• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Aquatic Plants Layout Contest 2009

oops most látom hogy rosszul írtam az általam legjobbnak tartott akikat :geek:
tehát: 25,13,8,5
 
oRphEus said:
Néhány rövid gondolat:

...

szerk: Most látom, hogy Nigro is írt a blogján az akikról, és majdnem mindenben megegyezik a véleményünk, vagy ugyanazokat emeltük ki. Pedig tényleg csak most utólag olvastam a postot. :) http://akvarisztika.budapet.hu/2009/10/22/iaplc-2009/

Ez két dolgot jelent.
1. Valószínűleg nem írtam eget rengető baromságokat.
2. Az akik készítőik zseniálisan elérték céljukat.
:)

Nagyon szép akik. Egyszer majd talán mi is fogunk ilyeneket csinálni. A szerencse az, hogy előttünk még lebeg az elérendő cél. Az ázsiaiaknak már nehezebb a dolguk ;)
 
Hát mit mondjak, elképesztő a fejlődés és az új irányzatok kialakulása. Korábban csak pár példa volt arra, hogy néhány alkotásban a víz feletti világot jelenítik meg, de ahogy látom, ez már általános tendencia a keleti stílusban. Korábban is ismert volt, hogy a nagyobb nevek a szakmában, akár Amano, a természet járásából és bizonyos helyszínek lefotózásából merítik az ihletet. Azaz érzésem, hogy a legtöbb ilyen akvárium képét egy létező helyről mintázzák, amit fényképeken rögzítenek és ennek segítségével komponálják az akvárium képét. Megint nagy ugrást láthattunk az aquascaping világában.
Megmondom őszintén én nem tudnék felállítani sorrendet, mert mindegyik a maga nemében gyönyörű (a 3. helyezettől eltekintve, ezt én se tudom hova tenni :) ).
Fel van adva a lecke, itt az irány!
 
Gyönyörű aksik, néhol ha nem lennének halak alig tudná eldönteni az ember, h ez egy őserdő, vagy egy sziklás hegycsúcs. Szerintem már már túlzás is egy két akvárium, mintha az lett volna a verseny célja hogy akváriumi kellékekkel csináljunk tájképet. Az akváriumos akváriumok nekem jobban bejönnek. De gondolom ez is csak egy irányzat, ami változni fog...
ui.: Még mielőtt megköveznétek hozzá teszem, h tátott szájjal néztem a képeket :)
 
Nem fog mindenki megkövezni,ne aggódj.Nekem is van amelyik nem tetszik.Kinek a pap,kinek a papné.Kicsit azért jó lenne,ha nem egy irányba kasztosodna az akvakertészet,és nem az aktuális divatot,vagy irányzatot követné csak.

Én személy szerint a holland akik kedvelője vagyok,de pl. az utóbbi években nem ez a "nyerő" setup.Színkavalkáddal mostanában nem tudsz labdába rúgni.Mindemellett csodálatos,és gyönyörű némelyik.
 
4. helyezett: W90xD45xH45 (cm) :shock:
Hát ezen meglepődtem. Sokkal mélyebbnek néz ki. Gondolom ezért lett negyedik az akvárium.
 
Amelyik számomra nagyon ütős,az a 4. helyezett "fenyőerdő" és a 13. a természetességük miatt.A 4. helyezettnél nagyon ügyesen helyezte el a rönköket,előre a vastagokat,hátulra a vékonyakat.Ezért iszonyatosan nagy a mélységérzet.A növényelrendezés is nagyon pazar.A 13.-nál is ugyan olyan térhatású,természetes benyomást kelt.Vannak akik,amelyektől egyáltalán nem estem hasra.Pl.3.,5.,6.,ha csak az első tízről beszélünk.
 
A szerencsések már megkapták a contest book-ot, a többieknek még várniuk kell.

http://natime.exblog.jp/9180383/

A versenyre rendezett gálaesten egyébként meg lehetett venni, de mindenki csak 1 vagy 1+1 darabot vihetett magával.
Gondolom a disztrik is megkapják hamarosan és akkor nálunk is felkerül a shopba.

Valószínű addig megkapom amit külön úton rendeltem Japánból. ;)
 
Na, ma megkaptam én is a book-ot. Köszi srácok! Melóból hazafelé jövet ott kandikált a postaládámban. Gyorsan spuri a lakásba, egy gyors fürdés, aztán némi táplálék szervezetembe jutatása közben belelapoztam az első pár oldalba, mert utána siettem lányomért az oviba. Hát, eddig még nem sok időm jutott a tanulmányozásra, de a pár oldalnyi ízelítő után megnyugodva konstatáltam van még bőven tanulni és fejlődni való, hogy egyáltalán az első pár száz akvárium árnyékának színvonalát meg lehessen közelíteni :lol: Nagyon szép akvák, pár estére megvan az elfoglaltságom :)
 
N-dee said:
Na, ma megkaptam én is a book-ot. Köszi srácok! Melóból hazafelé jövet ott kandikált a postaládámban. Gyorsan spuri a lakásba, egy gyors fürdés, aztán némi táplálék szervezetembe jutatása közben belelapoztam az első pár oldalba, mert utána siettem lányomért az oviba. Hát, eddig még nem sok időm jutott a tanulmányozásra, de a pár oldalnyi ízelítő után megnyugodva konstatáltam van még bőven tanulni és fejlődni való, hogy egyáltalán az első pár száz akvárium árnyékának színvonalát meg lehessen közelíteni :lol: Nagyon szép akvák, pár estére megvan az elfoglaltságom :)

nah ennek örülök, hogy megérkezett. elképesztő akváriumok vannak benne. csak azt sajnálom, hogy nem csinálnak cd mellékletet hozzá.
bár gondolom akkor teleszórnák 1 perc alatt a netet a fotókkal. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére