• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Infinity jungle

Utolsó képen szép nagy rés van a tetőnél! Muslicáknak biztos kiút...
Nálam is ilyen probléma volt, ezért is meg a plexi karcolódásának megakadályozására ragasztottam az üvegre vékony szivacscsíkot, olyat amit ablakok tömítésére használnak. Ha rajta van a tető gyakorlatilag nem látszik és a muslicák sem jönnek annyira ki.
 
Szerintem egy kicsit túltoltad. Nyomokban sem hasonlít egy esőerdő darabkájára, legalább a minimális természetesség látszatával. Inkább egy virágbolt kirakata nőnapkor. A kevesebb néha több, de ez csak az én szerény véleményem és remélem, hogy építő szándékúnak veszed.
 
Soha nem is akartam hogy egy az egyben hasonlítson az esőerdő talajszintjére. Akkor valljuk be nem sok növény lenne benne és kb. nulla szín. De ezt biztosan tudod hiszen vágod milyen a természetes hatású scape. :)

A kijelentésed és a hasonlatod ennek ellenére is erős túlzás, de egészségedre váljék. :)
 
Utolsó képen szép nagy rés van a tetőnél! Muslicáknak biztos kiút...

És azóta még egy picit hasasodott is.

Ez van, több merevítést már nem tudok berakni.
Megállt a tudomány. :(
Rakok ide-oda némi rovarevő növényt majd a nappaliba az akva közelébe, hátha elkapják a szökevény muslicákat.

Bolbitisok kezdenek átállni emersre, jó lesz ez.
A cuba is szép.

Moha továbbra sincs a hátfalon. :D

20191110_093413.jpg20191110_093421.jpg
 
Utoljára módosított:
Soha nem is akartam hogy egy az egyben hasonlítson az esőerdő talajszintjére. Akkor valljuk be nem sok növény lenne benne és kb. nulla szín. De ezt biztosan tudod hiszen vágod milyen a természetes hatású scape. :)

A kijelentésed és a hasonlatod ennek ellenére is erős túlzás, de egészségedre váljék. :)
Bocs. Úgy látszik én is túltoltam a hozzászólásomat és sértőnek érezted. Nem ez volt a szándékom. Igen, én még ilyet sem tudnék összehozni.
 
Bocs. Úgy látszik én is túltoltam a hozzászólásomat és sértőnek érezted. Nem ez volt a szándékom. Igen, én még ilyet sem tudnék összehozni.
majd levirágzik minden és akkor kevésbé lesz színkavalkád.
Majd akkor meglátjuk hogy néz ki 'unalmas' zöldként :D
 
Bocs. Úgy látszik én is túltoltam a hozzászólásomat és sértőnek érezted. Nem ez volt a szándékom. Igen, én még ilyet sem tudnék összehozni.

Nem éreztem sértőnek, de egy kicsit erős a "virágbolt kirakata nőnapkor", mert az egyenlő az ízléstelen giccsel, na azért ez a jelző szerintem nem áll meg a viváriumommal szemben. :)
 
Nem éreztem sértőnek, de egy kicsit erős a "virágbolt kirakata nőnapkor", mert az egyenlő az ízléstelen giccsel, na azért ez a jelző szerintem nem áll meg a viváriumommal szemben. :)
Szerintem rosszabb lett volna Valentin napi kirakathoz hasonlítani.
Ellenben ma mutogattam kolléganőnek a fórumos vivariumokat, nála a tied volt a nyerő. [emoji6]
 
Utolsó képen szép nagy rés van a tetőnél! Muslicáknak biztos kiút...

Szívok erősen a muslicaszökéssel...
Most könyvekkel súlyozom le a 4 sarkát a tetőnek, de fogok venni 1,25kg-os súlytárcsákat és azzal fogom lenyomni, mert brutál módon szöktek.

Sőt
ilyet is ragasztottam a tetőre a szélére körben, hogy minél jobban zárjon.

Most úgy tűnik jobb a helyzet, szökik 1-1 így is, de legalább nem tömegesen. :(

Nem tudom hogyan/mit lehetne a tetőnél változtatni... tömöt polikarbonát lemezre azt mondta mindegyik gyártó, hogy puhább mint a plexi, még jobban fog hasasodni/vetemedni. :(
 
Szívok erősen a muslicaszökéssel...
Most könyvekkel súlyozom le a 4 sarkát a tetőnek, de fogok venni 1,25kg-os súlytárcsákat és azzal fogom lenyomni, mert brutál módon szöktek.

Sőt
ilyet is ragasztottam a tetőre a szélére körben, hogy minél jobban zárjon.

Most úgy tűnik jobb a helyzet, szökik 1-1 így is, de legalább nem tömegesen. :(

Nem tudom hogyan/mit lehetne a tetőnél változtatni... tömöt polikarbonát lemezre azt mondta mindegyik gyártó, hogy puhább mint a plexi, még jobban fog hasasodni/vetemedni. :(
 
Ez jó, megfogja őket, rámennek rendesen? Köszi az infót, ha használható, akkor veszek is. :)

Plusz már rendeltem 3 féle rovarevő növényt is, éljen a bio védekezés! :)
 
Ez jó, megfogja őket, rámennek rendesen? Köszi az infót, ha használható, akkor veszek is. :)

Plusz már rendeltem 3 féle rovarevő növényt is, éljen a bio védekezés! :)
Nálam is sajnos szöknek rendesen. A csapdával nincs túl sok szabadon a szobában, nélküle vállalhatatlan. A feleségem már javasolta, hogy szabaduljak meg inkább a békáktól...
 
4db 1.25kg-os tárcsasúllyal lenyomtam a tető 4 sarkát, így kevesebb a muslicaszökevény.
Vettem csapdát is, az is dolgozik.

A világításon is variáltam, most kb. jónak érzem a színhőmérsékletet.
3db növényes, 2db 4000K és 1db 6500K cső megy felette.

20191124_180911.jpg
 
Back
Oldal tetejére