• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

InLine CO2 beoldás

viktorlantos

Alapító
Admin
Korábban többször volt már róla szó, de ilyen izléses megoldás formájában még nem láttam.

http://aquante.blog54.fc2.com/blog-entry-113.html

Fogsz egy T idomot. Egy visszafolyásgátló szelepet összekötsz egy kerámia porlasztóval. Ezt a kis szerkezetet egy levágott szűrődarabbal rárakod a T idomra.
A porlasztó köré természetesen kell valami gyűrű amire a csövezést húzod.

Elmés és nem túl drága szerkezet. Esőztetővel talán nem az igazi, de egy próbát megér. :thumbup:
 
Tényleg jó ötlet, amennyiben működik. :) Jól sejtem, hogy a szűrő visszanyomó ágára kell bekötni? Illetve ez venturi elven működik?
 
Ezt a megoldást a külső szűrő bejövő ágára szánták,vagy a két kivezetés segítségével egyszerre két helyen akarják beoldani a co2?
Egy cső de két helyen oldja be a co2-t.
Nem rossz.

Jani.
 
Jani 614 said:
Ezt a megoldást a külső szűrő bejövő ágára szánták,vagy a két kivezetés segítségével egyszerre két helyen akarják beoldani a co2?
Egy cső de két helyen oldja be a co2-t.
Nem rossz.

Jani.

Szerintem csak 1 helyen oldja be, a beömlő. Ezt csak egy csőre lehet bekötni.
 
katroc said:
Szerintem csak 1 helyen oldja be, a beömlő. Ezt csak egy csőre lehet bekötni.

Hát szerintem is. Egyértelműnek tűnik, hogy a szűrő nyomócsövére kell kötni. Csak azért T elem hogy a szárára rá lehessen kötni a porlasztókövet. Ugyanúgy megy tovább egyenesen a víz...
 
Egy csőre kötöd,de aztán az aki két kölönböző részére továbbítod a co2-t!
Ez nagy akiknál lényeges a több helyen történő beoldás nem?
Vagy nem jól kombinálok?
Lehet másképpen értelmeztem ezt a kis kütyüt.

Jani.
 
3 ága van a T elemnek. Ebből 1 fixen csak a gázt oldja be, a másik kettő pedig egy, a visszafolyó ágba van betoldva. Akkor van lehetőség 2 helyen való beoldásra, ha még egy plusz elemet, mondjuk egy Y-t kötnek be, amiről aztán 2 felé mehet a víz.
 
Az eddigi Japán oldalakat nézegetve én csak úgy láttam ,hogy a szívó oldal elé volt bekötve és a szűrőben oldották fel a CO2-t.
 
N-emy said:
Az eddigi Japán oldalakat nézegetve én csak úgy láttam ,hogy a szívó oldal elé volt bekötve és a szűrőben oldották fel a CO2-t.

Van aki így csinálja, de van egy elég nagy ellentábor aki azt mondja, hogy a CO2 idővel szétkapja a szűrő tömítéseit. Ezért (sem) érdemes a szűrőbe oldani.
A másik pedig a szűrőben lévő baktériumok akiknek oxigén kell. Ők nem szeretnének egy nagy reaktorban lakni ;)

A fenti megoldás a nyomó oldalra való, de a porlasztó miatt ködölni fog a cucc. Szóval nem egy reaktor, de viszonylag olcsón kihozható megoldás.
 
N-emy said:
Az eddigi Japán oldalakat nézegetve én csak úgy láttam ,hogy a szívó oldal elé volt bekötve és a szűrőben oldották fel a CO2-t.
Igazad van. Magyarra lefordítva már naggyából érthető, mert felmerül a kérdés, hogy a CO2 nem öli-e meg a szűrőbacikat:) De sztem visszafolyóágon is működhet.
 
N-emy said:
Az eddigi Japán oldalakat nézegetve én csak úgy láttam ,hogy a szívó oldal elé volt bekötve és a szűrőben oldották fel a CO2-t.

De ha ez valóban így van, nem értem. nem rontja a szűrő teljesítményét? Meg a szűrőben nem oxigénigényes, aerob baktériumok vannak? Nem tesz be nekik a CO2?

Szerk.: Látom lemaradtam, pont erről volt szó. :D :roll:
 
Jó kis DIY ötlet, talán 1szer majd kipróbálom. Amúgy szerintem is visszafogja a szűrő teljesítményét.
Én, ha megérkezik a CO2 cuccom, akkor valami mással fogok kíséretezni, ha bejön, akkor fotoval dokumentáltan megosztom mindenkivel, persze, ha nem, akkor is, hogy mindenki tanulhasson a hibákból :)
 
qwas87 said:
Elég régen írtak már ide, de hátha figyel valaki.
Élesztős CO2-vel működhet ez a fajta beoldás?

válaszokat előre is köszi!

Csak akkor ha az élesztős rendszeredből ki tudsz préselni 1.7-2 bar-t.
Ezt csak tökéletes élesztőssel lehet.

Ha difit tudsz használni, akkor meg lehet próbálni, mivel a difik 1.5 körül is mennek már.
 
Bennem már régebben felvetődött ez a kérdés, de talán most ideillik valamennyire :) Szóval vannak a powerhead-ekhez meg belső szűrőkhöz olyan illesztések a kifolyó részre, amikre levegőztetőt lehet tenni - azaz csak egy sima levegőcső, amin levegőt szív be a venturi hatás miatt, amit aztán a nagy sebességű vízáram apró bubikra szétporlaszt. Na ha ide CO2-t tolnék be az működne? Jelenleg egy powerhead nyomja vissza a vizet az aksiba a szűrőből esőztetőn keresztül. Kb. 60-80 centit menne a gáz a visszanyomó csőben az esőztető első lyukáig (onnan még úgy 65 centi az utolsó lyuk). Hatékony lenne egy ilyen beoldás?
 
Back
Oldal tetejére