• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Aquatic Plants Layout Contest 2009

Nehéz ügy... Az ADA Contest-es akik nem nagyon jelennek meg. A Contest bookban viszont élvezhetők. Kéne már neked is egy ;) :lol:
 
Az egyik kedvencem a versenyről:

182_beczynski.jpg


http://naturaqua.fotolog.pl/1945321,link.html
 
Nagyon jó ez a videó, bár lehetne kicsit hosszabb (pár órácska mondjuk). Eszméletlen akváriumok voltak az idén is.
 
Uh atya gatya. Az első helyezett valóbban nagyon ottvan........ :eek: De a 10. helyezés se semmi a maga kusza összevisszaságával. GYönyörűek.
 
Hú, gyönyörűek! A 9. helyezettet már láthattuk itt is egyszer: http://www.aquaticscapers.com/en/contes ... il=100&z=2
Ezzel az úttal/folyóval szerintem sokkal jobb lett, de még mindig nagyon zavar, hogy a kövek balra tolják az ember tekintetét.

Ahogy látom most nagy divat, hogy fákat/erdőket akarnak ábrázolni az alkotók. Nekem ez nagyon tetszik.
 
25, 03 , 8, 5 szerintem ezek a legjobbak.
az első olyan mintha kép meg lenne nyújtva. részemről jóval hátrébb végzett volna
a 3. helyezett egyszerűen nem tetszik.
ja igen. ez mi ez? és hogyan? :?:
1038º Sergio García (México)
a kék stem bokrosról beszélek.
 
artegor said:
25, 03 , 8, 5 szerintem ezek a legjobbak.
az első olyan mintha kép meg lenne nyújtva. részemről jóval hátrébb végzett volna
a 3. helyezett egyszerűen nem tetszik.
ja igen. ez mi ez? és hogyan? :?:
1038º Sergio García (México)
a kék stem bokrosról beszélek.

Szerintem ez valami durva UV-vel van megvilágítva. Vagy photoshop :D Bár azt a zsűri csak kiszúrta volna.
 
már vártam a kommenteket.

az IAPLC zsűrizéséről kicsit bővebben amit az utóbbi napokban megtudtam.

szóval az ADA versenyen sok zsűri van mindenki saját szájízzel, izléssel. Mégis pont a nagy számú zsűri miatt a kilengések nagyjából kiegyenlítődnek.
van egy olyan is versenyen hogy minden zsűri az általa legjobbnaak tartott akira adhat +10 pontot. ezt 1 akin tudja minden zsűri megcsinálni.

namármost. az első helyezet 3 zsűri abszolút kedvence volt ezért +30 pontot kapott ami az első helyre repítette.

volt egy másik aki ami viszont böntetést kapott mert nagyon hasonlított egy múlt évire.

Amano személyesen húzza le azokat az akikat főleg a top 27-ben amik bármilyen szinten is hasonlítanak egy múlt évi akira. szal ezért bünti pontszám jár nem is kevés.

ez némiképp megmagyarázza az első helyezetet. egyébként ettől függetlenül csodásak.
 
Egyre izgalmasabb az egész, mintha sokkal többröl lenne szó mint egy egyszerű versenyről. Az biztos ,hogy az első 10-20 között nagyon feszes kompozíciók vannak, akár festmények is lehetnének. Olyanok mintha a fákat, köveket faragták volna. :roll: Nagyon inspiráló az egész! Nem tudok mást mondani: Éljen a kungfutamagocsi :cool:
 
Néhány rövid gondolat:

Az 1. helyezett: tényleg nagyon profi, bár nekem túl sötét a színvilága. A fa viszont remek választás, nagyon jó elrendezésben.
2. Ez nagyon jó, egy trópusi mocsaras erdőre emlékeztet.
3. Nem tetszik. :)
4. Szerintem ez a legprofibb, hihetetlen komoly mélységet mutat. Kíváncsi lennék az aki tényleges paramétereire. Nagyon profin megoldotta a háromdimenziós hatást, érezni lehet a kompozíció mögött az erdőt. Érdemes megfigyelni a bal oldali részt is. Egy az egyben erdei aljnövényzet, zseniális!
7. Profi dzsungel, a fákról lelógó "liánok" hihetetlen jók. Bár én hátulra még tettem volna növényeket, emiatt sztem nem is lett olyan jó, mint a 4.
9. A színkompozíció és a kövek elrendezése miatt ez is bejövős. Na és a profi nyírás.
10. Szintén nagyon szép dzsungel, bár nekem hiányzik egy sötétebb háttér.
12. Ez is bejövős, úgy látszik egyre divatosabb a fák függőleges elhelyezése.
19. A bal oldalát leszámítva, ami nekem kicsit mesterségesnek hat, nagyon tetszik. Gyönyörűek a fissidens bokrok.
25. Nagyon szépen megkomponált, erőteljes színek, a bal-középen látható "boltív" remek ötlet.

Ja és ahogy baropeter is írta, tényleg nagyon inspirálóak!

szerk: Most látom, hogy Nigro mester is írt a blogján az akikról, és majdnem mindenben megegyezik a véleményünk, vagy ugyanazokat emeltük ki. Pedig tényleg csak most utólag olvastam a postot. :) http://akvarisztika.budapet.hu/2009/10/22/iaplc-2009/
 
Back
Oldal tetejére