• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Információk az építéssel kapcsolatban

1.álmennyezi rácsnak hívják azthiszem,nem túl olcsó, a talajrétegek szeparálására a szúnyogháló is megfelelő
2.ultrahangos párásítót ne a terráriumba építve hanem a külső egységként kell megoldani, így biztos nem zavarja a bentlakókat
Tervezek építeni egy ada wabi-kusa wall-hoz hasonló megoldást. Ahogy látom ott az ultrahangos párásító közvetlen az akvárium vízét kapja. Gondolom emiatt a membrán is hamarabb tönkremegy, de a fő kérdés hogy ez mennyire egészséges?
A baktériumokat és a különböző tápanyagokat is beküldi a levegőbe. Arról már találtam információt hogyha nem takarítod akkor a rátelepedő baktériumok xy problémát -valószínűleg ha amúgy sem vagy egészséges- okozhatnak ha belélegzed, de a tápanyagokról nem. Növény termesztésben nagy előny hogy a tápanyag is a levegőbe jut, de az aránylag zárt rendszer ezért valószínűleg ott nem nagyon kutatták a dolgot.
 
Tervezek építeni egy ada wabi-kusa wall-hoz hasonló megoldást. Ahogy látom ott az ultrahangos párásító közvetlen az akvárium vízét kapja. Gondolom emiatt a membrán is hamarabb tönkremegy, de a fő kérdés hogy ez mennyire egészséges?
A baktériumokat és a különböző tápanyagokat is beküldi a levegőbe. Arról már találtam információt hogyha nem takarítod akkor a rátelepedő baktériumok xy problémát -valószínűleg ha amúgy sem vagy egészséges- okozhatnak ha belélegzed, de a tápanyagokról nem. Növény termesztésben nagy előny hogy a tápanyag is a levegőbe jut, de az aránylag zárt rendszer ezért valószínűleg ott nem nagyon kutatták a dolgot.
Emiatt nem aggódnék,nem egy szippantós autó tartalmát porlasztanád, hanem jó kis akvárium vizet. Ebben az esetbena hidegpárásító nem szórja szét annyira párát a szobában(nem fújod szét egy ventivel) inkább egy pára vízesést/függönyt csinál lokálisan. Nem hiszem, hogy a bacik és egyéb dolgok koncentrációját a szoba levegőjében kritikus szintre emelné. (Szerintem egy mély lélegzet egy aluljáróban veszélyesebb)
 
Van valakinek profi üvegese, aki tud muslincabiztos nyílméregbékás viváriumot csinálni nekem? Elöl és felül rács, nagy tolóajtók, szokásos.

Mondjuk azzal gondban vagyok, hogy mekkorák legyenek a szellőzők...

Infó: 120x50 alapterületű, 110cm (de lehet, hogy 120) magas viváriumot tervezek, nyílméregbékáknak... Felskicceltem, nyilván nem méretarányos. Tanács, ötlet? Esőztető lesz, hidegpárásító is, illetve a hátfalat epiwebbel és időzítőre kötött pumpával felnyomott csepegtető rendszerrel mohásítanám (bár lehet hogy ennek non-stop mennie kellene?). Világítás lógatott ATI Sunpower 6x54W lesz.

terkó2.png
 
Mivel most nagyon ráérek és kell még hely a nyílméregbékáknak, ezért építek egy lakhelyet nekik. Nem a nulláról hanem abból ami itthon van (45*45*45 terkó adott) . Képekkel dokumentált építés következik, ami sokaknak segíthet.
Nyiss neki egy naplót kérlek, ez a topic maradjon az általános kérdéseknek.
 
Purhabos háttérnél a kókuszrostot ki mivel ragasztotta a purhabra? Ahogy nézegetem a youtube-os videókat szilót kennek rá és arra nyomkodják a kókuszrostot, de már olvastam pár helyen hogy ez lepereg idővel?
Másik kérdés, hogy ha oldalról is látható az üveg akkor nem ronda a purhab színe? Lehet valami sötétbarna purhabot kapni ami megtapad az üvegen is?
Ha üvegen kívül megcsinálom a hátteret és beragasztom a helyére akkor a sziló megfelelő ehhez (gondolom, de ha nem, valaki szóljon)?
@Zuzmi @Etele @danyi03 @Greg Filth @Terrarista és mindenki akit nem soroltam de hozzá tud szólni a dologhoz ;)
 
