• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Információk az építéssel kapcsolatban

csoli

Tapasztalt kertész
1.álmennyezi rácsnak hívják azthiszem,nem túl olcsó, a talajrétegek szeparálására a szúnyogháló is megfelelő
2.ultrahangos párásítót ne a terráriumba építve hanem a külső egységként kell megoldani, így biztos nem zavarja a bentlakókat
Tervezek építeni egy ada wabi-kusa wall-hoz hasonló megoldást. Ahogy látom ott az ultrahangos párásító közvetlen az akvárium vízét kapja. Gondolom emiatt a membrán is hamarabb tönkremegy, de a fő kérdés hogy ez mennyire egészséges?
A baktériumokat és a különböző tápanyagokat is beküldi a levegőbe. Arról már találtam információt hogyha nem takarítod akkor a rátelepedő baktériumok xy problémát -valószínűleg ha amúgy sem vagy egészséges- okozhatnak ha belélegzed, de a tápanyagokról nem. Növény termesztésben nagy előny hogy a tápanyag is a levegőbe jut, de az aránylag zárt rendszer ezért valószínűleg ott nem nagyon kutatták a dolgot.

Terrarista

Főkertész
Tervezek építeni egy ada wabi-kusa wall-hoz hasonló megoldást. Ahogy látom ott az ultrahangos párásító közvetlen az akvárium vízét kapja. Gondolom emiatt a membrán is hamarabb tönkremegy, de a fő kérdés hogy ez mennyire egészséges?
A baktériumokat és a különböző tápanyagokat is beküldi a levegőbe. Arról már találtam információt hogyha nem takarítod akkor a rátelepedő baktériumok xy problémát -valószínűleg ha amúgy sem vagy egészséges- okozhatnak ha belélegzed, de a tápanyagokról nem. Növény termesztésben nagy előny hogy a tápanyag is a levegőbe jut, de az aránylag zárt rendszer ezért valószínűleg ott nem nagyon kutatták a dolgot.
Emiatt nem aggódnék,nem egy szippantós autó tartalmát porlasztanád, hanem jó kis akvárium vizet. Ebben az esetbena hidegpárásító nem szórja szét annyira párát a szobában(nem fújod szét egy ventivel) inkább egy pára vízesést/függönyt csinál lokálisan. Nem hiszem, hogy a bacik és egyéb dolgok koncentrációját a szoba levegőjében kritikus szintre emelné. (Szerintem egy mély lélegzet egy aluljáróban veszélyesebb)

Oldal tetejére