• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Infinity jungle

Foltokban mohás.
De csepegtetés nélkül egybefüggő mohahátfal soha nem lesz sajna.

Majd a következő projektnél. :)
Miért nem próbálod meg akváriumi mohával? Nekem a mini xmas nő rendesen ahová rakom. Igaz elég világos az emers verzió.
 
Nah ketyeg egy ideje a vivárium, most már kb. látom hogy mit baxtam el és mely irány lehet jó még. :)

Már gyűjtöm a zsetont, le fogom cserélni az üveget egy 120x50x120-as, alul-felül gyárilag muslincabiztos szellőzőráccsal, és vízpumpának+hidegpárásítónak+esőztetőnek kivágott üveggel gyártott viváriumra.

91978840_321677688793328_337115474871451648_n.png

Esőztető rendszer (3db 4 fejes) és hidegpárásító megvan, világítás megvan, növáények 70%-a megvan, még kell majd talaj, egy Eheim CompactON1000 pumpa, plusz vasfa, és Epiweb meg persze a csepegtető csövezése.

Remélem a CompactON 1000 elviszi, ragasztani szerintem FBS-el fogom a fákat és az Epiwebet.

Világítani a jelenlegi ATI Sunpower 6x54W fog, 2db 4000K, 1db 6500K és 3db plant csővel.

Ha valaki, nálam hozzáértőbb ránéz a skiccre és véleményezi, azt megköszönöm.

Nem tudom kelleni fog-e aktív szellőztetés, elsőre nem rakok, de később bármikor fel tudok rakni a tetejére a mostaniról plexi tetőről 2db szívó 14 centis ventit.

Meg úgy egyébként is elfogadok jótanácsokat. :)

(A talaj rétegrendje agyaggolyó, geotextília, akváriumi talaj lesz ez bevált a mostaninál is, a csepegtető pompa köré pedig szivacsből építek dobozt.)

Majd fotót dobok azért a jelnlegi állapotról. Sajna a talajszinti növények nagyon durván túlnőttek mindent, nem is fogok a következő proketnél ennyifélét használni, marad a HC talaj az most is brutál. :)
 
1000 pumpa kevés volt a 120 magassagra ha jól emlékszem de mindenképp teszteld le építés előtt
 
Hát akkor lehet egyből 2000-es lesz...

Ha már beragasztottam a gyorscsatit akkor nem tudom visszavinni a pumpát... :(
Mondjuk én nem T idommal oldom meg, hanem úgy ahogy ti a boltban a viváriumot, cső fel, fent a végén ledugóz... vagy a T idom jobb lenne?
 
Ha cserét tervezel nézd meg a bolti terkót amibe a kaméleon lakik. Jó ötlet volt azon hogy van egy fekete keret felül amibe el van rejtve a lámpa. Ami nem jó hogy a keret lelóghatott volna vagy 5cm akkor az esőztetőt is bőven eltakarná. Én tetejére fúrtam volna még három furatot amin keresztűl csak belógatom az esőztetőket, a csövezése pedig fent menne az akvárium felett így a rögzítse se jelentene mindig gondot.
 
Elég nagyok lesznek az ajtók, az alsó háló felette lévő üvegre elég nagy súly nehezedik azt jól meg kell erősíteni.
Hideg párásítóval az a tapasztalat hogy jobb két oldalról bevezetni mert egy oldalról valahogy mindig elfúlja oldalra a párát és nem egyenletesen oszlik el. Ha mégse kell akkor betömíted a furatot.
 
Back
Oldal tetejére