyok csalódott, mielőtt ez jönne le.

Én a magam részéről is egy jobb akival szeretnék bekerülni a legjobbak közé. Szóval nem örültem volna ha az Asian Spirit a top 27-ben van mert nem volt olyan erős a layout.
 
Engedjétek meg,hogy indítsak egy "vitát".
A minap a kedvenc akváriumokról beszélgettünk.
Szóba került ez az akvárium is.
131.jpg


Ekkor tűnt fel....
Mikor megnyitottam ezt a képet,azonnal fennakadtam valamin.
Kövezzetek meg,de szerintem a második,sötétebb domb nem ideát van,nem az akvárium,hanem egy kép.
 
Engedjétek meg,hogy indítsak egy "vitát".
A minap a kedvenc akváriumokról beszélgettünk.
Szóba került ez az akvárium is.
131.jpg


Ekkor tűnt fel....
Mikor megnyitottam ezt a képet,azonnal fennakadtam valamin.
Kövezzetek meg,de szerintem a második,sötétebb domb nem ideát van,nem az akvárium,hanem egy kép.

Szerintem is az már a háttérkép része.
 
Engedjétek meg,hogy indítsak egy "vitát".
A minap a kedvenc akváriumokról beszélgettünk.
Szóba került ez az akvárium is.
131.jpg


Ekkor tűnt fel....
Mikor megnyitottam ezt a képet,azonnal fennakadtam valamin.
Kövezzetek meg,de szerintem a második,sötétebb domb nem ideát van,nem az akvárium,hanem egy kép.
Ahogy a felhők is. Élőben biztos nem túl természetes. :(
 
Back
Oldal tetejére