• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Információk az építéssel kapcsolatban

Terrarista

Tapasztalt kertész
a lények , hogy a drénréteg és a termőtalaj között kell lennie valaminek, hogy ne keveredjenek, erre rengeteg megoldás és anyag létezik

Zuzmi

VIP kertész
most rákerestem a videókra, szúnyoghálót és geotextilt is tesz rá ezért el van takarva. Szerintem az hogy nem szögletes a lyuk ilyen felhasználásnál oly mindegy.
Amennyiben az ára a probléma csak megpróbálnék egy olcsóbb verziót.
Miert nem jo az agyaggolyo? Az aztan olcso. Igaz, hogy nalam nincs csobogo, de sosem allt meg az agyaggolyokon a viz. Parat lattam alul, a golyok a feluletukon eleg sok vizet megtartanak, igy mindig paras lehet alulrol, de nem pang a viz. A talajom mindig nedves, de sosem kellett meg leszivni vagy leengedni a pango vizet.

Punkdraco

Főkertész
Miert nem jo az agyaggolyo? Az aztan olcso. Igaz, hogy nalam nincs csobogo, de sosem allt meg az agyaggolyokon a viz. Parat lattam alul, a golyok a feluletukon eleg sok vizet megtartanak, igy mindig paras lehet alulrol, de nem pang a viz. A talajom mindig nedves, de sosem kellett meg leszivni vagy leengedni a pango vizet.
Hát erre nem tudok válaszolni, mert nincs terkóm, csak ötletelni próbáltam.

szerk. De ha lenne valószínüleg a golyót választanám.

Zuzmi

VIP kertész
Hát erre nem tudok válaszolni, mert nincs terkóm, csak ötletelni próbáltam.
Nem csak kimondottan hozzad szegeztem a kerdest,a beszelgetes folytatasakent szantam. Azon kivul, hogy a muanyag racs ele lehet az uveghez szorni kavicsot es az dekorativabb mint az agyaggolyo latvanya nem latom kulonosebb jelentoseget. Persze ez csak izles dolga. Es ez csak az en egyeni velemenyem.

Terrarista

Tapasztalt kertész
Az agyaggolyó teljesen jó , én azt használom.A műanyag rács elhagyható. Aki költséghatékony megoldást szeretne használhat kulé kavicsot (sokféle szemcsenagyságban létezik), levág egy geotextildarabot a terrárium alap formájára(én nem szeretem a geotextilt mert néhány növény szívesen ereszt gyökeret a vízbe, vagy a legalsó rétegekbe), rá a tőzeg és kész. Tökéletesen működik. Az alsó drénréteg szerepe ,hogy túlöntözés esetén nem alakul ki mocsár és legyen hova elfolynia a felesleges víznek. Ha megfelelő a párásítás és öntözés, akkor csak párás lesz a legalsó réteg , esetleg max5mm vízréteg áll a terrárium aljában. Azért használnak sokan agyaggolyót/kavicsot, mert sokkal stabilabb mint egy cölöpökön álló megoldás(legalább is szerintem)

SMAdrián

VIP kertész
(én nem szeretem a geotextilt mert néhány növény szívesen ereszt gyökeret a vízbe, vagy a legalsó rétegekbe),
Ennek megelőzésére, meg kell keresni a megfelelő geotextíliát (300gr felettit). Pár ével ezelőtt volt 400gr felett is, csak mostanában nem láttam.;)

Terrarista

Tapasztalt kertész
Ennek megelőzésére, meg kell keresni a megfelelő geotextíliát (300gr felettit). Pár ével ezelőtt volt 400gr felett is, csak mostanában nem láttam.;)
Nem voltam egyértelmű, rosszul fogalmztam. Amit igazából írni akartam, hogy a gyökérfejlődésnek amennyire lehet szabad utat hagynék, azért terrarisztikai szempontból nem tartom túl jó anyagnak geotextilt(de használható)

rutilans

Főkertész
Nagyon száraz levegőjű a leendő növényeim lakóhelye (szoba).
Van egy 1004050cm-es akváriumom. Ebbe gondoltam 5cm vastagon agyaggranulátumot tölteni, erre állítanám cserépben az alábbi növényeket:

Cattleya
Miltonia
Nepenthes
Phalaenopsis
Zygopetalum

Ha párásítok, alul összegyűlhet az agyaggranulátumban, ahonnan párolog is. Éjjelre esetleg feltenném a tetőüveget, bár nem olyan jó ötlet, ha reggelre mindenen folyik a lecsapódó pára. Napközben a tető nem maradna fent, hogy tudjon szellőzni.

Felülről 4db Osram fénycső világítaná meg, napi 8 órában.

Működhet ez az elképzelés?
Ha beválik, később ennek a mintájára szeretnék egy jóval nagyobb helyet a növényeknek.

dhorvath

Főkertész
Nagyon száraz levegőjű a leendő növényeim lakóhelye (szoba).
Van egy 1004050cm-es akváriumom. Ebbe gondoltam 5cm vastagon agyaggranulátumot tölteni, erre állítanám cserépben az alábbi növényeket:

Cattleya
Miltonia
Nepenthes
Phalaenopsis
Zygopetalum

Ha párásítok, alul összegyűlhet az agyaggranulátumban, ahonnan párolog is. Éjjelre esetleg feltenném a tetőüveget, bár nem olyan jó ötlet, ha reggelre mindenen folyik a lecsapódó pára. Napközben a tető nem maradna fent, hogy tudjon szellőzni.

Felülről 4db Osram fénycső világítaná meg, napi 8 órában.

Működhet ez az elképzelés?
Ha beválik, később ennek a mintájára szeretnék egy jóval nagyobb helyet a növényeknek.
Én a világítás miatt jobban aggódnék. Azt mindenképpen vedd figyelembe, hogy a virágot hozó növényeknek a piros hullámhossz is kell, tehát nem lehet pl. négy minél erősebb hideg fehér fénycsővel letudni az egész dolgot. Nem utolsó sorban a kompakt növekedéshez is szükséges, nálam 3x1921 lumenes hideg fehér OSRAM világítás alatt a bazsalikom versenyt játszik a paradicsommal, hogy ki tud magasabbra nőni - az a bazsalikom, aminek 30, maximum 40 centi magas bokornak kellene lennie -, és eddig a bazsalikom nyer. Szóval legyen meleg fehér fénycső is.

Oldal tetejére