• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Információk az építéssel kapcsolatban

Felhozom a topikot. :D

Nekikezdek az új vivárium projektnek, skicc:

terv_v1.png

Pár dolog a technikáról:
- esőztető (három fejes, 3x), hidegpárásító ÉS csepegtető rendszer is lesz
- EpiWeb háttér, mohásítva, ide megy a csepegtető felülre, valami 1000L/h pumpával, ami az aljzat alól tolja fel a vizet, term. időzítve (szokásos aljzat lesz: agyaggolyók, geotextília, Tropica talaj, és most csinálok egy kis medencét is lávakővel "peremezve" az ebihalaknak) - nyilván a pumpának TM30-as (?) szivacsból kialakítok egy kis "szűrőfészket" a jobb hátsó sarokban az agyaggolyóktól elválasztva
- 2db 12cm venti, időzítővel a tetőn levő szellőzőrácsok két végére, szívásra állítva, hogy legyen keringetve a levegő benne
- vasfa dekor

Amivel gondban vagyok: az Epiwebet a hátfalra FBS-el ragasztom az sima ügy, viszont a vasfákat is valahogyan rögzíteni kellene a hátfal üvegéhez, elég nagy a fesztávolsága a viváriumnak, sok fa megy bele, nem is kicsit. Milyen ragasztóanyagot javasoltok? Tapasztalat alapján.

Köszi!

(Maradok a nyílméregbékás vonalnál, de ha kész van, a gyerekek unszolására megy bele törpegekkó is pár darab.)
 
Utoljára módosított:
miért pont vasfa? Nem járnál jobban valami könnyebbel?
Remélem dokumentálod az építést, kiváncsi lennék a dologra.
Az ajtót hogy tervezed muslicabiztossá tenni?
 
Szilikon csíkot ragasztok azokra a pontokra, ahol a az ajtók és az ajtó+üveg találkozik. Ilyet:


Egyébként lehet hogy a jelenlegi vasfa mezőnyt nem vasfával, hanem mondjuk Red Moor-al kellene bővíteni, igazad van.
 
parafa ág nem jöhet szóba? az a legkönnyebb szerintem. Meg a GA-ban lévő rama twist root (én más néven vettem) sem túl nehéz és még látványos is.
A két csúsztatható üvegajtó közötti résnél is szilikon csíkot fogsz használni?
 
parafa ág nem jöhet szóba? az a legkönnyebb szerintem. Meg a GA-ban lévő rama twist root (én más néven vettem) sem túl nehéz és még látványos is.
A két csúsztatható üvegajtó közötti résnél is szilikon csíkot fogsz használni?
Igen, ez teljesen átlátszó. Lehet meg kell kicsit vágni, de megoldom szerintem. :) Most is a plexi tető és az üveg találkozásánál végig ezzel van tömítve hogy ne lepjenek el a muslicák. :D

Rama Twist rootot lecsekkolom. Parafa ágon gondolkodtam, de nekem "ágas bogas" kell és mivel csak 50cm a mélység, elég speckó ág az, ami jó lehet. :( Azok meg inkább hosszúak és nem elágazóak.
 
Tervezgetek építeni egy *áriumot. Nem trópusi növényekkel, hanem amit a környezetemben megtalálok. Útszéli apró gaz, pici virág a rétről, esetleg ültetek bele szamócát. A lapos nano akváriumot már meg is vettem, pont akkora amekkorát szerettem volna (36x26x18).
Igazándiból a locsoláson parázok. Egyetlen szárazföldi növényem van, de az víztározós/önöntözős "cserépben" van. Látom mikor kér vizet.
Működhet, ha hasonlóra csinálom meg a terráriumot?
Jószág is lenne benne. Az elsőt nem én válaszottam, hanem ő engem. A sajópartról hoztam földet az akváriumba, és volt benne egy hangyakirálynő.
Takarítószemélyzet is lenne. Gondolom a pincebogár megél, de az ugróvillás a nem túl trópusi környezetben?
 
Összeraktam. Majd kiderül, hogy működőképes-e. Két ponton érintkezik a föld a víztározóval. Pici cserepek tőzeggel kitömve, ami leér az aljáig. Kialakítottam egy kis itaTÓt is.
Szedtem némi gazt a környéken, valamint a tetejébe vetettem szamócát.

IMG_20220507_142400.jpg

IMG_20220507_175141.jpg
 
Utoljára módosított:
Összeraktam. Majd kiderül, hogy működőképes-e. Két ponton érintkezik a föld a víztározóval. Pici cserepek tőzeggel kitömve, ami leér az aljáig. Kialakítottam egy kis itaTÓt is.
Szedtem némi gazt a környéken, valamint a tetejébe vetettem szamócát.

View attachment 166515

View attachment 166517
Valami hasonlón töröm a fejem tavaly óta, csak nekem a folytonérő eperágyás lebeg a szemem előtt. 😃És odakint is összeraknám egy 90 literes vakolatos ládában... Drukkolok a szamócádnak. 🤞
 
sziasztok

egy nagyon kedves barátom békás terráriumot épít, és megkeresett világítással kapcsolatban, hogy segítsek már neki, mit rakjon fölé. jó sok növény, 3-5 béka benne. 60 széles a cucc, szeretné költséghatékonyan megoldani.

vajon jó ha nézek neki használtan itt a fórumon egy 60as ledes akváriumra való lámpát, vagy nem ilyen egyszerű, és ezek kurvára nem terráriumok fölé valók?!
 
sziasztok

egy nagyon kedves barátom békás terráriumot épít, és megkeresett világítással kapcsolatban, hogy segítsek már neki, mit rakjon fölé. jó sok növény, 3-5 béka benne. 60 széles a cucc, szeretné költséghatékonyan megoldani.

vajon jó ha nézek neki használtan itt a fórumon egy 60as ledes akváriumra való lámpát, vagy nem ilyen egyszerű, és ezek kurvára nem terráriumok fölé valók?!
Ugyan nincs terkóm, de szerintem az akvagazok kényesebbek a pilácsra, mint a szárazok. (az alga miatt) Ha @tsokee - ék 5730 - as ledszalaggal ehető salátanövényt nevelnek eladásra, akkor egy terkó is elmegy akváriumi lámpával. 😉
 
sziasztok

egy nagyon kedves barátom békás terráriumot épít, és megkeresett világítással kapcsolatban, hogy segítsek már neki, mit rakjon fölé. jó sok növény, 3-5 béka benne. 60 széles a cucc, szeretné költséghatékonyan megoldani.

vajon jó ha nézek neki használtan itt a fórumon egy 60as ledes akváriumra való lámpát, vagy nem ilyen egyszerű, és ezek kurvára nem terráriumok fölé valók?!
Kérdés, milyen magas a terkó.
Szerintem @Zuzmi biztosan tud hasznos tanácsot adni.
Persze Ő is kíváncsi lesz a terkó méreteire. (Is?)
 
Érdemes lenne lecsekkold az ARCADIA JUNGLE DAWN LED BAR szériát. Rengeteg méret van, relatív költséghatékony. Terrárium témában én ezt használom már évek óta.
 
Back
Oldal tetejére