Purhabos háttérnél a kókuszrostot ki mivel ragasztotta a purhabra? Ahogy nézegetem a youtube-os videókat szilót kennek rá és arra nyomkodják a kókuszrostot, de már olvastam pár helyen hogy ez lepereg idővel?
Másik kérdés, hogy ha oldalról is látható az üveg akkor nem ronda a purhab színe? Lehet valami sötétbarna purhabot kapni ami megtapad az üvegen is?
Ha üvegen kívül megcsinálom a hátteret és beragasztom a helyére akkor a sziló megfelelő ehhez (gondolom, de ha nem, valaki szóljon)?
@Zuzmi @Etele @danyi03 @Greg Filth @Terrarista és mindenki akit nem soroltam de hozzá tud szólni a dologhoz ;)
Szia. Letezik fekete purhab, de en nem voltam turelmes megkeresni. En most is es korabban is hasznaltam fekete szilot, szerintem jo. De vegyel elastupor-t vagy elastopur( lattam mindket neven) ez jobban tapad.
Purhabbol en most ket fajtat hasznaltam. Remelem nem reklam. Van a ceresitnek egy whiteteq nevu purhab. Sokkal surubb lesz mint egy atlag hab es nem lesznek benne nagy lyukacsok.
Oldalt kilatszik,de! Kivukrol akril fekete sprayvel lefujtam. Korbemaszkol lefuj. Mindjart megkeresem neked. Ha nem akarsz egy egeszet megvenni oda is tudom adni.
Ja. Meg lehet elore csinalni a hatteret. Szilo megfogja. Tomi asszem igy csinalta utoljara. En beleepitem.
 
Fekete purhabbal egyszer háttereztünk, pár hét alatt összezsugorodott és levált az üvegről.

Nekem az itthoni sima purhab, rajta elastopur barnára színezve, azon kókuszrost. Ez megy két éve. Ahol lejön a rost, ott a barna ragasztó látszik, így nem zavaró egyáltalán. Méretre vágtam egy OSB lapot, azon készült a háttér és az lett beragasztva az üvegbe szilóval. Alaposan körbe kell szilózni az egészet, hogy az osb ne nedvesedjen. De valami hordozó mindenképp kell a háttérnek, utólag inkább plexire csinálnám, akkor nem kell foglalkozni a "szigeteléssel".
 
Fekete purhabbal egyszer háttereztünk, pár hét alatt összezsugorodott és levált az üvegről.

Nekem az itthoni sima purhab, rajta elastopur barnára színezve, azon kókuszrost. Ez megy két éve. Ahol lejön a rost, ott a barna ragasztó látszik, így nem zavaró egyáltalán. Méretre vágtam egy OSB lapot, azon készült a háttér és az lett beragasztva az üvegbe szilóval. Alaposan körbe kell szilózni az egészet, hogy az osb ne nedvesedjen. De valami hordozó mindenképp kell a háttérnek, utólag inkább plexire csinálnám, akkor nem kell foglalkozni a "szigeteléssel".
miért kell hordozó háttérnek? a purhab nem tartja meg magát amíg beragasztom?
Gondoltam hogy egy nejlon lesz a purhab alatt amit le tudok húzni ha kész a háttér és akkor a purhabot szilózom a helyére :D
Ha kell hordozó mindenképp valami víznek ellenálló anyagot fogok használni.
 
miért kell hordozó háttérnek? a purhab nem tartja meg magát amíg beragasztom?
Gondoltam hogy egy nejlon lesz a purhab alatt amit le tudok húzni ha kész a háttér és akkor a purhabot szilózom a helyére :D
Ha kell hordozó mindenképp valami víznek ellenálló anyagot fogok használni.
Rosszul fogalmaztam, nem kell, én a későbbi könnyebb szétszedhetőség miatt tenném mindenképp hordozóra. Ha a purhabot ragasztod fel, nem fogsz emlékezni hol a ragasztó és a purhabot kezded majd farigcsálni, ha bármi miatt ki akarod szedni. Ha van egy hordozó, mögötte pengével simán le tudod vágni a ragasztást később.

