• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Aquatic Plants Layout Contest 2010

Akkor pár akiról vélemény :) Szubjetkív ;) Bocsi hosszú lett.
1) Nekem nem nyerte el a tetszésemet, nincs meg benne az X faktor :) Nem ragadott magával a hangulata.
2) Arizona hangulata van a tájnak, mint Key akijának volt :) Tetszik, de nálam nem lett volna 2. A vöröses növények még jobban ráerősítenek erre az érzésre
4) Szép-szép, de nem lett kedvenc
5) Nagyon szép, csak sajnos nekem középen a tükröződés nem jön be annyira, a széleken elviselhető.
7) mintha lett volna már
10) A kövek és a moha nagyon természetesnek tűnik, szerintem a többi növény annyira nem passzol hozzá. Hátul a rotala még elmegy, szerintem a köves, mohás vonalat kellett volna végig vinni.
11) Hangulatos a kis utacskákkal, a petitellák igazán kiegészítik a látványt, a piros fejükkel.
14) Szokatlan berendezés, de ötletes, tetszik.
15) A másik kedvenc, nálam ez lett volna a 2. vagy 3. A tükröződés miatt még nagyobbnak tűnik az aki, a halak mintha madarak lennének, és a rotala színe jó kiegészíti a látványt.
16) Szép kis aki. A fekete háttér jó hátteret ad a zöld növényeknek. A fákon a a microsorum (talán) és a moha szép látványt ad, a fehér homok pedig jó kontrasztot.
17) Mintha kicsit nagyon balra dőlne minden. Egyébként rendben van.
18) Szerintem még lehetne javítani rajta, amúgy szép és ötletes. A fa hulláma
19. Szépek a halak :) Az aki is, de a fehér utat lehetett volna még erősíteni.
21) A sokadik kedvenc. A vivipara gyönyörűen kiemeli a főkövet, a mohákkal természetes lett a scape,a világosabb homokos rész jól illik hozzá, a felszíni fodrozódás miatt mintha úszó növények lennének az akiban szerintem.
22) Ez is előrébb végzett volna.
24) Rendben van, csak nem tudom mi a fókusz pont,
25) Nem jött át. ;)
26) Nem igazán tetszik. Hátul a vastag levelű növények szerintem nem illenek oda, finomítani kéne az összképet, keskenyebb levelű növényekkel.
27) Ez is az egyik kedvencem, igazi befutót nem tudnék választani. Ez az aki is 5-ös

Ez volt az én szubjektív véleményem, lehet egyetérteni vagy nem ;)
 
Kemény vélemény Dani. Fúrót kaptál ma a suliban? ;) ... vagy manapság már lehet ez nem is számít, csak ha elmegy a térerő :lol:
Csak vicceltem. ;)

Ha már így végigosztottad őket akkor bedobom én is a kedvenceimet:
5, 6, 11, 12, 14, 15, 16, 19, 21, 22, 27

Ha egyetlen egy akit kellene választanom.... bajban lennék. De ami a legnagyobb hatást gyakorolja rám az az 5. aki. Ez az amire mindig visszatérek. A fotó nem az igazi, de különleges szép felépítményt kreált. :angel:
 
;) Nálam is az 5-ös az egyik kedvenc.
Jó helyen kell fogni a telót és nem megy el az a fránya térerő ;)
 
someday said:
Kicsit megszaladt valakinek a keze a sharpen filteren..

jaja nem tudom miért ilyenek. gondolom a prosiba kicsit rásegítettek hogy minden éles legyen. -- a képek a contest book nagyfelbontású képeiből van visszabutítva.
 
Miből lett a a nyertes akvárium....

http://nataboa.blogspot.com/2010/10/blog-post_8269.html

bautin_pavel_3.jpg


0001_big.jpg


Mostanság azt figyelem ezeknél a verseny akváriumoknál, hogy az eredeti elképzelést menet közben is finomítják, ha úgy itélik meg, hogy szükséges.
Pl. bekerül egy-két új fa, kiegszítik itt ott növényekkel a jobb hatás miatt. Persze kell, hogy már az eredeti telepítés és elképzelés is jó legyen, de ezek a kis finomságok valóban jobbá teszik a végleges látványt.
 
someday said:
Kezelés nélküli fenyő. Durva. Sosem mertem volna.
Hát igen, és bár én nagy híve vagyok a megmérettetésnek (értsd: szeretek akvakertész versenyeken részt venni) - ezen a ponton Tom Barr-al kell egyetértenem. Szerinte ez az egész versenyszemlélet megöli a természet megértésére és szeretetére irányuló törekvést (OK, kis túlzással).

Ezen a ponton tehát én is azt mondom, hogy nem készítenék olyan akit, amiről nem tudnám, hogy hosszú távon is fenntartható egyensúlyt lehet benne kialakítani. Ilyen kezeletlen fenyővel nyilván lehet szép akit csinálni de látszik, hogy elkészült, lefotózta, és utána pont nem érdekelte, hogy mi lesz vele... Nem túl szép üzenet.

Ezzel nem vitát akarok indítani a versenyek szükségességéről, csak ezen az egy apró ponton már én is kiakadtam... ;)
 
Nekem akkor se tetszik. Hiányoznak a halak, elvétve látni egyet-kettőt. Találtam benne 2 amano garnélát, 1 otot és pár razbórát. Ha meg a fotót nézzük, akkor meg elég gyatra minőség, az összes hal bemozdult rajta, de mivel nem vagy alig látszanak a halak, ez nem feltűnő.
 
Egyet értek Key hozzászólásával.
Más hozzáállást igényel a versenyre készülés, én most a HAC-ra készülve megtapasztaltam. Igyekszem javítani az aki kinézetén, de úgy érzem csak rontok rajta. Van növény, melynek még be kell nőni a helyet, cseréltem is növényt, a rotalám most van a csúcson, ha visszavágom, akkor nem biztos, hogy a határidőre újra így néz ki, stb.
Verseny nélkül pedig csak a saját kedvemre kertészkedem.
 
A versenyre készülés és a természet megértése/közelsége nem feltétlenül ellenségek. Sőtt ha azt nézem, hogy versenyen kívűl a legtöbben csak háttér akvarizálunk. Nem várjuk el a növénytől, hogy a legjobb formáját hozza. Amilyen és ahogyan fejlődik olyan lesz, hajlamosak vagyunk sokkal felületesebben bánni az akváriummal a verseny időszakon kívűl. Kevesebb a tudatosság és az átgondolt berendezés is. Ezt most csak általánosságban írom persze, biztosan van aki a hétköznapokban is sok energiát mozgósít a hobbival kapcsolatosan. De ha nincs tét időnként belefér egy vízcsere, tápozás, nyírás hanyagolás stb stb...

A verseny ilyen szempontból jó dolog. Megpróbálod a növényekből a legjobb formát kihozni, sokkal érzékenyebb / figyelmesebb vagy a változásokra ezért sokkal többet is tanul az ember az állandó megfigyelések miatt.

Az hogy szerintem - egy kicsit nagyképű - orosz barátunk, mennyire érdeklődik vagy éppen nem nem igazán mutat általános képet a versenyekről.

Tom bácsi pedig.... ez egy másik sztori ;)
Maradjunk annyiban, hogy ötletet, kreativitást, inspirációt, látványt keresni nem a Barr Reportra járunk....
 
Back
Oldal tetejére