Vízhatlanság szemponjából szerintem a plexi tábla a nyerő. Csak meg kell csiszolni a felületét, hogy rendesen tapadjon hozzá a purhab meg másik oldalt is a sziló. De biztos van más anyag is, ami jó erre, nekem ez jutott eszmbe.
 
Sziasztok!
Ro vizet használok az esőztetőhöz.
Mégis lerakódik valamiféle üledék a csövekben, ezáltal eldugítja a fúvókákat.
Ki hogyan tisztítja a csöveket , és FŐLEG a fúvókákat?
 
Ugyan sose volt ilyen gondom de én egy pohár ecetbe dobnam a fuvokakat, az tuti leszedi a lerakodast és nem tud kárt okozni az élőlényeknek. Arra figyelj hogy ha a fúvókanak vannak gumi tomitesei azt szedd le előtte.
 
Ugyan sose volt ilyen gondom de én egy pohár ecetbe dobnam a fuvokakat, az tuti leszedi a lerakodast és nem tud kárt okozni az élőlényeknek. Arra figyelj hogy ha a fúvókanak vannak gumi tomitesei azt szedd le előtte.
Mivel tápozol?Nálam szerintem a mikro táp rakódik le, mert fekete a lerakódás.
 
Igen, a tap tud olyat. Nekem a sima esozteto tiszta RO. Ha valakinek szanok tapot azt inkabb kulon kezzel spricnizem.
Angol TNC portápból kevert mikrot használok.Akkor lehet úgy lesz majd,hogy a nyomelemeket külön fogom spicnizni.
Egyenlőre a makrot bele teszem a hordóba, meglátjuk javul-e a helyzet
 
Angol TNC portápból kevert mikrot használok.Akkor lehet úgy lesz majd,hogy a nyomelemeket külön fogom spicnizni.
Egyenlőre a makrot bele teszem a hordóba, meglátjuk javul-e a helyzet
Kivancsi leszek az eredmenyre. Szamolj majd be kerlek! ;)
 
Ugyan sose volt ilyen gondom de én egy pohár ecetbe dobnam a fuvokakat, az tuti leszedi a lerakodast és nem tud kárt okozni az élőlényeknek. Arra figyelj hogy ha a fúvókanak vannak gumi tomitesei azt szedd le előtte.
ÓVATOSAN!

Egy kedves növényes barátom tapasztalatára hívnám fel a figyelmet.
Idén februárban kaptam tőle a lenti fényképet.
Dusk fúvókákat áztatott ecetes vízbe. Mondanom sem kell, a műanyag (vagy a festék) sajnos nem nagyon bírta...

1600200929409.png
 
Én végül is oda jutottam, hogy vettem gáztűzhelyhez való fúvóka tisztító tű szettet(nem tudom, mi a pontos neve)
Ezzel a pici járatot ki lehet tisztítani.Nálam ki lehet tekerni a réz fúvókákat.Van benne egy pici mozgó golyó, talán a porlasztás miatt.(nem tudnak kiesni)
Elől hátul szoktam a tűvel tisztítani. Szerintem a Dusk fém fúvókákat is ki lehet tekerni az áztatáshoz.Ahogy Danyi kolléga írta,a tömítést célszerű levenni.
Nálam olyan mértékben eltömődtek, hogy kellett szívni, fújni (szájjal) a szurkálás mellett.Most orchideához, broméliákhoz használatos komplex tápsót raktam a vízbe.(Vitaflóra)Átlátszó, enyhén zöld színű. Szerintem ez beválik , nem fog tömíteni.
 

Attachments

  • vitaflora-tapoldat-orchidea-05l.jpg
    vitaflora-tapoldat-orchidea-05l.jpg
    19 KB · Megtekintések: 9
Ugyan sose volt ilyen gondom de én egy pohár ecetbe dobnam a fuvokakat, az tuti leszedi a lerakodast és nem tud kárt okozni az élőlényeknek. Arra figyelj hogy ha a fúvókanak vannak gumi tomitesei azt szedd le előtte.

Ecetet hanyagolnám.

Használjatok háztartási kisgép tisztító oldatot, azokban ált. almasav van, nem eszi meg se a műanyag, se a gumi részeket. Komplex, sok tömítéssel ellátott gépek vízkőtelenítésére van kitalálva.
 
Back
Oldal tetejére